Aktualizacja Smart Routes

  • 1579 Odpowiedzi
  • 596594 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Wojteksw49

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom FreeWAY MX2, GMS 6501 AMEU
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #870 dnia: Czerwiec 08, 2012, 12:16:55 »
Czekam z niecierpliwością na nowe dane SR, czyżby to był taki duży problem umieścić aktualizację, aby posiadacze AM mogli korzystać z nowo otwartych odcinków. Kpina i nic więcej.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #871 dnia: Czerwiec 08, 2012, 12:42:28 »
Sprawa jest rozwiązana od 04-06-2012, tak przynajmniej wynika z wpisu na stronie AutoMapy, być może AM wychodzi z założenia że urządzenia bez łączności i bez korzystania z LD są marginesem - w myśl przykładu - chcesz korzystać w pełni z prysznica to doprowadź do niego bieżącą wodę.

Cytat ze strony AutoMapa.
Nowe odcinki autostrad A1 i A2 w AutoMapie!
 
2012-06-04
 

Nowo oddane odcinki autostrad A1 i A2, obwodnica Poznania oraz nowe odcinki tras S1 i S11 już dostępne w AutoMapie i serwisie Targeo.pl!

AutoMapa i serwis Targeo.pl udostępniły w swoich mapach oddane właśnie do użytku odcinki A i B autostrady A2. Kierowcy korzystający z systemu AutoMapa/ Targeo Traffic prowadzeni są nowym, 33 kilometrowym odcinkiem autostrady A2 między Łodzią a Nieborowem.

Również oddane 1 czerwca odcinki autostrady A1 - Zabrze-Pyrzowice oraz odcinek drogi ekspresowej S1 zostały udostępnione użytkownikom AutoMapy i Targeo.pl w trybie on-line. Oddane do użytku drogi prowadzą od lotniska w Pyrzowicach do Zabrza i łączą się na północy z trasą S1, na południu zaś z istniejącą już autostradą A1. Kierowcy podróżujący w okolicach Poznania mogą także skorzystać z otwartego w niedzielny wieczór 14 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S11 nazywanej zachodnią obwodnicą Poznania wraz z węzłem autostradowym Poznań Zachód.

AutoMapa i Targeo.pl mają również przygotowany do udostępnienia użytkownikom nowy, 35 kilometrowy fragment drogi ekspresowej S5 z Gniezna do Poznania (A2), czyli wschodniej obwodnicy stolicy Wielkopolski. Zostanie on włączony do istniejących map Targeo.pl i AutoMapy tuż po oddaniu drogi do użytku.

“Aby kierowcy podróżujący w czasie Mistrzostw Europy w piłce nożnej mogli skorzystać z nowych odcinków dróg - muszą wiedzieć, jak na nie trafić. AutoMapa i serwis Targeo.pl, aktualizując w czasie rzeczywistym infrastrukturę drogową pozwolą kierowcom uniknąć błądzenia i najszybciej doprowadzą do celu podróży. Taki sposób aktualizacji map pokazuje też przewagę polskiej nawigacji nad światową konkurencją.” - powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.

Autostrady i drogi szybkiego ruchu, to jednak nie wszystko - w wielu miastach są też czasowe zmiany organizacji ruchu - zwłaszcza w tzw. dni meczowe. Wszystkie te zmiany uwzględniane są na bieżąco w AutoMapie oraz serwisie Targeo.pl. Wyznaczane trasy uwzględniają także aktualne natężenie ruchu, dzięki czemu możliwe będzie sprawne pokonanie trasy podczas Mistrzostw.

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #872 dnia: Czerwiec 08, 2012, 12:55:09 »
Powoli zaczynam się zastanawiać, co będzie szybciej - aktualizacja SR, czy nowa mapa.
Oddano w ostatnim czasie sporo nowych odcinków bardzo istotnych, szczególnie w kontekście EURO. Czy AQ tego nie zauważyło?
Niezłą sobie robicie reklamę - tak trzymać :ok:
Smerfik takie posty najlepiej pisać na ich facebooku ( www.facebook.com/automapa ), bo bardziej ich zaboli i może wreszcie się obudzą i aktualizacje się pojawią. Tamto medium jest z pewnością dla nich cenniejsze pod względem reklamy niż to forum.
To forum, to z całym dla niego szacunkiem niszowe dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów, a facebook to już inna liga.
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #873 dnia: Czerwiec 08, 2012, 13:15:52 »
@SpokoKoko

A gdzie proponujesz się dopisywać na Facebook'u??? Ostatni wątek to ten z 11 kwietnia, a dotyczy to zakończenia testów nad aAM Beta 2.

