PDA Ogólnie > Zrób to sam...

Tablet w samochodzie :)

(1/7) > >>

Komandosik:
W czerwcu mam zamiar kupic sobie nowe auto - na 99% kupie audi A6 C5 - cholernie podoba mi sie wersja z LCD na środku ale... jest cieżko dostepna. Co prawda nawigacji używam w telefonie ale co by było gdybym mógł zamontowac tablet  - kupiona nawigacja moze byc z powodzeniem wykorzystana w tym samochodzie. Mam pół roku żeby nauczyć sie programować na androida i stworzyć sobie aplikacje ktora pozwoli mi sterować funkcjami auta... ale pisze tutaj w innym celu. Mam 6msc do kupna auta - wtedy też zaczne kombinowac z tabletem i montować. Ale dlaczego ten post tak wcześnie? A to dlatego żeby już zacząc kompletować sobie sprzet.

Co potrzebuje?
1. Najwazniejszą rzecz - tablet 7calowy(?) ktory ma wif i BT oraz najlepiej z kartą SIM (internet mobilny :)) ) - oraz możliwośc podłączenia jak najwiekszej ilosci urzadzen - wchodzi tu oczywiscie w sklad USB, wejscie lub wyjscie liniowe do muzyki, podlaczenie termometrów czy ewentualnie innych urzadzen typu domykania szyb, kamer wewnatrz jak i na zewnatrz, moze i sterowanie oswietleniem. Nie jestem elektronikiem wiec jeszcze nie do konca ogarniam co i jak :) ale z pewnością jakis układ trzeba bedzie zmontować ktory bedzie miał sterowanie pod USB?

2. pleksa/plastiki - tak żeby zamontowac tablet na stałe ew z jakims sprytnym wyciaganiem go (w razie W) tak żeby ładnie komponował się z deską rozdzielczą - uchwyt na szybe mnie nie zadowala.

Czego oczekuje po tym projekcie i jakie zadania ma wykonywac tablet?
1. Nawigacja
2. Odtwarzacz filmów
3. Autonamierzanie - w razie gdybym zgubił gdzies auto na parkingu - ew ktoś by ukradł. (wszyscy znamy aplikacje do namierzania skradzionych urzadzen)
4. Stacja pogody
5. Kontrola kamer (np cofania, lub wideorejestratora (aplikacja blackbox) tak gdyby coś we mnie przywaliło to mam dowód ze to nie ja)
6. Sterowanie muzyką - radiem internetowym ORAZ RADIEM FM oczywiście :))
7. Zamontowanie małej ukrytej kamery (ew wykorzystanie przedniej w tablecie) aby sprawdzić co dzieje sie z samochodem - taki mały podglad - na wypadek kradziezy.
8. Automatyczne zadania - typu, poprzez spreparowanie odpowiedniego smsa, otworzyc okna (o iles tam) żeby np auto sie przewietrzyło jeśli jest <40stopni w środku - np jak wracam znad jeziora, niech auto nie bedzie az tak nagrzane, albo zapalenie świateł (np neony jak w szybcy i wsciekli - czy co kolwiek innego ^^) - czekam na pomysły?????
9. INNE ?

Panowie i Panie, jeśli macie cos co mi pomoże, ew jakies dodatkowe pomysły lub patenty - (tak, ogladalem wiekszosc filmów na Youtube) to zapraszam do wspolracy. mamy 6msc na to żeby takie coś zrobic w teorii oraz pozniej duuzo czasu aby takie cos w praktyce wykorzystac.

Pierwsze pytanie. Jaki tablet nadawałby sie do czegoś takiego? Wiem że np są GalaxyTaby ktore mają smieszne kabelki/adaptery z możliwoscią podpiecią jakichś urzadzen ??

lola:
Masz jakieś ograniczenie cenowe na urządzenie?


Pozdrawiam,
Ł.O.

Komandosik:
A no tak, nie wspomniałem o kasie... NIE - sądze że budżet mam nieogranizczony z racji kupna auta w ramach 20-30tys :) ten dodatkowy pieniążek jakos nie bardzo na mnie wpłynie :) pozatym mam kupe czasu zeby znalezc ew najtanszą możliwą możliwość (masło maślane umyślnie użyte :D)  z podanych propozycji :D

hipeck:
Widziałem, że pokazały się budżetowe Goclevery 713g, z nienajgorszą chyba specyfikacją jak na cenę.  pozdr

romulus:
Sorki ale na tablecie to nie wykonalne :)
Pozostaje Ci jedyne pico itx plus 7cali ekran z nakładką touch scren (IRDA system palcolubny), połowy funkcji na tablecie nie da się wykonać.
Wciskają PC zrobisz wszystko łącznie z 8 polową kartą przekażnikową, system na XP startuje z kart CF bo jak wyobrażasz sobie wysterowanie przekaźnika z tabletu?
Miałem coś podobnego w Nissanie tyle że ekran 10 cali
Mam PC i touch scren nie mam monitora. całość mierzy 3cm głębokości

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej