Zmiana folii ekranowej i czyszczenie wyświetlacza przed nałożeniem nowej.

  • 6 Odpowiedzi
  • 16663 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Axles

  • 40
  • Sprzęt: Eten x800 WM6 by Kielich
Witam, macie jakis sposób na zdjęcie foli i wyczyszczenie ekraniku, bo mialem mojego etenka z mniesjza folia, tj. troche od dolu mi brakowało z 2 mm foli a teraz kupilem wymiarowa. Jak ja odkleic bo trzyma dosc, a i ekranik chcialbym wyczyscic przed nalozeniem nowej. Pozdro

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Są dwa rodzaje folii, takie z klejem (nie polecam) oraz na trzymające się na zasadzie oddziaływań elektrostatycznych (np. brando). Jeśli masz na klej to nie ma siły, musisz podważyć i zerwać. Jak ten drugi typ, to wystarczy, że lekko podważysz i praktycznie cała odejdzie. A podważyć możesz np. paznokciem, czymś plastikowym, drewnianym.

Jeśli będziesz chciał dodatkowo przeczyścić ekran (jak tego nie wymaga to nie rób sobie dodatkowego kłopotu), no to tłuszcz usuniesz np. ściereczką z mikrofazy, ewentualnie jakiś płyn (do naczyń, do okien) rozcieńczony w małej ilości i ściereczka bawełniana. Ale bardziej skup się na tym, aby nie było włosów, paprochów i innych mikroskopijnych rzeczy. Możesz je usunąć dotykając pędzelkiem, albo rogiem chusteczki.

Po tym wszystkim przyjdzie pora na chyba najtrudniejszą rzecz, czyli założenie nowej folii. O ile dobrze pamiętam to w tym wątku było opisanych kilka sposobów zakładania http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=6998.0

*

Offline MaXyM

  • ***
  • 469
Podczas sciagania foli (tych bez kleju) nie polecam podwazania. Z duzym prawdopodobienstwem uszkodzisz (zagniesz) grawedz folii i nie bedzie ona w tym miejscu juz tak dobrze przylegac do ekranu. Lepiej uzyc tasmy przylepnej. Przylepic ja do folii i odciagnac od LCD
HTC HD | radio: 1.17.25.09 | OS: Energy 23569 Titanium 14.Jul1010 | spb MobileShell

Odp: Zmiana folii ekranowej i czyszczenie wyświetlacza przed nałożeniem nowej.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2009, 14:08:35 »
tez na temat ale inaczej

ma ktos sprawdzona folie

 ale chodzi mi o to zeby sie swiatlo nie odbijalo od tej foli jak w lustrze

teraz jak jade na nawigacji to nic nie widze jak walnie sloncem  :-)

dzieki za info
dziekuje

*

Offline MaXyM

  • ***
  • 469
Odp: Zmiana folii ekranowej i czyszczenie wyświetlacza przed nałożeniem nowej.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2009, 17:03:00 »
matowa brando.
ale i tak nic nie widac. taki urok tego lcd (i w wiekszosci innych PDA)
HTC HD | radio: 1.17.25.09 | OS: Energy 23569 Titanium 14.Jul1010 | spb MobileShell

Odp: Zmiana folii ekranowej i czyszczenie wyświetlacza przed nałożeniem nowej.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2009, 22:15:16 »
ech to pech


dzieki
dziekuje

*

Offline vipx2

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten x500+
Odp: Zmiana folii ekranowej i czyszczenie wyświetlacza przed nałożeniem nowej.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2009, 21:47:07 »
Ja miałem na klej. ładnie przylegała, ale przy ściąganiu zagiąłem róg i musiałem wyrzucić.