Android OS > Milestone

[ROM] Oficjalna wersja 2.38.1 dla Milestone

(1/15) > >>

wobo:
Witam

Założyłem ten wątek, aby wskazać Wam prostą drogę przejścia na najnowszy oficjalny rom 2.38.1
Rom jest przeznaczony dla Hiszpanii, ale wszystko działa jak trzeba u nas, jest również język polski.
Wiem, bo sam go zainstalowałem i właśnie testuję.

Nigdy nie byłem dobry w pisaniu poradników, dlatego w razie czego proszę zgłaszać uwagi, lub poprawiać bezpośrednio (admini)

Ważne informacje:

- wgrywanie romu nie jest trudne dla osoby, która wie co robi, więc weźcie to pod uwagę,

- wgranie romu w wersji sbf powoduje całkowite wyczyszczenie Milestona, czyli:
a) będzie taki jak z fabryki
b) zniknie root,
c) nie będzie można uruchomić open recovery, zanim nie sflaszujemy vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf
d) znikną aplikacje i kontakty i inne dane poza /sdcard

- z uwagi na powyższy punkt zaleca się wykonać nandroid backup w 2 wersjach za pomocą GOT Open Recovery:
1. Backup ALL,
2. Backup Data Only - w celu późniejszego odtworzenia danych na Milestonie po wgraniu romu 2.38.1

Kroki:

I.  Backup

- Nandroid backup

a) all - na potrzeby ewentualnego odtworzenia starego systemu

b) data only - w celu odtworzenia starych danych na nowym rom-ie


II. Pobieranie i rozpakowanie obrazu sbf ROM-u

- Ściągamy obraz sbf  stąd

Edycja 13.01.15 - aktualne linki, dzięki uprzejmości kolegi Molq:
Link 1 - znaleziony po nazwie programu
Link 2 - Wszystkie softy na Milestone


- Rozpakowujemy w wybrane miejsce (zapamiętujemy lokalizację), tak aby uzyskać po rozpakowaniu plik: SHOLS_U2_02.38.1_UCASHLSMR2EMEAB1B806D.0R_PDS003_UCASHLS00RTES_P019_A005_HWp2a_1FF.sbf

III. Przygotowanie do wgrania komputera oraz wgrywanie sbf-a

Windows:

-standardowa metoda opisana w tym wątku

Linux (szybciej i łatwiej):
- sciągamy pakiet sbf_flash stąd

- odpalamy teminal i wpisujemy:


--- Kod: ---$su
#cd scieżka_do_katalogu_sciagnietego_sbf_flash
#chmod +x sbf_flash
--- Koniec kodu ---

Warto jest w tym samym katalogu umieścić:
sbf_flash
oraz
SHOLS_U2_02.38.1_UCASHLSMR2EMEAB1B806D.0R_PDS003_UCASHLS00RTES_P019_A005_HWp2a_1FF.sbf

Dalsze instrukcje uwzględniają powyższe założenie.

- Wyłączamy Milestona,

- Włączamy w tryb bootloadera (przytrzymać d-pada w górę  podczas włączania Milestona)

- Podłączamy sprzęt do kompa - co zostanie uwidocznione na bootloaderze

Teraz najprzyjemniejsze:
- wgrywanie softu sbf:

--- Kod: ---./sbf_flash SHOLS_U2_02.38.1_UCASHLSMR2EMEAB1B806D.0R_PDS003_UCASHLS00RTES_P019_A005_HWp2a_1FF.sbf
--- Koniec kodu ---

- czekamy na wykonanie się flasha, aż pojawi się z powrotem migający znak zachęty za #

- w tym momencie Motorolka się zrestartuje i zbootuje nowy system 2.38.1

To już wszystko, jeżeli chcecie mieć czysty system bez dodatków, i bez aplikacji z poprzedniego rom-u
Jeśli jednak chcecie więcej, to:

IV. Wgranie recovery z dziurą

- jeśli ktoś chce korzystać z open recovery, root-a - potrzeba jeszcze wgrać recovery z dziurą

- pobieramy vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf stąd (punkt 3)

- flaszujemy plik zgodnie z powyższą instrukcją dla Windows lub Linux

V. Przywrócenie aplikacji

Po wgraniu recovery z dziurą można już uruchomić Open Recovery

- uruchamiamy open recovery (zakładam, że macie go na karcie pamięci)

- robimy wipe data, dalvik, cache

- odpalamy menu nandroid restore i wybieramy do przywrócenia plik data-only

- po przywróceniu można jeszcze powłączać różne mody w menu G.O.T, np. busybox, JIT, memory hack, oraz zrootować Milestona


Po tej operacji - restart, i mamy full wypas w wersji 2.38.1 :)

Cechy i nowości romu 2.38.1

Pierwsze wrażenia 19.09
- eksperymentalnie działające wyszukiwanie głosowe kontaktów oraz dyktowanie SMS-ów po polsku (ikonka dostępna na dole w klawiaturze android)
- przetaktowany do 1,2GHz w overclock, pokazał w linpack 12.88

Update 20.09
- działa cały dzień bez restartu
- cały czas przetaktowany na 1.2 GHz
- wybieranie głosowe działa idealnie w cichym pomieszczeniu, jednak w szumie ulicznym nie zawsze łapie właściwe słowo
- używałem z powodzeniem bluetooth headset, wifi, telefonu, motonav, google navigation brut, k9 mail, internet dolphin HD



To tyle.
Sorry, że tak chaotycznie, ale jak mówiłem wcześniej nie jestem dobrym pisarzem poradników (o wiele bardziej wolę je czytać :) ) a poza tym jutro muszę być na chodzie z rana więc trzeba iść spać...

pozdrowienia
wobo








Połączone: [time]Wrzesień 21, 2010, 21:10:20[/time]Update 21.09
- Muszę powiedzieć że rom działa bardzo dobrze.
- Tekst który widzicie został opublikowany przez wybieranie głosowe. Nie ma żadnych zmian, jak widać wszystko działa idealnie.
System nie robi automatycznie przecinków , jednak można je wstawić to powiedzeniu slowa (przecinek). Działa też dla kropki.

No prawie idealnie... :-)
Ale niestety człowiek wygląda trochę dziwnie, jeżeli gadu do telefonu.
- od dwóch dni 0 restartów, cały czas na 1200 megahercow
- po całym dniu intensywnego używania telefonu , bateria spadła do dwudziestu % . Jak dla mnie to całkiem dobry wynik, niewiele różniący się od poprzednich romów.
- na dzień dzisiejszy mogę polecić rom, choć mocno świerzbi  mnie wykorzystanie cyjanogen moda zaprezentowanego przez beja.

________________ Znane błędy ____________________

1. 2010.10.01 -> Jak donoszą klubowicze występują problemy z identyfikacją roamingu np. w sieci Play.

--- Cytat: nicus w Październik 01, 2010, 19:05:07 ---@wobo inaczej :) jesli chodzi o ustawienia wszystko mam dobrze.
Poprostu ten rom ma taki sam objaw jak np fast&light EclairMOD i podobne czyli:
na karcie PLAY wykrywa Plusa jako PLAY czyli na liscie widoczne sa 2 PLAY'e co objawia sie problemem z roamingiem i to nie tylko w PL (net to pikus bo mozna go bloknac kodem ale pod granicami tez potrafia dziac sie jaja) utrudnia to takze uzywanie neta bo trzeba przestawiac zeby miec oryginalny PLAY(szczegolnie jak sie ma tzw "tani internet w play")

--- Koniec cytatu ---

Szczegóły w poniższych postach.

wobo:
Update 24.09

- soft nadal działa jak trzeba.
- miałem 1 restart, ale był on związany za wielkim plikiem pdf, który chciałem otworzyć w acrobat-reader
- poza tym bezbłędnie.

Bateria działa porównywalnie do poprzednich wersji.

nicus:
Nie warto na cyana przeskakiwac... Strasznie wsysa baterie ja praktycznie chodzac z wylaczonym netem piszac 10 sms pozbywalem sie calej baterii w ciagu 16h i mam zamiar przetestowac ten update od moto :)

Krasny:
"Ale niestety człowiek wygląda trochę dziwnie, jeżeli gadu do telefonu."

No w dzisiejszych czasach to rzeczywiście dziwne jak ktoś gada do telefonu  :grin:

wobo:
Mam nadzieję, że zauważasz subtelną różnicę pomiędzy rozmową przez telefon a gadaniem do telefonu? :)
To drugie jednak uznał bym za dziwne :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej