problemy z a636

  • 24 Odpowiedzi
  • 6030 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problemy z a636
« dnia: Marzec 19, 2006, 12:14:04 »
elo,

prośba o interpretacje - może ktoś ze zgromadzonych spotkał się - :

od jakiegoś czasu, przy uruchamianiu różnych programów wywala mi chęć zgłoszenia do microsoftu błędu nastepującej aplikacji: gwes.exe

zdarza się to również po restarcie pda

bladego pojęcia nie mam, co to za dziwoląg - gdyby ktoś coś wiedział - będe zobowiązany.

druga rzecz: przy softresecie pda nie wstaje, gdy sd jest w środku. wiecznie świeci się błękitny ekran z logo asusa. gdy robiś coftresa bez sd - wszystko jest ok. próbowałem zlikwidować problem formatując sd  - nie pomaga. trzeliłem więc hardreset pda + format sd - również nic z tego.

pls help :)

*

Soovek

problemy z a636
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2006, 13:47:25 »
Witam
gwes.exe hmm to pewnie jakaś aplikacja, którą zainstalowałeś na pda. Może coś źle odinstalowałeś ??? Coś poprostu bruździ w systemie.
Jak robisz HR?? Chyba nie wg. instrukcji ???
Pozdrawiam

*

Soovek

problemy z a636
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2006, 13:56:52 »

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
problemy z a636
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2006, 14:24:27 »
Cytat: "Soovek"

gwes.exe hmm to pewnie jakaś aplikacja, którą zainstalowałeś na pda.
 :shock:
Naprawdę nie wypada takich rzeczy pisać moderatorowi.  :wink:
gwes.exe to integralna część systemu, aplikacja odpowiadająca a elementy interface`u (Graphics, Windowing, and Events Subsystem).
W opisywanym przypadku to raczej inna aplikacja (być może napisana dla 2003), gryzie się z gwes.exe piątki.

*

Offline jan6a

  • *
  • 52
problemy z a636
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2006, 17:33:01 »
To ja też poproszę o ekspertyzę błędu :roll:

Wywala mi to za każdym razem gdy wzbudzam A636 z uśpienia  
 
WakeUpPPC.exe
Ten program pochodzi od nieznanego wydawcy. Istnieje możliwość, że uruchomienie programu spowoduje uszkodzenie urządzenia . Czy chcesz kontynłować ?
Nazwa: WakeUpPPC.exe.
Wydawca: nieznane
Lokalizacja :\Windows

Za każdym razem wciskam Nie i następny komunikat:
Błąd powiadomienia
Nie można uruchomić \ Windows\WakeUpPPC.exe  

Wiec co to jest i jak to zlikwidować ???

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
problemy z a636
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2006, 18:40:46 »
Cytat: "jan6a"
To ja też poproszę o ekspertyzę błędu :roll:

Wywala mi to za każdym razem gdy wzbudzam A636 z uśpienia  
 
WakeUpPPC.exe
Ten program pochodzi od nieznanego wydawcy. Istnieje możliwość, że uruchomienie programu spowoduje uszkodzenie urządzenia . Czy chcesz kontynłować ?
Nazwa: WakeUpPPC.exe.
Wydawca: nieznane
Lokalizacja :\Windows

Za każdym razem wciskam Nie i następny komunikat:
Błąd powiadomienia
Nie można uruchomić \ Windows\WakeUpPPC.exe  

Wiec co to jest i jak to zlikwidować ???


To nie jest komunikat błędu, tylko normalne zachowanie komputera po instalacji nowego programu.
A zatem: jeżeli instalowałeś program Pocket WakeUp (taki freeware`owy budzik) to zamiast nie - naciśnij tak.
A jeśli nie chcesz go mieć, to go sobie odinstaluj. I już

*

Soovek

problemy z a636
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2006, 21:12:31 »
Cytat: "yayco"

To nie jest komunikat błędu, tylko normalne zachowanie komputera po instalacji nowego programu.
A zatem: jeżeli instalowałeś program Pocket WakeUp (taki freeware`owy budzik) to zamiast nie - naciśnij tak.
A jeśli nie chcesz go mieć, to go sobie odinstaluj. I już


Witam
A tobie nie wypada takich bzdur o Pocket WakeUp pisać.
Jest to integralna część wm 5.0, która uaktywnia się przy wyjściu PDA z uśpienia przy włączonej funkcji hold.
Sam dobrze nie wiesz a innych krytykujesz - wstyd.
Pozdrawiam

*

Offline jan6a

  • *
  • 52
problemy z a636
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2006, 21:35:06 »
Panowie Panowie !!!!

Dość tych sporów!!!  W końcu forum nie jest od tego by  się kłócić tylko wzajemnie sobie pomagać :D   I to ja początkujący klubowicz muszę Was przywoływać do porządku – wstyd  Panowie wstyd  :twisted: Powiedzcie mi tylko czy mam nacisnąć TAK czy NIE . Jak do tej pory  to mam prawie „dziewiczy” sprzęt  jest tylko jeden zainstalowany przeze mnie tj. AUTOMAPA żadnych WakeUpPPC.exe  nie instalowałem wiec nie wiem skąd on się tam wziął ( jeżeli to program a nie cześć systemu )  
 :?

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
problemy z a636
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2006, 23:26:42 »
Cytat: "Soovek"

Witam
A tobie nie wypada takich bzdur o Pocket WakeUp pisać.
Jest to integralna część wm 5.0, która uaktywnia się przy wyjściu PDA z uśpienia przy włączonej funkcji hold.
Sam dobrze nie wiesz a innych krytykujesz - wstyd.
Pozdrawiam


Też witam.
Wstyd to jest wtedy, jak ktoś nie potrafi się przyznać do błędu (jak w kwestii gwes.exe)
Mimo wszystko nie masz racji, choć i ja nie miałem jej do końca.
Po pierwsze: pocket WakeUp jest programem freewarowym. Dokładniej - budzikiem. Jak nie wierzysz - sprawdź w googlach.
Po drugie, faktycznie nie miałem racji, o tyle, o ile tutaj zawinił nie niewinny freeware, ale plik wakeupppc.exe.
Pierwsze słyszę, żeby był on  integralną częścią wm 5.0, jak twierdzisz. Mogę się jednak mylić, a mój system, najwyraźniej tego pliku pozbawiony, może być ułomny (najnowszy asusowy build angielski). Jeśli masz go w jakimkolwiek katalogu systemowym, to poproszę o screenshot`a na emalię, bo może na starość ślepnę.
Nie używam automapy, ale funkcja "szukaj" sugeruje, że plik ten może byćelementem automapy 3 i niejakie błędy z nim związane były już omawiane tutaj:
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=6012
Kolejna wypowiedź jan6a potwierdza tę hipotezę. On ma automapę i taki plik - ja automapy nie mam i pliku nie mam także.
QED

Kod obsługi
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2006, 23:32:50 »
Mianowicie od czasu do czasu kiedy A636 jest połączony wywala mi taki o to Stan:

Cytuj
Program AcitveSync napotkał problem na komputerze
                 Kod obsługi 85010014


kto wie co to i dlaczego?
pozdrawiam






_____________
www.radiostrefa.pl STREFA DOBREJ MUZYKI

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
Re: Kod obsługi
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2006, 23:42:22 »
Cytat: "Morgan"
Mianowicie od czasu do czasu kiedy A636 jest połączony wywala mi taki o to Stan:

Program AcitveSync napotkał problem na komputerze
                 Kod obsługi 85010014


Nie wykluczone, że to jest błąd outlooka.
Porównaj sobie: http://www.vladville.com/wiki/activesync-error-85010014

*

Soovek

problemy z a636
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2006, 23:49:36 »
Więc tak jak już WCZEŚNIEJ PISAŁEM wakeupppc.exe to integralna część systemu asusowskiego wm 5.0. Kliknij na TAK Pozdrawiam

cos w tym jest
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2006, 23:53:06 »
tak cos w tym jest tylko dziwne bo instalowałem go na początku i było ok tylko po jakimś czasie zaczeło wyskakiwac no coż reinstall tylko pomoze
dzieki za pomoc.
pozrawiam







________________
WWW.RADIOSTREFA.PL

problemy z a636
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2006, 00:38:24 »
Cytat: "Soovek"
Więc tak jak już WCZEŚNIEJ PISAŁEM wakeupppc.exe to integralna część systemu asusowskiego wm 5.0.


 :?: To moze byc prawda tylko wtedy, jezeli jest to "integralna czesc" polskiej wersji systemu. Moj asus polski dotychczas nie widzial, polskiego systemu tez. Automapy z oczywistych wzgledow takze. Nie ma w nim takiego programu. Czy ktos trzeci moglby potwierdzic obecnosc takiego programu w polskim systemie? Ciekawi mnie to ze wzgledow zawodowych.

Cytat: "Soovek"
Kliknij na TAK


Prawdopodobnie. Takze wtedy, jezeli to yayco ma racje co do automapy

*

Soovek

problemy z a636
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2006, 01:38:07 »
No więc pofatygowałem się i zrobiłem HR wakeupppc.exe znajduje się w katalogu windows. Poraz trzeci i ostatni piszę, że jest to INTEGRALNY program.
Koniec tematu
Pozdrawiam

*

Offline Wolfrl

  • **
  • 119
problemy z a636
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2006, 08:52:21 »
Soovek, czy Ty nie masz co po nocy robić  :?: :twisted:

*

Soovek

problemy z a636
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 20, 2006, 10:39:56 »
hehe nie :D W weekendy mieszkam z kobietą więc po nocach nie siedzę - a w tygodniu do 3 - 4 rano muszę posiedzieć. Od czegoś trzeba być uzależnionym :P
Pozdrawiam

*

Offline oleey

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asusik A696
problemy z a636
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 20, 2006, 19:02:09 »
U mnie WakeUpPPC.exe znajduje się w katalogu Windows. Nie sprawdzałem czy jest on tam standardowo czy też może został doinstalowany przez jakąś aplikację. Wiem natomiast, że jeżeli wyłączę palma z włączoną Automapą i uruchomionym GPSem to po wybudzeniu zgłasza mi właśnie taki komunikat (o uruchomieniu WakeUpPPC.exe).
Pomaga uruchomienie Automapy, włączenie GPSa i prawidłowe wyłączenie Automapy (czyli przez menu i funkcja Koniec).

Mam A632 z najnowszym romem PL

pozdro. oleey

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
problemy z a636
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2006, 19:27:28 »
Zaciekawiło mnie to i aż sam sprawdziłem. Pocket Asus A636. Polski ROM. Nie ma wakeupPPC.exe.

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
problemy z a636
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 20, 2006, 20:43:56 »
Cytat: "xpablo"
Zaciekawiło mnie to i aż sam sprawdziłem. Pocket Asus A636. Polski ROM. Nie ma wakeupPPC.exe.


Z tego wynika, że jest to plik automapy.
Tym samym, twierdzenie, że taki plik znajduje się w systemie po HR, można między bajki włożyć.
QED

problemy z a636
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2006, 21:24:39 »
Cytat: "xpablo"
Zaciekawiło mnie to i aż sam sprawdziłem. Pocket Asus A636. Polski ROM. Nie ma wakeupPPC.exe.


No i tak wlasnie podejzewalem. Jak w moim angielskim nie ma, to i w polskim nie powinno byc. Poza tym, jakby to byl element systemu, to by w google wystepowal w takim kontekscie. A sa tylko cztery odeslania: dwa do tego forum i dwa do niemieckiego. Wszystkie w kontekscie automapy.
Tylko nie wiem, po co te bajki o hard resecie w srodku nocy (zwlaszcza jak sie w innym watku pisze, ze sie hardresetu nigdy nie robilo)?

 :?

*

Soovek

problemy z a636
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 20, 2006, 22:48:10 »
Szkoda słów ..... bez komentarza.
Pozdrawiam

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
problemy z a636
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 29, 2006, 13:57:32 »
trochę odgrzewany kotlet, ale potwierdzam - WakeUpPPC jest integralną częścią Automapy, a nie WM5; właśnie jestem świeżo po HR, przed instalacją AM nie było tego pliku w katalogu windows, po instalacji AM - jest;

dodatkowo jak ktoś nie wierzy, może sobie porównać daty utworzenia plików :P

problemy z a636
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 02, 2006, 16:52:02 »
Też mnie ten wątek zaciekawił i wszystko wskazuje na to, że ten plik przyszwendał się z AM.
Co gorsze, ten śmietnik zostaje po odinstalowaniu AM :(
Ciekawe ile jeszcze śmieci zostawia po sobie AM ? :((
Pozdro.

problemy z a636
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 02, 2006, 17:23:20 »
Cytat: "perzan"
Też mnie ten wątek zaciekawił i wszystko wskazuje na to, że ten plik przyszwendał się z AM.
Co gorsze, ten śmietnik zostaje po odinstalowaniu AM :(

No, to bylo dosyc jasne od poczatku, tyle tylko, ze yayco zwrocil uwage Panu Moderatorowi i ten musial sobie podbudowac ego, mendrkujac bez sensu.