Czujnie został ściągnięty wątek o 6.10c.

Połączone: Czerwiec 08, 2012, 13:22:15
@all

Jak dla mnie, brak na chwilę obecną aktualizacji SR, odblokowujących uruchomione ostatnio odcinki, to katastrofa wizerunkowa producenta Automapy. Przecież kiedy miałyby się te dane ukazać, by pobrał je kibic, jadący na mecz???????????????????????????????

Przestaję rekomendować ten produkt komukolwiek - sorry, ale w świecie wAM połączenie on-line to rzadkość. Jednak nie mam serca do iPhone'ów, nie ma aAM, na chwilę obecną wydaje mi się, że jak mnie ktoś zapyta o polecenie jakiejś nawigacji, wspomnę o Naviexpercie na Androida. Przecież nikomu nie polecę wAM na zdychający Windows Mobile.

Taki wstyd.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2012, 13:22:15 wysłana przez spinnek »

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #874 dnia: Czerwiec 08, 2012, 13:33:40 »
@SpokoKoko
A gdzie proponujesz się dopisywać na Facebook'u??? Ostatni wątek to ten z 11 kwietnia, a dotyczy to zakończenia testów nad aAM Beta 2.
@spinnek, to napisz swoje odczucia (apropos popieram twoje słowa w 100%) w tym kolejnym wątku pod tym o zakończeniu bety2, no chyba, że to było tylko pytanie tylko dla samego zadania pytania :) Wspomniałeś coś o polecaniu NE. A więc apropos przywołanego NaviExperta, to jestem już po pierwszej trasie (wcześniej nigdy nie instalowałem, dopiero teraz 8kę) i bez problemu mnie doprowadził program do celu. Obsługa też mi subiektywnie odpowiada. Owszem są jeszcze niedociągnięcia, ale czytając forum "firmowe" producenta NE widzę, że naprawdę tym ludziom zależy na rozwijaniu programu i dostosowywaniu go do oczekiwań klientów. Na razie kupiłem abonament na 1 miesiąc, ale pewnie go już przedłużę na rok. Już za samo stworzenie forum do wymiany poglądów mają u mnie ogromny plus i szacunek. Ze strony producenta AM tylko "lukier" się wylewa, a to nie jest w porządku, bo pachnie poprzednią epoką.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2012, 13:48:52 wysłana przez SpokoKoko »
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #875 dnia: Czerwiec 08, 2012, 13:45:07 »
Tylko czy należy też wycinać jadących za wolno autostradą. Tutaj minimum jest też w przepisach.
O ile się nie mylę to nie ma.
Jeśli się mylę - wyprowadź mnie z błędu cytatem z przepisu.
inaczej..
Definicja autostrady mówi że jest przeznaczona dla pojazdów samochodowych które na poziomej, równej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40km/h.
Nie ma w przepisach, że musi jechać co najmniej 40km/h.

Zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005r Nr 108 poz. 908 z późn. zm.) cyt. ,,Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.”

ale...
z ust. 2 pkt 1 wynika jednak obowiązek poruszania się z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym.


Połączone: Czerwiec 08, 2012, 13:48:30
ach... i jeszcze jedno:
Znaku C-14 "prędkość minimalna" też można nie przestrzegać w specyficznie niekorzystnych warunkach  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2012, 13:48:30 wysłana przez Sygma »
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #876 dnia: Czerwiec 08, 2012, 15:34:20 »
Przebij się 92-ką przez Poznań w ciągu dnia, a wtedy doszukasz się sensu :proud:
I nie mówię tutaj wyłącznie o godzinach szczytu :D
Podobnie sprawa wygląda na  11-ce, między 92-ką, a Suchym Lasem.
Jak zaliczysz w realu te wspomniane "kawałki", to gwarantuję, że zmienisz zdanie :D
Przecież wyżej podałem przykład, który dobitnie pokazuje, że nie jest to dobre rozwiązanie...

Te przykłady świadczą o tym jedynie, że skądś się biorą błędne dane. Bo jeśli po tych drogach faktycznie nie da się jeździć z takimi prędkościami jak pokazuje to SR to z życia się one nie wzięły.


Połączone: Czerwiec 08, 2012, 15:37:04
ale...
Nie ma ale. Nie jest nigdzie napisane, że nie wolno jechac po autostradzie mniej niż 40 km/h.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2012, 15:37:04 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #877 dnia: Czerwiec 08, 2012, 15:49:25 »
Jest ale w tym z mojego punktu widzenia kretyńskim i nie precyzyjnym zapisie :

ale...
z ust. 2 pkt 1 wynika jednak obowiązek poruszania się z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym.

Czy jak inni jadą 140 km/h to możesz jechać 130 km/h.

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #878 dnia: Czerwiec 08, 2012, 16:29:59 »
Czy jak inni jadą 140 km/h to możesz jechać 130 km/h.
Nie - Ty powinieneś jechać 150 km/h - będziesz wtedy poza wszelkimi podejrzeniami w kwestii utrudniania. :D.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #879 dnia: Czerwiec 08, 2012, 20:14:17 »
Jest ale w tym z mojego punktu widzenia kretyńskim i nie precyzyjnym zapisie
Podaj ten zapis dokładnie bo z Twoich cytatów nijak nie wynika, że to ma być więcej niż 40 km/h.
Dokładnie 40 km/h.
I bazujmy na KRD.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #880 dnia: Czerwiec 08, 2012, 22:15:03 »
Panowie o co wy się kopiecie? Można nałożyć mandat na osobę utrudniającą jazdę innym kierującym. Nie wierzysz? Jedź na trasę szybkiego ruchu i jeździj po 40km na h i czekaj. Jednemu się nie będzie chciało inny Ci wypisze. Dajcie sobie siana. Pzdr

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #881 dnia: Czerwiec 08, 2012, 22:54:16 »
Panowie o co wy się kopiecie? Można nałożyć mandat na osobę utrudniającą jazdę innym kierującym.
Można. Można też i za jazdę 70 km/h i za jazdę 100 km/h na autostradzie.
Wszystko zależy od okoliczności i warunków jazdy.

Ale nigdzie nie jest napisane, że po autostradzie nie wolno jeździć z prędkością mniejszą niż 40 km/h.
Po prostu nie ma takiego przepisu.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #882 dnia: Czerwiec 08, 2012, 23:02:59 »
@jerzu
Tu nie chodzi o kombatanctwo. W ogóle nie chodzi o innych. Dotyczyło mnie i chciałem podkreślić, że młodość mam dawno za sobą i nie uprawiam typu "sportowego"  jazdy.

Przycięcie prędkości na drogach do przepisowej zrujnuje cały routing. Szczególnie w mieście, bo poza to w Polsce nie ma zbytnio alternatyw. Wygrywać będą trasy krótsze. Bo obwodnica dłuższa i z tą samą teoretycznie prędkością odpadnie w przedbiegach. Jeżeli chcemy rzeczywistego routingu to nie możemy dostarczać nieprawdziwych danych. W informatyce jest takie powiedzenie: gówno wsadzisz gówno otrzymasz.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #883 dnia: Czerwiec 08, 2012, 23:16:31 »
Chyba trochę przesadzasz z tymi obwodnicami. Nawet jeśli na obwodnicy nie ma podniesionego limitu prędkości, to średnia rzeczywista ma szansę być zbliżona do maksymalnej dopuszczalnej (gdyby nawet obcinać jadących 200 km/h). Na drodze przez miasto, zakorkowanej i ze światłami co 100m (zawsze czerwonymi) rzeczywista średnia będzie typowo 25-30 km/h.

Co do samego obcinania pewnie trudno wymyślić idealny algorytm ale byłbym za jakimś limitowaniem. Uwzględnianie średniej prędkości przewyższającej maksymalną dopuszczalną (co oznacza konieczność jazdy duuuużo jeszcze szybciej, jeśli to nie jest trasa dwujezdniowa z wyłącznie bezkolizyjnymi skrzyżowaniami) wydaje mi się trochę nie w porządku. Jeśli ktoś jest rajdowiec, niech używa profili prędkości i tam sobie wpisze 160 na drodze głównej a 200 na autostradzie.

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #884 dnia: Czerwiec 09, 2012, 00:59:49 »
Jeżeli chcemy rzeczywistego routingu to nie możemy dostarczać nieprawdziwych danych. W informatyce jest takie powiedzenie: gówno wsadzisz gówno otrzymasz.
Z tym raczej trudno się nie zgodzić :ok:
G--no wsadzili, g--no dostajemy :ok:
O ile w przypadku autostrad, możemy sobie polemizować, czy tam osiągniemy tyle, czy tyle, o tyle w miastach prędkości ponad 2x większe od ograniczeń lokalnie panujących, jest czystą fikcją, nieosiągalną nawet przez "ścigacze", pomykające pomiędzy samochodami grzecznie stojącymi w korkach. No i nie sposób tutaj nie wspomnieć o ilości dawców - to, że jednemu coś się kiedyś udało, nie oznacza, że uda się wszystkim. Często nawet pojazdy uprzywilejowane nie są w stanie wygenerować tak wysokich prędkości.
Swoją drogą, fajny temat w oczekiwaniu na nową mapę :) ... żeby klawiatura nie "zardzewiała" :P

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #885 dnia: Czerwiec 09, 2012, 09:04:19 »
Ale nigdzie nie jest napisane, że po autostradzie nie wolno jeździć z prędkością mniejszą niż 40 km/h.
Po prostu nie ma takiego przepisu.
zgadza się
literalnie nie masz nigdzie takiego przepisu

możesz za to dostać za (ogólnie mówiąc) utrudnianie ruchu lub niebezpieczną jazdę (czyli taką, która może spowodować realne zagrożenie na drodze)
a pod to można właśnie podciągnąć jazdę w pełni sprawnym samochodem, osiągającym prędkość powyżej 40km/h, w bardzo dobrych warunkach drogowych


reasumując
za jazdę poniżej 40km/h MOŻESZ dostać mandat...
tyle, że z innego paragrafu
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #886 dnia: Czerwiec 10, 2012, 15:03:49 »
FYI: Po początkowym szoku dalej będę jednak rekomendował na razie Automapę jako jedną z najlepszych nawigacji w Polsce.

Tyle tylko,  że będę akcentował, że do pełnego wykorzystania jej możliwości potrzebne jest połączenie on-line. Wtedy brak aktualizacji Smart Routes (w tym brak aktualizacji Zdarzeń AM'Traffic) nie jest aż tak dotkliwy.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #887 dnia: Czerwiec 10, 2012, 15:16:59 »
spinnek

jeżdżę z iAM od początku roku, tu nie ma aktualizacji SR, więc trzeba czekać od wydania do wydania... teraz było coś pod 70 dni... Ale w ogóle nie mam potrzeby pobierania SR.

LD załatwia cały temat  :ok:

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #888 dnia: Czerwiec 10, 2012, 15:35:41 »
@jachraniak

W teorii aktualizacja SR pozwala precyzyjniej ustalić ETA na długich trasach (już powyżej 40km). Być może w praktyce wpływ ten jest mniejszy niż RĘCZNA aktualizacja Zdarzeń AM Traffic  na całej trasie. Kolejna sprawa to fakt, iż przecież dane SR mogą nie odzwierciedlać sposobu Twojej jazdy.

No to pytanie wprost - czy (i jeśli tak, to jak bardzo) Ci się zmienia w dłuższych podróżach (dłuższych niż powiedzmy 100km) ETA początkowe w stosunku do tego, co potem komunikuje Ci LD na trasie (via komunikaty "Uwaga, teraz...." i nasuwający się komunikat o zmianie długości czasu trasy i ewentualnie liczby km).

