POI wyswietlane w starszej wersji

  • 10 Odpowiedzi
  • 1812 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

ratajczyk

POI wyswietlane w starszej wersji
« dnia: Grudzień 23, 2010, 23:10:18 »
da sie jakos z automatu przeniesc (podmienic jakas tresc w jakims pliku) aby nie ustawiac wyswietlanych POI w nowej wersji AM. konkretnie chodzi o masowe zalatwienie sprawy np przeniesienie (zeby samo sie odptaszkowalo w nowej AM) odptaszkowanych POI z AM 6.6.2 do AM 6.7beta? szkoda ze nie ma takiej opcji jak z plikiem ulubione, ostrzeganie... .

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: POI wyswietlane w starszej wersji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2010, 00:01:00 »
Da się jak przekonasz support, żeby parametry wyświetlania mogły być zapisywane do pliku,
podobnie jak z ostrzeganiem. Mnie i innym to się dotąd nie udało,
ale może molestowani z wielu stron zrozumieją, że znaczna część użytkowników tego oczekuje ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

ratajczyk

Odp: POI wyswietlane w starszej wersji
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2010, 00:07:50 »
dzieki za odpowiedz, bo nic nie wyszukalem. tylko potwierdziles moje zle nastawienie - do klikania aby wyswietlaly mnie sie "moje" POI ktore chce. hm supprtu akurat'u nie trawie. i tak sukces bo po 6 latach wreszcie poprawili numeracje budynkow na mojej ulicy (zglaszalem na samym poczatku bo "jeszcze wierzylem w ten support") :grin:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: POI wyswietlane w starszej wersji
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2010, 10:12:05 »
Cytat: Sebademode
... nie trawie.
Na kłopoty z trawieniem podobno Ranigast jest niezły :wink:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

FISHBONE89

Odp: POI wyswietlane w starszej wersji
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2010, 11:24:59 »
Kiedyś pisałem, że jest na to sposób.
1. Najpierw musisz ustawić wyświetlanie kategorii w programie.
2. Następnie w \AutoMapa EU\Profiles\osobowy (chyba, że używasz innego profilu)\Data Files jest plik "categories.data" i to w nim są zapisane informacje która kategoria ma się wyświetlać.
3. Kopiujesz ten pliczek.
4. Teraz po każdej instalacji AutoMapy przywracasz wcześniej skopiowany pliczek do folderu \AutoMapa EU (folder główny). Po uruchomieniu programu od razu będą się wyświetlać Twoje kategorie.

Sam z tego sposobu korzystam od wersji AutoMapy 6.2.0 i jak do tej pory działa elegancko :)
Ale w 100% zgadzam się z nocnymMarekiem. Skoro jest zapis ustawień ostrzegania do pliku to powinna być też taka opcja dla wyświetlania.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2010, 11:28:42 wysłana przez FISHBONE89 »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: POI wyswietlane w starszej wersji
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2010, 11:41:43 »
...
2. Następnie w \AutoMapa EU\Profiles\osobowy (chyba, że używasz innego profilu)\Data Files jest plik "categories.data" i to w nim są zapisane informacje która kategoria ma się wyświetlać.
3. Kopiujesz ten pliczek.
4. Teraz po każdej instalacji AutoMapy przywracasz wcześniej skopiowany pliczek do folderu \AutoMapa EU (folder główny). Po uruchomieniu programu od razu będą się wyświetlać Twoje kategorie. ...
A co jeśli pliki z różnych wersji będą niekompatybilne? Bo skąd wiedzieć, że nie wprowadzono w tym pliku jakiś zmian w nowej wersji.
Później lament, że krzaczy się, wiesza...
To, że do tej pory nic się nie działo, nie znaczy, że nie będzie.

Uważam, że bezpieczniej jest "przeklepać" te POI (nie zajmuje to 3 godziny) i mieć pewność, że się nie namieszało.
Tym bardziej, że testuje się wersję beta.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

FISHBONE89

Odp: POI wyswietlane w starszej wersji
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2010, 11:55:59 »
Ja nie testuję wersji BETA. Używam tylko wersji oficjalnych. Wersję BETA pozostawiam takim maniakom jak Wy :ok:
Wolę dojechać do celu niż kląć na wersję testową, że coś się wysypało. Chociaż z wersjami oficjalnymi też nigdy nic nie wiadomo :grin:
A zawsze przy nowej wersji programu po wgraniu tego pliku wchodzę w wyświetlanie i sprawdzam czy wszystkie kategorie są OK, czy coś się nie wysypało. Zajmuje to 3 minuty, a nie 3 godziny...

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POI wyswietlane w starszej wersji
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2010, 13:11:31 »
Mogą być dwie zmiany. Pierwsza zmiana formatu (hahaha...) lub zmiana numeracji kategorii POI. O to może być. Jak można namieszać, to czemu nie?

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: POI wyswietlane w starszej wersji
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2010, 14:34:13 »
Ja robię nakładkę na poprzednie wersje AM (o ile support nie zaleca inaczej) i wszystkie ustawienia POI są OK. Czasami po nakładce pojawiają sie podwójne ikony (niektóre), to synchronizuję z Miplo i wszystko wraca do normy.

Życzę WSZYSTKIM zdrowych i wesołych Świąt, minimum kłopotów z AM i bezproblemowej nawigacji.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Leszek

*

ratajczyk

Odp: POI wyswietlane w starszej wersji
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 24, 2010, 14:36:28 »
Dzieki za info!bardzo mnie to zycie ulatwi z AM.

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: POI wyswietlane w starszej wersji
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 24, 2010, 14:40:57 »
Chciałem dodać, że wszystko mam w profilu "osobowe", synchronizację wykonuję do domyślnego pliku.
Pozdrawiam
Leszek