Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > WP7 w Leo

WP7 w LEO GUIDE

(1/4) > >>

MrVampire:
WP7 w LEO (NAND) Guide / FAQ
Praca na podstawie "Android w Leo Guide/FAQ" by Robix1999 & Lemar123

Na początku chcę ostrzec, że wgrywanie WP7, MAGLDR oraz HSPL wiąże się z utratą gwarancji, może też doprowadzić do brick'a czyli śmierci naszego Leosia. Wszystkie kroki proszę wykonywać na własną odpowiedzialność. Ponadto, wgrywanie WP7 może uszkodzić kartę pamięci, gdy nie będzie z nim kompatybilna, lista kompatybilnych kart nie została jeszcze utworzona.

INSTALACJA MAGLDR I WP7

1) Przed instalacją należy:
a) pobrać plik z MAGLDR 1.12 oraz WP7 -> LINK1 ; LINK 2 ; LINK 3

b) mieć wgrany HSPL 2.08 -> Instrukcja wgrywania HSPL UWAGA: Najlepiej pobrać wersję HSPL3, którą znajdziecie  TUTAJ. Można również pobrać HSPL2 i wybrać HSPL 2.08
c) mieć wgrane kompatybilne radio najlepiej 2.15.50.xx (sprawdzone prze zemnie) -> LINK. Instrukcja wgrywania radia znajduje się również w linku powyżej z HSPL.

2) Przed każdą instalacją upewnij się, żę telefon posiada ponad 50% baterii.
Wchodzimy w bootloader (przy wyłączonym telefonie przytrzymać volume down + power aż pojawią się kolorowe pasy), podłączamy telefon do komputera i czekamy aż zamiast SERIAL na bootloaderze pojawi się USB, odpalamy ROMupdateutility i przechodzimy przez procedurę instalacji. Po chwili pojawi się menu MAGLDR z kilkunastoma pozycjami. Wybieramy 5. USB Flasher (używając volume down) i akceptujemy klikając "call"  button czyli potocznie zielony przycisk słuchawki.

3) Odpalamy DWI z paczki LEO70_ROM(ściągniętej razem z MAGLDR 1.12) na komputerze i przechodzimy przez procedurę instalacji, po chwili telefon zresetuje się i uruchomi się WP7.


USTAWIANIE I AKTYWACJA WP7 oraz USŁUGI LIVE

Po wgraniu WP7 należy trochę się pobawić, aby wszystko działało jak należy.
Zanim zaczniesz, trzeba ściągnąć i zainstalować:
1. Windows Development Tools TUTAJ
2. Zune PC App TUTAJ

Następnie:
1. Ściągamy Chevron TUTAJ
2. Wypakowujemy plik ChevronWP7.exe do głównego folderu dysku C.
3. Telefon musi również mieć usuniętą blokadę SIM. (Wchodzimy w opcje Phone, następnie Settings, i wyłączamy SIM security).
4. Ściągamy chevronwp7.cer TUTAJ
5. Wysyłamy maila na swój adres z chevronwp7.cer w załączniku, odbieramy mail na telefonie i otwieramy załącznik i instalujemy go.
6. Podłączamy telefon kablem, odpalamy Zune, a następnie (najlepiej jako administrator) ChevronWP7 z dysku C. Zaznaczamy obie opcje i klikamy "Unlock". Następnie wyłączamy Chevron.

Telefon jest już odblokowany, trzeba jeszcze zmienić rejestr.

1. Ściągamy XBMOD Deployer TUTAJ
2. Wchodzimy w start -> wszystkie programy -> windows developer phone tools -> aplication deployer. Podpinamy telefon i instalujemy przez ten program XBMODDeployer.xap
3. Ściągamy TouchXplorer TUTAJ i instalujemy w taki sam sposób.
4. Używając TouchXplorer kopiujemy plik "provxml" ,który znajduje się /My Documents/My Ringtones/ do /Windows/, nadpisujemy gdy zapyta.
5. Ściągamy HTC Connection Setup TUTAJ i instalujemy jak poprzednie aplikacje.
6. Używając HTC Connetion Setup konfigurujemy swoją sieć.
7. Jeżeli ustawienia kamery się nie pokazują to wchodzimy w ustawienia regionu i zmieniamy na USA.

Po tych wszystkich zabiegach w Settings-> About nazwa telefonu powinna byc HTC HD7. Teraz jedyne czego potrzebujesz to konto Live oraz klucz aktywacyjny i możesz korzystać z usług live na telefonie.

Tutorial zaczerpnięty z tego tematu. Jedynie przetłumaczyłem, gdyż jako że sam nie posiadam jeszcze kodu, nic takiego nie robiłem.

POWRÓT DO WINDOWS MOBILE 6.5


Nic prostszego. Wyłączamy telefon, wchodzimy w bootloader (przytrzymanie volume down + power), podłączamy telefon przez kabel i czekamy aż zamiast SERIAL w bootloaderze wyświetli się USB, a następnie włączamy z poziomu komputera rom fabryczny WM 6.5, przechodzimy przez procedurę i po chwili telefon zrestartuje się. MAGLDR I WP7 zostają całkowicie usunięte. HSPL pozostaje nietknięty.
Należy jeszcze sformatować kartę pamięci używająć SDFormattera lub formatera WM 6.5.



Guide w trakcie tworzenia, proszę pisać gdy zauważycie jakieś błędy, jest to moja pierwsza praca tego typu.

Eduardoo:
A właśnie sam byłem w połowie pisania guide :E

MrVampire:
 :mrgreen:

Jak ktoś ma jakiś mirror(link do innego serwera)z DFT​_LEO70​_RELEASE​.rar to proszę podać.

Rajmek:
jak jeszcze potrzebny to leci upload na MediaFire,za godzinkę może przeleci cały to wrzucę  linka.
Połączone: Styczeń 30, 2011, 01:16:40http://www.mediafire.com/file/91awlm1kgnmms3p/DFT_LEO70_RELEASE.rar

cool007:
Mam problem ze zdjęciem blokady sim w karcie z Orange, co za tym idzie brak możliwości instalacji Chevron'a. Próbowałem na dwóch telefonach i wyskakuje komunikat na HD2(WP7): Błąd karty sim, natomiast na nokii: błąd systemu. Podejrzewam, że jest to jakaś blokada karty przed odblokowaniem jej. W tym momencie nasuwają mi się 3 pytania:

1.Czy jest możliwość ściągnięcia takiej blokady, bez bawienia się w czytnikami kart sim itp?
2.Jeśli odblokuje WP7 na innej karcie, to telefon będzie odblokowany na "domyślnej" karcie sim?
3.Czy jest możliwość odblokowania systemu bez ściagania blokady sim?

Z góry dziękuje za odpowiedź
P.S. Jako, że to mój pierwszy post, to wypadało by się przywitać! :) - Cześć

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej