Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > WP7 w Leo

[TUTORIAL] Konfiguracja oraz aktywacja WP7

(1/8) > >>

sthEn:
Oryginalna wersja poradnika dostępna jest na forum XDA, tutaj tylko przetłumaczona i lekko zmodyfikowana wersja.


Przygotowanie PC do całej operacji.


1. Windows Development Tools - kliknij tutaj
2. Zune PC App - kliknij tutaj

Ściąganie i instalacja Windows Development Tools potrafi zająć trochę czasu, więc należy uzbroić się w cierpliwość.


Odblokowanie telefonu.


1. Ściągamy paczkę potrzebnych plików (wypakuj gdziekolwiek) - kliknij tutaj
2. Umieszczamy ChevronWP7.exe bezpośrednio na dysku C:
3. Wysyłamy chevronwp7.cer sami do siebie na maila w postaci załącznika
4. Uruchamiamy maila na HD2, odbieramy wcześniej wysłanego maila, po czym instalujemy certyfikat z pobranego załącznika.
5. Podłączamy telefon za pomocą usb do komputera, a następnie czekamy, aż Zune złapie synchronizacje z telefonem.
6. Uruchamiamy (jako Administrator) wcześniej przygotowany ChevronWP7 z dysku C: - zaznaczamy obydwie opcje, klikamy Unlock, a następnie Exit.


Edycja rejestru w telefonie.


1. Uruchamiamy Tom XAP Installer, zaznaczamy jedyną możliwą opcję i możemy wyjść
2. Uruchamiamy XBMODDeployer.xap, wybieramy instalację na "Device", po czym klikamy Install - to wrzuci plik do katalogu /My Documents/My Ringtones/ na naszym urządzeniu.
3. Uruchamiamy TouchExplorer.xap - instalujemy w identyczny sposób, jak w punkcie 2.
4. Za pomocą TouchXplorer (już na telefonie) kopiujemy plik z /My Documents/My Ringtones/ do katalogu /Windows/ (zastąp, jeżeli zapyta). - Otwieranie folderu Windows może trochę potrwać, cierpliwości.
5.  Instalujemy HTC Connection Setup - patrz 2 i 3.
6.  Uruchamiamy HTC Connection Setup i pozwalamy mu skonfigurować naszą sieć
7.  Jeżeli występują problemy z kamerą, jak na przykład brak ustawień, w "settings region", zmieniamy "display language" na: United States - nie powinno mieć to wpływu na nic.


Zdobycie kodu aktywacyjnego do usług Live.


1. Za pomocą Skype dzwonimy pod numer Microsoftu w stanach 1-800-642-7676
2. Odbierze automat - jak skończy gadać, mówimy "Technical Support".
3. Chwilka gadki, znowu z automatem - tym razem zapyta o typ klienta - mówimy "Personal".
4. Chwilka gadki, znowu z automatem - dla czujących się na siłach mówimy "HTC HD7", albo można olać i powiedzieć "I don't know".
5. W końcu żywa osoba! Przedstawiamy się - imię, nazwisko, numer telefonu oraz mail powiązany z kontem LIVE.
6. Mówimy, o co nam chodzi, np. "Mój HTC HD7 wciąż prosi o jakiś dziwny kod aktywacyjny przy próbie podłączenia do usług Live" bądź inna, dowolna bajeczka.
7. Próbujemy wpisać otrzymany kod, po czym cieszymy się jak dziecko.


Uwaga!

Powyższe czynności zadziałały bezbłędnie u mnie, usługi LIVE oraz MARKETPLACE działają, i nie mam z urządzeniem żadnych problemów. W miarę możliwości, jeżeli będą jakieś zgłaszane błędy, powrzucam również rozwiązania.

Eduardoo:
Może mi ktoś powiedzieć jak zainstalować Windows Development Tools na Windowsie XP? Robię to co tutaj
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=920275
ale wyskakuje mi błąd...


Ok udało mi się zrobiłem to:

Hello everyone,
I want to simplify all those who want to install Windows Developer Phone Tools on Windows XP:

1) download the complete package at the official site
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=201927

2) extract the downloaded package to a folder

3) copy and overwrite the file attached to the folder where you extracted the package
http://forum.xda-developers.com/atta...1&d=1292709004

4) run the batch file Install ...

_patryk:
Jedyny błąd jaki wyskakuje podczas instalacji tego pakietu na XP to błąd emulatora, który na XP i tak działać nie będzie. W przypadku raportowania błędów kliknij "nie wysyłaj", a instalacja pójdzie dalej.

BTW, Zune (jeśli masz zamiar instalować) wymaga co najmniej XP SP3.

Muszę Cię jednak zmartwić. Spędziłem dzisiaj kilka godzin próbując odblokować HD2, ale Chevron wywala błąd: "having trouble connecting to USB...". Po lekturze wielu forów (XDA i innych) dochodzę do takiej konkluzji, że odblokować Leona można tylko na Windows 7 (może Vista też da radę, ale XP na pewno na tę chwilę nie; wcześniej podobno się dało), natomiast po odblokowaniu można instalować aplikacje spoza Marketplace z poziomu XP.

____
edit:
Eduardoo zmodyfikował swój post prawie w tej samej chwili, kiedy kończyłem moją odpowiedź ;)

Eduardoo, proszę, daj znać, czy Tobie udało się odpalić (z sukcesem) Chevrona...

samson09:
Jako, że nie bardzo wiem co i jak z tym wp7 na hd2 mam pytanie, a mianowicie co mi da odblokowanie (shackowanie) wp7?

Bronicz:
Mam Vistę Ultimate.Wszystkie programy zainstalowane,Kilkadziesiąt prób instalacji chewrona ,reinstalacji WP7,i otrzymuje komunikat systemowy jak przed chwilą :Program Chewron WP7 przestał działać !Chwilę po unlocku.Nie udaje mi się zainstalować go.Podejrzewam że występuje jakiś konflikt sprzętowy.Zune oczywiście synchronizuje leona z PC bez problemu.Mam nadzieję że następny ROM na LEO od teamu DFT,rozwiąże te problemy. Natomiast aktywacja usługi Windows Live to Koszmar,dzwoniłem  wczoraj do Ery,sprzedają przecież HTC 7 Mozart, z menu ang.i miła pani niestety kierowała mnie po klucz do HTC(bo producent...!),na moje prośby żeby przedzwoniła do Microsoftu  w USA,odpowiedziała że niestety nie zna ang. Również moja próba tel.,do polskiego oddziału spełzła na niczym.Również miły Pan, kierował mnie do lokalizacji w Stanach. Przed chwilą wysłałem meila na ww.adres,i dostałem odp.:skontaktuj się z pomocą tech.pod nr:1-800-642-7676. Polityka M$ wzgl.blokady sklepu Marketplace jest normalnie śmieszna, bo jakby chcieli wiedzieć ile sprzedano modeli z WP7 to powiązaliby aktywację z Imei telefonu. Trzeba czekać na dalszy ciąg zdarzeń...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej