Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > HP/Compaq

Zmiana jezyka GER -> ENG dla nowych romów iPaq

(1/25) > >>

Adrian_U:
Mialem dzis okazje bawic sie kilkoma iPaq 3970. W jednym z nich mialem zmienic jezyk z niemieckiego na angielski. Oto spostrzezenia.

Sposob przedstawiony na stronie pdaclub oraz na wielu zagranicznych stronach dla nowych romow nie zadziala.
Konieczna jest zmiana sumy crc.
Jest to bardzo proste: w przypadku zmiany GER -> ENG wystarczy dodac liczbe 4.

Np. dla iPaq 3970 i biosu 2.10 mamy cos takiego:
[...]GER-2.10-2CF4[...]
zmieniamy na:
[...]ENG-2.10-2CF8[...]

Mozemy to zrobic przed uruchomieniem update'u, bedzie dzialac.
Jak juz wspomnialem wyzej, jest to jedyny sposob na zmiane jezyka w przypadku nowych romow.

Prosba do Jakuba: jesli mozesz, uzupelnil artykul na pdaclub o ten trik, zeby inni nie musieli sie tyle meczyc, co ja ;)

ell:
Jest jeszcze jeden, duuuzo prostszy sposob, takze sprawdzony. Wystarczy po uruchomieniu update'u, w momencie kiedy juz program wykryje, ze chcemy updetowac rom z ger 1.00.06 na ger 1.10.04 podmienic pliki w katalogu gdzie znajduje sie update, i zamiast niemieckiego romu wgrywamy powiedzmy angielski, zachowujac oczywiscie przy tym nazewnictwo plikow (inaczej instalator sie wywali). Sprawdzone na Ipaq 2210 i 5550, wiec dla innych pewnie tez dziala. Jest to sposob o tyle wygodniejszy, iz nie wszyscy uzytkownicy pda wiedza co to jest edytor hexow i jak sie tym poslugiwac.

piotrscs:
Witam
i jeszcze jeden sposób:
- wchodzimy w tryb parrot (modele 38xx, 39xx, 22xx inne nie wiem)
- zabijasz wcescomm.exe
- uruchamiasz mtty (programik do telnetu obsługujacy USB)
- komenda 'lnb nazwa_pliku' gdzie plik to ściągnięty z internetu plik *.nbf z obcietymi pierwszymi 32 bajtami
Sposób chyba najszybszy i bez większych kombinacji. Działa też jeżeli chcemy zrobić update do WM2003

:
"piotrscs" pisał o programiku "mtty" i znalazłem w opisie komend tego progrmu (jakaś stronka o zmianie ROM-u w 4150) komendę która zmienia zapis w Asset. Czy ktoś to może potwierdzić, bo wydaje mi się, że taka zmiana pozwalała by na wgranie uaktualnienia angielskiego na niemiecki bez żadnego grzebania HexEditorem w plikach. Poza tym byłaby to trwała zmiana która pozwoliłaby na późniejsze aktualizacje. Chciałem takie coś wypróbować na niemieckim 1940 ale nie mam do niego kabla a stacja od 4150 nie podeszła (obrócone złącze). Ciekawy jestem czy zmiana Asset-a przez przypadek nie może spowodować że palmtop później się wogóle nie uruchomi do zmiany ROM-u (bo było by to w kolejności zmiana asset-a później po uruchomieniu pocketa zmiana ROM-u). Następne pytanie to czy programik "mtty" będzie potrafił prawidłowo zapisać wszystko w 1940. Tam na stronie jest opis do 4150 ?
Może jakieś sugestie od kolegów

gibon:
zmienialem romy w 1940 i kilku 3950 i 3970 , w 1940 trzeba zmienic tylko w angielskiej instalce softu litery ENG na GER lub zaleznie od pochodzenia ipaqa np. ITA (wloski ) itp , a co do 3950 i 70 to najlepszy spoosob jest sciagnac ze strony hp instalke niemiecka (tez zaleznie od wgranego softu) i angielska , zmieniamy nazwe pliku angielskiego na taka jak ma niemiecki i po prostu odpalic instalke niemiecka i przed samym wgrywaniem podmienic pliki i nietrzeba nic motac i wgrywa sie normalnie najnowszy soft

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej