TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.

  • 13 Odpowiedzi
  • 10508 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Wojtek1972xxl

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom 5150 Truck Pro Live + Caterpillar B15Q
TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.
« dnia: Marzec 16, 2014, 16:30:41 »
Witam.

Jakie są różnice pomiędzy TomTom 5150 Truck Pro Live a 7150 Truck Pro Live i 9150 Truck Pro Live ?

Czym te 3 urządzenia się między sobą różnią ? Bo przecież jakieś różnice muszą być...

Potrzebuję nawigację do ciężarówki. Mój wybór padł na TomToma. Tylko teraz nie bardzo wiem na który z tych modeli się zdecydować.

Z tego co do tej pory zdążyłem się zorientować to dożywotnią aktualizacją map ma model 5150 Pro.
Z kolei model 9150 Pro ma trochę inny uchwyt i są do niego dostępne dodatkowe akcesoria.
Jest ktoś z kolegów forumowiczów kto używa modelu 9150 Pro Live i mógłby napisać o nim parę słów. Za wszystkie sugestie i pomoc w wyborze urządzenia będę bardzo wdzięczny.


*

Offline Transpolmar

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Pro Truck 5150 Live
TOMTOM PRO 5150 TRUCK LIVE czy będzie nowa wersja urządzenia?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2014, 16:34:52 »
Witam, mam pytanie czy ktoś wie czy TomTom planuje wprowadzić gamę nowszych nawigacji dla samochodów ciężarowych stylizowaną na serię GO np. 5000 z nowszym softem i grafiką?

*

Offline Transpolmar

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Pro Truck 5150 Live
Odp: TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2015, 22:38:37 »
Zakupiłem TomTom Pro 5150 w listopadzie i mam mapy 9.35 natomiast chcę zaktualizować do 9.40 dla ciężarówek i urządzenie nigdzie nie widzi tych map. MyDrive pokazuje tylko ma aktualizacje z MapShare. Urządzenie mam nowe i z liftime map - dożywotnie mapy. Jak próbuje wchodzić na stronkę tomtoma to tylko oferuje mi zakup mapy. Nie wiem już gdzie szukać tej aktualizacji.

Jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczny.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2015, 08:22:47 »
Najlepiej spytać u źródła tzn. w Biurze Obsługi Klienta - tel. 223491598

*

Offline Transpolmar

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Pro Truck 5150 Live
Odp: TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2015, 14:49:13 »
Dzwoniłem, pytałem - chyba sam już doszedłem do przyczyny. Jakimś cudem mam usługi Live ale nie mam dożywotnich map aktywowanych - chyba o to chodzi. Cały czas widnieje 9.35 wersja mapy i żadnego znaczka aktualizuj.

Połączone: Styczeń 02, 2015, 15:43:34
Najlepiej spytać u źródła tzn. w Biurze Obsługi Klienta - tel. 223491598

Już mam wszystko - podczas pierwszej aktualizacji uruchomiła się usługa Live natomiast bez aktualizacji map. Technik w TomTom wszystko zrobił. Oczekiwanie na obsługę długo ponad 30 minut. Dziękuję sbi za pomoc :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2015, 15:43:34 wysłana przez Transpolmar »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2015, 16:12:10 »
A z ciekawości jak z tym urządzeniem w polskich warunkach? blokady, wysokosci, waga?

*

Offline Transpolmar

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Pro Truck 5150 Live
Odp: TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2015, 16:48:59 »
A z ciekawości jak z tym urządzeniem w polskich warunkach? blokady, wysokosci, waga?

Nie jeździłem po Polsce tylko po Anglii. Świetnie prowadzi szczególnie usługa Live ze znajdywaniem firm. Natomiast ja w PL mieszkam w małej miejscowości i obok mam w kilku wioskach ograniczenia tonażowe i wiadukty, gdzie Tiry wogóle nie jeżdżą i wszystko jest ładnie na mapie oznaczone. TomTom omija te miejsca. Moim zdaniem jak najbardziej mogę polecić chociaż zdania co do map w PL są podzielone jak czytałem na forach.

*

Offline Wojtek1972xxl

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom 5150 Truck Pro Live + Caterpillar B15Q
Odp: TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2015, 01:03:26 »
Moje wrażenia dotyczące użytkowania modelu TomTom 5150 Truck Pro Live.

Przejeździłem dwunastotonówką rok po Niemczech i parę razy jechałem do polski (ale osobówką i na profilu osobowym).
Urządzenie kupiłem jeszcze z mapami 910. Pomimo że jechałem na profilu ciężarowym i w ustawieniach miałem wpisaną wysokość 1,8m parę razy nawigacja próbowała mnie wcisnąć pod wiadukt 1,6m. Zdarzało się też że ni z tego ni z owego  kazała skręcać na trasie w jakiś las...
Mapy staram się aktualizować jak tylko pojawią się nowe i co jest ważne zauważyłem że po aktualizacji do wersji map 940 urządzenie zaczęło wytyczać trasę jakby trochę szybciej - a sama trasa jest wytyczona "lepiej" i bardziej logicznie.
Wszystkie usługi Live w Niemczech działają OK, nawet ta informacja o pogodzie w zimie może się czasami przydać. Ostrzeganie o radarach stacjonarnych i przenośnych działa też dobrze.
Z moich obserwacji: tak po 3 lub 4 godzinach ciągłej jazdy trzeba TomTom-a wyłączyć i ponownie włączyć. Wtedy będzie działał w miarę płynnie i nie będzie "wariował". Przycisk włanczania i wyłanczania na początku trochę mnie denerwował (kawałek wystającego plastiku) - trzeba naciskać z wyczuciem. Zdrzyło się że parę razy mi się zawiesił ( na mapie 935 )
Dane dotyczące znajdującego się w obudowie procesora oraz pamięci firma TomTom chyba utajniła bo informacji tych nigdzie nie mogę znaleźć.
Po aktualizacji do map 940 wszystko działa płynnie a i wytyczane trasy są OK. Chodzi mi o "tonażówki" oraz wiadukty.
Wcześniej miałem Modecoma z AutoMapą ale komplet ten na ciężarówkę do jazdy po Niemczech nie nadawał się w ogóle. Trochę lepiej prowadził iGO Truck ale to też nie było to. Być może konkurencją dla tego modelu TomToma jest Snooper Truckmate tylko cena ok 2000zł skutecznie mnie "odchęciła" od eksperymentowania a nikt z moich kolegów tym modelem nie dysponował żeby mógł mi udzielić rzetelnych lub obiektywnych informacji.
Ogólnie jestem zadowolony z tego Modelu.
Gdyby się wypowiedział jeszcze ktoś kto jeździ jakimś zestawem 40 tonowym po całej Europie to na pewno przydatnych informacji mieli byśmy jeszcze więcej.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2015, 11:00:17 »
w ustawieniach miałem wpisaną wysokość 1,8m parę razy nawigacja próbowała mnie wcisnąć pod wiadukt 1,6m.

Z ciekawości zapytam, na prawdę są aż tak niskie wiadukty?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2015, 12:45:56 »
miałem Modecoma z AutoMapą ale komplet ten na ciężarówkę do jazdy po Niemczech nie nadawał się w ogóle.
To akurat nic dziwnego, bo AM nie ma map EU dla ciężarówek.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Wojtek1972xxl

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom 5150 Truck Pro Live + Caterpillar B15Q
Odp: TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2015, 16:11:14 »
To w takim razie po co w AutoMapie EU "PROFIL CIĘŻAROWY" oraz parametry pojazdu ciężarowego takie jak długość, szerokość, wysokość, masa całkowita, nacisk na oś ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2015, 19:20:03 wysłana przez Wojtek1972xxl »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2015, 16:23:26 »
Bo w Polsce restrykcje na mapach są.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2015, 19:19:57 »
Gdyby się wypowiedział jeszcze ktoś ...

Pozwolilem sobie przeprowadzic maly risercz wsrod kierowcow ciezarowek docierajacych dzisiaj do naszego pirsu w R-damie.
Na 17 kierowcow 16 mialo garminy truck a tylko jeden tomtoma. Holender oczywiscie  :mrgreen:
Przewagi garmina: pokazywanie tuneli i rozjazdow w formie zdjecia (kapitalne !), wyswietlanie kamery tylnej na ekranie, bezterminowy traffic (slaby niestety) i radary.
Przewagi tomtoma: traffic (doskonaly ale platny) i cena (polowa ceny garmina).
Mapy w obu beztermonowe i porownywalne jakosciowo.

Sorki za brak polskich liter   B)

Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline Wojtek1972xxl

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom 5150 Truck Pro Live + Caterpillar B15Q
Odp: TomTom 5150 Truck Pro Live i różnice pomiędzy modelami.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 20, 2015, 17:45:56 »
Jest już nowa mapa na ciężarówkę 9.41  wielkości 3393MB