Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) > Nawigacje PNA / PND - Ogólnie

ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego

<< < (2/13) > >>

listek2000:
witam,krece sie kolo navi zenec, chcialem dopytac jak wyglada korzystanie z dvd podczas jazdy chodzi o pasazerow z tylu i boku, pozdr.

mickanovi:
Witam. Postanowiłem odgrzać nieco temat, gdyż właśnie nabyłem takie "cuś" jak w temacie i szukam sposobu na rozgryzienie wymiany aplikacji nawigacyjnej na automapę (wcale nie ze względów patriotycznych). W swoich poszukiwaniach trafiłem na stronkę www.nc2010.de, na której znalazłem kilka ciekawych narzędzi oraz aktualizację głównych elementów systemu. Zanim zacznę rozgryzać temat w praktyce wolałbym jednak skonsultować kilka kwestii na forum, gdyż znaczna część informacji jest w języku niemieckim, a ten jest dla mnie mniej zrozumiały niż choćby angielski. Mam nadzieję, iż wspólnie z Wami rozgryzę temat gdyż nikt jeszcze tego nie dokonał (w każdym bądź razie google nic nie znalazło). Oto co można znaleźć (między innymi) na wspomnianej stronie:

Firmware Update:
  -  Firmware Update in der Version 20100716 für dein ZE-NC2010

OS Update:
  -  OS Update Version 2.24 aus dem Update 100715

CAN Updates für Volkswagen
  -  CAN Update in der Version 20 für Fahrzeuge der Golf V und Golf VI Plattform

Najbardziej jednak zaciekawiła mnie pozycja w kategorii "Tools":

- Druidus Sync-Tool

w pliku ReadMeFirst.txt owego narzędzia znalazłem co następuje:


"Sync-Tool Spezial.

Die Benutzung ist auf eigene Gefahr.
Durch die Veränderung des Gerätes erlischt die Gewährleistung durch Zenec.

28-05-2010
Menüpunkt für den direkten Start des Total-Commander
Menüpunkt zum beenden eines gestarteten Explorer
Menüpunkt zum umbenennen der Navigation.exe
(Hilfreich wenn es kurz nach dem Start (20sek) einen Black-Screen gibt
 kann nur manuell wieder zurückgesetzt werden, oder 'navigation.exe' neu aufspielen)
kleinere Verbesserungen


11-04-2010
BugFix für Delete Zenec-Skin
BugFix für Installation des Zenec-Skin
kleinere Verbesserungen

+ temporäres Starten des Explorer
+ Es können alle Unterordner unter Upload\Navigation auf das Zenec gespielt werden  (z.B. zum aufspielen neuer Language Files von HH)

10-04-2010

* Update/ Installation ZenecSpezialSkin
* Löschen des Zenec-Spezial-Skins (alle Skin-Dateien werden gelöscht)
* Explorer audf DVB-T legen
* DVB-T zurückspielen (nach vorheriger Installation von dem Explorer durch das Tool)


08-04.2010

Menüfunktion für Update / Sichern


Aktuelle Funktionen:
* Sichern der kompletten SDMMC (Navigationssystem)
* Sichern der Standard Navi-Dateien (Navigation.exe, Data.zip, Sys.txt, Branding.zip)
* Sichern der Speedcam-Daten
* Sichern des Zenec-Spezial-Skin's



Hinweise:

* Update der Speedcam-Daten   
  (.txt-Datei wird auf das Gerät kopiert. Die aktuellen Daten werden vorher gelöscht)

--> Für das Installieren des Explorer auf DVB-T darf DVB-T nicht die aktuelle Quelle beim Update sein
*Explorer auf DVB-T legen
  (Hierzu wird zusätzlich eine Dummy-Text-Datei in dem Verzeichnis angelegt- wird benötigt vom Sync-Tool)
*DVB-T restoren

* Installieren des Zenec-Spezial-Skin
  (Hierzu wird zusätzlich eine Dummy-Text-Datei in dem Verzeichnis angelegt- wird benötigt vom Sync-Tool)
  Eine vorhandene Branding.zip wird in Branding.zenec umbenannt.




Beispiel:    Update Speedcam-Daten:
         Das Speedcam-File (z.B. TXT-File von POI-Plaza) in den Unter-Ordner von Updates
         NC2010\Upload\Content\Speedcam kopieren und am Gerät dann das Update durchführen.
         1) Update-Funktionen auswählen
         2) Update-Speedcams auswählen

Analog hierzu funktioniert das Updaten des Zenec-Spezial-Skin, der Systemdateien "


Na ile zdążyłem się już z powyższego tekstu zorientować - narzędzie to daje możliwość odpalenia Total-commandera oraz późniejszej zabawy plikami (podmiana, aktualizacja itd.). Proszę osoby biegłe w języku naszych sąsiadów z zachodu o przetłumaczenie powyższego tekstu oraz instrukcji instalacji  Druidus Sync-Tool zawartej w pliku ZenecSpezialSkin.16.pdf dostępnym tutaj:

http://nc2010.de/Downloads/Anleitungen/ZenecSpezialSkin.16.pdf

W najbliższych dniach podejmę próbę instalacji nowego firmware oraz OS i zdam relację z przebiegu (oby pozytywnego)

P.S.
Na wspomnianej stronie znalazłem jeszcze następujący opis procedury przywracania funkcjonalności navi po nieudanej aktualizacji:
http://www.nc2010.de/index.php?option=com_content&view=article&id=192%3Anavigation-system-down-delete-navihationexe&catid=4%3Atipps-und-tricks&Itemid=72&lang=de

angler22:
Niemiecki znam chyba tak samo słabo jak Ty, ale informacja :

28-05-2010
Menüpunkt für den direkten Start des Total-Commander
Menüpunkt zum beenden eines gestarteten Explorer
Menüpunkt zum umbenennen der Navigation.exe

jest obiecująca. jeśli da się odpalić TC, czy explorera, to dalej nie będzie już większych problemów, a co ważniejsze dalsza zabawa będzie stosunkowo bezpieczna. Nawet jeśli trzeba by jeszcze odblokowywać port GPS czy pozbyć się nakładki, to można to zrobić w sposób bezinwazyjny, nie ryzykując uszkodzenia sprzętu.
Pamiętam jednak, że opis aktualizacji był dość długi i skomplikowany, dlatego rzeczywiście lepiej najpierw dać to komuś do przetłumaczenia na bardziej strawny język.

listek2000:
witam, no chlopaki swietnie moduja ta navi i jest to poki co najlepszy sprzet w porownaniu z chinczykami, troszke odbior radia szwankuje ale poza tym jest swietne, ale nie o tym, oprogramowanie druida jest super i ciagle modowane, w ostatniej wersji jest modyfikacja ktora pozwala odblokowac funkcje igo8 i mozna miec pelny dostep do mapy, program jest bezpieczny, wszystko odbywa sie przez wgranie calego katalogu update na usb a potem odpalenie aktuazlizacji navi i po chwili masz dostep do win.ce i do total commandera i innych funkcji, niestety przez tego explorea nie ma dostepu do slotu karty sd dlatego jak juz odpalisz win.ce to wyjmujesz pena (no chyba ze masz automape na nim) i wkladasz pena z automapa i odszukujesz .exe i odpalasz i gra muzyka narazenie brak dzwieku jeszcze nie doszedlem czemu i nie wpadlem na pomysl jak zmusic nawigacje aby startowala z automapy... ale dzieki ostatniemu updatowi druida jest w igo8 pod koniec w ustawieniach wybor mapy... domyslnie jest teleatlas czyli te z ktorych korzysta igo8 ale jest mozliwosc wyboru innej mapy i program ostrzega ze sie zresetuje i ... jeszcze tego nie probowalem i nie wiem czy moglaby byc na na sd karcie... musze zapytac na tym forum niemieckim, pozdr.

angler22:
Cenne uwagi, ale postaraj się pisać zgodnie z zasadami interpunkcji, bo bardzo ciężko czyta się Twoje wypowiedzi.
Najlepiej napisz wprost, krok po kroku, w jaki sposób bezpiecznie wgrać tą aktualizację z total-commanderem. Taka informacja z pewnością pomoże Koledze Mickanovi.
Mówisz, że nie ma dźwięku w Automapie? To raczej dość poważna dolegliwość, ale być może da się coś z tym zrobić. Z poziomu totalcommandera, czy explorera masz dostęp tylko do zawartości napędu USB, a nie do karty pamięci włożonej do nawigacji tak?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej