Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x)

konwertowanie z pliku csv na vcf

(1/3) > >>

pati:
Witam. Przesiadłem się z Treo 600 na Mio A701. Potrzebuję przekulać wszystkie kontakty z treo na mio.
W Palm Desktop mogę zgrać kontakty w plik .csv, ale nie wiem jak go przekonwertować do postaci .vcf , żeby mógł zaimportować w Microsoft Outlook.
Czy ktoś wie jak to zrobić, a może jest jakiś inny sposób niż exportowanie każdego kontaktu jeden po drugim (będzie tego z 700) do postaci vCard i później zasysanie pokolei, jeden po drugim do Microsoft Outlook.
Pozdro i dzięki za wszelkie podpowiedzi i pomysły

6nt:
Nie bardzo znam się na innych systemach niż WM, ale czy nie masz możliwości po prostu zsynchronizowania kontaktów z Outlookiem? Domyślam się, że nie... Możesz jeszcze spróbować eksportować do pliku tekstowego i potem zassać do Outlooka.

pati:
no wlaśnie problem w tym, że muszę wykonać do każdego jednego kontaktu całą operację exportową, a później import do MOutlooka, a że kontaktów mam ponad 700 to boli, że muszę tyle razy wykonywać tę samą operację, bo nie ma możliwość skompensowania wszystkiego w jednym pliku. Niedawno OleYek podał mi program Pocket Mirror i jest on świetny, bo widzę, że konwertuje wszystkie kontakty, notatki, kalendarz  i exportuje do Outlooka, tyle, że program kosztuje około 50 dolców, a dla jednej operacji nie widzę sensu płacenia takiej kwoty, chociaż program widzę ma to o co mi chodzi.
Może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł, bo jestem już na przerzucaniu kontaktów około dwusetnej  pozycji i troszkę się tym znudziłem.
Przy okazji, czy możesz mi podpowiedzieć jakie uważasz programy za obowiązkowe, jakich używasz na MIO A701, które powinienem wgrać (wiem, że to sprawa indywidualna każdego, ale przyspieszyło by to mi proces zaadoptowania się z treo na mio)
pozdrawiam

6nt:
Co do programów, to takimi "must have" są na pewno:
1. program do backupu danych i kontaktów (najpopularniejsze to Sprite i SPB),
2. jakiś launcher, bo trudno zmieścić wszystkie potrzebne programy na małym, 2,7" ekranie QVGA (jest kilka darmówek, ale ja używam SBSH iLauncher, bo akurat mnie on najbardziej odpowiada)

Mnie też przydaje się darmowy QDz do zarządzania kontaktami, sms scheduler oraz parę innych. To jednak już wszystko zależy rzeczywiście od indywidualnych potrzeb i upodobań.

Sporo fajnych programów będziesz miał jeżeli zainstalujesz sobie OKI ROM R024 w wersji PLUS.

pati:
dzienks, a wcześniejszy problem rozwiązałem, opisałem go na:
    Pocket PC - ogólnie -  kontakty z palmos na pocketpc

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej