Zabawy z Palmem Pre

  • 20 Odpowiedzi
  • 7295 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Zabawy z Palmem Pre
« dnia: Grudzień 04, 2009, 20:11:15 »
Własnie wpadl miw rece Palm pre i musze powiedziec, ze spodziealem sie wiecej po tym ja sie naczytalem... Daleko w tyle za iPhone czy Androidem, Palm chcial zrobic podobne urzadzenie, ale chyba im do konca to nie wyszlo...

Juz na poczatku przy wyborze strefy czasowej, lista z krajami sie umiala cudownie przychaczac, wiec scrollowanie jej bylo masakra... Lepiej juz wybrac Androida lub iPhone.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2009, 23:20:45 »
ooo, farciarz. Mimo wszystko chetnie bym się pobawił. Moze nakręcisz jakieś krótkie polskie video?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2009, 00:49:52 »
Nakrecilem na szybko iPhonem, ale jakosc jest fatalna, ale gdzies wrzuce. Jdnak Palm Pre to dla mnie wielkie rozczarowanie....
Napisane: Grudzień 04, 2009, 23:41:54
Sam Palm Pre konstrukcyjnie to niewypal i zawod roku, co do WebOSa... tez nie poraza niczym. Jest wolny, zacina sie, wcale  nie jest ladny - choc to kwestia gustu, ogolnie filozofia jest dziwna.

Po pol dnia zabawy, moge postawic teze, ze WebOS, nie jest w stanie przegonic niczym ani androida, ani tymbardziej iPhone, mim, ze filozofia jest podobna...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2009, 07:40:25 »
Sam Palm Pre konstrukcyjnie to niewypal i zawod roku, co do WebOSa... tez nie poraza niczym. Jest wolny, zacina sie, wcale  nie jest ladny - choc to kwestia gustu, ogolnie filozofia jest dziwna.

Kto tu wpuścił tego Pana? I kto daje noobom do ręki granat?
Skomplikowane urządzenia Hi-Tech należy udostępniać wyłącznie czytelnikowi doświadczonemu, który potrafi docenić drzemiące w nich możliwości. W dodatku, wymagane jest pewne wyrobienie estetyczne, którego najwidoczniej tu zabrakło.
Kim Pan jest Panie OleYek i kto Panu zapłacił za ten stek kalumnii?

Czy jest na sali moderator? Proszę wyprowadzić pacjenta i podać coś na uspokojenie i rozjaśnienie myśli.

 :wink: :grin:

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2009, 07:49:30 »
Nakrecilem na szybko iPhonem, ale jakosc jest fatalna, ale gdzies wrzuce. Jdnak Palm Pre to dla mnie wielkie rozczarowanie....
przy 3gs czekają Ciebie niestety same rozczarowania ale i tak czekam na link
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2009, 10:47:55 »
Nakrecilem na szybko iPhonem, ale jakosc jest fatalna, ale gdzies wrzuce. Jdnak Palm Pre to dla mnie wielkie rozczarowanie....
przy 3gs czekają Ciebie niestety same rozczarowania ale i tak czekam na link

No wlasnie, nie, poniewaz Hero z Androidem mi sie bardzo spodobalo, ana to staralem sie patrzec obiektywnie i sie zawiodlem. Zaraz obrobie wideo i wrzuce.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2009, 11:02:12 »
a rozpisałeś się moze w jakimś wątku o hero co cię tam spodobało i jak to ma się do 3gs ? androida nie miałem i cały czas szukam powodu dla którego warto kupić
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2009, 11:20:52 »
a rozpisałeś się moze w jakimś wątku o hero co cię tam spodobało i jak to ma się do 3gs ? androida nie miałem i cały czas szukam powodu dla którego warto kupić

Za malo sie bawilem androidem, zeby go poznac, ale w przeciwienstwie do Pre moje odczucia byly duzo bardziej pozytywne.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2009, 20:27:54 »
ojojoj, nieładnie. Co prawda bliżej jestem zakupu Hero niż Pre z oczywistych względów (dostęp, cena, ograniczenia itp) to nadal Pre chętnie bym przejął w swoje łapki.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2009, 20:48:00 »
No niestety, nie wszystkie urzadzenia i systemy sa tak przemyslane jak to wyglada na zdjeciach czy pisza w internecie. Wlasnie sie laduje filmik na serwer....
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2009, 22:38:07 »
OKI...

