Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Windows Phone 7/8.x/10

E900 - wrażenia po kilku dniach...

(1/6) > >>

beju:
Kilka dni temu wpadl mi w rękę E900. Moje wrażenia w punktach.

01. Za wooooolny. Nie chodzi o działanie, ale długość trwania animacji - potrafią doprowadzić do szału.
02. Fajny lockscreen - można sobie ustawić tapetkę jak w iPhone
03. Bardzo kiepski Bluetooth. Nie znalazł ani jednej z trzech słuchawek BT (i stereo i mono)
04. Wifi - działać działa, nie wiem z czym problem jest związany - zrywa połączenia po około 15 minutach, trzeba łączyć ponownie. NIe można się połączyć podając SSID ukrytej sieci...
05. Dramatyczny jest brak polskiej klawiatury - nie mogę sie zalogować do poczty / forum poprzez brak polskich znaków...
06. Przeglądarka całkiem ok - renderuje strony porządnie, choć brakuje jej opcji "szybko cofnij", nie buforuje poprzednio załadowanych stron.
07. Brak gadu gadu :) web gadu nie działa, natychmiast rozłącza z serwerem.
08. Synchronizacja z Zune rzuca o ścianę. Jest to gorsze niż iTunes...
09. Chińksie kombinacje by zainstalować jakieś demko z market place - przestawianie ustawień regionalnych PC przy zakładaniu konta. niby się dało zrobić, ale tylko na windowsie 7 (w xp nie działało)
10. Brak wybudzania innym klawiszem niż "power" - dość uciążliwe, nie wiem czy to kwestia ustawień.
11. Samo wybieranie głosowe (dłuuugo windows na środku) działa w porządku, tylko po angielsku.
12. W miarę prosty interfejs dialera - fajne jest to że można przejść od razu do ustawień, jednym kliknięciem
13. Automatycznie chowany pasek z ikonami statusu - fajne, mi się podoba
14. Jakość muzyki w E900 jest GIT - boli tylko "kolorowość odtwarzacza"
15. w miarę przejrzysty kalendarz - choć nie można mieć podglądu wydarzeń na "pulpicie"
16. W ustawieniach - prosty podział na konfigurację systemu i aplikacji.
17. W ciul dedykowanych punktów dostępowych. Nawet heyah działała bez problemu :E
18. Możliwość odłączenia go od netu przez jeden klik w "mobile network"
19. możliwość zmiany koloru menu - dość mało kolorów - 10 (magenta, purple, teal, lime, brown, pink <3, orange, blue, red i green).
20. TYLKO bing maps. Dużo mniej aktualne w PL niż google maps...
21. TYLKO bing jako wyszukiwarka domyślna...
22. Prosty, wbudowany remote desktop.
23. Panorama Shot - całkiem fajny bajer :) tylko trochę się krzaczy na łączeniu 3 z 4 zdjeciem (5 zdjęć w serii)
24. Śmiszny ficzer - Tool Box. Konwersja jednostek, światowe wakacje, obliczanie dat (np za 180 dni który to będzie dzień), kalkulator obniżek w sklepach (w % :E), poziomica i losowanie bingo (losowa liczba we wskazanym zakresie)
25. LG dokłada PcConnector - całkiem fajny program w wersji trial, do zarządzania danymi z pamięci
26. Budzik dzwoni, trochę szkoda że nie można własnych dzwonków ustawiać.
27. Sortowanie kontaktów do wyboru - najpierw imię, albo nazwisko. Tak samo z wyświetlaniem. Miłe, w androidzie tego nie ma jeszcze.
28. Przyjemnie wyglądający office - otwiera wszystkie podetknięte pliki, nawet nie wygladają tak źle...
29. klawisz "Windows" to jawne zgapienie klawisza home z iphone...
30. Gry całkiem niezłe, szczególnie gierki demo "HD", np. Assasin Creed. Samo XboX live to coś bardzo zbliżonego do gamecenter z iOS, czyli znowu zgapione... Polecam pobrać demo "The Harvest", wypas grafika :)
31. Sam marketplace - masa durnych gierek, które są kopiami z innych platform (nic oryginalnego)
32. Wykonanie bardzo solidne - metal połączony z matowym plastikiem.
33. Ekran szkło mineralne ale udało mi go zarysować (kluczem)
34. Bateria kiepsko, dwa dni jako telefon z włożoną kartą, bez włączonej transmisji danych. Z włączoną i aktywnym przeglądaniem internetu to góra 5 godzin.
35. Jakość muzyki na jack 3.5 - bardzo przyjemna, używam własnych słuchawek, nie wiem jakie są w zestawie
36. Filmy 720p spokojnie, bez zacięć. Brak obsługi napisów przez odtwarzacz :( (lub nie doszedłem w jakim formacie mają być, testowałem srt i txt)
37. klawiatura też daje radę, tragedią jest klawiatura w poziomie, ma po obu bokach po 1,5 cm wolnego miejsca. To się w pale nie mieści jak to jest rozwiązane w E900
38. Przyjazny interfejs galerii, płynnie nawet duże zdjęcia po 2,5 mb...

Nie jest chronologicznie bo mi się nie chciało tego jakoś układać...
W sumie to tyle co mi przyszło do głowy, mam E900 do końca weekendu, można pytać.

bikekowal:
przypuszczam, że część rzeczy o których piszesz może wynikać zarówno z powodu bugów w konkretnym sprzęcie jak również z powodu że może być to sample (bo takiego przypuszczam dostałeś). Część tych rzeczy jest dyskusyjna - np punkt 10 - nie chciałbym i zawsze byłem wkur... jeśli sprzęt wybudzał się innym przyciskiem niż power, ale widać u Ciebie przyzwyczajenia do produktów samsunga, bo w nich to zawsze był standard.

ad.1 - animacje faktycznie mogłyby być szybsze, ale... no właśnie - czy nie jest tak, że przez ich wydłużenie uniezależnili się od zajętości pamięci?

beju:
Klawisz "power" ma rozmiar 1,5 x 4 mm i jego wciskanie na szczycie urządzenia jest dość utrudnione. LG jest do zwarty, ale też długi (panel z przodu ok 1-2 mm dłuższy niż HD2, z tyłu jeszcze bardziej). Wołalbym by sprzęt wybudzał się np. czerwoną słuchawką ale tutaj jej po prostu nie ma :P ostatecznie jak iPhone, czyli klawiszem pod ekranem...

Co do softu. Mam finalną wersję sprzętu/softu jaki trafi za kilkanaście dni do Orange. IMEI jest już handlowy, nie zaczynający się od 00 ani nie będący samymi jedynkami :P

Trolu:
Czyli w skrócie rzecz ujmując jest lepiej czy gorzej niż nam się wydawało? WP7 jest w stanie konkurować i iOS i Andkiem?

beju:
Moim zdaniem

Wp7 to sprzet dla podstarzalego biznesmena który nie chce miec zaawansowanych funkcji, za to coś z logiem Windows, coś co będzie bardzo fajnym, multimedialnym telefonem. Póki co to straszna zenada jeśli chodzi o funkcje, może kiedys się to zmieni.

Teraz to jest fajny, multimedialny telefon. Z naciskiem na telefon. Choć te same funkcję byly już oferowane w telefonach bez systemu...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej