HTC HD2 - masa problemów z ROM'ami

  • 1 Odpowiedzi
  • 5534 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HTC HD2 - masa problemów z ROM'ami
« dnia: Wrzesień 14, 2013, 16:04:04 »
Witam. Ojciec przywiózł mi z niemców owy telefonik. Wszystko pięknie, ładnie. Odpalam, ale o zgrozo wita mnie język niemiecki. Próba zmiany języka w menu spełzła na niczym. Zmiana regionu na "Polnish", tak samo gówno dała. Po dłuższym czasie spędzonym na czytaniu internetów zrozumiałem, że musze bawić się w instalacje cyganów, nie przepraszam ROM'ów. Początkowym softem jeśli dobrze pamiętam był 1.66 GER, czy jakoś tak. Zabawę zacząłem od strony sunnysoft.cz/htc/. Ściągam dedykowany ROM 3.14, i Extpkg_Setup. Instalacja RUU_Leo_S_HTC_WWE_EastEurope_3.14.479.2_Radio_15.42.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship, za każdym razem nie wychodziła. Wywalało mnie po 1% progresie. Instalacja Extpkg_Setup, kończyła się zaś komunikatem "the files have been changed", czy jakoś tak. Jednak języka Polskiego, dalej ani widu, ani słychu. Po kolejnych godzinach czytania internetów, zrozumiałem, że muszę zainstalować jakiś HSPL. Programik zainstalowany, ku mojej ucieszy wkońcu pozytywny komunikat: We hacked it. Ciesząc się odpalam RUU_Leo_S_HTC_WWE_EastEurope_3.14.479.2_Radio_15.42.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship. Moje ciało wypełniło się ekstazą, gdy instalacja przekroczyła próg 2%. A jak po zakończonej instalacji cygana, zobaczyłem język inny niż niemiecki, tj angielski, to chyba aż się spuściłem. Odpalam plik Extpkg_Setup. No ale tutaj już faja miętka. Wywala mi zakażdym razem komunikat "Package version is not larger than the one in your device!". Szukam dalej znalazłem jakiś ROM, ERY o numerku którego niestesty już nie pamiętam. Jedna myśl w głowie: Polsko ojczyzno moja!. Zainstalowałem, tak kuwa! W końcu Polski. Ale niestety telefonik nie chodził tak dobrze. Facebook nie działa, Market Place tak samo. W dodatku, odnosiłem wrażenie jak by to był soft dla firmy, a nie cywilucha jak ja. Instaluje spowrotem 3.14 WWE, coś tam, coś tam.  Próbuję zainstalowania cab'ów. Ale niestety dalej nicz. Przy instalacji CAB_01, wywala mi błąd, że cab nie pasuje do tego ROM'u. Jak może nie pasować, jak ściągane wszystko z jednego nius'a. CAB_2 zaś instaluje się bez problemu, ale języka Polskiego dalej brak. Dodam, że te cały HARD RESETY, też były podręcznikowo robione, ale nic nie dawały. Później zacząłem się bawić w instalowanie niemieckich softów o numerkach 3.14 i 1.66, następnie próby ich tłumaczenia przy pomocy Extpkg_Setup i CAB'ów, ale dalej nic to nie dawało. Dodam, że PN mojego hateceka to: 99hjy037-00. Zwracam się do was o pomoc, drodzy kucharze i juserzy. Co mam czynić, jakiego ROM'u używać by wszystko działało (FB i market place) i żeby było po Polsku?

Odp: HTC HD2 - masa problemów z ROM'ami
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2013, 17:57:53 »
instalujesz WM 6.5 na którym Market nie działa od x-czasu bo zakończył współpracę Microsoft :)
jeżeli zależy Ci na tego typu aplikacjach to radzę zainteresować się działem Android http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/
lub co najmniej WP7 http://pdaclub.pl/forum/wp7-w-leo/%28tutorial%29-instalacja-windows-phone-2-na-htc-leo/
Co do instalacji ROM 6.5 to najprościej rozpakuj instalację, nazwę pliku RUU_signed.nbh zmień na LEOIMG.nbh wgraj plik bezpośrednio na kartę SD. Następnie wyłącz telefon, włącz ponownie z przytrzymanym klawiszem ściszania (VOL -) i to chyba tyle powinien rozpocząć instalację systemu.
Następnie po zainstalowaniu instalujesz pakiet polski i wybierasz z menu reset do ustawień fabrycznych.
Po uruchomieniu wszystko powinno być jak należy.
Obecnie używam ROM AMIGAnTOMEK_Leo_29022_v7_cht.2.0 w którym język jest wgrany i działa w miarę stabilnie poza FB który działa średnio.
Pamiętaj przed wgraniem o HSPL i odpowiednim Radiu dla wgrywanego ROM-u