PDAclub.pl

Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) => Garmin => GPMapa => Wątek zaczęty przez: druciak w Marzec 09, 2006, 13:37:55

Tytuł: Que - rekalkulacja trasy
Wiadomość wysłana przez: druciak w Marzec 09, 2006, 13:37:55
Witam.
Czy jest jakaś możliwość zmiany czasu/odległości po której jest wykonywana rekalkulacja trasy? Szukałem w menu, ale jakoś nie znalazłem. A niestety aktualnie to on trochę zbyt długo czeka. Ostatnio co wyliczył nową, to juz z niej zjechałem, bo oczywiście miałem wykonać skręt, ale zanim sie dowiedziałem, to ten skręt już minąłem. I tak kilka razy, a ja się coraz bardziej oddalałem od celu. Obserwowałem jak to wygląda w AutoMapie i tam  rekalkulacja wykonywana jest dużo szybciej. Co prawda nie zawsze dobrze to działa (np. pod mostem - słaby zasięg, źle odczytał pozycję i przyjął że jestem poza trasą).
Najlepiej by było (w obydwu programach) gdyby można było sobie dostosować to samemu.
Tytuł: Que - rekalkulacja trasy
Wiadomość wysłana przez: bar7ek w Marzec 09, 2006, 13:57:02
Obecnie nie ma takiej funkcji z tego co wiem (chyba na forum garmin.pl albo na pdaclub.pl GPS Maniak to dobrze wyjaśnił EDIT Znalazlem http://forum.garmin.pl/viewtopic.php?t=1045&highlight=rekalkulacja ). Jeśli zjeżdzamy z trasy i potrzebujemy szybkiego przeliczenia musimy samemu to wymusić (w sumie to 2 tapnięcia w ekran ale jak się jedzie to tak prosto nie wygląda).
Tytuł: Que - rekalkulacja trasy
Wiadomość wysłana przez: druciak w Marzec 09, 2006, 14:19:16
W sumie może to nie jest zły pomysł - wymuszenie ręczne rekalkulacji. Tylko szkoda że nie da się tego podpiąć pod klawisz sprzętowy. Przy nieciekawej sytuacji na drodze patrzenie w PDA nie jest rozsądne. Klawisz zawsze można "namacać" bez patrzenia. No trudno, trzeba się nauczyć z tym żyć.
Tytuł: Que - rekalkulacja trasy
Wiadomość wysłana przez: bar7ek w Marzec 09, 2006, 14:34:56
Bezposrednio może i nie można ale w QUE jest zakładka buttons i można pod przycisk przypisać "Routes Page" i potem nawet tapnąć palcem w recalculate (bo ikony są duże).
Tytuł: Que - rekalkulacja trasy
Wiadomość wysłana przez: druciak w Marzec 09, 2006, 14:59:12
I tak to sobie ustawiłem, ale lepiej byłoby od razu z przycisku rekalkulować.
W zakżdym razie dzięki za informacje.