Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > WP7 w Leo

[WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]

(1/86) > >>

MrHagen:
Czy komuś udało się zaktywować konto Live na HD2 dzwoniąc do polskiego Microsoftu?

W tym wątku jest wytłumaczone co i jak: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10578387

OK. Udało mi się zaktywować konto poprzez amerykański support Microsoftu.
Poniżej opiszę wszystko krok po kroku:

Przed wykonaniem przygotuj:
- aktywne konto live.com (można utworzyć login ze swoim mailem),
- przykładowe imię i nazwisko (nie musi być prawdziwe),
- zmyślony numer telefonu (może być w polskiej sieci gsm, może w jakiejkolwiek innej, podajemy z kierunkowym 0048),
- otwartą stronę http://support.microsoft.com/kb/2431699,
- coś do zapisania numeru aktywacji,
- historyjka o tym, że kupiliśmy używany HTC HD7 np. z sieci T-Mobile,
- w miarę dobrą znajomość angielskiego (oni i tak będą wiedzieli, że nie jesteśmy amerykanami)
- zimna krew ;)

1. Rozmowę możemy wykonać za darmo poprzez skype dzwoniąc pod numer tel. 1-800-642-7676 (po wybraniu kierunku do USA).
2. Zgłasza się automat. Wypowiadamy słowa 'technical support' (teknikal suport ;)
3. Automat łączy nas z obsługą i w międzyczasie pyta w jakiej sprawie dzwonimy, mówimy HTC HD7 (nie będę już pisał wymowy :).
4. Po połączeniu z konsultantem mówimy, że mamy mały problem. W używanym teraz zakupionym HD7 pojawia się ekran mówiący o konieczności kontaktu z supportem w celu uzyskania numeru aktywacyjnego do usługi live. To tekst taki jak w linku powyżej:
ACTIVATION REQUIRED

An activation code is required before we can finish setting up your phone. Please contact customer service.

5. Pan/i mówi, że konieczne jest wygenerowanie takiego numeru i prosi login do Live, imię i nazwisko oraz numer telefonu.
6. Tłumaczymy Panu, że jesteśmy w USA ale numer mamy z Polski (czy jaki tam numer wybraliście- to obojętne).
7. Pan prosi o podyktowanie i prosi o chwilę cierpliwości.
8. W końcu podyktuje nam numer i potwierdzamy go. Jest to kod po 5 znaków w pięciu blokach: xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx. Niestety trzeba go dokładnie zrozumieć bo, jak ostrzegł mnie, nie podadzą go ponownie przez telefon i będzie trzeba rejestrować sie na innym loginie.

Uwagi:
- Gdy konsultant poprosi o wpisanie tego kodu od razu to, jeśli nie wykonaliśmy procedury odblokowania opisanej na xda, to odmówcie. Ja to zaargumentowałem, że nie mam dostępu do internetu przez sieć komórkową tylko przez wifi, a w tej chwili nie jestem podłączony.
- Gdyby konsultant miał jakieś obiekcje co do zasadności dzwonienia do US Microsoft to upewnijcie go, że jesteście teraz w USA i tel. był kupiony w USA.

Jak będziecie mieli problemy to pomogę.

W miarę możliwości zmieńcie szczegóły historyjki, żeby nie uczulili się na 'zaradnych' Polaków ;)

Adramel:
Zainstalowałem WP7, ale jak przeczytałem opis aktywacji konta to podziekowałem. Poczekam aż wymyslą jakiś prostszy sposób, albo od razu zrobią romy ze wszystkim działającym.

robix1999:
nie no ten sposób to śmiech na sali - samo dzwonienie do UK to już jakaś pomyłka - w polskim jak ktoś już pisał nie wiedzą nawet o czym mowa

tak na marginesie sprawy - WP7 nie będę używał dlatego że szpiegostwo w nim przekracza wszystkie granice przyzwoitości - powiązanie kont facebooka,zune, live - do tego posiadany system Win i M$ wie wszystko co mamy od zainstalowanych programów na kompie i pda do naszych zainteresowań a nawet haseł dostępu od wifi po wszystkie inne - nie ma jak zachować prywatności - wyłączenie netu niczego nie załatwia bo i tak się albo sam połączy albo wyśle dane przez pc podczas połączenia

widzę to tak - jak ktoś nadepnie M$ na odcisk to ktoś potem dostanie - to co masz na pc, potem co masz na pda, z jakich ip z kim się łączyłeś, jaki masz numer telefonu i do kogo kiedy dzwoniłeś - twój adres bo pewnie gdzieś kiedyś został wpisany przy jakiejś aktywacji a jak nie to identyfikacja ip, w co grasz na xbox jak masz, wszystkich znajomych jakich masz na FB, gdzie masz jakie konta i z jakimi hasłami i pewnie mnóstwo innych informacji o jakich nie pomyślałem
pernamentna inwigilacja jak mówił Maks z Seksmisji

dachu02:

--- Cytat: robix1999 w Styczeń 14, 2011, 10:41:02 ---(...) tak na marginesie sprawy - WP7 nie będę używał dlatego że szpiegostwo w nim przekracza wszystkie granice przyzwoitości (...)

--- Koniec cytatu ---

nie przesadzaj kolego, google wie o tobie jeszcze wiecej, w androidzie masz to samo, konto gmail, konto facebook, lokalizacja i inne

vonski:
Dla zachłyśniętych nowym OS z Microsoftu jako przestroga:
http://www.telepolis.pl/news.php?id=20378

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej