PDA jako WiFi dongle i nie tylko

  • 52 Odpowiedzi
  • 53891 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 27, 2009, 22:52:14 »
Witam ponownie.
Mam cholerne szczęście mieć Vistę. Lubię ten system nawet ale mam mały problem. mam uli fast ethernet controller. Na viście nie działa  :E .Jak zwykle. Mam LG KS20. Mam (W fonie) kartę Samsung 2700S WiFi Adapter i nie mam najmniejszego pojęcia jak uzupełnić pole na Public Interface. Chcę żeby komórka łączyła się z moim routerem od którego ma internet, a komórka była podłączona na vistę przez USB. Czyli vista by miała internet przez moją komórkę, która jest połączona z routerem. Nie wiem jak to ustawić. Naprawdę proszę o pomoc.

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 28, 2009, 08:47:41 »
Witam

Szymad :  w Public Interface powinienieś wstawić kartę WiFi od PDA/telefonu (jak ona konkretnie się nazywa na liście pokazywanej przez ICSC dla twojego modelu tel, tego nie wiem). Natomiast Private interface ustawiasz na USB - RNDISFN1. Czyli generalnie konfiguracja dokładnie taka jak opisał ziele w pierwszym poście wątku.

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 09:00:44 wysłana przez stanley_p »

Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 28, 2009, 12:30:18 »
Dzieki za odpowiedz.
VMINI1
L2TP1
PPTP1
VEM
ASYNCMAC1
BTPAN
BTCEPAN
NE20001
SERIAL ON USB
AR6K_SD1.
To ktore to wifi? Żadne mnie nie działa. Na xpku też, a w as wyłączyłem USB.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 13:36:03 wysłana przez Szymad »

Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 29, 2009, 09:20:18 »
A może ktoś mi dać jakiś inny link do tych programów co były w pierwszym poście? To się przekierowuje na jakiś serwer, nie wiem jak to ściągnąć

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 30, 2009, 12:11:08 »
A może ktoś mi dać jakiś inny link do tych programów co były w pierwszym poście? To się przekierowuje na jakiś serwer, nie wiem jak to ściągnąć

Google Ci wyłączyli? No dobra, pierwszy link po wpisaniu " ics control":
http://handheld.softpedia.com/get/Network/ICS-Control-65082.shtml
Pobieranie z tej stronki działa, przed chwilą sprawdzałem. Po kliknięciu w "Download" przekierowuje na inną, gdzie są do wyboru dwa mirrory.

Stanley

P.S. W pierwszym poście był link do jednego programu. Kolejnym wspomnianym w dyskusji był WMWiFiRouter, niestety płatny. Bawiłem się nim pobieżnie i rzeczywiscie mozna za jego pomcą zrobić na PDA punkt dostepowy (czyli inne urządzenia mogą się do niego łaczyc do niego po WiFi).
Napisane: Sierpień 30, 2009, 11:54:35
Dzieki za odpowiedz.
VMINI1
L2TP1
PPTP1
VEM
ASYNCMAC1
BTPAN
BTCEPAN
NE20001
SERIAL ON USB
AR6K_SD1.
To ktore to wifi? Żadne mnie nie działa. Na xpku też, a w as wyłączyłem USB.

Witam

Nie wiem które to WiFi, ale może spróbuj "normalnie" połaczyc się swoim PDA za jakąś siecią (WiFi; rozumiem, że możesz się łaczyć, ogladać strony w np. w Operze, IE, Netfroncie czy co tam uzywasz). Następnie we wspominanym przeze mnie Dotfred's Task Manager wybierz ipconfig /all , podejrzyj która karta jest aktywna (ma przydzielony adresy IP, bramę, itp.) a następnie jakos metodą dedukcji może dopasuj nazwę karty do powyższej listy?

Jedna rzecz mnie jeszcze niepokoi, skoro chcesz Private interface łaczyć przez USB: brak na Twojej liście karty RNDISFN1 - w moim A696 jest dokładnie o tej nazwie jak opisał ziele.

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2009, 12:13:02 wysłana przez stanley_p »

Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 30, 2009, 12:52:30 »
Na tej liśćie nie ma tego, bo wiem że to od uSB więc po co pisać?

Już sprawdzam.
A może znasz powód dlaczego ULi Fast Ethernet nie działa? tzn. karta na XP - ok. NA viście jest ograniczenie łączności i nie mam neta. Na tych samych sterach na Se7en chodził net normalnie. Ale 7-demka nie ma aero i nie widzi drugiego dysku (jak i XP).

*

Offline ShaVo

  • 18
  • Śpiewa Ci obcy wiatr a serce teskni
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 30, 2009, 15:30:24 »
WMWifiRouter >>> mam prozbe czy moglby ktos napisac jak sie tego uzywa ? mam neta na stacionarce a chce miec na lapku ... z gory bardzo dziekuje ps jakby ktos wiedzial skad pobrac pelna wersje to bylbym wdzieczny za pomoc
Więc głowa do góry, gdy dzień wstaje rano We dni, czy gorsze, czy lepsze Ten jest ostatni, który nie pierwszy Brzdęk, pękła czara pełna goryczy Rozlanych kropel już nie policzę Który dzień będzie ten dzień ostatni Byłem czy miałem - dwie zagadki

Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 30, 2009, 18:23:42 »
Już wiem co to za karta. Zaraz będę próbował :D .
Dla tych co nadal nie wiedzą to najłatwiej sprawdzić przez rejestr:
HKEY_LOCAL_MAHINE\Comm\ - tutaj znajdziemy wszystkie karty sieciowe. np w AR6K_SD1 mamy DisplayName: Samsung 2700S WIFI Adapter. 
Napisane: Sierpień 30, 2009, 15:53:05
Ej, koledzy pomozcie. WMWIFIROUTER  dziala tylko 1 minute i pokazuje ze klucz wygasl [trial mialbyc na 21 dni]. ICS CONTROL nie dziala. Pokazuje WM based device a nie sharing jak przy WMWIFIROUTER. ULi nadal nie dziala - Trwa identyfikowanie... probowalem roznych sterow, recznego ip i dnsow. Chce miec neta na viscie. Co robic?

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 30, 2009, 18:41:17 »
Już wiem co to za karta. Zaraz będę próbował :D .
Dla tych co nadal nie wiedzą to najłatwiej sprawdzić przez rejestr:
HKEY_LOCAL_MAHINE\Comm\ - tutaj znajdziemy wszystkie karty sieciowe. np w AR6K_SD1 mamy DisplayName: Samsung 2700S WIFI Adapter. 

Być może łatwiej. Mnie wystarczył Dotfred's Task Manager ;) , a przy okazji dzięki ipconfig widzę co się dzieje z interfesami sieciowymi.

A w ogóle jak, udało się wreszcie?
BTW: przed chwilą sprawdziłem WiFi->USB na Viście, tzn. podłaczyłem swojego PDA do laptopa (w lapku mam działające WiFi, więc raczej tylko edukacyjnie). Ruszyło natychmiast bez problemów. Rzeczywiście wydaje się, że w WMDC nie trzeba odhaczać połączenia przez USB. Mam wrażenie jednak, że jest istotne to co napisałem wcześniej - kolejność całej procedury. Czyli jeszcze raz: napierw w PDA łaczę się z siecią WiFi ("dawcą"), potem uruchamiam ICSC, startuję go (guzik 'Start ICS'), a na samym końcu podączam do peceta przez USB.

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. Odnośnie ULi Fast Ethernet - szczerze pisząc nie wiem o co chodzi.

Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 30, 2009, 21:30:45 »
Dobra, a powiedz jeszcze czy WMDC masz zaznaczone czy odznaczone zazwalaj na połączenia usb. Vista nie chce jakby uznać tego połączenia Windows Mobile Based Device jako dostępu do Internetu. U Ciebie jak się nazywa w menedżerze urządzeń Twój telefon (sorry że nie PDA, ale to tak już z przyzwyczajenia)?

A ULi - już wyjaśniam. Mam wbudowaną kartę siecową Ethernet ULi Fast Ethernet i na XP działa normalnie. Na Windowsie Se7en po wgraniu sterów w trybie zgodności z XP też działało. Ale nie było AERO, nie widział też mojego drugiego dysku twardego - XP teżgo nie widzi. A tu zaskoczenie - Vista go widzi bez żadnych ale, ma aktywne Aero (bardzo mi na tym zależy), ale neta nie ma - różne stery próbowałem, ustalanie ręcznie IP, bramy, maski, DNS-ów ale vista nadal nie chce się połączyć. Karta jest zainstalowana, włączona ale jest Ograniczenie łączności - wysyła ale nie odbiera pakietów. Zainstalowałem WMWIFIROUTER ale działa on tylko jedną minutę i wyskakuje że klucz wygasł - ściągnąłem z oficjalnej strony, niby na 21 dni. ICS nie chodzi nie wiem czemu robie tak jak mówisz. Nie wiem dlaczego - przez normalnego neta jakoś szło - przynajmniej ping. Ale jak zmienię na The Internet z Internet GPRS (HSDPA), a za kartę ustawię tą od wifi (jestem pewien która to) to nie działa. :( \
Zastanawia mnie fakt, że po połączeniu z WMWIFIR i zwykłego InternetSharing jest Windows mobile Internet Sharing Device, a po podłączeniu z ICS tylko Windows Mobile Based Device, tak ma być? Co mam zrobić żeby net działał? Każdy sposób dobry oprócz internetu  HSDPA bo płatny. Proszę o pomoc. Z góry dzięki.


---
Problem rowiązany - wstrzymanie i obudzenie visty jest normalny net :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 16:09:22 wysłana przez Szymad »

*

Offline Glaniu

  • **
  • 235
    • www.pagla.pl
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 05, 2009, 00:57:12 »
Hej
Probuje korzystac z HTC WIFI Router ,ale mam jeden maly problem przy wyborze polaczenia mam tylko Orange WAP dodam ze posiadam usluge Orange free tyle ze nie wiem czy jak sie bede laczyl przez WAP to bedzie to traktowane jako polacznie rozliczane za czas polaczenia

Pozdrawiam

*

Offline stapaw

  • 36
  • Sprzęt: MotoG 4G /  i-mate Ultimate 9502
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 04, 2009, 17:36:18 »
Hej
Probuje korzystac z HTC WIFI Router ,ale mam jeden maly problem przy wyborze polaczenia mam tylko Orange WAP dodam ze posiadam usluge Orange free tyle ze nie wiem czy jak sie bede laczyl przez WAP to bedzie to traktowane jako polacznie rozliczane za czas polaczenia

Pozdrawiam
Nie ten wątek. Jeśli nie będzie to pakietowa transmisja danych (GPRS), to jestem prawie pewien, że będzie płatne za czas.
Napisane: 04 Październik 2009, 17:19:20
Hmm. Trochę to kapryśne - po wielu godzinach walki uzyskałem połączenie, gdy po raz kolejny, jak mi się wydaje, wykonałem opisaną na początku procedurę. Nie wiem, czy może pomogło to, że wszystko wyłączyłem, łącznie z ICS Control a po pierwszym rozłączeniu soft reset. Mylące jest, że gdy piszę te słowa poprzez Wi-fi na moim i-mate'cie, to po najechaniu na ikonę systemową stanu sieci wyświetla się ,,Brak połączenia. W tej chwili nie masz połączenia z żadną siecią". Ponieważ nie można mieć wszystkiego, więc teraz nie działa bezprzewodowy trackball Logitecha z odbiornikiem na USB, ale działa bezprzewodowa mysz MS. Ten trackball jest bardzo kapryśny jak już jest sam, więc chyba jednak kupię kartę sieciową...

Dopisek 1.XI
Bardzo ważna jest kolejność. Najpierw ICS Control, później WiFi i na koniec USB. Jeśli po rozłączeniu mój I-mate przechodzi w tryb uśpienia z włączonym ICS Controlem, to wiesza się. Jeśli wyłączę program, to nie wiesza się, ale i tak muszę zresetować i-mate'a, żeby działał jako karta. Chyba dlatego miałem kłopoty na początku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2009, 15:47:17 wysłana przez stapaw »

*

Offline Adi_

  • **
  • 103
  • Sprzęt: HTC HD
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 02, 2009, 11:55:11 »
Przy pomocy programu WMWifiRouter chce udostepnic net na wifi ale nie moge polaczyc komputera z telefonem. Telefon nie moze pobrac adresu IP itp. Statyczne przypisanie ip nie rozwiazuje problemu.

*

Offline Mortus

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lumia 1520
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 14, 2010, 21:32:38 »
przepraszam że odświeżam ale dręczy mnie jedno pytanie czy będzie taki punkt dostępowy (wi-fi -> usb) będzie działać na Linuksie ?

edit:
drobny błąd się wkradł :E
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2010, 21:34:44 wysłana przez Mortus »

*

Offline TheArt

  • ***
  • 322
    • http://www.vianet.pl
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 02, 2010, 01:26:28 »
Hej, gdzie to jest w PDA:


*

Offline jareklie

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S Galaxy Tab + HTC HD2 +T-Mobile move +SPV M650
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 02, 2010, 15:06:07 »
ustawienia-> połączenia (czyli 3. zakładka) -> wifi -> karty sieciowe (czyli 2. zakładka)
z ewent. angielską wersją sobie na pewno poradzisz...

(zaskoczyłeś mnie trochę: z takim stażem nie znalazłeś tego? Inna sprawa, że sam nieraz się sobie dziwiłem, że długo szukałem niemal oczywistych rzeczy...)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2010, 15:11:14 wysłana przez jareklie »
już było (od 2002 r.): SE p800, MDA Compact, Dell Axim x50, FS Loox 720, HTC Wizard , HTC Universal, HTC Trinity, HTC Artemis, (UMPC) Samsung Q1, HTC Touch HD, HP iPAQ 614c, (UMPC) Sony ux280p, Qtek 8310, Omnia2  + AKTUALNE   -> co dalej? ;)

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 11, 2010, 11:24:01 »
Dopisek 1.XI
Bardzo ważna jest kolejność. Najpierw ICS Control, później WiFi i na koniec USB. Jeśli po rozłączeniu mój I-mate przechodzi w tryb uśpienia z włączonym ICS Controlem, to wiesza się. Jeśli wyłączę program, to nie wiesza się, ale i tak muszę zresetować i-mate'a, żeby działał jako karta. Chyba dlatego miałem kłopoty na początku.

Witam

U mnie, Asus A696, wielokrotnie sprawdzona kolejność: najpierw połączenie z siecią WiFi, potem uruchomienie ISC oraz przycisk Start ISC, na koniec podłącznie do kompa przez USB. W ActiveSync koniecznie odhaczone "Zezwalaj na połaczenia USB". Ale być może co sprzęt, to inaczej - trzeba poeksperymentować.

I jeszcze jedna uwaga - po podłączeniu przez USB w kompie wchodzimy w tryb wiersza poleceń (Start->Uruchom->cmd), wydajemy komendę ipconfig/all. Jeżeli na karcie pt. Windows Mobile-based device nie zostały przydzielone adresy IP (np. 169.254.2.1) dla Brama domyślna, Serwera DNS - wówczas na pewno nie zadziała.

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 11:26:39 wysłana przez stanley_p »

*

Offline Wen

  • 2
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 07, 2011, 10:59:18 »
Witam!

Dlaczego nie widzę ilustracji z tegp postu?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 07, 2011, 11:00:33 »
Bo pewnie nie ma już ich na zerwerze. Napisz na PW do ziele.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 10, 2011, 16:37:26 »
Poprawiłem obrazki. Zmienił się adres serwera i dlatego je wcięło.
Are you shpongled?

Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 15, 2013, 21:28:59 »
Gdzie Obrazki ;( pomocy

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 16, 2013, 00:14:48 »
Znowu poprawiłem :)
Are you shpongled?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 25, 2013, 14:29:59 »
Dobra, działa jak dongiel fifi , ale czy zastapi wmwifirouter?
Płacić za soft do babci nie będę ale jako router bym poużywał.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...