Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!

  • 266 Odpowiedzi
  • 97279 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« dnia: Kwiecień 15, 2008, 03:42:05 »
Chciałbym opisać moją walkę z firmami MIP i UNICOM o wyegzekwowanie moich praw z tytułu gwarancji po awarii etena X800.

20 marca oddałem sprzęt osobiście do naprawy. - padł ekran- ciemna plama na wyświetlaczu

Firma MIP w której kupiłem sprzęt odesłała go do UNICOMU który podobno jest gwarantem. Unicom przez pomyłkę (podobno) zwrócił MIP mojego etena. Po ponownym przesłaniu go do Unicomu dowiedziałem się że muszą wysłać sprzęt do Niemiec - do ekspertyzy !

Ponieważ była to już 2 awaria (raz już sprzęt w Niemczech był - została wymieniona płyta główna) zażądałem wymiany na nowy.
Do dziś jedynym kontaktem był telefon pani z unicomu że "przeprasza."
Żadnych konstruktywnych informacji.
Z szefem MIP połączyć się nie sposób, odsyłają pod niedziałające numery lub do unicomu.
W umicomie też nikt nie odbiera, nie odpisują na miale a gdy mi się w końcu udało dodzwonić usłyszałem że "mam się dogadać z MIP"

Poprosiłem o kontakt szefa unicomu zostawiając telefon. - olał sprawę - zero kontaktu.

w gwarancji napisali że termin naprawy 21 dni. max.

Dziś jest 25 dzień.
Katastrofalny serwis, olewatorstwo, brak kontaktu oraz jakiegokolwiek zainteresowania klientem mimo moich wielokrotnych prób sprawiły że nie kupię więcej ETENA, i Wam też nie radzę !
Wydałem ponad 2000 na sprzęt i zostałem bez niego.

PS telefon zastępczy który otrzymałem (chcieli 50 zł ale w końcu dostałem za darmo) też jest wadliwy (eten x700) gubi sygnał, zawiesza się.
Jednym słowem klapa na całej linii.

a wystarczyło przeprosić, wymienić sprzęt na nowy lub oddać kasę.



*

Offline peters

  • **
  • 148
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2008, 07:13:00 »
Witam.
Nie jestes sam.Jak juz kiedys pisalem moje przeboje byly jeszcze lepsze.
Pomijajac fakt ze eten po zakupie NIE DZIALAL ( po wypakowaniu z pudelka - blad przy instalacji - wywalal sie system ), pomoglo sciagniecie nowego softu - ok. Po paru miesiacach strzelil ekran dotykowy - rozjezdzala sie kalibracja i przy rozkladaniu podswietlanie szalalo - szlo na maxa i nic nie bylo widac. Sprzet spakowany i wyslany do unicomu. 3 tyg bez urzadzenia, wraca po naprawie i co ?? Dalej to samo.NIC nie zrobili. Zrobilem foty wyslalem z plytka ze zdjeciami, miala byc napreawa ekspresowa a trwala ... prawie 3 tyg. Oczywiscie dalej bez urzadzenia zastepczego.
A teraz wnisoki - sprzet jest dosc rewolucyjny bo dobrze wypasiony - oprogramowanie spie...ne, niedopracowane, totalny bajzel i olewatorstwo UNICOMU.
Wniosek - NIE POLECAM. Nastepne urzadzenie na pewno bedzie HTC. Nikt ze znajomych nie ma problemow nie mowiac o tym, zeby urzadzenie przy pierwszej instalacji po rozpakowaniu z pudelka sie wywalalo.

*

Offline snik

  • **
  • 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500+
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2008, 07:14:20 »
temat ma sie srednio do tego co opisales. sam walczylem z serwisem unicom 2 razy wysylajac x500+ z wadliwym ekranem i nie zniechecilem sie do marki a do importera...

tak na marginesie unicom nie sprzedaje tylko etenow ... wiec co? za kilka dni napiszesz temat "ostrzegam przed kupnem i-mate"? bo tez gwarancje sie w unicomie realizuje...

brak serwisu w polsce jest skandalem szczegolnie ze w niemcach spotkalem 2 typy naprawy:
-wymiana plyty
-wymiana LCD
... polak nie potrafi tego wykonac? rozumiem zeby bawili sie w naprawianie plyt (co moze wymagac intensywniejszego przeszkolenia) ale oni je tylko wymieniaja...

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2008, 07:37:52 »
brak serwisu w polsce jest skandalem szczegolnie ze w niemcach spotkalem 2 typy naprawy:
-wymiana plyty
-wymiana LCD
... polak nie potrafi tego wykonac?

To może wspólnymi siłami z forumowiczami otworzymy serwis ETENów? ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2008, 08:10:37 »
temat ma sie srednio do tego co opisales. sam walczylem z serwisem unicom 2 razy wysylajac x500+ z wadliwym ekranem i nie zniechecilem sie do marki a do importera...

tak na marginesie unicom nie sprzedaje tylko etenow ... wiec co? za kilka dni napiszesz temat "ostrzegam przed kupnem i-mate"? bo tez gwarancje sie w unicomie realizuje...


niestety tak. kupując nie na bazarze kupuję (i płacę) za gwarancyjny spokój. Jeśli firma zachowuje się jak firma krzak, jeśli ten krzak jest tolerowany przez producenta to będę ostrzegał przed taką marką.
Nie kupiłem sprzętu z pierwszej lepszej łapanki a moje problemy związane są z głównym jeśli nie jedynym serwisem w Polsce. Znakiem tego każdy potencjalny problem bedzie miał być rozwiązany właśnie w jednej z tych firm...........
Jeśli porducent w osobie pana z serwisu skanuje urządznie to gdzieś w systemie widać ze błądzi po świecie a nie jest u klienta.
Jeśli nie umieją (lub z różnych względów nie chcą) naprawiać.........powinni od ręki wymieniać - jak to robi część firm.

nie polecam etenów nie dlatego że są nieładne, niewypasione czy nawet nieawaryjne.
Nie polecam bo w przypadku kłopotów możecie mieć drogę przez mękę, Wy bedziecie dzwonić ze starego sażema :) a wasz eten bedzie jeździł po europie.
A gdy zadzwonicie do unicomu czy mip .................nikt telefonu nie odbierze bądz powie że nic nie wie.

ps. i-mate nigdy nie maiłem, może imate obsługuje inny pracownik, kompetentny, co nie oleje sprawy.
Może też być tak że problemy związane są ze sprzedażą firmy eten i bajzlem organizacyjnym.

Dlatego nie polecam !
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2008, 08:14:19 wysłana przez marcel »

*

Offline btd

  • 13
    • http://btd.livenet.pl
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2008, 09:06:14 »
Tak samo jak zestaw eten/komputronik/unicom. x500 z niedziałającym gps od 4 marca do 9 kwietnia. Oczywiście w tym czasie nikt nic nie wiedział co się dzieje. Plus dla komputronika że zaraz jak mieli sprzęt z unicoma to zadzwonili.

Eten jest naprawiony i działa ok, ale za 2 tyg wystawiam go za ok 600 zł na allegro i kupuję asusa p750.

*

Offline wojtek_p

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • elektronika analogowa
  • Sprzęt: Eten Glofiish M700 + 6GB micro SD
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2008, 10:16:47 »
No to ja mam zupełnie odwrotne doswiadczenie z MIP i Unicom. Zakupiony Eten M700 w MIP. Po znanej awarii z głośniczkiem wysłałem do serwisu postępując zgodnie ze wszystkimi informacjami na ich stronie. Dodtakowo od siebie podałem informację że sprzęt wysyłam poza zgłoszoną usterką sprawny i nie porysowany co udokumentowałem wcześniej dla siebie zdjęciami. Na wszelki wypadek zabezpieczyłem obudowę folią trnsparentna tak aby nie rysowało się nic ale jednocześnie aby serwisant miał do wszystkiego dostęp. W efekcie naprawy wymieniona została płyta. Urządzenie wróciło naprawione (niecałe 3 tyg.), w stanie zewnętrznym takim jak wysłałem (nawet folie były przyklejone tak jak to zrobiłem). W miedzyczasie dostawałem emaile informujące o statusie naprawy i miejscu pobytu mojego Etena. Od naprawy minęło 6 miesięcy. Od zakupu rok, jeszcze rok gwarancji mam. Mój Eten spisuje się idealnie czasami jak czytam narzekania to zastanawiam się czy mam takie samo urządzenie jak inni :).
Wojtek

*

Offline peters

  • **
  • 148
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2008, 10:53:07 »
Witam.
Rozmawialem z gosciem z UNICOMU - serwis ktory jest w Niemczech nie robi nic innego tylko wymiana wyswietlacza/plyty/softu. Sposob montazu i wykonania jest taki ze do grzebania potrzebny jest naprawde niezly sprzet a mimo tego i tak niewiele sie wygrzebie...Milo by bylo wiec gdyby serwis byl w Polsce.
To co sie czepiam do ETENa to to ze jest NIEDOPRACOWANY. Kazdy kto mial ten sprzet z tym, sie zgodzi.
Szybko wypuszcza sie modele ktore maja niezle bebechy ale tragicznie skopany soft. Tu nie bede sie czepial UNICOMU a producenta. Nie spotkalem sie z nikim kto mial HTC i gdzie urzadzenie wykrzaczalo sie przy PIERWSZYM uruchomieniu!!To swiadczy tylko o partactwie producenta. Co do UNICOMU...sprzedaja i inne palmy ale teraz predzej zaryzykuje zakup tego innego bardziej dopracowanego bo bede mial mniejsze prawdopodobienstwo ze mi padnie.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2008, 14:14:40 »
Również ostrzegam. W moim osatnio padł GPS i juz rugi raz wysyłam do serwisu gwarancyjnego. Za pierwszym razem zawiesił sie tak ze HR, nic nie pomagało go odpalic.


*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2008, 18:15:15 »
W zeszłym tygodniu odesłałem śmiecia do serwisu drugi raz z tą samą wadą. Oczywiście nie wspomnę, że już wcześniej był wymieniony na nówkę. Mam nadzieje, że albo przyjedzie dobry albo wymienią na M800 albo zwrócą kase i lece po HTC.

Co stawiacie ?

Wiem - stawiacie, że przyjedzie znowu nie naprawiony i kolejny miesiąc będe miał w plecy. Dobrze, że nie sprzedcałem swojej poczciwej 6270 bo bym dzwonił ale jajami o rynnę.

Pozdrawiam
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2008, 19:54:49 »
Niestety żaden przepis nie daje Pani prawa do żądania wymiany telefonu na nowy. W przypadku gdy telefon po raz kolejny się popsuł może Pani wybrać jedną z następujących możliwości:
1) zgodzić się na kolejną naprawę (sprzedawca może zdecydować, że telefon zostanie wymieniony na nowy wolny od wad - jednak zależy to od woli sprzedawcy, który równie dobrze może zdecydować, że wystarczająca jest naprawa),
2) zażądać obniżenia ceny ( w tym wypadku nie wydaje się to korzystne,
bo Pani zależy na sprawnie działającym telefonie)
3) Odstąpić od umowy, wówczas sprzedawca będzie zobowiązany do zwrotu pobranych od Pani świadczeń, a Pani będzie mogła kupić sobie nowy telefon.
W przypadku gdy telefon już raz był w naprawie Pani prawo do odstąpienia nie jest w żaden sposób ograniczone. Należy złożyć sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu (najlepiej w formie pisemnej) i zwrócić nabyty u niego telefon a on powinien wrócić cenę.

z forum prawnego

ode mnie - jest jakis przepis regulujacy wlasnie czas naprawy w ramach gwarancji...
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2008, 21:15:25 »
Powiem tak i Pani w serwisie też tak powiedziałem,
że tak naprawdę nie zależ mi na żadnych kombinacjach typu zwrot pieniędzy, czy katowanie kogoś pierdołami typu wolno chodzi itp. muli zacina się. Ze szczegółowych oględzin mógłbym się przyczepić do wielu jeszcze rzeczy:
np.: na czarnym obrazie ( nie koniecznie to jest aparat foto w ciemnościach) np. czarna tapeta widać bez zbytniego przyglądania się zielone czy żółto zielone pixele rozsiane po całym LCD ale jakoś na to nie zwracam uwagi - chociarz mógłbym się przyczepić. GPS działa, automapa śmiga, inne pierdoły chodzą ale do ch........a pana
to coś ma telefon, z którego nie mogę korzystać a płacę abonament i tego już nie podaruję. Dodatkowo muszę trzymać drugi telefon w zapasie, żeby w razie czego mieć z ego gadać. Paranoja a szczególnie czas oczekiwania jeden miesiąc.

Panie w serwisie są bardzo miłe itp. ale jeśli tym razem nie będe mógł się dogadać z nikim przez telefon to od razu pisemko o zwrot kasy i finito.

Gdyby nie ten moduł GSM to byłbym nawet zadowolony.

Jeśli chodzi o termin załatwiania reklamacji to chyba jest 14 dni na zrobienie sprzętu. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić - to też im pouszczam bo chce mieć sprawny sprzęt.


Pozdrawiam
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2008, 23:53:04 »
Ja kupowałem w prywatnej firmie w Katowicach (nie pamietam nazwy). Jesli chciałbym zwrot kasy to do kogo? Tam gdzie kupowałem czy Unicom?
Ile zwracają? Tyle za ile był kupiony?

Ma ktoś wzór takiego pisma?

*

Offline bartsam

  • **
  • 249
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://sx1.pl
  • Sprzęt: htc hd2; htc kaiser; eten x500+; htc wildfire
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2008, 09:15:39 »
A propos wykonania Etenów...

...Wam też piszczy ekran, gdy przełącza się z pełnego podświetlenia w ten tryb oszczędny?
(gdy praktycznie jest całkiem ciemny, ale jednak odrobinę podświetlony?)

Dodam, że jest to ten sam poziom podświetlenia jak na najmniższym poziomie
po wybraniu suwakiem - ale wtedy nie piszczy.
Tylko wtedy gdy sam redukuje go do minimum.

Potrafi zapiszczeć także podczas wyłączania - na ułamek sekundy.

Normalne ? czy jednak odsyłać do unicomu...  :O

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 16, 2008, 11:10:39 »


Normalne ? czy jednak odsyłać do unicomu...  :O

odsyłać odsyłać, poczekasz na zwrot miesiąc, to Ci się odechce marudzenia  :P, poza tym eten zwiedzi kawałek świata. I bezdusznemu urządzeniu coś się od życia należy....  :-?

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 16, 2008, 11:55:52 »
brak serwisu w polsce jest skandalem szczegolnie ze w niemcach spotkalem 2 typy naprawy:
-wymiana plyty
-wymiana LCD
... polak nie potrafi tego wykonac?

To może wspólnymi siłami z forumowiczami otworzymy serwis ETENów? ;)
Tak na marginesie - czy nikt z Was nie próbował serwisować Etenów - zamiast w Unicomie - w ORICE (www.orika.pl). Mi wymienili płytę główną w m700 w ciągu 1,5 tyg (łącznie z wysyłką). Poza tym z firmą jest niezły kontakt.

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 16, 2008, 12:07:46 »
Ja kupilem m800 w Poznaniu i po tygodniu padl joy (cale szczescie, ze nie pozniej). Dodatkowo sprzet od nowosci mial taka wade, ze jeden zaczep od tylnej klapki byl za gruby i nie dalo sie tej klapki otworzyc. Dopiero wylamanie tego zaczepu pozwolilo mi sie dostac do baterii i slotu sim.. Zalapalem sie na wymiane sprzetu od reki ale Eten dostal ode mnie zolta kartke..

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 16, 2008, 12:09:04 »
Dokładnie ORIKA (Wewnętrzny serwis COMES) naprawia eteny na miejscu w Polsce. Swoją drogą to dziwne że Eten nie powieży wszystkich napraw (obojętnie gdzie kupionych etenów) ORIKA - skoro pracuje tam wykwalifikowany personel naprawiający MIO, ARISTO, ASUS no i ETEN. Ja ze swoimi glofiishami nie mam problemów bo wszystkie są z COMESU i w razie czego naprawa będzie w Polsce.


Może to najwyższy czas aby napisać stosowną petycję do Eten Corp o otworzenie serwisu w Polsce. Niech się podpisze kilkaset ludzi - może to do nich dotrze...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2008, 12:15:48 wysłana przez radoskur »

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 16, 2008, 19:38:52 »
Jesli chciałbym zwrot kasy to do kogo? Tam gdzie kupowałem czy Unicom?

Tam gdzie kupowałeś - do sprzedawcy. Ale możesz zażadać zwrotu kasy tylko na podstawie niezgodności towaru z umową, tzn. że coś miało być a nie jest i zostałeś wprowadzony w błąd przy zakupie.
Muszą zwrócić tyle, za ile Ci sprzedali :)

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 16, 2008, 21:34:06 »
@mangelob
...lub jesli towar mial ukryte wady - em aj rajt?
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline Sirrah

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Nexus 7
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2008, 00:21:06 »
Ja też miałem raz awarie swojego Etena. Kupiłem go w Infopolis. Oni wysłali do Unicomu a Ci z kolei do Niemiec. Odzyskałem go dokładnie po 3 tygodniach z nową płytą główną. Uznali mi gwarancje mimo iż wina była ewidentnie po mojej stronie. Więc ja osobiście nic do Unicomu nie mam...
Phone: Galaxy Nexus (GSM)
ROM: AOKP JB-MR1 Build 3

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 17, 2008, 00:33:19 »
...lub jesli towar mial ukryte wady
No przecież zgodnie z ustawą możesz skorzystać z rękojmi i zażądać od razu wymiany urządzenia na nowe. Jeżeli w sklepie na półce takowe stoją, to sprzedawca nie ma prawa Ci odmówić. Jeżeli oddajesz do naprawy, to napisz własne pismo reklamacyjne, w którym zaznacz czego chcesz (np. nowego sprzętu). Jeżeli nie odpowiedzą w 14 dni, to muszą oddać gotówkę.

I tyle  B)

*

Offline btd

  • 13
    • http://btd.livenet.pl
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 17, 2008, 15:12:56 »
Spróbuj tak z komputronikiem. Chyba dopiero po wyroku sądowym uznają twoje prawo do czegoś takiego.

*

Offline TDey

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 17, 2008, 15:16:31 »
No i pamiętajmy o prawie do odstąpienia od umowy w terminie 10 dni od transakcji bez podania przyczyn  :)
... jeżeli np. otrzymaliśmy nowiutkie PDA, ale od razu już coś nie działa... odstępujemy i kupujemy nowy u innego dostawcy... hehe

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 17, 2008, 16:45:03 »
Te 10 dni to oczywiście tylko i wyłącznie jeżeli zakup był dokonany na odległość (internet / telefon) no i towar nie nosi oznak ciągłego używania. Czasami się zdarzają przypadki, że przez te 10 dni obudowa urządzenia nosi rysy czy inne tego typu defekty - wtedy sprzedawca nie ma żadnego obowiązku przyjęcia towaru, który bądź co bądź mógł być używany w sposób nieodpowiedni, cytay za stroną http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=31

Cytuj
Zgodnie z ustawą:

Jeśli rezygnujesz z zakupu, to umowa pomiędzy Tobą a sprzedawcą uznawana jest za niezawartą i jesteś zwolniony ze wszelkich zobowiązań, musisz jednak oddać produkt w stanie niezmienionym (czyli nie możesz go używać przez te 10 dni), ale możesz go wypróbować (czyli przymierzyć, sprawdzić, jak działa).
Termin 10-dniowy liczy się od dnia dostarczenia produktu, a w przypadku usługi od dnia zawarcia umowy.
Jeśli na stronie sklepu internetowego nie zostały podane informacje o:
- nazwie i siedzibie sklepu,
- cenie obejmującej także cło i podatki,
- zasadach zapłaty,
- kosztach, terminie i sposobie dostawy,
- prawie do odstąpienia od umowy w przeciągu 10 dni,
- miejscu i sposobie składania reklamacji
to termin, w którym możesz zrezygnować z zakupu wynosi trzy miesiące.
Wzór protokołu odstąpienia od umowy można znaleźć na naszej stronie. 
Nikt nie może żądać od Ciebie zapłaty za wycofanie się z umowy (odstępnego), takie żądanie jest bezprawne i nawet jeśli zostało zapisane w umowie (np. regulaminie sklepu), jest nieważne.
Jeżeli Twój zakup internetowy związany jest z kredytem lub pożyczką udzieloną Ci przez przedsiębiorcę, to odstąpienie od umowy (rezygnacja z zakupu) jest skuteczne także wobec umowy o udzielenie pożyczki lub kredytu.

Pamiętaj jednak, że prawo do odstąpienia od umowy (zwrotu towaru) nie przysługuje Ci jeżeli:
- zawarłeś w internecie umowę o okresowe dostarczanie artykułów spożywczych,

- zawarłeś umowę on-line o wykonanie, w ściśle oznaczonym okresie, usługi dotyczącej zakwaterowania, transportu, rozrywek, gastronomii.

Jeżeli nie umówiłeś się ze sprzedawcą, usługodawcą inaczej (nie podpisałeś odpowiedniej umowy), to nie będziesz mógł także w ciągu 10 dni, bez podania przyczyny i dodatkowych kosztów:
-zrezygnować z usługi rozpoczętej za Twoją zgodą przed upływem 10 dni,

-zrezygnować z zakupu kaset video i audio, płyt CD (czyli wszystkich nagrań audiowizualnych), programów komputerowych, jeśli otworzyłeś ich opakowanie,

-zrezygnować z produktu lub usługi, jeżeli została ona wykonana według Twojego indywidualnego zamówienia,

-zrezygnować z produktu, który ulega szybkiemu zepsuciu,

-zrezygnować z prenumeraty prasy,

-zrezygnować z usług w zakresie gier losowych i zakładów wzajemnych.

Tyle tyułem wyjasnienia - bo co niektórzy tutaj myślą że 10 dni palmtopa poużywa i stwierdzi, że mu się nie podoba - więc oddaje - niestety tak to nie działa.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 17, 2008, 17:42:12 »
W USA tak jest. Oddajesz i nikt nie pyta czemu.

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 17, 2008, 18:08:47 »
jakieś 2 miesiące temu kupiłem w saturnie (o mam najbliżej) słuchawki za 50 zł. Bo potrzebowałem do grania on line (mikrofon). Kupiłem i jak je założyłem to przez kolejne pół godziny musiałem uszy sobie rozmasowywać  :grin: :worried:. następnego dnia poszedłem je oddać, sprzedawca mnie zaczą wypytywać dlaczego po co itd. Najpier odpowiedziałem że towar jest wadliwy bo to niemożliwe żeby ktoś zrobił tak niewygodne słuchawki. A sprzedawca na to że za 50 zł to nie kupie dobrych i że trzeba wydać 300 zł (tak powiedział) no to mu powiedziałem że jeśli już musze je kupić za tyle to na pewno nie będzie to SATURN. Za słuchawki A4Techa dostałem kase zpowrotem a do saturna mam urazę. 
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 17, 2008, 19:47:52 »
Spróbuj tak z komputronikiem. Chyba dopiero po wyroku sądowym uznają twoje prawo do czegoś takiego.
Złożyłeś pismo, czy próbowałeś tylko ustnie? Bo sprzedawca to może sobie pogadać, a na pismo to już musi być odpowiedź pisemna i ktoś się pod tym musi podpisać. 

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2008, 21:00:45 »
i to by było na tyle myli panstwo :)

dostałem nowego etena  x800, niestety ZEPSUTEGO (wyjety z pudełka po odłączeniu zasilania krzaki na ekranie.....

MIP zachował się wreszcie jak należy.

oddał kasę, mało tego oddał za uchwyt którego już nie potrzebowałem......

ciach mach i mam HP iPAQ 614c

na razie super, puk puk :)

walczcie dzielnie, adijos


*

Offline snik

  • **
  • 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500+
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2008, 21:48:55 »
i to by było na tyle myli panstwo :)

dostałem nowego etena  x800, niestety ZEPSUTEGO (wyjety z pudełka po odłączeniu zasilania krzaki na ekranie.....

MIP zachował się wreszcie jak należy.

oddał kasę, mało tego oddał za uchwyt którego już nie potrzebowałem......

ciach mach i mam HP iPAQ 614c

na razie super, puk puk :)

walczcie dzielnie, adijos


fajna maszynka, dla mnie brak VGA jest nie do przyjecia ... ale to nie moj wybor ;) pozostaje pogratulowac parametrow i porzegnac w dziale eten :D