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #889 dnia: Czerwiec 11, 2012, 06:47:33 »
Prognozy z 25.05. U mnie ETA początkowe na trasie 400km Szczecin-Elbląg wieczorem 31.05 było zawyżone o ~30min. Przyjechałem wcześniej, więc mniejszy ból. Trasa nieco krótsza 350km Elbląg-Gorzów popołudniem 03.06 znowu zawyżone ETA tym razem jakieś 20min. Fajnie że byłem wcześniej. Wyjazd popołudniową porą 08.06 tym razem Gorzów-Poznań zawyżone o 10min, a następnie wieczorny Poznań-Warszawa niemal w punkt (ale snułem się po A2 góra 100kmh). Dzisiaj w nocy Suwałki-Warszawa prawie trafione. Przyjęty na tych trasach styl jazdy przekładający się na prędkości to +10kmh, ale z zasadą by nie przekraczać 100kmh.

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #890 dnia: Czerwiec 11, 2012, 10:45:10 »
Krótkie info : Koledzy eksperci z infolinii AM poinformowali ,że nowe dane SR wyjdą za ok. 10 dni , najprawdopodobniej z nowymi mapami i nową wersją programu!

Na pytanie o brak aktualnych SR z nowymi odcinkami A2 - powiedziano mi żebym sobie ręcznie je odblokował......   :D

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #891 dnia: Czerwiec 11, 2012, 11:27:35 »
Pobierz sobie antyblokady i nie będziesz musiał nic ręcznie robić.
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #892 dnia: Czerwiec 11, 2012, 12:07:59 »
Miplosync już nie używam........ale dziękuję za info.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #893 dnia: Czerwiec 11, 2012, 20:09:15 »
Krótkie info : Koledzy eksperci z infolinii AM poinformowali ,że nowe dane SR wyjdą za ok. 10 dni , najprawdopodobniej z nowymi mapami i nową wersją programu!

Ależ to oczywiste - nowa wersja będzie tradycyjnie "przed wakacjami". :E

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #894 dnia: Czerwiec 11, 2012, 21:13:23 »
Ależ to oczywiste - nowa wersja będzie tradycyjnie "przed wakacjami". :E

Ja mam taką nadzieję (wiem, wiem, nadzieja matką...  :mrgreen: ) że przed wakacjami w końcu ujrzymy finalną wersję na androida  :P
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #895 dnia: Czerwiec 12, 2012, 00:30:11 »
Ja bym wolał w międzyczasie zobaczyć zaktualizowaną wersję SR do 6.10d
Oczywiście ręcznie sobie "pootwierałem" drogi ostatnio oddane, ale to chyba nie na ręcznym grzebaniu powinno polegać :mysli:

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #896 dnia: Czerwiec 12, 2012, 08:44:36 »
A może warto spojrzeć na to inaczej? Jak często i jak dużo odcinków trzeba sobie odblokowywać? To aż tak dużo i tak często? W jakiej innej Navi można samemu to zrobić? Jak dla mnie jest to wielka korzyść.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #897 dnia: Czerwiec 12, 2012, 11:51:12 »
Można otwierać ręcznie - AM ma taką możliwość i bardzo dobrze.
Pamiętać również należy że za trzy tygodnie wiele z tych dróg zostanie ponownie zamkniętych bo są to prowizorki otwarte za wszelką cenę bez końcowej nawierzchni, zjazdów itp. a nowe elewacje np. na mostach w Warszawie wystarczy zwinąć bo są ze szmaty. Już tak bywało że po wyjeździe Breżniewa lub Wojtyły wszystko wracało do normy, ale zawsze będzie można te odcinki ręcznie pozamykać.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #898 dnia: Czerwiec 12, 2012, 12:14:16 »
Pamiętać również należy że za trzy tygodnie wiele z tych dróg zostanie ponownie zamkniętych bo są to prowizorki otwarte za wszelką cenę bez końcowej nawierzchni, zjazdów itp.

Nie koniecznie będą ponownie zamykane, a za to będą na nich ograniczenia w ruchu. Np. A2 będzie się jeździło jednym pasem na krótkich fragmentach odcinka "A".

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #899 dnia: Czerwiec 12, 2012, 14:37:24 »
W jakiej innej Navi można samemu to zrobić? Jak dla mnie jest to wielka korzyść.
Można rownież w TomTomie  :P