Nawigacja GPS > AutoMapa

Automapa się gubi i wyznacza trasę

(1/12) > >>

tomek27:
Cześć wszystkim. Doradźcie dlaczego jadąc po drodze głównej która prowadzi i którą znam a dostaje komunikaty że jestem poza trasą i wyznacza jakieś dziwne uliczki  raz prawo zaraz w lewo że nawet nie wiadomo gdzie skręcić tak jakby sie gubiła i  nie pasujące w ogóle  te skręty  do kierunku jazdy raz w prawo raz w lewo a po kilku kilometrach wszytsko już prawidłowo nawiguje. Od czego to może być uzależnione?

nocnyMarek:
Słaby odbiornik GPS, może metalizowana szyba, może nawigacja zamocowana tak,
że 'widzi' mało nieba.
Problemy pewnie masz zaraz po starcie nawigacji, to jest w czasie kiedy odbiornik GPS,
świeżo po złapaniu fixa, nie jest jeszcze w stanie ustalić dokładnej pozycji.
Lekarstwem jest np. złapanie stabilnego fixa jeszcze na postoju (byle nie w garażu).

izaw:
No nie wiem. Mam bardzo dobry GPS, łapie fixa nawet w garażu w piwnicy.

Gdzieś tak od kilku tygodni aAM 1.7.4 1502 szaleje.

Jadę główną dwujezdniową ulicą, a tu każe skręcać  w prawo. Na skrzyżowaniu słyszę " zawróć w lewo i następnie w prawo". Czyli jazda na wprost.

Innym razem zamiast skrętu w prawo każe jechać prosto, zawrócić w lewo i skręcić w lewo.

Czasami uparcie każe skręcać to w lewo, to prawo, choć na wprost nie ma żadnych utrudnień i jest to prosta droga do celu. Być może jakieś błędy LD! powodują takie kwiatki. Codziennie to się zdarza.

zdzis.michal:
U mnie, kiedy rozpoczynam jazdę pomiędzy wysokimi blokami lub bardziej ogólnie płaskimi ścianami, zawsze to robi. Potem za chwilę się uspokaja. Tłumaczę to sobie tym, że nie łapie od razu znaczącej liczby satelitów, ponadto występują znaczne odbicia sygnałów od ścian. Po chwili, gdy jest już uwzględniana odpowiednia liczba satelitów, pozycjonowanie się stabilizuje. Na otwartej przestrzeni przypadek prawie nie występuje. Może u tych z podwójnym systemem GPS/Glonass jest lepiej.
Czasami, gdy porównam zapis trasy z przebiegiem ulic w Earth bywa, że trasa jest prowadzona parę metrów równolegle do drogi. Też tłumaczę to jakimś odbiciem lub aberracją sygnału.
Niekiedy niestety trasę cały czas pokazuje dobrze nawet w dalszej odległości a słyszę komunikat, że nowa trasa będzie lepsza a pokazuje dokładnie taką jak przedtem. Tego nie umiem wytłumaczyć, może błąd sprzętu.

tomek27:

--- Cytat: izaw w Kwiecień 02, 2015, 19:53:08 ---No nie wiem. Mam bardzo dobry GPS, łapie fixa nawet w garażu w piwnicy.

Gdzieś tak od kilku tygodni aAM 1.7.4 1502 szaleje.

Jadę główną dwujezdniową ulicą, a tu każe skręcać  w prawo. Na skrzyżowaniu słyszę " zawróć w lewo i następnie w prawo". Czyli jazda na wprost.

Innym razem zamiast skrętu w prawo każe jechać prosto, zawrócić w lewo i skręcić w lewo.

Czasami uparcie każe skręcać to w lewo, to prawo, choć na wprost nie ma żadnych utrudnień i jest to prosta droga do celu. Być może jakieś błędy LD! powodują takie kwiatki. Codziennie to się zdarza.

--- Koniec cytatu ---




Dokładnie miałem podobną sytuacje właśnie którą opisałem wyżej, ale później postanowiłem celowo wybrać się w to samo miejsce gdzie ,,głupiała'' i prowadziła tak jak ma być :) być może kolega ma racje bo nie miałem nawigacji na uchwycie bo już nie chciało mi się montować na kawełek odcinka tylko na desce rozdzielczej  sobie położyłem :) to może jak kolega mówi, nie widziała dobrze nieba hehe

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej