Android OS > Android - Ogólnie

Instalacja SDK Android pod Windows

(1/3) > >>

romulus:
Witam
Zanim zabierzesz sie za zmiane romu w swoim sprzecie lepiej to przeczytaj.
Na forum jest kilka ladnych opisow jak zrobic recovery, zmienic rom itd.
Kolega Damianoo znalazl chwile i nieco nam (uzytkownikam winmo) to przyblizyl http://pdaclub.pl/forum/android/poradnik-androidowe-faq-czeste-zwroty-pytania-i-odpowiedzi/
Zrobimy sobie komunikacje ze sprzetem z poziomu botloadera, taki odpowiednik mtty.exe.

1 Sciagamy SDK ANDROIDA TU PLIK Do poprawnej pracy sdka potrzebuje Javy TU PLIK
2 Zainstaluj JAVE
3 Wypakuj plik na dysku c: pod nazwa SDK oraz go zainstaluj za pomoca pliku Setup.exe, zobaczysz blad wiec go zamknij klikajac close

4 Przechodzimy do settings i zaznaczamy Force https:\\

5 Przechodzimy w available packages, rozwijamy opcje i np. sciagamy sterowniki dla USB i sdk android 1.5

6 Musimy teraz zmienic sciezke dostepu do naszego katalogu Panel sterowania>system>zaawansowane> zakladka zmienne srodowiskowe

w miejscu path zmieniamy (dolne okno)
c:\SDK\tools


Teraz mozemy skorzystac z opisow jak zmienic radio itd.
UWAGA
JEZELI KTOS USTALIL KOLEJNOSC WGRYWANIA DOSTOSUJ SIE DO TEGO
W innym wypadku uszkodzisz sprzet

tomme45i:
romulus przede wszystkim dzięki za tutka. Niejednej osobie się przyda :ok:
Muszę dodać jedną bardzo istotną rzecz. Do "Path" należy dopisać ścieżkę do SDk\tools na końcu linii. Zmienne wpisuje się po średniku, bez przerw.

romulus:
tak jest caly czas nad fotka c:\SDK\tools za wczesnie mie sie screena zrobilo albo zrobilem 2 i nie ten wstawilem.
Dodam ze wszelkie radia, recovery przenosimy do tools i wtedy nie ma najmniejszego problemu z instalacja, dziala na XP oraz WIN 7 64 bity.
ja robilem instalki z karty a jak padl sprzet to sie okazalo ze potrzeba kompa, ale i tak mi to nic nie dalo

beju:
Romulus - niekonieczne jest przniesienie plikow z radiem i spl do tools. Moga byc dowolnym innym katalogu a i tak to bedzie dzialalo - ja mam dwa "awaryjne katalogi" - o nazwie "upgrade" i "downgrade" w ktorych mam komplety plikow.

romulus:
mi na win7 tylko z tools lapalo, ale ja dopiero zaczynam z androidem. sprzedalem juz TP i jeszcze nie wiem jaki kupic nastepny, oddali mi magica z naprawy i zona znowu mi zabrala  :( stwierdzila ze z szajsunga to nawet nie umie wyslac smsa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej