Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) > NavRoad

Uśpienie po odłączeniu zasilania

<< < (2/4) > >>

angler22:
Tak, robi się to w Mortscript'cie - mam zamiar poszukać tego dla Beckera, tylko w tej chwili nie mam możliwości (dopiero wieczorem).
Dodane - jednak znalazłem :

run("\SDMMC\AutoMapa EU\wceam.exe")
Sleep (20000)
While(procexists("wceam.exe"))
Energia = ExternalPowered()
While ( Energia = 1 )
Sleep (10000)
Energia = ExternalPowered()
EndWhile
PowerOff()
Endwhile

Oczywiście w pierwszej linijce masz ścieżkę do programu nawigacyjnego (musisz wstawić właściwą). Dalej z ważnych rzeczy to Sleep (20000) (czekamy na uruchomienie programu - można zwiększyć)
Dalej pierwsza pętla while - ma działać dopóki działa program nawigacyjny (tutaj AM). Chodzi o to, by skrypt się nie zamknął po uśpieniu. Dalej druga pętla while, czyli sprawdzanie zasilania co 10 sekund (sleep 10000 można zmienić na więcej). I ostatnia sprawa to komenda usypiająca. Możesz sprawdzić poweroff, ale może się okazać, że ona całkiem wyłączy nawi. Wtedy trzeba poszukać (np. w pakiecie MioPocket) programików narzędziowych do zasilania i znaleźć taki, który uśpi nawi (wystarczy go wtedy uruchomić ze skryptu poleceniem "run(nazwa)" zamiast "Poweroff()").
Skrypt zapisujesz w notatniku z rozszerzeniem mscr, dogrywasz launcher (taka sama nazwa jak skrypt, tylko z exe) + mortscript.exe (w załączniku masz zestaw). Odpalasz przez nazwaskryptu.exe. W załączniku masz taki zestaw.


Maciej Rutkowski:
Dzięki wielkie, skrypty działają. Za wyjątkiem PowerOff. Teraz muszę znaleźć programik, który uśpi mi to cudo. Jeśli ktoś ma jakieś takie programiki to będę wdzięczny.
 

angler22:
Pobierz sobie z sieci Miopocket (odblokowanie dla Mio) w zestawie jest parę programów do sterowania zasilaniem - może któryś zadziała.
U siebie znalazłem kilka do sprawdzenia (załącznik).

Maciej Rutkowski:
Nie chcę być upierdliwy ale cały czas mam problem z tym uśpieniem. Ściągnąłem kilkanaście programów do usypiania i wyłączania Windowsa CE jednak wszystkie wyłączają urządzenie zamiast uśpić. Tylko jeden program (po za oryginalnym) umie uśpić to urządzenie jednak wymaga naciśnięcia klawisza. Ma może ktoś jakieś pomysły jak uśpić to cudo?

angler22:
Z przyciskiem ekranowym też można sobie poradzić. Mortscript ma coś takiego jak symulacja kliku w ekran, oraz "wysłanie" odpowiedniego znaku do okna.
Na przykład :

SendCr("nazwa")

Wysyła "enter" do okna o nazwie "nazwa". Zazwyczaj równa się to przyciśnięciu przycisku (o ile jest jeden).
I opcja z klikaniem :

MouseClick( nazwaokna, X, Y)
 
Gdzie X i Y to oczywiście współrzędne (możesz sobie wyliczyć za pomocą miarki, dzieląc rozdzielczość pionową i poziomą w pikselach w S6. Parametr "nazwaokna" możesz pominąć, wtedy kliknie w oknie aktywnym.
Oczywiście wpisy musisz dodać za poleceniem wywołania suspend (poprzedź je "sleep XX", żeby program miał czas odpalić).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej