Android OS > Milestone

[ROOT] w 2.1 na przykładzie własnym - BL 90.74 i Motka z UK

(1/5) > >>

beju:
No to Sru. Wczoraj miałem stracha bo motka stawiała opór w rootowaniu ale się udało.

Co potrzebne?

1. RSD Lite 4.5.7 lub RSD Lite 4.6
2. Sterowniki do ADB WIN 32bit lub WIN 64bit
3. Tzw. vulnerable recovery
4. Plik milestone_root.zip


No to lecimy!

CZĘŚĆ A
1. Zmieniamy nazwę milestone_root.zip na Update.zip i kopiujemy na kartę pamięci znajdującą się w motoroli.
2. Uruchamiamy Motorolkę w Recovery (tu opis)
3. Wybieramy "apply sdcard:update.zip"
4a. W przypadku pojawieniu się pasku postępu cieszymy się, bo plik został zaakceptowany i przeszło rootowanie. Zostaniemy poinformowani o zakończeniu procesu komunikatem "Install from sdcard complete". Wybieramy Reboot i telefon uruchomi się jako zrootowany.
4b. W przypadku problemów i komunikatu "file unsigned, instalation aborted" przechodzimy do części B.

CZĘŚĆ B
1. Wyłączamy telefon
2. Na komputerze instalujemy RSD Lite (program do flashowania Motoroli)
3. Unrarujemy plik vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.rar i otrzymujemy plik vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf.
4. Wprowadzamy Motkę w Bootloader (D-pad w górę + power, po zaświeceniu ekranu puszczamy power)
5. Widzimy na ekranie trochę informacji o bootloaderze - zależnie od wersji motoroli będzie to BL 90.78 lub 90.74 ew. 90.73.
6. Podłączamy Motorolę w tym stanie do PC i czekamy aż zostaną zainstalowane sterowniki Motorola Flash Device.
7. Po zainstalowaniu sterowników włączamy program RSD lite.
8. W miejscu [...] Podtykamy plik vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf i klikamy start.
9. Obserwujemy ekran i w momencie gdy otrzymamy komunikat "SW Complete" wciskamy klawisz aparatu by po reboocie wejść od razu w recovery.
10. Gdy uruchomi się recovery postępujemy jak w CZĘŚĆ A od punktu 3.

W sumie tyle, mi zadziałał drugi sposób tylko. W pierwszym miałem problemy z niepodpisanym plikiem, po sflashowaniu przez RSD Lite starszym recovery (które niby mam obecne w urządzeniu bo mam BL 90.74) problem ustąpił, choć tylko w przypadku "recovery tuż po flash". Nie dopuszczamy do reboot po flashowaniu bo trzeba będzie je powtórzyć.


Problemy - opisane procedury są dla urządzeń które mają od razu 2.1 i bootloader 90.78 i dla urządzeń z 2.0.1 mających BL 90.74. U mnie była hybryda z 2.1 i 90.74 gdzie powinno mi chwycić "stare recovery ktore miałem" plik update.zip ale wyskakiwał error. Zadziałało po flashowaniu pliku który teoretycznie przeznaczony jest dla 90.78 a ja mam 90.74 :)


Aha, nie biore odpowiedzialności jak coś zepsujesz.
To zabawa dla ludzi którzy są świadomi że jak coś pójdzie źle
to będzię kicha. 

kaamien:
Widzę Beju, że uporałeś się z wczorajszym problemem. Świetny poradnik! Gdy przyjdzie potrzeba ROOTa, na pewno skorzystam :)

Od siebie dodam, że przy Windows 7 x64, RDSLite może nie chcieć flashować (przycisk START może być nieaktywny), mimo kompletu oprogramowania i sterowników. Z pomocą przyjdzie poczciwy Win XP, nawet na maszynie wirtualnej i problem znika  :ok:

beju:
No ja problemu nie uświadczyłem, mam Windows 7 64bit i wszystko hula. Musisz robić jakiś błąd po drodze.

zyxell:
Może od razu zapodam jak usunąć roota oraz busybox (czytaj. przywrócić gwarancję)

Musimy najpierw ściągnąć z Android Market jakiś Terminal
Odpalić go i wpisać po kolei:


su
mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock6 /system
rm /system/app/Superuser.apk
rm /system/bin/su
rm /system/bin/busybox

restart Motorolki i to wszystko

romulus:
ladne opisy, chyba bede musial zrobic roota

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej