Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Pocket PC - ogólnie (WM Classic)

Wydajność kart pamięci w PDA

(1/48) > >>

FalconPDA:
Cześć
Dziś zmieniłem kartę z SD SanDiska 256MB na Dane-Elec XS 512MB. Ponieważ nie widziałem przekonujących danych co do prędkości zdałem się na wyczucie. Przed pozbyciem się starej karty zrobiłem testy na karcie zapełnionej w połowie i na pustej. Różnice sa niewielkie więc prezentuje dane z połową zawartości karty (jednej i drugiej) zrobione Pocket Mechanicu - tylko to na szybko miałem pod ręką:

Pocket Mechanic v1.44 storage card benchmark results
Card Type: SD
Card Manufacturer: SanDisk
Card Size: 256MB
Device: iPAQ 41xx
Average Read Speed: 0.13 MB/sec, 0.9X
Average Write Speed: 0.01 MB/sec, 0.1X

-------------------------------------------------

Card Type: SD
Card Manufacturer: Dane-Elec
Card Size: 512MB
Device: iPAQ 41xx
Average Read Speed: 0.87 MB/sec, 5.9X
Average Write Speed: 0.29 MB/sec, 2.0X

-----------------------------------------------------


Ja widać różnice są dość duże, co skłania mnie do wniosku, że jednak ta firma Dane-Elec nie jest taka kiepska ;) Czyli jest dobra.
Wątpliwości miałem duże, ale teraz uważam, że kaska wydana na tą kartę (345zł z wysyłką) to dobry wydatek. Polecam.

AlexC:
A co to jest to "Pocket Mechanicu"?
Jeżeli to jakiś ciekawy/darmowy soft to może dałoby się wykonać pomiary porównawcze na innych kartach. Ja mam karty 128MB i 256MB Kingston oraz 16MB Panasonic.

MaciekP:
Juz to w sumie dzis pisalem - karty SD pochodza glownie od 3 producentow pomimo tego ze maja rozne naklejki i nazwy firm. Elec schodza z tasmy Toshiby i wyniki sa takie jak w Toshibie. Klasyczne SanDick sa najwolniejsze. Prym wioda Panasonicki ktore nawet bez Ultra mega hiper i tak sa szybkie :)

jastrzomb:

--- Cytat: maciekp ---Juz to w sumie dzis pisalem - karty SD pochodza glownie od 3 producentow pomimo tego ze maja rozne naklejki i nazwy firm.
--- Koniec cytatu ---

A Kingston nalezy do tej trojki czy to calkowicie niezalezny producent ?

MarcinW.:
Należy do tej trójki - to klasa sama w sobie :)


Pozdrowienia

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej