Nawigacja GPS > Navigon

Navigon 70 Premium

(1/4) > >>

Ian:
Parę dni temu kupiłem nowość Navigona, czyli "70 Premium". Skusił mnie duży ekran (5") oraz mnogość funkcji a poza tym mam dobrą opinię o Navigonie, gdyż dość długo używałem "1210". Pierwsze wrażenia są pozytywne ale nie brakuje rozczarowań, gdyż wiele reklamowanych funkcji nawigacji w Polsce po prostu nie działa. Nie działa np; sterowanie głosem, funkcja City View i in. Nawet TMC mimo, że sygnalizuje połączenie nie podaje żadnych komunikatów o ruchu, drogach itp. Tyle, że jest.
Natomiast Bluetooth działa, dobrze łączy z telefonem (Nokia 6021) ale podobno odbiorcy mnie słyszą średnio wyraźnie.
No i mimo, że ekran jest duży to wszystkie ikonki czy nazwy ulic są maleńkie a mnie chodziło o to żebym coś widział bez intensywnego wpatrywania się w ekran. W tym względzie np. AM jest znacznie lepsza zwłaszcza, że wielkość można w AM zmieniać.
Dziwna jest też historia z kuponem rabatowym na Map Share, którego w mojej nawigacji nie było. Kupiłem ją  w "EuroRTVAgd" ale kiedy tam zadzwoniłem to rozłożyli ręce -"nie ma i już". A inni sprzedawcy internetowi (n.b. mający niższe ceny) twierdzą, że taki kupon w opakowaniu jest. Dziwna sprawa a rzecz idzie w końcu o 80 euro (taki jest rabat).
Piszę to aby uczulić przyszłych nabywców tego urządzenia bo "nie należy wierzyć reklamie"!

mirage:
Pamietam ze jak kupowlem swojego Navigona 7310 to kupon byl w jakims dziwnym miejscu, chyba gdzies w srodku instrukcji (jakas nalepka po prostu), a taki co mialem niby luzny to byl na uchwyt, probowalem ten uchwytowy na sile wciskac na mapy ale nie chcial dzialac, dopiero jak przejrzalem wszystko dokladnie to znalazlem drugi kupon. MOze i w Twoim przypadku tez tak jest.
Połączone: [time]Wrzesień 08, 2010, 17:21:24[/time]I jeszcze. Polskiego sterowania glosem nie ma, jest to wyraznie napisane.
Jezeli chodzi o TMC to dopiero w czerwcu zaczeli cos robic w tym temacie, wiec jak bym to ujal ze jest w fazie wdrozenia. NIe spodziewal bym sie w zwiazku z tym juz dzialajcego, poniewwaz wiekszosc komunikatow zdaje sie ze pochodzi od Policji, czy tez innych sluzb a nie wydaje mi sie zeby w Polsce od tak wszyscy hurrahopicznie zaczeli udostepniac takie informacje.
Jezeli chodzi o CityView to dziala np. w centrum warszawy. Mysle ze jak nie dziala to jest to kwestia brakow w mapach.

Ian:
O.K. sterowania głosem nie ma ale to wcale nie jest tak wyraźnie(!) napisane i niektórzy mogą się na to nabrać.
Co do kuponu rabatowego to jest wprawdzie w instrukcji kod aktywacyjny ale po wpisaniu go w Fresh Map mam odpowiedź,że kod jest nieważny(?).
Nie miałem okazji niestety sprawdzić CityView w Warszawie ale mapy mam jak najbardziej aktualne, bo Q3 2010. Natomiast w Łodzi na pewno nie działa.
Co do TMC to mam świadomość, że to są początki ale napisałem dla porządku i informacji dla ewentualnych nabywców N70
W sumie nie jest źle ale mogło by być lepiej. NO cóż, pożyjemy, zobaczymy. Pozdrowienia.

mirage:
Ja przyznam sie ze wprowadzalem kod przez strone po rejestracji, kiedys chyba jeszcze nie bylo takiej opcji we NavigonFresh. Przyznam sie ze tez mialem z tymi Voucherami problemy. Wazne jest zeby dany Voucher wproadzic w odpowiednim miejscu serwisu z tego co pamietam. Jakos trzeba bylo wejsc na zakup map a pozniej w trakcie podac ten voucher i dostawalo sie rabat inaczej rzeczywiscie nie chcialo dzialac. Wprowadzanie w miejscu podaj voucher nie dzialalo, pisal tak jak Tobie ze jest nie wazny. Moj Voucher na mapy byl 80% rabatem chyba na 2 lata aktualizacje co kwartal.

Co do CityView, to tylko moge powiedziez ze Warszawa pojawila sie jakies 2 aktualizacje temu (aktualizuje mapy co kwartal od czerwca zeszlego roku). I zeby nie bylo jest tylko jakis fragment centrum, i szalu nie ma obskorne szesciany jako obrysy blokow, czasami pojawiaja sie jakies ladne obiekty np. zamek krolewski. Wydaje mi sie ze niczego to nie ulatwia, a wrecz mojego navigona znakomicie spowalnia. Wylaczylem, czasami tylko sobie patrze co nowego weszlo. Mysle ze innych miast po prostu moze nie byc.

Akwafan:
Mam pytanie. Czy w Navigonie 70 Premium, jest możliwość zmiany głosu lektora, a zwłaszcza symbolu pojazdu, aby bardziej kontrastował z kolorem wyznaczonej trasy?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej