Start z wp7, czyli co i jak dla typowego androidowca.

  • 4 Odpowiedzi
  • 7049 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline komosinskijunior

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: //HTC touch Elf //Nokia n80 //nokia n96//
Start z wp7, czyli co i jak dla typowego androidowca.
« dnia: Czerwiec 18, 2012, 21:07:06 »
Witam
Ostatnimi czasu przesiadłem się z sgsa który sprawował się w ręcz wzorowo na LG Quantum c900
Szukałem czegoś z klawiaturą qwerty więc dziwnym zbiegiem okoliczności kupiłem w.w. telefon.
Teraz zaczyna się moja seria pytań z kategorii newbite , jako że na forum nie ma żadnego porządnego tutoriala , choć w zasadzie nie dziwię się bo jest to w miarę nowy system w porównaniu do innych produkcji.
Moje pytania są czysto teoretyczne ,
1. Lg wiem że da się odblokować bo mój żuczek jest siostrzyczką większej e900 swift 7. Pytanie czy po takim odblokowaniu via MFG telefon nie wyśle loga do chmurki a ja nie obudzę się rano z cegiełką w ładowarce.
2. Czytałem kilkanaście opisów co znaczy INTERP lock każdy podaję inną definicję. Jak interp ma się do użytkowania telefonu.
3. Na androidzie troszkę gotowałem po nocach, cześciej pisałem aplikacje. Wiem ze google nie gryzie i nie jestem z tych którzy prosze o pomoc bez studiowania lektury , chciałbym jedynie wiedzieć jak bardzo wp7 jest podobny do wm pod względem programistycznym.
Czytałem w miare sporo , a oile mnie pamięć nie myli to sam system niestety , albo naszczeście został napisany od podstaw wiec i pewnie jezyk będzie znacząco inny.
4. Obrót kafelków względem akcelerometru , realny ? Szukałem homebrewów niestety bezskutecznie. Jezeli nie ma tego , i nie jest w trakcie pisania innego programisty to biorę to na siebie po wprawieniu się z punktem3.
5. Root tool dla LG- Jest niby edycja testowa która podobno działa ale niestety nikt tego nie doświadczył.

To tyle z pobożnych życzeń , z góry dzięki za wszystkie możliwe odpowiedzi
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2012, 07:05:49 wysłana przez revanmj »

Odp: Start z win7, czyli co i jak dla typowego androidowca.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2012, 15:42:53 »
witam
powiem tak , bardzo mądre te pytania i nie wiem czy bedziesz miał tyle zapału żeby ten system rozgryzać ale ja po ponad rocznym użytkowaniu WP7 ...a wczesniej WM poddję się i przechodzę na androida . mam dość czekania na kolejną aktalizację która może usprawnią funkcjonalność systemu . sam sklep też ma podobno około 80 tyś programów tylko jak potrzebna jest konkretna aplikacja to zaczynają sie schody . moim zdaniem M$ zrobił nas w konia (kilka tysięcy użytkowników) i dał na WP7 a czy bedziemy mogli w nagrodę przejść na W8,... nie sodzę , chyba ,że kupimy sobie nową słuchawkę   :S
pozdrawiam wszystkich z WP7

*

Offline komosinskijunior

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: //HTC touch Elf //Nokia n80 //nokia n96//
Odp: Start z win7, czyli co i jak dla typowego androidowca.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2012, 19:53:58 »
Kolejne pytanie ,
Po instalacji gier poprzez AppDeploy nokiji co prawda widzę je w xbox live ale...
Ale po kliknięciu ekran blankuje a potem wraca z powrotem do poptrzedniego menu.

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Start z win7, czyli co i jak dla typowego androidowca.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2012, 21:22:37 »
Obstawiam, że w RootManagerze masz ustawione na pełne zaufanie do wszystkich aplikacji hurtowo (pierwsza opcja). Trzeba to odznaczyć i każdej aplikacji zezwalać z osobna.

*

Offline komosinskijunior

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: //HTC touch Elf //Nokia n80 //nokia n96//
Odp: Start z wp7, czyli co i jak dla typowego androidowca.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2012, 13:45:53 »
Niestety w katalogu policies nie mam w ogóle opcji zaufaj wszystkim etc.
Mam tylko osobne przydzielanie praw dla poszczególnej app.
Jakiego menagera uprawnien Ty masz w swoim lg ?
U mnie Wp7 root tool 0.9 alpha , moze dlatego są problemy
Żeby było śmieszniej normalnym homebrewom root przypisuje uprawnienia prawidłowo.
A przy jakiejśtam grze wyskoczyl mi komunikat "license key is vaild" tych gier nie trzeba jakoś specialnie patchować ?

Pozdrawiam


EDIT: W moim telefonie nie moge wejść do opcji ustawienia>system>siec komórkowa. Wywala mnie do poprzedniego menu ? Telefon mam od At&t ale wątpię że blokowaliby tak ważne opcje ?
Macie jakiś pomysł jak wywołać to menu bądz sprawdzić zeby sie pojawiło ?(widget od transmisji danych wap też nie działa)



Pozdrawiam 2.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2012, 13:50:18 wysłana przez komosinskijunior »