Przez cały dzień próbowałem się przekonać do x800

  • 3 Odpowiedzi
  • 3306 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przez cały dzień próbowałem się przekonać do x800
« dnia: Sierpień 19, 2010, 20:59:50 »
Dostałem praktycznie za darmo glofiisha x800 i nawet spodobał mi się na pierwszy rzut oka, jest dosyć dolidnie i estetycznie wykonany.
Po prawie dwóch dniach używania, wgraniu innego Romu stwierdzam że to urządznie do niczego się nie nadaje.
Liczyłem że chociaż nawigację będę miał rezerwowa (drugi tel znawigacją to Samsung i900 Omnia - tylko troszkę denerwujące jest kiedy ktoś dzwoni kiedy akurat trzeba spojrzeć na nawigację) ale Automapa ledwo zipie, nawet SPB trzeba wyłączyć przed uruchomieniem nawigacji bo się wiesza  z powodu braku pamięci, ekran ma przyzwoita rozdzielczość ale bez rysika ani rusz, poza tym jakoś głeboko osadzony, telefon działa jakoś z opóźnieniem, prawie zerowa pamięć wewnętrzna, beznadziejny aparat foto
Wszystko chodzi koszmarnei wolno, uczy cierpliwości...

Odnoszę go, jak wspomniałem do Omni i900. Jest to prostu niebo i ziemia.
Szybki procesor, nigdy nie zabraknie pamięci, Automapa chodzi super, 16GB wbudowanej pamięci, większy ekran na którym nie trzeba sięgać do rysika przy byle czym (smsa można spokojnie pisać palcem), bateria wytrzymuje sporo (chociaż tu x800 nie przetestowałem ale nie spodziałabym się rewelacji ), wydajność Omni pozwala spokojnie oglądać divx bez kompresji. W sprzyjających warunkach można pstrykać zdjęcia porównywalne z cyfrówką.

Te aparaty są oferowane w podobnej cenie
Gdybym cokolwiek zapłacił za tego x800 to bym się wkurzył
Pozdrawiam i życzę cierpliwości i zawsze przynajmniej 30MB wolnej pamięci
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2010, 21:09:41 wysłana przez waldis »

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Przez cały dzień próbowałem się przekonać do x800
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2010, 23:54:33 »
wgraj ugotowany rom 6.5 to polubisz etena,moj m800 dziala na takim romie wysmienicie a omni sluzy jako modem :D

Odp: Przez cały dzień próbowałem się przekonać do x800
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2010, 12:16:50 »
wgraj ugotowany rom 6.5 to polubisz etena,moj m800 dziala na takim romie wysmienicie a omni sluzy jako modem :D

Mam mały problem z wgrywaniem ugotowanych romów ponieważ najważniejszy przycisk w tym telefonie nie działa "RESET" , nie mogę go więc wprowadzić w tryb bootloadera, poza tym czytałem że na win 6.5 strasznie pamięć ucieka a to jest największy problem w tym telefonie.

Wgrałem najnowszy oficjalny ROM 473, po uruchomieniu ma niecałe 30MB wolnej pamięci , Automapa chodzi po Restarcie. TomTom też śmiga aż miło, będzie mi służył jako rezerwowa nawigacja ewentualnie telefon.

Musze przyznać że ma super ekran czuły i wysokiej rozdzielczości
Jako klawiaturę wgrałem Fingerkeyb 2.1 vga i da się pisać paluchem.

Generalnie jest OK ale brak komfortu pamięci, trzeba to cały czas kontrolować nie można wgrywać uruchamiać wszystkiego co się chce.

Jak użytkownik Omni rozumiesz mnie...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 14:05:31 wysłana przez waldis »

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Przez cały dzień próbowałem się przekonać do x800
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2010, 09:52:24 »
Mam nadzieję, że używasz AutoMapy 6.6.0. Wersja 6.5.0 traci za dużo pamięci i się zawiesza.
Dla 6.6.0  i ROMu 473 mam ustawione; pamięć mapy 8.5MB, POI 2MB. Zwiększając te nastawy ryzykujesz zawieszenie. Jak dojdę do ok. 25MB wolnej RAM, to robię SR.