E900 - wrażenia po kilku dniach...

  • 26 Odpowiedzi
  • 12959 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
E900 - wrażenia po kilku dniach...
« dnia: Listopad 26, 2010, 10:58:15 »
Kilka dni temu wpadl mi w rękę E900. Moje wrażenia w punktach.

01. Za wooooolny. Nie chodzi o działanie, ale długość trwania animacji - potrafią doprowadzić do szału.
02. Fajny lockscreen - można sobie ustawić tapetkę jak w iPhone
03. Bardzo kiepski Bluetooth. Nie znalazł ani jednej z trzech słuchawek BT (i stereo i mono)
04. Wifi - działać działa, nie wiem z czym problem jest związany - zrywa połączenia po około 15 minutach, trzeba łączyć ponownie. NIe można się połączyć podając SSID ukrytej sieci...
05. Dramatyczny jest brak polskiej klawiatury - nie mogę sie zalogować do poczty / forum poprzez brak polskich znaków...
06. Przeglądarka całkiem ok - renderuje strony porządnie, choć brakuje jej opcji "szybko cofnij", nie buforuje poprzednio załadowanych stron.
07. Brak gadu gadu :) web gadu nie działa, natychmiast rozłącza z serwerem.
08. Synchronizacja z Zune rzuca o ścianę. Jest to gorsze niż iTunes...
09. Chińksie kombinacje by zainstalować jakieś demko z market place - przestawianie ustawień regionalnych PC przy zakładaniu konta. niby się dało zrobić, ale tylko na windowsie 7 (w xp nie działało)
10. Brak wybudzania innym klawiszem niż "power" - dość uciążliwe, nie wiem czy to kwestia ustawień.
11. Samo wybieranie głosowe (dłuuugo windows na środku) działa w porządku, tylko po angielsku.
12. W miarę prosty interfejs dialera - fajne jest to że można przejść od razu do ustawień, jednym kliknięciem
13. Automatycznie chowany pasek z ikonami statusu - fajne, mi się podoba
14. Jakość muzyki w E900 jest GIT - boli tylko "kolorowość odtwarzacza"
15. w miarę przejrzysty kalendarz - choć nie można mieć podglądu wydarzeń na "pulpicie"
16. W ustawieniach - prosty podział na konfigurację systemu i aplikacji.
17. W ciul dedykowanych punktów dostępowych. Nawet heyah działała bez problemu :E
18. Możliwość odłączenia go od netu przez jeden klik w "mobile network"
19. możliwość zmiany koloru menu - dość mało kolorów - 10 (magenta, purple, teal, lime, brown, pink <3, orange, blue, red i green).
20. TYLKO bing maps. Dużo mniej aktualne w PL niż google maps...
21. TYLKO bing jako wyszukiwarka domyślna...
22. Prosty, wbudowany remote desktop.
23. Panorama Shot - całkiem fajny bajer :) tylko trochę się krzaczy na łączeniu 3 z 4 zdjeciem (5 zdjęć w serii)
24. Śmiszny ficzer - Tool Box. Konwersja jednostek, światowe wakacje, obliczanie dat (np za 180 dni który to będzie dzień), kalkulator obniżek w sklepach (w % :E), poziomica i losowanie bingo (losowa liczba we wskazanym zakresie)
25. LG dokłada PcConnector - całkiem fajny program w wersji trial, do zarządzania danymi z pamięci
26. Budzik dzwoni, trochę szkoda że nie można własnych dzwonków ustawiać.
27. Sortowanie kontaktów do wyboru - najpierw imię, albo nazwisko. Tak samo z wyświetlaniem. Miłe, w androidzie tego nie ma jeszcze.
28. Przyjemnie wyglądający office - otwiera wszystkie podetknięte pliki, nawet nie wygladają tak źle...
29. klawisz "Windows" to jawne zgapienie klawisza home z iphone...
30. Gry całkiem niezłe, szczególnie gierki demo "HD", np. Assasin Creed. Samo XboX live to coś bardzo zbliżonego do gamecenter z iOS, czyli znowu zgapione... Polecam pobrać demo "The Harvest", wypas grafika :)
31. Sam marketplace - masa durnych gierek, które są kopiami z innych platform (nic oryginalnego)
32. Wykonanie bardzo solidne - metal połączony z matowym plastikiem.
33. Ekran szkło mineralne ale udało mi go zarysować (kluczem)
34. Bateria kiepsko, dwa dni jako telefon z włożoną kartą, bez włączonej transmisji danych. Z włączoną i aktywnym przeglądaniem internetu to góra 5 godzin.
35. Jakość muzyki na jack 3.5 - bardzo przyjemna, używam własnych słuchawek, nie wiem jakie są w zestawie
36. Filmy 720p spokojnie, bez zacięć. Brak obsługi napisów przez odtwarzacz :( (lub nie doszedłem w jakim formacie mają być, testowałem srt i txt)
37. klawiatura też daje radę, tragedią jest klawiatura w poziomie, ma po obu bokach po 1,5 cm wolnego miejsca. To się w pale nie mieści jak to jest rozwiązane w E900
38. Przyjazny interfejs galerii, płynnie nawet duże zdjęcia po 2,5 mb...

Nie jest chronologicznie bo mi się nie chciało tego jakoś układać...
W sumie to tyle co mi przyszło do głowy, mam E900 do końca weekendu, można pytać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2010, 11:08:11 wysłana przez beju »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2010, 13:38:57 »
przypuszczam, że część rzeczy o których piszesz może wynikać zarówno z powodu bugów w konkretnym sprzęcie jak również z powodu że może być to sample (bo takiego przypuszczam dostałeś). Część tych rzeczy jest dyskusyjna - np punkt 10 - nie chciałbym i zawsze byłem wkur... jeśli sprzęt wybudzał się innym przyciskiem niż power, ale widać u Ciebie przyzwyczajenia do produktów samsunga, bo w nich to zawsze był standard.

ad.1 - animacje faktycznie mogłyby być szybsze, ale... no właśnie - czy nie jest tak, że przez ich wydłużenie uniezależnili się od zajętości pamięci?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2010, 13:50:42 »
Klawisz "power" ma rozmiar 1,5 x 4 mm i jego wciskanie na szczycie urządzenia jest dość utrudnione. LG jest do zwarty, ale też długi (panel z przodu ok 1-2 mm dłuższy niż HD2, z tyłu jeszcze bardziej). Wołalbym by sprzęt wybudzał się np. czerwoną słuchawką ale tutaj jej po prostu nie ma :P ostatecznie jak iPhone, czyli klawiszem pod ekranem...

Co do softu. Mam finalną wersję sprzętu/softu jaki trafi za kilkanaście dni do Orange. IMEI jest już handlowy, nie zaczynający się od 00 ani nie będący samymi jedynkami :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2010, 13:54:40 wysłana przez beju »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2010, 13:06:08 »
Czyli w skrócie rzecz ujmując jest lepiej czy gorzej niż nam się wydawało? WP7 jest w stanie konkurować i iOS i Andkiem?

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2010, 15:00:57 »
Moim zdaniem

Wp7 to sprzet dla podstarzalego biznesmena który nie chce miec zaawansowanych funkcji, za to coś z logiem Windows, coś co będzie bardzo fajnym, multimedialnym telefonem. Póki co to straszna zenada jeśli chodzi o funkcje, może kiedys się to zmieni.

Teraz to jest fajny, multimedialny telefon. Z naciskiem na telefon. Choć te same funkcję byly już oferowane w telefonach bez systemu...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2010, 18:26:11 »
Moim zdaniem

Wp7 to sprzet dla podstarzalego biznesmena który nie chce miec zaawansowanych funkcji, za to coś z logiem Windows, coś co będzie bardzo fajnym, multimedialnym telefonem. Póki co to straszna zenada jeśli chodzi o funkcje, może kiedys się to zmieni.

Teraz to jest fajny, multimedialny telefon. Z naciskiem na telefon. Choć te same funkcję byly już oferowane w telefonach bez systemu...

nie ma co ukrywać, że WP7 jest na tym etapie co każdy system gdy wchodził na rynek. Android w pierwszej wersji też nie oferował niczego za co można było go polubić. Teraz jest inaczej, najważniejsze że jest baza do dalszej roboty.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2010, 00:09:41 »
Ale pytania są dwa:
- ile zmian dostaniesz za darmo w ramach WP7
- ile kolejnych wersji będzie chodzić na sprzęcie, który dzisiaj kupisz?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2010, 15:14:42 »
Ale pytania są dwa:
- ile zmian dostaniesz za darmo w ramach WP7
- ile kolejnych wersji będzie chodzić na sprzęcie, który dzisiaj kupisz?


1. to pytanie powinno się skierować do producentów. Ale nawet jeśli nei wydadzą tego producenci to xda-dev sobie poradzi
2. pewnie sporo, jeśli na sprzęcie sprzed 3-4 lat chodzą najnowsze ROMy. Ale pytanie do CIebie jak długo chcesz używać jedneog urządzenia?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2010, 16:02:14 »
1. to pytanie powinno się skierować do producentów. Ale nawet jeśli nei wydadzą tego producenci to xda-dev sobie poradzi
2. pewnie sporo, jeśli na sprzęcie sprzed 3-4 lat chodzą najnowsze ROMy. Ale pytanie do CIebie jak długo chcesz używać jedneog urządzenia?

Ad1: Chyba sprzęt powinien działać od razu po wyjęciu z pudełka, a nie po xxx tweakach z xda...
Ad2: do póki nie będzie godnego następcy - tak jak ty trzymasz swojego iPaqa....
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2010, 16:22:26 »
Ad1: Chyba sprzęt powinien działać od razu po wyjęciu z pudełka, a nie po xxx tweakach z xda...

ja to pytanie zrozumiałem trochę inaczej... raczej nie jako 'czy urządzenie powinno działać po wyjęciu z pudełka' a raczej czy ewentualne zmiany będą bezpłatne/płatne i jak długo dany sprzęt będzie aktualizowany

Cytuj
Ad2: do póki nie będzie godnego następcy - tak jak ty trzymasz swojego iPaqa....

jesteś pewien, że w mojej sytuacji (czytaj: urządzenia testowe) wydawałbyś pieniądze na zmianę sprzętu?  :mysli:
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 16:25:59 wysłana przez bikekowal »
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2010, 16:47:27 »
Ale pytania są dwa:
- ile zmian dostaniesz za darmo w ramach WP7
- ile kolejnych wersji będzie chodzić na sprzęcie, który dzisiaj kupisz?


1. to pytanie powinno się skierować do producentów. Ale nawet jeśli nei wydadzą tego producenci to xda-dev sobie poradzi
2. pewnie sporo, jeśli na sprzęcie sprzed 3-4 lat chodzą najnowsze ROMy. Ale pytanie do CIebie jak długo chcesz używać jedneog urządzenia?

ad1. W WP7 uaktualnienia wydaje Microsoft a nie producent, to nie WM...
ad2. MS może w WP8 powiedzieć, że musisz mięć to i owo i już nie zainstalujesz na obecnym sprzęcie... proste... Stąd moje pytanie...

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2010, 11:11:50 »
ad1. W WP7 uaktualnienia wydaje Microsoft a nie producent, to nie WM...
ad2. MS może w WP8 powiedzieć, że musisz mięć to i owo i już nie zainstalujesz na obecnym sprzęcie... proste... Stąd moje pytanie...

ad.1 W teorii. W praktyce każdy producent będzie o tym decydował, bo inaczej wszelkie kastomizacje pójdą się bujać...

ad. 2 to samo może powiedzieć gugiel, jobs i każdy inny. Gdybyśmy się martwili takimi rzeczami na zapas to nikt by nowości nie kupował.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2010, 11:37:42 »
bike nie wiem czy się już zapoznałeś, jaką rewolucyjną kastomizację dodało HTC, to AŻ jeden kafelek do "ekranu głównego" który nazywa się HTC HUB ;)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2010, 12:08:35 »
bike nie wiem czy się już zapoznałeś, jaką rewolucyjną kastomizację dodało HTC, to AŻ jeden kafelek do "ekranu głównego" który nazywa się HTC HUB ;)

zapoznałem. Tak czy inaczej - już jest to utrudnienie do aktualizacji systemu zbiorowo.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2010, 12:28:32 »
Wręcz przeciwnie - sam system zauktualizowany zostanie odgórnie przez MS, a "kafelek" od HTC pozostanie niezmieniony do póki HTC nie zaktualizuje go do nowszej wersji systemu.

Coś jak widgety w Androidzie - ich aktualizacja nie jest zależna od Aktualizacji google. Kładziesz na pulpit, wersję systemu możesz zmienić, a widget się nie zmienia bo jest _dodatkowym_ elementem od firmy trzeciej, nie związanej z podmiotem dokonującym aktualizacji systemu.

Przynajmniej takie miało być założenie "jednolitości" WP7.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 29, 2010, 13:30:57 »
Wręcz przeciwnie - sam system zauktualizowany zostanie odgórnie przez MS, a "kafelek" od HTC pozostanie niezmieniony do póki HTC nie zaktualizuje go do nowszej wersji systemu.

Coś jak widgety w Androidzie - ich aktualizacja nie jest zależna od Aktualizacji google. Kładziesz na pulpit, wersję systemu możesz zmienić, a widget się nie zmienia bo jest _dodatkowym_ elementem od firmy trzeciej, nie związanej z podmiotem dokonującym aktualizacji systemu.

no wiem, takie są założenia. Z doświadczenia jednak wiem, że np podczas aktualizacji jednego z urządzeń z Andkiem (nie pamiętma czy to był desire czy wildfire) część widżetów po prostu zniknęła. Ot taka kastomizacja. No ale ok, być może będzie to działać. Czy będzie płatne? MS naprawdę musiałby się natrudzić, żeby nawet największych zwolenników przekonać, że miałoby to sens.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 29, 2010, 14:08:06 »
Część widgetów z HTC Sense czyli z elementu dodanego przez producenta sprzętu, nie systemu :) Inaczej jest gdy jest aktualizowany "goły" Android.

Płatne aktualizacje? To byłby żart stulecia.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 29, 2010, 14:32:47 »
Chyba na pocketnow pisali, że dostawca (producent czy operator) będzie mógł wstrzymać aktualizację WP7 na 6 miesięcy, potem zostanie przeprowadzona bez względu na to czy zaktualizowali dodawane przez siebie oprogramowanie czy nie.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 29, 2010, 15:23:03 »
Płatne aktualizacje? To byłby żart stulecia.
Moim zdaniem przez rok lub dwa aktualizacje będą darmowe, a po dwóch latach będzie WP8, za którego upgrade trzeba będzie zapłacić - może niewiele, np: 30zł...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 29, 2010, 15:38:53 »
Za dwa lata MS i producenci udowodnią że "panie-się-nie-da", by dostosować się do taktyki "już-czas-na-nowy-sprzęt-z-nowszą-wersją-softu".
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 29, 2010, 15:57:16 »
Płatne aktualizacje? To byłby żart stulecia.
Moim zdaniem przez rok lub dwa aktualizacje będą darmowe, a po dwóch latach będzie WP8, za którego upgrade trzeba będzie zapłacić - może niewiele, np: 30zł...

po dwóch latach to Ci xda-dev swoje ugotuje a jeśli nie to sobie nowy sprzęt kupisz
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

notosiup

Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 29, 2010, 20:04:42 »
Inni są małe szanse na płatne aktualizację. Gdyby tak miało być to już w erze wm5/6 Microsoft stosowałby takie rozwiązania.

*

tomwil

Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 29, 2010, 20:39:47 »
właśnie tym bardziej, że więcej zarobią na nowych PDA...

*

Offline robbo2k

  • **
  • 112
    • Blog o Telefonii komórkowej
  • Sprzęt: Era G1, KA08, Samsung i600, ipod touch
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 30, 2010, 09:58:08 »
Czy targetem WP7 jest nerd przesiadujący na xda-dev  ?    Urzadzenie ma działac.
Logicznym jest iż Microsoft MUSI dla przetrwania na rynkju zaoferowac wsparcie do 2 lat, tak jak robi to wzorowo Apple.

1) Najnowsze urzadzenie nie wykorzystuje mozliwosci i devy nie pisza na nie  (bo zgodnosc wstecz)  - iphone 4
2) Generacja -1rok  (mkaksymalne mozliwosci)  - iphone 3GS
3) Generacja -2lata (owszem wspieramy ale już "nie wszystko)  - iphone 3G
4) Generacja -3lata (dziekujemy prosimy o zakup nowszej generacji).

To i tak rewolucja bo HTC przestało wspierac Tatto, Magica czy Dream po ledwie 1 roku.  Podobnie bedzie teraz
z takim Hero ktory juz nic nie dostanie.... "bo tak", za pare niesiecy dowiemy sie iz Legend nie wspieramy a w lato moze wyjdzie 2.2 na Wildfire i koniec.  Desire tez nie dostanie 3.0 zaklad ?
REGULAMIN !! masz zgodę ?

*

Offline Vailix

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rewind
  • Sprzęt: Optimus 3D
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 23, 2010, 22:17:07 »
A ja mam takie pytanie - nurtuje mnie co to dokładnie są te trzy punkciki w lewym górnym rogu ekranu. Patrząc od lewej 2 wyglądają mi na jakieś diody a trzeci na czujnik natężenia światła, no ale te "diody" nigdy mi nie zaświeciły jeszcze.
 Czytałem reckę na portalu ale nie dopatrzyłem się informacji co to jest :)
HTC Voyager -> HTC Sonata -> SDA 2 -> HP6500 -> HTC BlueAngel -> Asus p535 -> Toshiba g900 -> Asus P552W -> Toshiba g900 -> Imate 8502 -> TG01 -> Optimus 7 -> Optimus 3D ...  (chyba o niczym nie zapomniałem :)  )

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 23, 2010, 22:43:51 »
To nie diody - to pierwsze. Po drugie - trzy? Ja pamiętam dwa - czujnik światła, czujnik zbliżenia a trzecia? nie mam teraz swifta pod ręką ale patrząc nawet na trophy są widoczne dwa okna
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: E900 - wrażenia po kilku dniach...
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 10, 2011, 20:16:29 »
A ja mam takie pytanie - nurtuje mnie co to dokładnie są te trzy punkciki w lewym górnym rogu ekranu. Patrząc od lewej 2 wyglądają mi na jakieś diody a trzeci na czujnik natężenia światła, no ale te "diody" nigdy mi nie zaświeciły jeszcze.
 Czytałem reckę na portalu ale nie dopatrzyłem się informacji co to jest :)



wylada mi to na wbudowana kamere .