Sygic, NavRoadMap - dodatki, triki

  • 3 Odpowiedzi
  • 26656 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Sygic, NavRoadMap - dodatki, triki
« dnia: Styczeń 19, 2008, 18:59:35 »

Z poniższego linku można pobrać radary dla oprogramowania Sygic oraz NavRoad

http://rapidshare.com/files/85107705/sygic_radary_pl_2007_01_19.rar


pliki z rozszerzeniem "upi" należy przekopiować do katalogu "POL", w którym zainstalowana jest mapa Polski
pliki z rozszerzeniem "bmp" należy przekopiować do katalogu "Icons", znajdującego się w katalogu programu nawigacyjnego

aby mieć własne dźwięki ostrzeżeń, należy zastąpić pliki "Beep.wav, Beep2.wav, itd", które znajdują się w katalogu "Sounds", własnymi pliki /jest to łatwy i prosty sposób/, a następnie wybrać odpowiedni dźwięk w ustawieniach "Ostrzeganie o POI"


Czasami zdarza się, że jadąc autem, słyszymy dźwięk ostrzeżeń przed radarem, ale nie widzimy ikony punktu na mapie, w którym znajduje się radar /np z powodu zbyt dużego zoomu/.
W programie tym zastosowaną dość ciekawą funkcję, otóż wystarczy kliknąć na wyskakującą ikonę, informującą o zbliżającym się "niebezpiecznym" punkcie, a program automatycznie przeskaluje nam obszar mapy, tak aby widoczna była ikona punktu na mapie, jednocześnie pojawia się mrugająca zielona strzałka nad punktem, pokazując faktycznie położenie punktu.



jadąc tunelem, program również nas o tym informuje, pokazując w dolnej części ekranu odpowiednią ikonę /przykład z tunelu pod katowickim rondem/

« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2008, 08:52:07 wysłana przez marcus »
----------------------------
the born to be wild

*

Offline Berti

  • 49
Odp: Sygic, NavRoadMap - dodatki, triki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2008, 23:09:24 »
Jak ktoś jeszcze nie wie to jest konwerter ov2 -> upi. Link h**p://rapidshare.com/files/76017069/Ov2Upi_Translator_2.1.zip
Działa doskonale nawet można sobie dokonać edycji opisów itp.
Tak jak już bylo wyżej ikonki *.bmp 8 bit 20x20 pikseli do katalogu Icons poi -*upi do katalogu Maps\kraj\ dźwięki do katlogu SOUNDS *.wav oczywiście nazwa * taka sama wszędzie :grin:

*

Offline kummer

  • *
  • 73
  • Sprzęt: MDA III WM5
Odp: Sygic, NavRoadMap - dodatki, triki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2008, 16:00:13 »
Witam.Mam urządzenie NR750F.Przekonwertowałem kilka kategori POI z TOmtom ,wgrałem do Navroad Europe i niestety podczas nawigacji co pół godziny program zawieszał się.Pomogło wykasowanie tych POI.Może ktoś ma na to receptę.

*

Offline sufu

  • 7
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Sygic, NavRoadMap - dodatki, triki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2009, 14:34:55 »
Marcus, postapilem wg Twoich wskazowek.
Posiadam HTC Diamond z WM6.1, NavroadMap dzialal mi bez problemowo, kiedy wrzucilem fotoradary do odpowiednich katalogow - mapa robi zwis w momencie potwierdzenia "zgadzam sie" z trescia : ze mimo wszystko uzywajac navi patrz na znaki ..bla bla bla"
Nie wiesz co moze byc przyczyną tego zwisu ?

Pozdro
Sufu
Napisane: Lipiec 30, 2009, 13:49:52
Dodatkowe info mam Navroad 7 PL ( 41 państw) kupowany jeszcze w wersji BOX.
Niestety nie ma nawet ikonki " o programie" tak jak w wersji 7.5 znajdujacej sie obok ikonki samouczka.