Apple iOS > Apple iPhone / iPod Touch / iPad

[Poradnik] Co zrobić gdy po użyciu Ultrasn0w i włożeniu karty simlock powraca ?

(1/2) > >>

DawiX:
Aktualizacja !!!
A więc jeśli użyjemy karty aktywującej każdego iphone zamiast tej operatorskiej na którą iphone ma simlocka musimy zrobić poniższe kroki. Choć czasem też i łapie na normalnych kartach.

Metoda 1: Jeśli jeszcze nie zainstalowałeś ultrasn0w a urządzenie aktywowałeś kartą aktywującą
1. Jailbreak przez Jailbreakme.com
2. włączamy i aktualizujemy cydię
3 dodajemy repo http://cydia.pushfix.info/ i instalujemy Hacktivation Patch
4 zdejmujemy simlocka przy pomocy Ultrasn0w

Metoda 2: jeśli już po instalacji Ultrasn0w simlock nadal nie jest zdjęty: (tekst oryginalny przed edycją)

Jako że wczoraj robiąc kilka iP i praktycznie każdy miał owy problem z simlockiem załączam solucję która działa w 100%. a więc;
Potrzebne nam:
WinSCP na PC
OpenSSH pobrane z Cydii

Łączenie przez WinSCP odrazu ominę bo kto zna się minimalnie na iPhone od strony modyfikacji powinien to mieć w małym paluszku.

a więc po połączeniu się wchodzimy /private/var/root/Library/
zmieniamy nazwę folderu "Lockdown" na dowolną (kopia bezpieczeństwa)

w jego miejsce wrzucamy folder z załącznika.

ostatni krok to klikamy na wrzuconym folderze prawym przyciskiem myszy i wybieramy właściwości. Na dole w okienku wpisujemy 0644 (prawa własności)!

jak znajdę czas to całość zilustruje

slawrumia:
dzięki na ip4 tez działa  :ok:

majkel.design:
A jeśli mam bootloader w wersji 5.0.9 to czy mam jakąś szanse na ściągnięcie simlocka ?

OleYek:

--- Cytat: majkel.design w Wrzesień 29, 2010, 10:11:41 ---A jeśli mam bootloader w wersji 5.0.9 to czy mam jakąś szanse na ściągnięcie simlocka ?

--- Koniec cytatu ---

Bootloader nie ma zadnego zwiazku z simlockiem.

majkel.design:
Ok, jeśli nie ma to ja już się poddaje. Pozwolę opisać sobie swój przypadek. Kupiłem Iphona z softem 4.1 i simlockiem z Orange. Zrobiłem downgrade do 4.0.2 i wykonałem Jailbrake przez JailbrakeMe. Później zrobiłem ultrasn0w i niestety po włożeniu karty z ery wciąż pisze Searching... w miejscu lini z zasięgiem. Później zrobiłem downgrade do 3.1.3, jailbrake, hack z 1 posta i ultrasn0w i dalej nic :/ Proszę o pomoc.
Serdecznie pozdraiwam.

PS:
Mam Firmware modemu 05.14.02 więc dlatego przejąłem się bootloaderem 5.0.9 gdyż przez Fuzzyband nie zrobię downgrade 05.14.02. Wszystkie moje próby wykonywane był z włożoną kartą z ery a simlocka z Orange. Czy koniecznością jest mieć kartę aktywacyjną ? Poza tym nie aktywowałem telefonu w żaden sposób, zawsze łączy się z iTunes bez problemu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej