Nawigacja GPS > Nawigacja GPS - ogólnie

G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?

(1/5) > >>

dj-norek:
witam
wyczytalem ze w G-space GS-R238 jest mozliwosc uaktualnienie firmware. Czy robil to ktos? czy da sie przez Bluetooth'a?
Odbiornik przestal mi dzialac i szukam kazdej mozliwosci naprawy- niby zachowuje sie normalnie diody migaja)pomaranczowa zaczyna po ok 20s mrugac), system go wykrywa ale nie ustala pozycji o nie wiem co z tym dalej
moze ten update by pomogl?
pozdrawiam

jas_pik:: Janusz Piwiński:
Upgrade firmware jest możliwe wyłacznie po kablu, ale do tej pory firma nie udostepniła publicznie firmwaru.Istnieje możliwość i pierwsze egzemplarze musiały być upgrade'owane. Rom tego urzadzenia jest flashowalny.
Wracając do twojego urządzenia - sprawdź czy wychodzą jakieś sygnały z urządzenia ( sekwencje NMEA  - czy są same zera czy może coś innego również).
Sprawdź również szybkość transmisji - bo chyba to zmieniałeś preferowana dla tego urządzenia to 38400 a standardowy zestaw danych to : GGA, GSA, GSV, RMC, GGL, VTG.
Aby być zupelnie pewnym iż wyczerpałeś wszystkie możliwe proste rozwiązania srawdz/zmień baterię /aku.
Przy uszkodzonej - zbyt niskie napiecie wyjściowe/wydajność prądowa mogą zaistnieć również opisane przez Ciebie objawy.

grisza[gen]:

--- Cytuj ---niby zachowuje sie normalnie diody migaja)pomaranczowa zaczyna po ok 20s mrugac), system go wykrywa ale nie ustala pozycji
--- Koniec cytatu ---

Hmm - też się z tym spotkałem ( 2 razy ) - Z jednej strony po lampkach widać że satelity znajduje, BT się "parzy", a np w VisualGPSCe "oczko" martwe ?

dj-norek:
Przypomnę tylko ze używam go k kompem stacjonarnym. Jeśli chodzi o pakiety to w połączeniach lokalnych w win xp pokazane jest ze tylko sa wysyłane do GPS, natomiast odebrane - 0. Z tymi zestawami danych GGA, GSA, GSV, RMC, GGL, VTG to szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi. Prędkość ustawiłem na 38400. Akumulatorem przełożyłem z nokii 6600. Nic te czynności nie pomogły.
A jeśli by chodziło o VisualGPSCe to nie znalazłem tego programu pod PC'ta.
Czyli reasumując, jeżeli gps nie wysyła nic to jest uwalony ?(blutetooth czy cos innego?) Może ktoś wie gdzie takie cos zanieść żeby to naprawili a nie popsuli jeszcze bardziej? (jest po gwarancji) Najlepiej w Częstochowie albo okolicach

bikekowal:
Ja mieszkam w okolicach Cze-wy, ale nie znam nikogo kto się zajmuje takim sprzetem. Chyba, że ktoś zajmujący się komórkami, powinien sobie poradzić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej