Nowe TomTom Go

  • 205 Odpowiedzi
  • 64717 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 08, 2013, 12:23:21 »
Przecie napisałem - nie będzie wyświetlał 50 bo nic nie wyświetla z braku danych
Jak pisałem wyżej:
Widziałem, ale to był komentarz do wcześniejszego wpisu
W sumie to dobrze, że się trochę po twoim wpisie zdezaktualizował ;)

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 08, 2013, 13:50:48 »
No jeśli już to tylko z wbudowanym SIMem, a z rzeczy o których Waszko napisałeś mi najbardziej będzie brakowało pogody, przydałoby się też sterowanie głosem ale w lepszym wydaniu niż w poprzednich modelach, tzn. żeby można było wypowiedzieć cały adres bez durnego potwierdzania "w porządku?!" po każdej części składowej  :P
Co do prędkości o których pisze tczuba to fakt, będą się stopniowo pojawiać głównie na DW ale nie tylko, kilometraż dróg nagranych w tym roku w Polsce robi wrażenie  :ok: Oczywiście krajówki też były nagrywane i spora część będzie zaktualizowana.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 08, 2013, 14:38:00 »
Żeby jeszcze TT zechciał dodać pikietaż dróg.
Ale to chyba marzenie ściętej głowy...

*

Offline tczuba

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS5 + TT Go mobile ;)
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 08, 2013, 17:40:30 »
Żeby jeszcze TT zechciał dodać pikietaż dróg.
Ale to chyba marzenie ściętej głowy...


Chyba nie ma na to szans bo nikt tego u nas nie zbiera, no chyba że jako POIs z innego źródła... :P
TT Go mobile build 1.17.1 (2121), mapa 1005.8757 (Europe)

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 15, 2013, 13:57:23 »
Ja jednego nie rozumiem: dlaczego teraz w nowych modelach HD Traffic działa tylko z podłączony telefonem. To jest wielki minus rozwiązania zwłaszcza dla tych którzy dużo jedzą za granice. W kraju każdy ma pakiet danych do wykorzystania ze smartfonem, ale w roamingu? Nie będzie już modelu z budowanym karta sim?
Nowe modele są interesujące ale dla mnie lepszym rozwiązaniem (mimo lepszej/ładniejszej mapy w nowych modelach) jest skorzystanie ze starego Go 1000 Live.
Chyba że za rok lub dwa już nie będzie roamingu na czym podobno pracują w Unii Europejskiej.

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 15, 2013, 14:04:12 »
Już jest na rynku model z kartą sim (GO5000), jak ktoś jeździ za granicę to warto wydać trochę więcej.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 15, 2013, 16:43:30 »
Nie będzie już modelu z budowanym karta sim?
Na rynku dostępne są dwa nowe modele z wbudowaną kartą SIM:
GO 5000
http://www.tomtom.com/en_gb/products/your-drive/car-navigation/go-series/go-5000-europe/index.jsp
GO 6000
http://www.tomtom.com/en_gb/products/your-drive/car-navigation/go-series/go-6000-europe/index.jsp

I bardzo dobrze. Inaczej sobie tego nie wyobrażam. Szkoda tylko że nie ma modelu 4 calowego. Nie każdy lubi takie wielkie ekrany ;)

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 15, 2013, 18:43:29 »
Przypadku Go 500 tu piszą o różnych możliwościach skorzystania HD Traffic:
http://www.tomtom.com/pl_pl/services/connect/
Co to stałe połączenie?

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 15, 2013, 19:16:48 »
Przypadku Go 500 tu piszą o różnych możliwościach skorzystania HD Traffic:
http://www.tomtom.com/pl_pl/services/connect/
Co to stałe połączenie?

Stałe połączenie znaczy karta SIM w nawigacji. Posiadają ją modele Go 5000/6000.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 15, 2013, 23:26:00 »
I bardzo dobrze. Inaczej sobie tego nie wyobrażam...

Ale nie zapominajmy że pojawiają się już na wyposażeniu samochodów wbudowane routery GSM->WiFi z kartą transmisji danych na całą Europę a nawet świat. Mam w rodzinie niedawno zakupioną Insygnię Country Tourer z takim wyposażeniem (w cenie auta była karta na całą Europę na 5 lat). Miesięczny limit transferu 3GB.
Dobrze więc że są do wyboru i takie i takie modele TT.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 16, 2013, 10:05:03 »
Dobrze więc że są do wyboru i takie i takie modele TT.

Juz sprawdzona nowka-sluzbowka GO500 na trasie Utrecht - Katowice - Utrecht z roamingiem z komorki.
Komorka z holenderskiej sieci KPN to koszt 23 eurocentow czyli zlotowka   B)
Czyli da sie przezyc a omijanie korka Hannover - Peine bezcenne.
Uchwyt u mnie mocuje do krazka przyklejonego na desce i niestety skrzypi dosc glosno na nierownosciach.
Jak jest na szybie to jest OK.
Ekran jest dosc blady i kolory slabsze niz w 1005.
Menu to dla mnie zagadka - raz pojawia sie natychmiast raz z wyraznym opoznieniem.
O brakach menu nie ma co sie rozwodzic bo wszyscy wiedza.

Nadal uwazam ze nowe GO jest jeszcze niedopracowane i na przyklad omijanie korkow raz dziala a raz nie i nie wiem dlaczego.
Rowniez plastik obudowy nie bardzo mi sie podoba.
Czy w przyszlosci kupie nowe GO ?
Tak ale z karta sim.
Poki co dziala moj 1005 bez zarzutu wiec bede na niego dmuchal i chuchal  i pewnie przedluze traffic :mrgreen:
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 16, 2013, 10:26:35 »

Ale nie zapominajmy że pojawiają się już na wyposażeniu samochodów wbudowane routery GSM->WiFi z kartą transmisji danych na całą Europę a nawet świat.

Co za tym idzie nowe Tomtomy są w stanie się połączyć z telefonem lub routerem bezprzewodowym poprzez WIFI???

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 16, 2013, 13:09:03 »

Ale nie zapominajmy że pojawiają się już na wyposażeniu samochodów wbudowane routery GSM->WiFi z kartą transmisji danych na całą Europę a nawet świat.

Co za tym idzie nowe Tomtomy są w stanie się połączyć z telefonem lub routerem bezprzewodowym poprzez WIFI???

Raczej Bluetooth z tego co się orientuje no chyba że się mylę.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 17, 2013, 22:29:55 »
No fakt, pośpieszyłem się nieco - jest co prawda również Bluetooth 3.1, ale w specyfikacji nie ma nic wspomniane że może podawać Internet (nie piszą też że nie może), natomiast oczywiście jest funkcja zestawu głośnomówiącego. Postaram się więc dopytać o tą funkcjonalność.

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 18, 2013, 13:59:37 »

Ekran jest dosc blady i kolory slabsze niz w 1005.


No właśnie. Co z ekranem? Chyba Waszko pisał że wymienił a miał 1000 lub 1005 wcześniej. Jak wypada porównanie?
W tej chwili używam Go 1000 Live ale ekran 6 calowy (wersja 600) przydałaby się bo czasami dziennie robię koło 1000 km. I to kilka razy w ciągu miesiąca.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 18, 2013, 16:33:03 »
Moim skromnym zdaniem ekrany porównywalne. Może sie wydawać ze kolory jaśniejsze bo mapa ma takie barwy. Nie widzę w tej opcji różnicy z Go 1000 Live.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 20, 2013, 14:59:03 »
No właśnie. Co z ekranem?

Slaby jest  :sleepy:
Mimo podkrecenia jasnosci na max jest w dzien gorszy niz moj stary tomek 1005.
Kolory wyblakle i jakby wodniste.
Przypominam ze pisze o GO500 a nie 5000.
Ten drugi ma moj szef i jest znacznie lepiej chociaz tez szalu nie ma.
Jak to sie mowi: pierwsze koty za ploty  :mrgreen:
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 21, 2013, 19:23:32 »
Panowie,
Zainwestowałem w Tomtom Go 600, ale już na starcie mam problem.
W telefonie włączyłem tethering i bluetooth. Sparowałem urządzenia, połączyli sie bez problemu. Wpisałem hasło i konto.
Ale z uzyskaniem Tomtom Traffic mam problem: błąd połączenia; połączenie tymczasowo jest niedostępne.
Już spróbowałem z drugim telefonem ale nic.

Może to tylko działa w trasie, bo jak na razie próbuje to w domu.

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 23, 2013, 13:46:09 »
Wczoraj zrobiłem 950 km i przez pierwszy 400 km w ogóle nie miałem usługi Tomtom...
Trochę się wkurzyłem i zadzwoniłem na infolinie w tej sprawie. Miły Pan doradził na pierwszy ogień reset poprzez menu a potem jak się pojawią jeżyki do wyboru przytrzymanie włącznika ON/OFF. Niestety nie pomogło. Równocześnie doradził abym się dowiedział czy aby na pewno mam włączone Tethering w telefonie. A że mam uznałem że to mogę przeskoczyć (w terenie mój laptop i tablet łączą się poprzez mój telefon z internetem).
Nie dało mi spokoju jednak to że usługi Tomtom nie działają i zadzwoniłem do Orange. Miłym męskim głosem rozmawiałem który poprosił o chwilę na sprawdzenia wszystkiego i obiecał oddzwonić. Po kilku minutach rzeczywiście oddzwonił i potwierdził że owszem mam tethering włączony i powinien działać.... Ale nie działał. Ale po 2 lub 3 minutach po zakończonym rozmowie z orange na ekranie mojej nawigacji pojawił się napis: Usługi tomtom są teraz dostępne. Od tego czasu nie mam problemu z tym.

Co zawiniło lub kto nie chcę zgadywać ale wydaje się to być co najmniej dziwny.


Połączone: Listopad 23, 2013, 20:52:55
Po 2 dniach użytkowania mam kilka pytań:
1., jaki sposób można wymusić zaplanowanie alternatywnych tras?
2., jaki sposób ominąć cześć trasy???
3., jak ściągnąć ulubione miejsca z nawigacji przed resetem, by nie zapisywać wszystkiego od nowa?
4., jakiś czas temu pisaliście ze nie można planować tras, czy coś się zmieniło?

« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2013, 20:52:55 wysłana przez Larsenek »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 24, 2013, 01:31:31 »

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 24, 2013, 11:21:20 »
Dzięki. Z tego co tam przeczytałem wynika że w zasadzie wszystko dostaniemy z powrotem za jakiś czas. Tylko nasuwa się myśl, czemu wyłuszczyli na rynek nawigacje nie do końca dopracowaną?

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 24, 2013, 23:15:00 »
Można by długo gdybać dlaczego  :-|
Moim zdaniem nie głupi pomysł ale... poprawki i nowe funkcje powinny przyjść zaraz po pojawieniu się na rynku i ukazaniu informacji czego ten rynek oczekuje!
A tak czekamy, czekamy już pół roku. Za długo!
Z tego co wyczytałem to jeszcze w tym roku obiecali, może na Gwiazdkę ;) wypuścić aktualizację Q4 która obejmie:
- alternatywne obliczenie trasy, co za tym idzie graficzne porównanie obu tras jednocześnie na ekranie,
- raporty MapShare bezpośrednio z urządzenia, czyli i wprowadzanie własnych zmian na mapie w nawigacji,
- dodawanie własnych POI,
- kolory mapy, menu, symboli itp.

Jednak było to na wiosnę i tylko obiecali. Jeżeli uda im się to w tym roku rzeczywiście to jest szansa na powrót do normalności...
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2013, 23:18:32 wysłana przez Waszko »

*

Offline janekp

  • 11
  • Sprzęt: TT GO 400
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 02, 2014, 13:25:31 »
Małe spostrzeżenie dotyczące działania Live w wersji z dostępem przez smartfon.
Wszystko jest w zasadzie OK - pięknie łączy się z telefonem, nadal działa zestaw głośnomówiący z samochodu.
Usługi Live są dostępne i nie pobierają znaczących ilości danych, a w roamingu można sobie wykupić jednorazowy pakiet na UE i też nie ma tragedii z kosztami. Nawet baterii tak strasznie szybko nie zjada.

Jest jednak małe "ale". Jeżeli dużo się rozmawia przez telefon, to dane live przestają być dostępne. Problem polega chyba na tym, że dopierow w sieci 3G można jednocześnie rozmawiać i transmitować dane. W moim praktycznym przypadku, dane live znikają często w czasie rozmowy i pojawiają się w chwilę po jej zakończeniu. W efekcie nie mam informacji o korkach (i innych utrudnieniach) dojeżdżając na miejsce spotkania i rozmawiając przez telefon. Raz już się wpakowałem w "maliny", a gadałem, bo uprzedzałem klienta, że się trochę spóźnię.

Osobom intensywnie korzystającym z telefonu w samochodzie raczej sugerowałbym urządzenia z wbudowaną kartą sim.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 03, 2014, 22:59:34 »
Urządzenie TT z najnowszej wersji wchodzą wreszcie na rynek amerykański. Niby nic ale jedno dało mi do myślenia:

Speak & GO: Drivers can control the device with the sound of their voice.
Czyli na ten rynek można wypuścić inne funkcje, Europejczycy nie muszą posiadać.
No chyba że się mylę i w najnowszych Go na Europę tez aktywują tą funkcję bo coś jakby mikrofon mam w urządzeniu Go 5000 po prawej strony ekranu hmm  :-|

http://investors.tomtom.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=816872

http://discussions.tomtom.com/t5/GO-400-500-600-5000-6000-MyDrive/What-s-new-in-the-new-TomTom-GO/td-p/531352/page/5
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2014, 23:13:07 wysłana przez Waszko »

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 09, 2014, 19:32:10 »
...  Jeżeli dużo się rozmawia przez telefon, to dane live przestają być dostępne. Problem polega chyba na tym, że dopierow w sieci 3G można jednocześnie rozmawiać i transmitować dane ...

Sprawdzilem to dzisiaj na terenie D i NL. GO500 plus moja zetka w sieci KPN /3G/.
Live dzialalo bez przerw mimo ze mnostwo gadalem przez BT w aucie.
Jak przelaczylem na 2G to live zdechlo :P widocznie transfer telefonu ma pierszenstwo -
powrot do 3G i wszystko wrocilo do normy.

Sorki za brak polskich liter.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 14, 2014, 20:14:45 »
Panowie! W starych Tomtomach (Go 1000 Live i Go 1005 Live) istniało coś w rodzaju: informowanie kierowcy o zagrożeniach na drodze w lewym górnym rogu w czerwonym trójkącie z ikonką (śnieg, deszcz, wiatr, itp). Czy w nowych Tomtomach (Go 400/500/600) też to istnieje lub to też zostało wyrzucone?
Pozdrawiam

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 14, 2014, 22:39:16 »
Panowie! W starych Tomtomach (Go 1000 Live i Go 1005 Live) istniało coś w rodzaju: informowanie kierowcy o zagrożeniach na drodze w lewym górnym rogu w czerwonym trójkącie z ikonką (śnieg, deszcz, wiatr, itp). Czy w nowych Tomtomach (Go 400/500/600) też to istnieje lub to też zostało wyrzucone?
Pozdrawiam

Nie ma ani tego, ani pogody na trasie. Niedługo wszystko wyrzucą eh.  :-|

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 15, 2014, 19:58:48 »
Panowie! W starych Tomtomach (Go 1000 Live i Go 1005 Live) istniało coś w rodzaju: informowanie kierowcy o zagrożeniach na drodze w lewym górnym rogu w czerwonym trójkącie z ikonką (śnieg, deszcz, wiatr, itp). Czy w nowych Tomtomach (Go 400/500/600) też to istnieje lub to też zostało wyrzucone?
Pozdrawiam
ja nigdy nie widziałem na swoim 1005 ikonki takiej (śnieg, deszcz itp) - a dziwne bo mieszkam na krańcu świata gdzie podobno niedźwiedzie polarne zawracają  :D

 A tak poważniej ciekawe czemu tak jest że nie ma  :]

Połączone: Styczeń 15, 2014, 20:00:30
Nie ma ani tego, ani pogody na trasie. Niedługo wszystko wyrzucą eh.  :-|
na pocieszenie zostanie lifetime  :E
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 20:00:30 wysłana przez jansol »

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 17, 2014, 10:23:29 »
A tak poważniej ciekawe czemu tak jest że nie ma  :]

O ile pamietam to w 'stworz wlasne menu' trzeba zaznaczyc 'pokaz zagrozenia na drodze do domu' /czy jakos tak/.
No i wyswietla sie ikonka  B)
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 17, 2014, 14:26:44 »

[/quote]

O ile pamietam to w 'stworz wlasne menu' trzeba zaznaczyc 'pokaz zagrozenia na drodze do domu' /czy jakos tak/.
No i wyswietla sie ikonka  B)
[/quote]

Ale to chyba nie w nowym GO bo GO600 takiej opcji nie ma.