Palmtopy od sony -pytania, pytania, pytania......

  • 3 Odpowiedzi
  • 2746 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline memek0

  • ***
  • 340
    • ---
Palmtopy od sony -pytania, pytania, pytania......
« dnia: Maj 16, 2004, 11:26:54 »
Witajcie! od jakiegos czasu planuje zakup palmtopa; szcxzegolnie podobaja mi sie te od SONY . Mam kilka pytan:
1) Co do systemu [tego w najnowszych soniaczach, nie pamietam niestety wersji, chyba 5.2] : czy mozna go aktualizowac [wgrywajac nowy] ?
2) Czy system ten jest az tak bardzo ''zamkniety'' ? Jak dzialaja na nim programy do ogldania filmów? {mam na mysli th55, tj37, oraz ux50 i serie ''szktydelkowe'']
3) jakie sa palmtopy SONY z prockiem powyzej 123mHz, i wbudowanym bt? Czy majc palma sony mozna sie laczyc z netem przez bt? [korzystajac z komputera domowego i adaptera bt]
4) czy na palm os. mozna instalowac inne przegladarki internetowe niz te standardowe?
5) Gdzie znajde recenzjie [ze zdjeciami] tych palmtopów? [bylem na brightlhand.com]
wiem, wiem, moje pytania sa bardzo meczace......dziki za odpowiedzi
P.S nie krytykujcie mnie, szukalem na sieci i niewiele znalazlem

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Palmtopy od sony -pytania, pytania, pytania......
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2004, 12:02:26 »
Cytat: memek0
1) Co do systemu [tego w najnowszych soniaczach, nie pamietam niestety wersji, chyba 5.2] : czy mozna go aktualizowac [wgrywajac nowy] ?
Raczej nie będzie to możliwe, ale nie jest to coś charakterystycznego dla Sony, PalmOne też nie zapowiedział updatów do swoich palmów.

Cytat: memek0
2) Czy system ten jest az tak bardzo ''zamkniety'' ? Jak dzialaja na nim programy do ogldania filmów? {mam na mysli th55, tj37, oraz ux50 i serie ''szktydelkowe'']
Nie, system to nadal PalmOS, a więc MPlayer (najpopularniejszy program do oglądania wideo) działa również na Clie.
Dodatkowo palmy Clie mają tą zaletę, że w standarcie są aplikacje do konwertowania i oglądania filmów. Jest to oparte na standarcie QuickTime i według mnie dzała znakomicie.

Cytat: memek0
3) jakie sa palmtopy SONY z prockiem powyzej 123mHz, i wbudowanym bt?
TG50, NX80, UX40, UX50, TH55 (euro), NZ90, z czego UX50/50 i TH55 mają procki tylko 123MHz, ale należy pamiętać, że dodatkowo wyposażone są w akceleratory dźwięku i grafiki.

Cytat: memek0
Czy majc palma sony mozna sie laczyc z netem przez bt? [korzystajac z komputera domowego i adaptera bt]
Tak.

Cytat: memek0
4) czy na palm os. mozna instalowac inne przegladarki internetowe niz te standardowe?
Tak.

Cytat: memek0
5) Gdzie znajde recenzjie [ze zdjeciami] tych palmtopów? [bylem na brightlhand.com]
Przejrzyj cliesource.com, jak wpiszesz w wyszukiwarce newsów "review" to będziesz miał czytania na kilka dni.
Przejrzyj także fora dysusyjne cliesource.

*

Offline memek0

  • ***
  • 340
    • ---
Palmtopy od sony -pytania, pytania, pytania......
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2004, 12:35:54 »
th55 [euro]?? co to za wersja?
Czy jest na palm.os gadu-gadu, a jak nie to czy jest zapowiedziana?
Czy jest ZNACZCA rónica pomidzy prockiem 123MHz a 200MHz?
W jakich cenach w polsce sa th55, ux40. tg50 ? [uzywane, allegro sprawdzaBem]. Czy NR70 ma BT?
I jak z czasem dziaBania, przy wBczonym bt?

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Palmtopy od sony -pytania, pytania, pytania......
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2004, 00:28:14 »
Cytat: memek0
th55 [euro]?? co to za wersja?
Wersja europejska - WiFi i BT
Wersja USA - WiFi

Cytat: memek0
Czy jest na palm.os gadu-gadu, a jak nie to czy jest zapowiedziana?
Jest - http://www.ranosoft.net/gg/main.html

Cytat: memek0
Czy jest ZNACZCA rónica pomidzy prockiem 123MHz a 200MHz?
Z tego co czytałem to niestety różnica jest zauważalna.  Za dwa tygodnie będę mógł powiedzieć coś więcej bo będę miał UX-a z takim 123MHz procesorem.
Oczywiście mówimy to o typowych programach a nie multimediach, które działają bardzo dobrze dzięki zastosowanym rozwiązaniom (akcelerator grafiki 2D, DSP).
Więcej o tym wynalazku dowiesz się wpisując w google "Sony Handheld Engine".

Cytat: memek0
W jakich cenach w polsce sa th55, ux40. tg50 ? [uzywane, allegro sprawdzaBem].
W Polsce nie ma oficjalnego dystrybutora palmów Sony,  dlatego ceny nowych są nie do przyjęcia. Nowe w dobrych cenach zdarzają się na allegro, ale jest to import prywatny. Co do używek to ja mam do sprzedania TG50 w full opcji :) Kontakt w ramce obok.

Cytat: memek0
Czy NR70 ma BT?
Nie ma.

Cytat: memek0
I jak z czasem dziaBania, przy wBczonym bt?
Konkretnych danych szukaj w artykułach i na forum. Ja mogę dorzucić "ranking", który według mnie wygląda tak:
najdłużej -  TH55 - TG50 - UX40/50 - NX80 - NZ90 - najkrócej

Ja mam TG50 i jego wydolność oceniam na jakieś 4-5h przy aktywnym połączeniu BT z SE t68i (GPRS).