Palm Pixi Plus w cenie 100 funtów. Czy polecacie ten zakup?

  • 0 Odpowiedzi
  • 2470 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline CeBeeR

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, HTC Topaz, HTC Wizard, iPAQ RX3715
Palm Pixi Plus w cenie 100 funtów. Czy polecacie ten zakup?
« dnia: Listopad 30, 2010, 12:25:10 »
Witam,

Przyznam szczerze, że sam osobiście nie trawię tematów jak ten, który właśnie zakładam. Bardzo trudno dla osób, które odpowiadają określić potrzeby osoby pytającej i w związku z tym odpowiedzieć na pytanie: "Czy warto kupić..."

Jako usprawiedliwienie napiszę, że informacji na temat nowych telefonów Palm jest jak na lekarstwo.

Palm Pixi Plus kusi mnie przede wszystkim niską ceną. Jest do dostania w cenie £100, co daje kwotę niecałych 500 złotych. Za telefon z pełną klawiaturą, WiFi, GPSem oraz systemem operacyjnym, nie wspominając o 8GB pamięci... cena wydaje się być kusząca.

O ile zawsze mogłem mieć możliwość zapoznać się z kupowanym telefonem, o tyle obecnie nie mam możliwości wzięcia do ręki Palma Pixi Plus aby stwierdzić, czy owe urządzenie odpowiada mi, czy też nie.
Przez bardzo krótki czas bawiłem się Palmem PRE (pierwszą wersją) jednak, czas ów był tak krótki, że nie dysponuję żadną wiedzą na temat tego urządzenia, poza tym, że wydawało się dość małe, z małą klawiaturą i z dobrze reagującym wyświetlaczem. Nawet nie jestem w stanie przypomnieć sobie jakie były moje odczucia odnośnie ekranu w porównaniu z iPhonem.

Palm - to nie tylko strona wizualna i estetyczna, to też system operacyjny. Z racji na kilka chwil spędzonych z tym telefonem, nawet nie bardzo przyjrzałem się poszczególnym elementom systemu, nie mówiąc już o pełne zagłębianie się w szczegóły.

Co dowiedziałem się do tej pory? Przede wszystkim to, że Palm Pixi PLUS jest urządzeniem działającym w wielu przypadkach zbyt wolno. Są problemy z łatami systemowymi, a zastrzeżenia pojawiają się nawet odnośnie kalendarza. Oczywiście zastrzeżenia generalnie dotyczą wszystkich modeli - jednak, brak mocy - to ponoć największa dolegliwość Palma Pixi PLUS.

Nie oczekuję od telefonu cudów - nie próbuję porównywać go do iPhone, ani do żadnych topowych HTC - czy to z Windows czy z Androidem.
Nie oczekuję od tego telefonu by był najlepszym na świecie odtwarzaczem muzycznym, ale naturalnie jakiegoś MP3 czasami mógłbym posłuchać. Nie oczekuję, by był przenośnym odtwarzaczem wideo - ale jakiś teledysk mógłbym zechcieć obejrzeć.

Dobrze by było, aby typowe funkcje telefonu + organizera były na odpowiednim poziomie. Nie oczekuję nawet synchronizacji z wybranymi usługami - po prostu aby telefon mógł ułatwić życie zamiast je utrudniać.

Chciałbym aby przeglądanie internetu (przez 3G oraz WiFi) nie było udręką, ale aby można było bez przykrości obejrzeć, poczytać strony internetowe, korzystając z multidotyku, wygodnie nawigować, powiększać czy pomniejszać.
Od czasu do czasu zapewne chciałbym użyć GPS, w którym na FIXa nie trzeba czekać 10 minut czy i dłużej...

... jak możecie zauważyć, nie oczekuję specjalnych cudów - oczekuję sprawnego urządzenia. Czy w takim wypadku Pixi Plus jest dobrym wyborem?