PDA Ogólnie > Operatorzy GSM

Zasięg Orange

<< < (2/4) > >>

daras28-82:
W orange od ponad 10 lat i nie narzekam, często gadam z ludziami z innych sieci i często się zdarza że ich rwie i tnie a u mnie pełen zasięg.

Nie zapomnę jak kiedyś nie zapłaciłem faktur kilku i mnie zablokowali więc korzystałem kilka dni z ojca iplusa, straty zasięgu w centrum miasta, a jak był to transfer na HSDPA prędkość była gorsza niż na EDGE.

Aktualnie mam dwa abo, mobilny net, neostradę i Aero2 (głównie dla mojej panny), Aero obecnie działa lepiej niż iplus kilka lat temu, z usług orange jestem zadowolony.

Pretor:
Od wielu lat jestem klientem sieci Orange (tel. służbowy) i od ponad 2 lat klientem sieci Play (tel. private). Z racji wykonywanego zawodu dość dużo jeżdżę po Śląsku, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku... Problemy z zasięgiem miewałem głównie na autostradzie A4 do czasu kiedy ponad 2 lata zacząłem korzystać z manualnego wyboru operatora.

Jeśli chodzi  zasięgi sieci Orange przy manualnym wyborze operatora na starej dobrej Noki 6300, to bardzo rzadko zdarza się słabszy zasięg lub całkowite zgubienie operatora (nie pamiętam już kiedy przerwało by mi rozmowę w czasie jazdy po autostradzie, wcześniej było to nagminne). W miejscu w którym mieszkam na początku roku była modernizowana sieć Orange i miało być dużo lepiej ale w sumie to z mocą sygnału jest troszkę gorzej. Jednak mogę w tym zakresie pochwalić zasięg firmy Orange i ocenić ich zasięgi na 4+.

Zasięg sieci Play jest koszmarny i mimo wielu zalet w postaci darmowych rozmów do wszystkich sieci i bardzo niskiego abonamentu (22 zł na miesiąc), nie jestem w stanie nie narzekać. Do początku tego roku (2014) kiedy sieć Orange udostępniała swoje przekaźniki sieci Play, byłem zadowolony i w pełni usatysfakcjonowany tym faktem, niestety firma Orange po modernizacji swojej sieci przekaźników postanowiła przerwać tą idyllę i zablokowała możliwość wyboru przez użytkowników z sieci Play. Od tamtej pory wybieram manualnie Plusa lub Erę (wybór Play to porażka) i już nie jestem tak z tego faktu zadowolony. Mam w domu miejsca gdzie zasięgu z Play, Ery czy Plusa nie uświadczysz bo go po prostu nie ma  :(

Przy automatycznym wyborze operatora w sieci Play nie można prawie wcale prowadzić rozmowy przy przemieszczaniu się po drogach czy autostradach, zasięg się zrywa i co chwilę wybiera nowego operatora. Przy wyborze manualnym Ery,Plusa jest dużo lepiej ale nie idealnie. Korzystając z tel. firmowego w Orange mam tych problemów z zasięgiem dużo mniej niż w drugiej prywatnej komórce korzystającej z sieci Play.

Nie korzystam z 3G i nie mam w tel. internetu, a w trybie sieci mam wybrane tylko GSM.   

Pozdrawiam wszystkich i oby Nam wszystkim zasięg się poprawił  :wink:

izaw:
Nadal w Play możesz korzystać z sieci Orange. Tylko trzeba złożyć reklamację w BOK. Nie są zbyt kumaci, ale za drugim razem udało im się odblokować.

Pretor:

--- Cytat: izaw w Październik 29, 2014, 13:40:36 ---Nadal w Play możesz korzystać z sieci Orange. Tylko trzeba złożyć reklamację w BOK. Nie są zbyt kumaci, ale za drugim razem udało im się odblokować.

--- Koniec cytatu ---

Mogę to zrobić telefonicznie czy poprzez konto na ich stronie ?

Dziękuje za info  :ok:

izaw:
Ja to robiłem poprzez play24, bo tak mi było wygodniej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej