Jak osigągnąć taki efekt pulpitu

  • 10 Odpowiedzi
  • 2113 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Focuss

  • ***
  • 288
Jak osigągnąć taki efekt pulpitu
« dnia: Listopad 06, 2008, 19:04:47 »
Witam
Jak w MDA IV czyli diamond z ery osiągnąć taki efekt jak na filmiku??

http://pl.youtube.com/watch?v=5tiEji2sTyA&feature=related

*

Offline Kruszon92

  • ***
  • 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Diamond. Diamentowy telefon nie dla idiotów.
  • Sprzęt: Nokia e65. HTC Touch Diamond
Odp: Jak osigągnąć taki efekt pulpitu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2008, 20:19:19 »
Jezuuuu ale bajer !!!!!!! Ja to chce ja to chce niech ktośpowie cośo tym wiecej !  :O~
Od Czasu zakupu HTC moja dziewczyna jest zazdrosna.

hello kity telefon odbiegający od normy.

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: Jak osigągnąć taki efekt pulpitu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2008, 20:44:29 »
Napiszcie maila do autora nagrania na YT i po kłopocie ;)
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline kucharz

  • **
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Jak osigągnąć taki efekt pulpitu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2008, 21:21:12 »
Czytałem o tym jakiś miesiąc temu na PDA PL - ktoś na XDA wypuścił taki filmik, ale nie opisał jak to dokładnie działa, tylko tyle, że bateria znika przy takiej tapecie w oka mgnieniu :) Być może zagadka została już rozwiązana, ale jakoś nie zainteresowało mnie to i nie śledziłem tematu (nie widzę sensu dla czegoś takiego, no ale różne są gusta).

Tutaj wątek na XDA

*

Offline bieski

  • ****
  • 656
Odp: Jak osigągnąć taki efekt pulpitu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2008, 21:45:53 »
Czytałem o tym jakiś miesiąc temu na PDA PL - ktoś na XDA wypuścił taki filmik, ale nie opisał jak to dokładnie działa, tylko tyle, że bateria znika przy takiej tapecie w oka mgnieniu :) Być może zagadka została już rozwiązana, ale jakoś nie zainteresowało mnie to i nie śledziłem tematu (nie widzę sensu dla czegoś takiego, no ale różne są gusta).

Tutaj wątek na XDA

Chlopaki w tym watku doszli do tego ze to sciema. Film jest na pewno montowany: w 18 sekudzie filmu jest 7:01 a juz w 1:118 jest 7:03. Cos krotka byla ta 7:02 :D

*

Offline kucharz

  • **
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Jak osigągnąć taki efekt pulpitu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2008, 21:49:41 »
Chlopaki w tym watku doszli do tego ze to sciema. Film jest na pewno montowany: w 18 sekudzie filmu jest 7:01 a juz w 1:118 jest 7:03. Cos krotka byla ta 7:02 :D

aha też tak podejrzewałem że to ściema ale nie chciało mi się śledzić tematu na xda. Bo niby jakim cudem coś takiego da się uruchomić :) ale na pierwszy rzut oka wyglada dość przekonująco trzeba przyznać

*

Offline Focuss

  • ***
  • 288
Odp: Jak osigągnąć taki efekt pulpitu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2008, 23:14:53 »
Aha, no to szkoda bo zabawka fajna moze nie na codzien ze wzgledu na baterie ale fajnie by sie to prezentowało :)

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Jak osigągnąć taki efekt pulpitu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2008, 23:51:08 »
Cytuj
Tutaj wątek na XDA

Chlopaki w tym watku doszli do tego ze to sciema. Film jest na pewno montowany: w 18 sekudzie filmu jest 7:01 a juz w 1:118 jest 7:03. Cos krotka byla ta 7:02 :D

Przeczytałem ten wątek na XDA, bo zaintrygowało mnie to co napisałeś i po kilkukrotnym obejrzeniu filmu nie mogę się z Tobą zgodzić  - ani z tym, że goście udowodnili tam lub doszli do jednoznacznego wniosku że to fake, ani z tą wyliczanką dla minut. Czy w ogóle czytałeś ten wątek w całości (w chwili gdy to piszę zaczęła się w nim właśnie piąta strona) i czy oglądałeś ten film?  :)

Bo po pierwsze nie ma tam żadnej godziny 7 tylko 14, zmiana z 14:01 na 14:02 wskakuje ok. 19-20 sekundy filmu, zmiana z 14:02 na 14:03 wskakuje ok. 78 sekundy filmu - więc różnica o jakieś 1-3 sekundy nie jest jeszcze dowodem, bo film mógł zostać nieznacznie przyspieszony przed zamieszczeniem na YT lub uległ temu minimalnemu skróceniu przy jakiejś konwersji.

A po drugie goście na XDA nadal głowią się jak to zostało zrobione i do tej pory wszelkie wypowiedzi to tylko przypuszczenia i rozważania.

Jest więc nadzieja dla tych, którzy ...już stracili nadzieję, że to rzeczywiście hula ;)
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline jarosek1985

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Jak osigągnąć taki efekt pulpitu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2008, 19:44:45 »
Jestem programistą z zawodu i wiem, że na pewno musi hulać tylko kwestia: 1. Bateria znika baaaardzo szybko bo non toper korzysta z kamerki. 2. Należy tak zaprogramować kamerę aby zapisywała dynamicznie obraz na dysku i od razu po jego stworzeniu "background" pobierał dane z pliku zapisu kamerki.

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: Jak osigągnąć taki efekt pulpitu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2008, 19:55:02 »
A jest inna metoda, zamiast tak to trzeba zrobić aplikację, która działa identycznie jak aplikacja aparatu, przecież w nim tez są ikony na obrazie. Więc zostaje napisanie aplikacji aparatu, na której widac Today. :)

I wszystko bedzie działać.


*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Jak osigągnąć taki efekt pulpitu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2008, 20:31:47 »
Niezupełnie - zapominasz o tym, że gość normalnie obsługuje tam interfejs, to nie są same statyczne obrazki.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1