Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre

  • 20 Odpowiedzi
  • 6235 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« dnia: Styczeń 12, 2010, 11:21:52 »
Witam,

czytajac ten dzial, z biegiem czasu coraz bardziej zaczynam interesowac sie tym sprzetem i w zwiazku z tym mam kilka pytan do posiadaczy badz znawcow Palm Pre. Pozwole sobie dla porzadku je wypunktowac:
1. W starszych wersjach oprogramowania nie bylo funkcji wybierania glosowego i ludzie uzytkujacy Pre byli zmuszeni zadowalac sie alternatywami typu BlueAnt Q1. Z tego, co wyczytalem jest juz wersja oprogramowania o numerze 1.3.5.1, a wiec zdecydowanie wyzsza niz w watkach, ktore znalazlem, glownie anglojezycznych. Jak to wyglada w dniu dzisiejszym?
2. W kwestii nawigacji, ruszylo sie cos, czy nadal jedyna w zasadzie pseudo nawigacja sa Mapy Google? Nie licze tu Sprint Navigation, poniewaz z tego, co przeczytalem jest dostepna tylko dla tej sieci, na co sama nazwa wskazuje.
3. Jak wyglada ergonomia klawiatury? Obecnie uzywam Nokii E71, ktorej klawiatura jest dla mnie calkiem wygodna. W Pre waszym zdaniem jest gorzej, podobnie, czy lepiej? Przegladajac zdjecia wydaje sie byc bardzo drobna, z tym, ze to moze byc zludzenie. W realu nie mam niestety szansy obejrzec Palma Pre.
4. Jak sprawuje sie przegladarka, sa problemy z otwieraniem stron lub ich obsluga typu pisanie postow na forum lub komentarzy. JS jest w pelni obslugiwany, cza sa z nim problemy? Flasha Pre nie mial, zmienilo sie to, czy nadal jest tak samo?
5. Obsluga i uzytkowanie kontaktow, kalendarza, przypomnien etc. jest poprawna, czy sa z wymienionymi problemy? Chodzi mi o czytelnosc wpisow w kalendarzu, glosnosc alarmu i sposob wyswietlania przypomnien oraz zarzadzanie, przegladanie i synchronizacja wpisow i kontaktow.
6. Obsluga E-Mail/SMS/MMS dziala prawidlowo, czy sa widoczne zgrzyty, czy moze wrecz cos nie dziala?
7. Jak wyglada kwestia dodatkowego oprogramowania? Jest juz tego wiecej, czy panuje zastoj?
8. Jest mozliwosc obejrzenia filmu, przesluchania audio-booka lub przeczytania e-booka?
9. Praca GSM, WiFi i BT jest zadowalajaca, czy nalezy liczyc sie z jakimis problemami?

Za wszelkie informacje z gory dziekuje :)

Gwoli wyjasnienia, zainteresowalem sie tym ze wzgledu na system, wielkosc oraz jednoczesne wystepowanie w takiej, a nie innej konfiguracji ekranu dotykowego oraz klawiatury QWERTY. W jednym urzadzeniu mamy w miare duzy ekran oraz zadowalajacej wielkosci klawiature. A wszystko to w przyjemnym dla oka ksztalcie oraz akceptowalnej wielkosci.
Jestem jaki jestem :)

Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2010, 22:02:19 »
1. Dalej nie ma wybierania głosowego, gdzieś czytałem zdaje się, że ma być, ale obawiam się, że Polacy będą musieli obejść się ze smakiem. W nowych telefonach wybieranie głosowe działa na zasadzie rozpoznawania mowy, a nie próbek głosowych, więc Grzegorz Brzęczyszczykiewicz może być niestrawny dla Pre. Chociaż kto wie? Apple się postarało, może Palm również się postara, tym bardziej, że j. polski jest zaszyty już w środku.

2. Nawigacji nie ma, nie ma nawet plotek na ten temat. Ja po cichu liczę na nawigację od Googla, jak w Droidzie.

3. Klawiatura jest mała i niewygodna. Nie używałem E71, ale jest na pewno gorsza od Treo 680. Pisze się podobnie źle jak na E75, chociaż z innych powodów. Można się jednak przyzwyczaić.

4. Przeglądarka jest bardzo dobra i szybka. Nie próbowałem pisać na niej postów na forum, ale pewnie się da. Flash będzie w lutym. Jedyne minusy wynikają raczej z niedostosowania większości stron do obsługi wielkimi paluchami.

5. Kalendarz jest bardzo dobry, chociaż problemem jest np. wybieranie daty - podaje się tylko datę, nie ma widoku miesiąca jak to najczęściej bywa. Gdy więc nie wiem który jest w najbliższy piątek, mam problem. Więcej o kalendarzu i kontaktach poczytaj sobie w moim poście niżej. Zadania (rzeczy do zrobienia) to porażka - nie można ustawić godziny przypomnienia (komunikat pokazuje się rano), a do tego nie można odłożyć przypomnienia. Na to są na szczęście już darmowe poprawki. Ja nie używam, bo korzystam z Pre tylko prywatnie, więc rozbudowana lista zadań nie jest mi potrzebna.

6. E-mail, sms działa bez większych problemów. MMS działa, ale musisz ręcznie ustawić parametry, a w szczególności port proxy. Przynajmniej u mnie w Erze.

7. Na razie cienko z programami, większość z tych co jest nie jest nic warte. Na szczęście Palm bardzo przejmuje się tym, niedawno udostępnił środowisko programowania graficznego (bezpośrednio w przeglądarce) oraz programowanie w językach niskopoziomowych. Do tego nie jest tak zamknięty na niezależnych autorów jak Apple. Szybko powinno się poprawić, już w marcu będą w Europie dostępne płatne aplikacje, w tym gry takie jak Need for Speed, Sims 3, Monopoly itd.

8. Nie ma problemu z tym wszystkim, do tego wydaje mi się, że mój Pre brzmi lepiej niż mój iPod. Ale może to tylko moja miłość jest  :D

9. Żadnych problemów. Działą nawet mój samochodowy zestaw głośnomówiący na BT, który kiedyś robił mi problemy z HP 614.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to nie krępuj się.

Krzysiek

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2010, 22:27:41 »
Pieknie dziekuje za odpowiedzi :) Szczerze, juz myslalem, ze zostalem olany... Na swoje szczescie mylilem sie  :ok:
Odnosnie wybierania, mowi sie trudno. Dobrze, ze przynajmniej jest alternatywa plus nadzieja na zmiane tego stanu rzeczy.
Ciesze sie, ze jest cos czego sie nie spodziewalem, a mianowicie jezyk polski, co wywnioskowalem z Twojej pierwszej odpowiedzi.
W kwestii nawigacji, rozumiem, ze chwilowo jednak nie ma zadnej. W takim razie i w tym przypadku trzeba liczyc na zmiane i zyc nadzieja.

1. Napisz mi prosze jeszcze jak wyglada kwestia dzwonienia oraz sluchania muzyki przez sluchawki BT? Nie zrywa polaczenia, jakosc dzwieku zadowalajaca?
2. Przesylanie plikow przez BT dziala poprawnie, czy mamy tu sytuacje podobna do iP?
3. E-Mail jest w peni funkcjonalny wliczajac w to przesylanie zalacznikow i ich obsluge?
4. Sa czytane formaty typowo biurowe typu DOC, PDF etc. w standardzie, czy wymagaja dodatkowych programow?
5. Jak wyglada kwestia obslugi archiwizacji i odczytu plikow popularnych pakerow?

Twoja recenzje/opis/post, zwal jak zwal czytalem, jak rowniez pozostale tematy i posty, co nie bylo specjalnie trudne zwazywszy na ich ilosc ;) Jednak nie wszystko jest tam opisane, stad tez ten temat i wiele pytan juz na poczatek. Ciesze sie, ze znalazly sie rowniez odpowiedzi.

Przegladalem dzisiaj Allegro i zauwazylem, ze ceny Palm Pre nie sa specjalnie wysokie, co jednoczesnie mnie ucieszylo jak i zaskoczylo. Zastanawiam sie rowniez na co szczegolnie zwracac uwage kupujac ten sprzet. Wiem, ze glownie na kwestie klawiatury (QWERTY), ale czy tylko to, czy tez moze jest jeszcze cos, o czym nie wiem?
Jestem jaki jestem :)

Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2010, 23:29:19 »
1. Nie wiem, nie mam słuchawek BT, nie mam jak sprawdzić. Jak pisałem, działa bez problemu z zestawem głośnomówiącym BT, ale to nie to samo co słuchawki.
2. Zdaje się, że nie da się przesyłać plików przez BT, przynajmniej nie pokazuje mi się to w opcjach na komputerze, jak mam np. w przypadku Nokii E75
3. Nie ma problemu z załącznikami, natomiast wielkie załączniki mogą zablokować pocztę. Tak mi się przydarzyło parę dni temu, gdy nagle poczta przestała mi się synchronizować. Okazało się, że zatkał ją 13MB e-mail. Usunąłem go na komputerze i już było ok. Kilkumegowe załączniki działają bez problemu.
4. Pliki Office i pdf czytają się bez problemu i w standardzie. Słyszałem, że Documents2Go, a więc edycja dokumentów, już jest w trakcie.
5. Z ciekawości sprawdziłem - nie działa.

Żeby nie było tak różowo, teraz parę problemów:
1. Brak programów, bardzo brakuje mi np. SplashID i paru innych z Palm OS. Pewnie kwestia czasu, ale np. na iPhona masz to już.
2. Bateria - muszę ładować codziennie, nie ma szans na 2 dni pracy. Wytrzymuje jakieś 1 1/2 przy średnio intensywnym używaniu.
3. Jest to nowe urządzenie nie pozbawione chorób wieku dziecięcego. Zdarzyło mi się np. że zawiesiło mi się gniazdko słuchawkowe, przez cały czas myślał, że słuchawki są włożone, co skutecznie uniemożliwiało rozmowę przez telefon. Pomogło kilkukrotne włożenie i wyciągnięcie słuchawek, czytałem w internecie, że parę osób miało już ten sam problem. Jeszcze gorzej jest z ładowarką Touchstone, niektóre modele po naładowaniu telefonu przestają ładować baterie, a za moment ładują znowu i tak w kółko. Biorąc pod uwagę, że robią przy tym hałas (początek ładowania oznajmiany jest dźwiękiem) oraz zapalają ekran masz w nocy murowane atrakcje. Można to bez problemu wymienić na nowe, ale nie w Polsce. Więc Touchstone odradzam, ja mam i się z nią morduję. Przynajmniej do czasu, aż Pre będzie w Polsce. Zwykłe ładowanie przez kabel działa bez problemów.
4. Jedyny fabrycznie odblokowany model ma niemiecką klawiaturę (QWERTZ), więc musisz uważać, aby na nią nie trafić. Z innych można korzystać za pośrednictwem Rebel SIM II. Oczywiście mówię o modelach GSM, amerykańskie z sieci Sprint są kompletnie bezużyteczne.
Napisane: Styczeń 12, 2010, 23:21:06
Jeśli znasz lenguidż, tutaj masz katalogi aplikacji (te płatne nie są na razie dostępne w Europie):
http://www.precentral.net/app-gallery/app-catalog/
http://catalog.webosschool.com/
http://www.houseofpalm.com/
http://projectappetite.com/

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2010, 23:53:18 »
Serio nie ma mozliwosci przesylania plikow przez BT? Nie ma takiej opcji w Pre? Sprawdzales to moze z E75?
Czas pracy nie jest problemem, Nokie E71 rowniez laduje codziennie, chocby dlatego, ze sluzy mi jednoczesnie jako telefon VoIP. A wlasnie, jak wyglada kwestia VoIP w Palm Pre?
Pisales, ze masz numer w Erze, jak wyglada zasieg w porownaniu z innymi sprzetami np. E75? Czulosc urzadzenia jest porownywalna, czy moze gorsza?

Oj, zmartwiles mnie caloksztaltem, a szczegolnie podsumowaniem/minusami.

Przegladam aukcje na eBay i normalnie mam juz krecka... ;) Idealnie byloby kupic u nas od zaufanej osoby, ale patrzac na zainteresowanie jest to chyba malo realne. Mam na mysli sklep badz aukcje. Dodatkowo wiekszosc, jak wczesniej juz zauwazyles jest z O2, a wiec z klawiatura QWERTZ. Swoja droga jestem ciekawy, czy taka klawiatura faktycznie stanowilaby spory mankament...
Napisz mi prosze, Ty masz wersje z QWERTY, prawda? Sciagales z zagranicy, czy w jakis sposob udalo Ci sie kupic u nas?

Dziekuje za linki do stron z aplikacjami  :ok:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 00:52:32 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2010, 00:10:58 »
Wygląda na to, że nie da się przesyłać plików przez BT, sorry.
Nie ma VoIP w Pre, oprócz GoogleVoice, które w Polsce nie działa. Pewnie jednak takie programy się pokażą, skoro były nawet na Palm OS. Poza tym, nie wiem, czy flash tego nie umożliwi, są strony www, które umożliwiają korzystanie z VoIP. Też na to czekam.
Trudno mi porównać czułość, bo E75 mam w Plusie - inne nadajniki.
Klawiatura QWERTZ nie jest żadnym problemem, jeśli nie przeszkadza Ci, że Z i Y będą zamienione na klawiaturze. Działać będzie normalnie jak QWERTY, tyle, że te 2 klawisze nie będą się zgadzać, tzn. wciskając Z będziesz miał Y i na odwrót. Nie ma żadnych ü, ä, ö itd. Ja ściągnąłem swojego Pre z Anglii.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2010, 12:30:54 »
czy wersja 1.3.5.2 też nie może wysyłać plików? Według info od Palma właśnie to dodano.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2010, 19:12:09 »
czy wersja 1.3.5.2 też nie może wysyłać plików? Według info od Palma właśnie to dodano.

Nie widziałem na liście zmian tej informacji. Z Palma nie da się wysłać nic, choćby dlatego, że nie ma żadnego programu do przeglądania plików. Zdjęcia można wysyłać tylko przez MMS, e-mail albo do Facebooka. Jak już wspominałem, z mojego komputera nie mam opcji wysyłania niczego na Pre (na Nokię mam), ale jak dorwę jakiegoś PC z Windows, to tam też sprawdzę.

*

Offline montana

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • O Palm Pre
  • Sprzęt: iPhone, Palm Pre
Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2010, 21:06:04 »
czy wersja 1.3.5.2 też nie może wysyłać plików? Według info od Palma właśnie to dodano.

Nie widziałem na liście zmian tej informacji. Z Palma nie da się wysłać nic, choćby dlatego, że nie ma żadnego programu do przeglądania plików. Zdjęcia można wysyłać tylko przez MMS, e-mail albo do Facebooka. Jak już wspominałem, z mojego komputera nie mam opcji wysyłania niczego na Pre (na Nokię mam), ale jak dorwę jakiegoś PC z Windows, to tam też sprawdzę.


Nie ma jeszcze możliwości transferu danych bo BT. Jest za to tethering. Za miesiąc wyjdzie webOS 1.4 będzie można wreszcie kupować aplikacje, na co najbardziej liczę.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2010, 22:27:26 »
moze ktoś z posiadaczy pokusi się o pierwszą recenzję?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline montana

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • O Palm Pre
  • Sprzęt: iPhone, Palm Pre
Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2010, 23:40:13 »
moze ktoś z posiadaczy pokusi się o pierwszą recenzję?

Recenzja jest już np. http://www.palmgsm.pl/tag/palm-pre-test/

Ale nie musi ona być obiektywna. Sam jestem ciekaw jak ludzie z tego forum oceniają Palma.

*

Offline slawlang

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP Pre3
Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2010, 20:28:56 »
Pewnie tego obiektywnym tez nie mozna nazwac ale daje jakis poglad  :ohreally:

http://www.precentral.net/six-months-pre-real-review

Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2010, 20:01:19 »
Według mnie, niestety z Palmem Pre nie jest najlepiej. Do poniższej opinii -

Palm Pre - przeglądu część pierwsza, czyli tandeta tylnej klapki...

Palm Pre, część II czyli rzut okiem na multimedia

- dodam, że jak na razie najbardziej przeszkadza mi:

1. Brak (mimo utworzenia profilu) jakichkolwiek aplikacji w oficjalnym App Catalogu.
2. Brak zaawansowanych ustawień wiadomości SMS (ważność, raporty, kodowanie)
3. Brak możliwości wyłączenia przewidywania tekstu.
4. Brak equalizera w odtwarzaczu muzyki, generalnie bardzo skromne a właściwie żadne możliwości konfiguracji, dotyczy to również odtwarzacza video.
5. Jakość wykonania - FATALNA.
6. Idiota, który wymyślił gniazdo do podłączania ładowarki i kabla USB z boku oraz zaopatrzył je w nieotwieralną dla faceta o krótkich paznokciach zaślepkę, powinien być skazany na wieczne składanie takich wynalazków w chińskiej fabryce.
7. Wydajność, niby tyle samo RAMu (256) i taki sam procesor jak w Iphonie 3GS (Cortex A8), a jednak działa zauważalnie wolniej od produktu spod znaku Apple'a.
8. Brak AF w aparacie.
9. Natywny brak możliwości nakręcenia nawet najbardziej dziadowskiego filmiku.
10. Brak możliwości usuwania, z poziomu telefonu, wgranych piosenek i filmów (?!)
11. Brak jakiegoś wskaźnika, który pokazywałby, iż:
- odbywa się pobieranie danych z sieci,
- włączony jest GPS
12. Umiejscowienie głośnika na spodzie telefonu może całkiem skutecznie wyciszać go.
13. Zablokowanym ekran można "wzbudzić" jedynie przyciskiem włączania/wyłączania (aż prosi się aby można było to robić przyciskiem pod ekranem).

- natomiast podoba mi się:

1. Kształt i wielkość (Pre jest naprawdę mały).
2. O dziwo, wg. mnie, bardzo dobra jakość rozmów.
3. Natywna możliwość pracy jako dysk USB (co w przypadku niektórych "smartphonów" wcale nie jest takie oczywiste).
4. Natywna możliwość ustawienia własnych sygnałów powiadomień o wiadomości (jw.)
5. Natywna możliwość synchronizacji z kontem Google itp.
6. Ładne, żywe kolory wyświetlacza.
7. Schludny interfejs.
8. Obsługa krótkich kodów USSD (co np. w przypadku Nokii N900 nie jest takie oczywiste).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2010, 20:03:14 wysłana przez porhinio »

Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2010, 22:42:44 »
Osobiście używałem palma przez ponad miesiąc,jako fun produktów apple sam próbowałem go porównać do tegoż produktu,jak wiadomo na dzień dzisiejszy sporo mu brakuje,mimo iż ma spore możliwości o jest o niebo piękniejszy niż iPek,każdego kto krytykuje palma proponuje cofnąć się do czasu początków iPhona pierwszej generacji,który nie miał nić poza standardowymi aplikacjami i dobrą przeglądarką www,więc na dzień dzisiejszy kiedy to palm się zaczyna rozwijać radzę wstrzymać się od opinii na temat software itd... i poczekać jeszcze z rok,natomiast co do jakości wykonania obudowy tu muszę przyznać rację,mogli by się bardziej postarać! reszta moim zdaniem zasługuje na duży plus! i dobrą konkurencje dla iPhone i innych dotykowców.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2010, 23:05:50 »
Przeciez Pre nie jest w stanie konkurowac ani z Androidm ani tym bardziej z iPhone. Potencjal moze ma, ale nie zostanie on wykorzystany... to juz widac... w Europie Palm nie jest popularny w Stanach tez za wiele sie nie sprzedalo... A czy jest piekniejszy... no nie wiem, kiepski plastik, gniazdo ladowania z boku i bardzo "funkcjonalna klawiatura" dla kobiet z dlugimi paznokciami  :P
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline montana

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • O Palm Pre
  • Sprzęt: iPhone, Palm Pre
Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2010, 23:35:07 »
Trudno ocenić jednoznacznie Palma także z takiego powodu, że ten telefon nie jest wspierany ani przez producenta, ani przez żadną sieć w naszym kraju. Kiedy kupuje się telefon zza granicy trudno wymagać, żeby internetowy sklep App Catalog działał w naszym kraju, skoro Palma tutaj nie ma. Podobnie z MMS. Więc jak można to zailiczyć do wad aparatu? Jak Pre wejdzie do Polski, wtedy będzie można go obiektywnie ocenić. Dla mnie ten telefon to pierwsza piątka smarfonów na świecie po iPhone, Nexus One, Blackberry i Milestone. Fakt, że Palm potrzebuje czasu by udoskonalić produkt (co zresztą czyni z modelem Plus) ale z pewnością jest na niego miejsce w czołówce. Jak będzie - zobaczymy gdzieś za rok, dwa.

Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 24, 2010, 23:38:39 »
Fajna prezentacja  :ok:

1. Coś masz porąbanego z tym App Catalog. Ja mam obecnie 273 aplikacje, inna sprawa, że mało warte, więc nie masz czego żałować. Mój Palm był aktywowany z kartą O2, więc pewnie w tym problem.
2. Fakt, pewnie niektórym to może przeszkadzać
3. Chyba mówisz o autokorekcie (i ->I, u -> you itd.)? U mnie nie ma żadnego przewidywania, natomiast autokorekta jest wkurzająca. Całe szczęście, że wystarczy pojedyncze wciśnięcie Back Space, aby cofnąć tą zmianę.
4. Jest jakiś bardziej zaawansowany odtwarzacz na Preware, podobno bardzo fajny. Nie wiem, bo nie używam. Może on ma więcej ustawień?
5. Zgadzam się co do jakości wykonania. Sprawę bardzo jednak poprawia wymiana tylnej ścianki na tą dostosowaną do ładowarki Touchstone - jest o niebo lepiej wykonana, z solidnego materiału pokrytego jakby gumą. Po zmianie w końcu Palm przestał trzeszczeć przy pisaniu.
6. Zgadzam się w zupełności. Komfort użytkowania zdecydowanie poprawia Touchstone, pod warunkiem, że nie jest zepsuty.
7. Mam nadzieję, że następne wersje systemu poprawią wydajność. Jak słusznie zauważył wirus0, to jest dopiero wersja 1.3
8. To w komórkach robią AF w aparacie???? :shock:
9. Wersja 1.4 softu, która będzie w lutym zawiera już możliwość nagrywania filmów. Zresztą bezwstydnie zerżniętą z iPhona, jeśli chodzi o edycję.
10. Są patche do tego (Preware)
11. Na Zachodzie Pre sprzedawany jest w większość z nielimitowanym pakietem danych, nikogo nie interesuje czy coś się ściąga, czy nie. Ale mogliby to jednak zrobić, nawet ci z Zachodu czasem używają choćby nawet roamingu. Wskaźnik GPS też byłby dobry.
12. Nie zauważyłem, może
13. Mnie akurat przeszkadza ten przycisk na dole, wolałbym aby go nie było. Zresztą nie tylko mnie, ponieważ w nowych Pre Plus już go nie ma. Nie ma nic złego w używaniu przycisku na górze, może trochę gorzej mają leworęczni.

To co mnie się podoba w Pre, to:
1. Ładny, mały i zgrabny, lepiej mieści się w kieszeni dżinsów niż np. iPhone
2. Synergy i cloud computing zmieniło zupełnie sposób, w jaki używam palmtopa
3. Otwartość na niezależnych developerów

A nie podoba się:
1. Mała pamięć - mam sporą kolekcję muzyki, teraz muszę mozolnie wybierać część utworów. Mogliby dać przynajmniej 32MB, albo kartę pamięci
2. Mało programów, a te które są są beznadziejne
3. Jakoś wykonania, a przede wszystkim użyte materiały

*

Offline morys

  • 12
  • Sprzęt: n900
Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 25, 2010, 02:04:19 »
Panowie odnosnie pkt 11 , to Palm łaczy sie z siecia bez jakiegokolwiek powiadomienia i nie mozna tego kontrolowac/powstrzymac?

*

Offline slawlang

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP Pre3
Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 25, 2010, 23:39:09 »
Robicie potwora z Pre  :) Mozna wylaczyc polaczenie internetowe. Mozna rowniez wylaczyc transfer danych jesli urzadzenie korzysta z roamingu.

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2010, 19:17:21 »
@Pieka: Mam od wczoraj i nawet podoba mi się :) Owszem wykonanie slidera kiepskie, ale ten WebOS nie jest taki zły a jak się zainstaluje Preware i kilka patchy to nawet jest OK. Pokazywałem dziś znajomemu Pre i też mu się spodobał, a najlepsze jest to na ile go wycenił "na oko" - mówi "to musiało z 2,5 tysia kosztować"  :D

*

Offline montana

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • O Palm Pre
  • Sprzęt: iPhone, Palm Pre
Odp: Mozliwosci i walory uzytkowe Palm Pre
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 13, 2010, 02:30:18 »
Hehe, Palm idzie wyrwać nawet za 1100 zł nową sztukę. Również wrażenie, gdy pokazuję znajomym jest niezmienne-jeśli ktoś nie jest fanem iPhone, to woli Pre i to widać po minach.