Stara dobra AutoMapa

  • 5 Odpowiedzi
  • 12379 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stara dobra AutoMapa
« dnia: Listopad 27, 2021, 17:54:59 »
Witajcie.
Bardzo proszę o pomoc bo "Firma AutoMapa" nie poradzi.
Szukam starej automapy 6,18 aby ją zainstalować na Win10, a nie mogę jej kupić od producenta z powodu (nie wspieramy... ble ble ble). Czy ma ktoś plik instalacyjny do udostępnienia/odsprzednia? Będę uszczęśliwiona.

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Stara dobra AutoMapa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2021, 10:14:31 »
U chomika będzie :wink:

Odp: Stara dobra AutoMapa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2021, 01:31:11 »
W chomiku są dostępne jedynie nowe wersje a starą dobra 6.18 niedostępna. Ewentualnie coś kaszanię i nic z tego nie wychodzi.

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Stara dobra AutoMapa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2021, 17:23:22 »
Oczywiście, że 6.18 jest. A znalezienie jej zajęło mi kilka sekund.
Po prostu słabo szukałaś.

*

Offline WladWladimirowiczPutin

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie wal Polski, Polska sama się zawali... :)
  • Sprzęt: Kalkulator HP 820-G2
Odp: Stara dobra AutoMapa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2022, 20:30:40 »
Nie wspieramy bla,bla,bla - dlatego ja od lat omijam wszystko z oznaczeniami:
- MADE IN POLAND
- DOBRE BO POLSKIE
a wy im jeszcze abo płacicie, he,he.
AutoMapa nie nadaje się do niczego, szybkość aktualizacji danych to masakra. Mapa wydana np. w roku 2020 nie uwzględnia rond, ulic, budynków i masy innych wybudowanych i oddanych do użytku rok czy nawet dwa wcześniej. Ja tym pissssnąłem za szybę na jedynym z setek rond właśnie... w Italii. Już mnie wuj trafił wtedy, albowiem oni mają gdzieś aktualizacje map spoza Polski, non stop pakują stare mapy kilku letnie EU do nowych wydań i biorą kasę a raczej już nie biorą bo ... upadają. I bardzo dobrze. Kolejny wyzysko-cwaniaczek znad Wisełki do piachu! Tak samo upadły inne cwaniackie firemki żerujące na "BRAĆ - NIC OD SIEBIE NIE DAĆ". Humaxa już nie ma, traktował klientów identycznie jak AQURATy, Ferguson już kwiczy i za nim idzie Goodram, pakujący śmiechowe kosteczki TLC w każdy nowy, najnowszy dysk twardy.
Wysprzątali internet z WITAMINEK i ... poszli do piachu buhahahahahhahaaa! 
I bardzo dobrze! 
Ludzie, Wy tego bubla nie instalujcie, macie setki alternatyw, np. MapsME (ja używam na starym iPhonie SE2016). Ja śmigam na TIR-ach więc wiem co gadam. Wybudowali pod Włogradem rondo 4 miechów temu - MapsME wpisało rondo na mapę 3 tygodnie później. Można? Można! A najnowsza AM z tego roku ... kufafafafa nie ma drogi wybudowanej w 2018, w maju 2018 oddali do użytku.
Nie wal Polski, Polska sama się zawali :)

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Stara dobra AutoMapa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2022, 21:52:46 »
Ale się zagalopowałeś. Ferujesz swoimi wyrokami niczym małe dziecko, dzielące świat na "tych złych" i "tych dobrych".
Aż dziw, że dorosły człowiek może wypisywać takie rzeczy.

Spieszę więc ci wyjaśnić, po kolei:

AutoMapa nie tworzy map Europy ani nie ma na nie żadnego wpływu, bo robi to HERE. HERE niestety jest już de facto upadającym dostawcą map (jeśli idzie o ich jakość), co z resztą sam zauważyłeś.
Oczywiście zadasz pytanie: a co cię to obchodzi, to niech zmienią tego dostawcę. Problem polega na tym, że tego dostawcę wybrano jakieś 15-20 lat temu w zupełnie innej sytuacji rynkowej (wówczas nazywało się to Navteq) i zbudowano na jego bazie cały ich nawigacyjny ekosystem.
Każdy kto ma trochę wyobraźni wie, że zmiana dostawcy nie jest prosta ani z programistycznego punktu widzenia, ani nawet prawnego czy finansowego.
W szczególności w sytuacji, gdy (jak można podejrzewać) liczba abonentów maleje im lawinowo.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że masz rację. Automapy Europa nie warto dziś kupować, ale nie jest to wina producenta, a już na pewno nie wynika z jego chciwości, cwaniaczkowatości czy coś w tym stylu.
Jest to po prostu efekt globalnych zmian na rynku nawigacyjnym, przed którymi tak mały podmiot jak AutoMapa nie jest w stanie się bronić (wypożyczalnie kaset video też padły, ale bynajmniej nie dlatego, że "źle to robili").

Jeśli weźmiesz natomiast pod uwagę samą mapę Polski, którą AutoMapa robi samodzielnie i za którą odpowiada, to tu jeż sytuacja z goła inna. Jej jakość jest (nadal) w ścisłej czołówce, aktualizacje są bardzo szybkie, tak samo jak reakcja na zgłoszeni błędów.
Kuleją co prawda z trafficiem, ale do mapy ciężko się przyczepić.

Co się zaś tyczy Maps.me, to również strasznie się tu zagalopowałeś. Maps.me nie tworzy ŻADNYCH map, a tym samym niczego nie aktualizuje, ani nie poprawia. Oni korzystają ZA DARMO z map tworzonych przez społeczność (OpenStreetMaps), nie mając w nich żadnego wkładu własnego.
OpenStreetMaps poprawiają i udoskonalają zwykli ludzie, tacy jak ty czy ja (każdy może zostać edytorem i to w każdej chwili). Więc wychwalanie jakieś firmy za ich aktualizacje, to jakby wychwalać ją za to, że słońce świeci w czasie jazdy. Ich wpływ/wkład w to jest dokładnie zerowy.
Inne nawigacje bazujące na OpenStreetMaps to: Magic Earth, OsmAnd+, Mapy.cz czy choćby polski Yanosik. Wszystkie mają te same źródła map, a różnią się tylko interfejsem, routingiem, trafficiem, itp.
We wszystkich będziesz miał więc te same poprawki sieci dróg i ich aktualizacje.

Natomiast jak chcesz PNA z OpenStreetMaps, to kup sobie np Garmina nuvi 760 (koszt jednorazowy: 50-100 zł), a mapy możesz pobierać za darmo stąd (OpenMapChest) do końca świata i jeden dzień dłużej. I będzie ci to działać - zawsze aktualne, zawsze legalnie, zawsze bez witaminek, czy innych zaklęć.
Będziesz miał dokładnie to samo co w Maps.me, a nawet częściej aktualizowane. Jeszcze raz: za friko!

Cieszę się, że mogłem pomóc i wyjaśnić.
W ramach wdzięczności, wpłać parę groszy na jakąś fundację pomagającą zwierzętom.
Dziękuję!