Na wstępie przepraszam za jaoość, ale nie miałem dostępu na szybko do aparatu wiec zdjęcia były robione telefonem w dość ciemnym otoczeniu, bo w sumie dostałem go znienacka, żeby go "złamać" bo pochodził z niemieckiego O2.

Zawartość pudełka:



W skład zestawu wchodzi:


- Palm Pre
- Ładowarka USB
- Kabel Synchronizacyjny
- słuchawki (zabrakło na zdjęciu)
- etui

Palm Pre



Opis krótki będzie bo to nie były jakieś wielkie testy i bardziej odzwierciedla moje subiektywne odczucia.

Sam Palm wykonany jest z błyszczącego plastiku takiego jak większość telefonów w tej chwili. Naczytawszy się wiele o tym urządzeniu, podeszłem do niego dość entuzjastycznie, ale te parę godzin zabawy z nim, dość mocno zweryfikowało moje poglądy na temat tego urządzenia. Problem zaczął się już w momencie, kiedy chciałem podłączyć do niego kabel synchronizacyjny. Samo złącze znajduje się z prawej strony, po środku urządzenia i jest zaślepione zaślepką. Sama zaślepka jest tak skonstruowana, że żeby włożyć kabel, należy najpierw rozsunąć klawiaturę, a następnie pomęczyć się żeby ją wydłubać. Samo umieszczenie złącza synchronizacyjnego w tym miejscu, uniemożliwia wygodne używanie urządzenia, kiedy jest on podpięty pod ładowarkę.

Kolejnym nieprzemyślanym elementem jest klawiatura. Żeby rozsunąć sider, trzeba mieć sporo samozaparcia. Ponieważ sama konstrukcja obudowy nie posiada żadnego "wypustku", żeby można było łatwo rozsunąć urządzenie trzymająć w jednym ręku. Niestety sam mechanizm chodzi tak ciężko, że trzeba użyć dwóch rąk, aby się dostać do klawiatury. Jak już się do niej dostaniemy, to dobrze by było mieć bardzo długie paznokcie, ew jakąś wykałaczkę w pobliżu, aby móc jej w ogóle używać, ponieważ klawisze są tak małe i tak blisko siebie, że trafienie w nie palcem graniczy z cudem.

Zajmijmy się teraz samą obsługą. Sam system jest ładny i kolorowy, a ekran pojemnościowy powouje łatwą obsługę urządzenia, jednakże dziwnym wynalazkiem jest panel gestów znajdujący się poniżej ekranu, na którym wykonujemy różne gesty związane z obsługą urządzenia, trochę to niepotrzebne, ale widocznie konstruktorzy mieli jakiś cel w tym, żeby obsługiwać urządzenie poza ekranem.

Sama obsługa WebOS jest dość intuicyjna i przyjemna. Urządzenie posiada wszystkie podstawowe funkcje, jakie powinien posiadać PDA. Przeglądarka internetowa wbudowana w system działa bardzo sprawnie i szybko renderuje pełne strony. Same możliwości personalzacyjne urządzenia są niewielkie i poza zmianą języka czy dźwięków nie wiele można samemu ustawić, gdyż wszystkie inne ustawienia są predefiniowane automatycznie pod operatorów, gdzie sprzedawane jest urządzenie. Ale nie ma tragedii, gdyż społeczność skpiona wokól Palma udostępnia wiele patchy oraz oprogramowania rozszerzającego możliwości urządzenia. Wystarczy zainstalować aplikację Preware, która jest portalem dla aplikacji pisanych przez społeczność użytkowników (analogicznie jak Cydia w iPhone).

Podsumowując, wiem, że może powyższy tekst jest tendencyjny, ale jako, że przez moje ręce przewineło się już sporo różnych urządzeń, to jestem w stanie jako tako porównać z innymi i na tym tle Palm Pre wcale się rewelacyjnie nie prezentuje, aczkolwiek na pewno zapełni on jakąś niszę i znajdzie swoich wielbicieli. Samo urządzenie ma swój potencjał i jeżeli Palm pójdzie w dobrą stronę to jest szansa, że następne PDA będą bardziej udane a sam system się rozwinie.

Na koniec malutki filmik nakręcony na szybko iPhonem  :]

Palm Pre - PDAClub.pl

Generalnie samo urządzenie mnie mocno rozczarowało, bo chyba zbyt wiele się po nim spoziewałem...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2009, 01:28:29 wysłana przez OleYek »
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2009, 18:27:02 »
Oleyek, będziesz miał może to urządzonko na spotkaniu PDAclubu w Poznaniu?
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2009, 18:29:49 »
Oleyek, będziesz miał może to urządzonko na spotkaniu PDAclubu w Poznaniu?

Nie, juz go nie mam. Mialem tylko przez kilka godzin.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2009, 18:32:58 »
Szkoda, ale muszę powiedzieć, że tak oglądam ten filmik i nie widzę aby się jakoś specjalnie zacinał. No chyba, ze Twoim ultraczułym "trzygieesowym" okien wszystko wyglada inaczej - przyzwyczajenie do super płynnego interfejsu robi swoje ;)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2009, 21:45:41 »
OleYku bardzo krotko o przegladaniu www sie rozpisales...

Czy dziala flash? Jak wyglada sprawa z powiekszaniem na systemowej przegladarce?

Kurcze troche za pozno zobaczylem ten temat :S
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 07, 2009, 21:51:06 »
Trochę dłużej używam tego urządzenia, więc pewnie dlatego moje doświadczenia są inne.

Plastik, z którego zrobiony jest Pre jest badziewiasty, myślę, że nie przetrzyma pierwszego upadku na podłogę. Do tego koszmarnie widać na nim smugi od palców. Jest to duże rozczarowanie, wcześniej miałem m500, Sony Clie TG 50, LifeDrive - wszystkie były metalowe, przynajmniej w dużej części. Nawet moja służbowa Nokia E75 wydaje się być lepiej zrobiona. Za to design jest, moim skromnym zdaniem, znakomity. Ten film tego nie oddaje, ale urządzenie wygląda jak wypolerowany czarny kamień, świetnie leży w ręce. Nie ma żadnych festyniarskich, błyszczących ozdobników, po prostu jednolita czerń. Ale de gustibus...

Wysuwanie klawiatury faktycznie na początku działa dość ciężko, natomiast już po 1-2 dniach mechanizm dociera się i bez problemu można rozsuwać urządzenie jedną ręką. Natomiast klawiatura jest następnym rozczarowaniem. Jest dużo gorsza niż w moim poprzednim Treo 680, więc niestety wolniej się na niej pisze. Może to kwestia przyzwyczajenia. Zresztą do dużo większej klawiatury z Nokii E75 też nie mogę się od kilku miesięcy przyzwyczaić. Po prostu klawiatura w Treo (i Blackberry) jest niedoścignionym ideałem.

Ta zaślepka na kabel to faktycznie jest tragedia. Co prawda po kilku otwarciach wyrabia się i daje się dość łatwo paznokciem otworzyć, ale przy jej projektowaniu zdecydowanie zwyciężyły względy estetyczne nad ergonomią. Projektant pewnie nie chciał zakłócać idealnego gładkiego kształtu urządzania. Ja zresztą też wolę się czasem pomęczyć z tą zaślepką niż mieć jakiś koszmarny zadzior z boku. Na szczęście to nie jest duży problem, ponieważ... tej zaślepki się nie używa. Ktoś w Palmie, wkurzony otwieraniem tej zaślepki wpadł na pomysł, aby nie używać żadnego kabla i tak powstał Touchstone. Jest to rodzaj podstawki, na której kładzie się Palma i on ładuje się bezprzewodowo (indukcyjnie, konkretnie). Nie wkłada się żadnego kabla, nic nie otwiera nie zamyka. Po prostu kładzie się to urządzenie, a delikatny magnes przyciąga go podstawki i voila - ładowanie zaczyna. Super sprawa, zważywszy szczególnie tą nieszczęsną zaślepkę.

Gdy otworzyłem pudełko, zaskoczył mnie brak oprogramowania do synchronizacji. Palm zawsze dawał płyty z oprogramowaniem na Windows i Mac OS, teraz nie było nic. Nie ma również nic do ściągnięcia na ich stronie. Na początku byłem zaskoczony, ale gdy poznałem Web OS odkryłem, że do niczego nie potrzebuję synchronizacji. I to jest dla mnie największy przełom związany z Web OS i jego największa zaleta - przetwarzanie w chmurze (cloud computing). Wszystkie moje poprzednie palmtopy potrzebowały komputera do synchronizacji, a ten jest jedynie terminalem do danych, które są "w chmurze". Takim samym terminalem, jak mój prywatny Mac, służbowy PC czy, nie wiem, konsola (chyba, nie mam konsoli). Adresy, kalendarz, pocztę to wszystko mam w internecie i nie ma znaczenia, na czym w danej chwili to oglądam, czy edytuję. Zmieniam zdjęcia kontaktu na komputerze, za sekundę to zdjęcie mam również na telefonie, to samo z kalendarzem,  o poczcie (IMAP z PUSH) nie wspominając. A wszystko to, bez żadnego kabla czy połączenie z komputerem. Co więcej, codziennie to wszystko jest synchronizowane z profilem na serwerze Palma i w razie zgubienia, zniszczenia, awarii czy po prostu zmiany telefonu, wszystko łatwo i szybko jest do odzyskania. Wracają ustawienie urządzenia, aplikacje, konta (trzeba tylko od nowa podać hasła do nich). Do niedawna korzystałem z konta na MobileMe (Apple), ale przerzuciłem się teraz na Google, ponieważ ma dużo większe możliwości, a MobileMe nie synchronizuje kontaktów ani kalendarza z Palmem. Takie są skutki zamkniętej filozofii Apple. Ale o tym jeszcze potem. A oprócz Google, Palm synchronizuje się również z Exchange Serverem, Facebookiem i Yahoo.

To co wiąże się z powyższym, jest następny pomysł Palma - Synergy. Pozwala to łączyć z sobą te same informacje pochodzące z różnych źródeł. Wielu moich znajomych, których mam w książce adresowej, jest również moimi znajomymi na Facebooku. Normalnie synchronizacja z Facebookiem i Google zaowocowała by duplikatami, ale w Web OS tak nie jest. Informacje z Google, Facebooka, Exchange i Yahoo są łączone i mam tylko jednego "Jana Kowalskiego" w kontaktach, a jego dane są sumowane, tak, aby się nie powtarzały. Jeśli ten sam e-mail jest w kilku źródłach, wyświetlany jest tylko jeden, jeśli różne są np. na Exchange (służbowy) i mojej książce w Google (prywatny) to pokazywane są oba. Fajne jest to, że zdjęcia z profili Facebooka automatycznie pokazują się jako zdjęcia kontaktów w książce adresowej. Z Facebooka synchronizuje się również kalendarz, więc jeśli mamy jakieś wydarzenie, to pojawi się ono również na naszym kalendarzu w Pre. Jeśli na swoim koncie w Google mamy więcej kalendarzy (np. święta, pogoda, udostępniony cudzy kalendarz), to również one się synchronizują. Każdy z kalendarzy może mieć swój kolor, a poza tym, można wybrać, które z nich mają się pokazywać w widoku "wszystkie kalendarze".

Inną podobną funkcją, jest integracja SMS i Google Talk. Nie ma znaczenia, czy z kimś czatujemy przez komunikator czy przez SMS, rozmowa pojawia się w formie jednego wątka. Można np. zacząć z kimś rozmowę na GT, a potem przejść płynnie na SMS, gdy ten wyjdzie z domu. Teoretycznie powinno z tym działać GG (poprzez transport na Google Talk), ale nie potrafię tego uruchomić.

W przeciwieństwie do OleYek nie zauważyłem, aby Web OS się przycinał. OleYek nie próbował otwierać na raz kilku programów (cóż, przyzwyczajenia z iPhona  :wink:), ale nawet, po otwarciu wielu aplikacji system działa płynnie, nigdy mi się nie zawiesił. Poszczególne aplikacje pokazywane są na kartach, które można przesuwać, sortować, maksymalizować. Sam interface jest bardzo intuicyjny, można go bez problemu używać jedną ręką, wystarczy nauczyć się kilku gestów, aby bez problemu go używać.

Dużą wadą Web OS jest mizeria aplikacji. Co prawda system jest od bardzo niedawna na rynku, ale brakuje mi wielu aplikacja używanych wcześniej na Palm OS i nie ma co się nawet porównywać z Apple. Co gorsza, nie ma za bardzo szans na szybką poprawę. O ile sprzętowo iPhone 3GS i Palm Pre są bardzo podobne (np. ten sam procesor), to obecnie dostępny SDK nie pozwala na pisanie żadnych zaawansowanych programów. Ma to się podobno zmienić, ale kiedy? Zresztą i tak na razie w Europie nie są dostępne żadne płatne aplikacje, a te bezpłatne najczęściej są żenujące. Myślę, że to jest największa obecnie wada tego systemu. Może zapowiadane jeszcze w tym roku wprowadzenie obsługi flasha coś zmieni.

Kiedyś Pre pokazywał się w iTunes jak iPod, co bardzo ułatwiało synchronizację muzyki czy video. Firmy chwilę bawiły się w kotka i myszkę wzajemnie blokując i odblokowując synchronizację, ale obecnie wygrywa Apple - synchronizacji nie ma. Niestety Apple dba o siebie, ale nie dba o użytkownika. To tak, jakby Microsoft blokował wyświetlanie się stron Apple w Internet Explorer. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że to przeglądarka Microsoftu i ten może robić sobie co chce, a komu się nie podoba, niech ściągnie sobie Firefoxa. Na szczęście można kupić GoGadget, który pozwala na synchronizację muzyki i filmów z iTunes, zdjęć z iPhoto (na Mac, nie wiem co z Windows), robienie dzwonków i parę jeszcze innych rzeczy.

Uff, ale się spisałem. Ale uznałem, że recenzja Oleyka jest hmm, dość pobieżna.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 07, 2009, 22:39:54 »
Uff, ale się spisałem. Ale uznałem, że recenzja Oleyka jest hmm, dość pobieżna.

Bo to nie byla recenzja, to byly tylko pierwsze wrazenia (a te sa najwazniejsze) w koncu to yuzradzenie mialem zaledwie kilka godzin. Faktem jest, ze moje postrzeganie jest spaczone przez to do czego przez lata sie przyzwyczailem w iPhone... Nie bawilem sie urzadzeniem na tyle, zeby test zrobic, tylko wypisalem swoje spostrzezenia. Generalnie wiekszosc moich oczuc potwierdziles, nie przecze, ze wyrabia sie slider, czy mozna zrezygnowac z uzywania kabla, aczkolwiek o zakupie tak na prawde decyduja pierwsze wrazenia, a w przypadku np. HTC Hero, byly bardzo pzytywne w przeciwienstwie do Pre.Co do zacinania sie to zirytowalo mnie to juz przy wyborze ustawien regionalnych, kiedy trzeba bylo przewinac pol swiata, zeby dotrzec do "Poland" i to przewijanie sie zacinalo, ale mowie, to moje subiektywne odczucia i spostrzezenia bo za krotko sie tym bawilem, zeby napisac obiektywny test...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 07, 2009, 22:53:24 »
Szwagier ma 3GS, więc miałem okazję się pobawić - przy tym iPhonie wszystko będzie się wydawać wolne, Hero też wydaje się wtedy poooowoolne ;)

Kurczę, strasznie chciałbym sobie sprawić Pre, szczególnie, że ceny już nie są takie złe, ale na razie mam mnóstwo innych wydatków, trzeba poczekać :( Tym opisem PIM-a Krzysztof narobił mi jeszcze większego smaku, w Androdzie PIM to porażka, jestem chory jak muszę wprowadzić nowe wydarzenie.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2009, 08:26:45 »
w Androdzie PIM to porażka, jestem chory jak muszę wprowadzić nowe wydarzenie.
hm, też uważam, że np w WM szybciej sie wprowadza, ale może za jakiś czas powstanie lepszy widget albo udoskonalą istniejące?

*

Offline montana

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • O Palm Pre
  • Sprzęt: iPhone, Palm Pre
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 13, 2010, 21:02:54 »
Nie wiem skąd te jęki nad Palmem. Jak dla mnie działa znakomicie, żaden soft na płytce nie jest potrzebny, to chyba już te czasy minęły żeby z jakiś CD korzystać, złe przyzwyczajenia. Polecam pobawić się Preware, dość dobrze rozwijająca się scena deweloperska (3rd party). Multitasking działa super, ja jestem zadowolony.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Zabawy z Palmem Pre
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 14, 2010, 12:22:26 »
Bez Preware nie ma nic, a w preware tez wcale wiele nie ma... Poza tym samo urzadzenie jest strasznie uposledzone...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.