jakieś HOW TO wgrywania map do oziexplorera lub gpstunera?

  • 4 Odpowiedzi
  • 13122 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline fala77

  • ****
  • 717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One V
witam!!! zainteresowałem się ostatnio korzystaniem z GPS-a wbudowanego w Diamonda do pieszych wędrówek.Przeczytałem troszkę wątków ale jest w tym dziale lekki chaos.
1)Posiadam papierową mapę Jury Krakowsko-Częstochowskiej Compasa.czy da się ją jakoś zeskanować i wrzucić do oziexplorera lub GPS tunera? niby jest Kamap i jest to fajne rozwiązanie (bawiłem się demo)ale cena 39 zł niby mała niby troszkę przesada w porównaniu do papieru który kosztuje 9 zł.w zasadzie o takie coś by mi chodziło.Jeśli jest taka możliwość to czy jest to gdzieś opisane krok po kroku dla laika?
2)jakieś inne propozycje które by wykorzystały mojego GPS-a jako przewodnika po szlakach?
HTC One V

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jakieś HOW TO wgrywania map do oziexplorera lub gpstunera?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2010, 19:14:07 »
witam!!! zainteresowałem się ostatnio korzystaniem z GPS-a wbudowanego w Diamonda do pieszych wędrówek.Przeczytałem troszkę wątków ale jest w tym dziale lekki chaos.
1)Posiadam papierową mapę Jury Krakowsko-Częstochowskiej Compasa.czy da się ją jakoś zeskanować i wrzucić do oziexplorera lub GPS tunera? niby jest Kamap i jest to fajne rozwiązanie (bawiłem się demo)ale cena 39 zł niby mała niby troszkę przesada w porównaniu do papieru który kosztuje 9 zł.w zasadzie o takie coś by mi chodziło.Jeśli jest taka możliwość to czy jest to gdzieś opisane krok po kroku dla laika?
2)jakieś inne propozycje które by wykorzystały mojego GPS-a jako przewodnika po szlakach?

do map compassu kiedyś dodawano mapy cyfrowe, w postaci pliku bmp które idealnie nadawały się do Oziego. Jeśli chcesz ją skanować, to najlepiej zajrzyj na stronę GPS Maniaka - http://gpsmaniak.com/ tam znajdziesz wszystkie informacje konieczne do tego jak uruchomić oziego na pockecie i skalibrować mapki.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: jakieś HOW TO wgrywania map do oziexplorera lub gpstunera?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2010, 18:45:18 »
Niezły poradnik i ogólnie przydatna strona jest też tu

www.numerus.net.pl

Pozdrawiam
smyczek

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: jakieś HOW TO wgrywania map do oziexplorera lub gpstunera?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2010, 23:41:22 »
Compass oferuje swoje mapy takze w wersji cyfrowej, włącznie z takimi, które są "Ozi-calibrated". Ostatnio kupiłem kilka takich, właśnie okolice Jury. Te kalibracje były trochę dziwne - pojedyncza mapa działała OK, ale kiedy próbowałem połączyć dwa kawałki programem MapMerge (oczywiście interesujące mnie miejsce było dokładnie na skraju sąsiednich map), to MapMerge pokazywał zupełnie źle obszar objęty tymi mapami. Dopiero po rekalibracji zaczęło działać jak należy. Poza tym byłem b. zadowolony, mapki są niezłej jakości i dość aktualne.

Bardzo dobre HOWTO dot. kalibracji map rastrowych (skanowanych) jest tu:
http://gps.astronet.pl/new/porady-kalibracja.htm

Jako doświadczony (przez los :) ) kalibrator zdecydowanie polecam kupno mapy cyfrowej kiedy jest to możliwe. Wskanowanie mapy papierowej (typowy format A0-A1) to jest też wydatek rzędu kilkunastu czy małych kilkudziesięciu złotych, wymaga znalezienia odpowiedniej (niezbyt drogiej) firmy (raczej chyba mało kto ma w domu czy nawet w pracy skaner A0, a skanowanie mapy po kawałku na A4 to już jest "masakra"), dostajemy gigantyczny plik, zwykle trzeba go jeszcze przyciąć (marginesy, legenda) a potem jeszcze skalibrować. Wszystko to razem jest dość upierdliwe (i bynajmniej nie za darmo).
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 00:01:25 wysłana przez msz1959 »

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: jakieś HOW TO wgrywania map do oziexplorera lub gpstunera?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2010, 21:54:38 »
A widzieliście program SAS.Planet?
Jestem w szoku ilością dostępnych map możliwych do ściągnięcia za jego pomocą  :ok:
http://sasgis.ru/programs/sasplanet/SASPlanet_100330.zip
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G