Laurka - Gingerbread V3.2a SD :)

  • 5 Odpowiedzi
  • 19112 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline janek72

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Nokia E52 (work) HTC HD2 (as PDA)
Laurka - Gingerbread V3.2a SD :)
« dnia: Maj 13, 2013, 15:31:12 »
Jako zupełny androidowy laik, po research-u na tej liście, zainstalowałem sobie wymieniony w tytule system Gingerbread V3.2a na karcie SD, żeby nie ingerować w żaden sposób w Windowsy czy urządzenie.
Bawię się intensywnie już kilka dni i nie ma żadnych problemów :) co więcej, nie mam ochoty wracać na WM :)
Myślałem, że to będzie jakieś badziewie, a tutaj 100% zaskoczenia, HD2 zyskał drugą młodość. Nawet mogę podpiąć do kompa urządzenie jako mass storage, mimo, że na tym jest system.

Jak na razie, jestem 100% zadowolonym użytkownikiem :)
Pozdrawiam

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Laurka - Gingerbread V3.2a SD :)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2013, 16:19:29 »
Witaj w klubie :-)
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline janek72

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Nokia E52 (work) HTC HD2 (as PDA)
Odp: Laurka - Gingerbread V3.2a SD :)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2013, 11:52:31 »
Z tym mass storage, to ciekawe, bo na stronie

http://nexushd2android.tytung.com/nexushd2-gingerbread/v3-2/download

jest napisane:

USB Mass Storage not works on SD version, so you need to install Multi Mount SD-Card Lite or any similar apps from Android Market.

Ja nic nie instalowałem , a kartę widzę pod windowsem normalnie jako dysk, więc o co chodzi ?

Wycofuję powyższe, odczyt z SD był ok, ale jak coś tam wrzuciłem, to teraz instaluję antka od nowa ... :(
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2013, 20:59:53 wysłana przez janek72 »

*

Offline janek72

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Nokia E52 (work) HTC HD2 (as PDA)
Odp: Laurka - Gingerbread V3.2a SD :)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2013, 14:08:58 »
Dziś bawiłem się native sd , NexusHD2-JellyBean-CM10_V1.5.zip , no i wróciłem do Gingerbread V3.2a SD, na szczęście mam dwie karty SD. Zrobiłem wszystko wg instrukcji, rom się zainstalował, konfiguracje, instalacje, wszystko ok działa, do momentu, do którego wyłączyłem wifi. Okazało się, że mimo poprawnych punktów dostępowych NIE ŁĄCZY SIĘ z internetem po GPRS (Orange). Windows Mobile się łączy, Gingerbread się łączy, na tych samych ustawieniach APN. Jakaś kicha z tym JB :( :( nie wiem , o co chodzi. Włożyłem kartę z Ginger, w razie czego mam na drugiej JB, jeszcze tego nie zaorałem. WTF?

UPDATE: Poradziłem sobie z JB, reinstalując go z opcją PPP a nie RMNET . Wszystko śmiga, tylko 3x wolniej, niż w Gingerbread na [SD] :) więc raczej zostanę przy Ginger :) na razie mam komfort mogę mieć oba naraz :)
UPDATE2: mam gingerbread na  native sd :)

UPDATE3: gingerbread na  native sd (NexusHD2-Gingerbread_V3.3a-(Android-2.3.7).zip) ma małego buga, po wyłączeniu wifi pojawia się szara ikonka wifi i telefon nie przechodzi na internet z sieci komórkowej 2G/3G. Posiłkując się forum xda, udało mi się przetestować z sukcesem obejście. Mianowicie, w momencie zaistnienia takiej sytuacji, włączam wifi, ikonka znika i za chwilę się pojawia i wtedy wyłączam wifi, zanim się zdąży zrobić zielona. Wtedy już mam internet z GSM. Piszę, bo komuś się to może przydać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2013, 14:46:12 wysłana przez janek72 »

*

Offline janek72

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Nokia E52 (work) HTC HD2 (as PDA)
Odp: Laurka - Gingerbread V3.2a SD :)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2013, 22:44:48 »
Taka mała uwaga :) Ginger przy wyłączonym wyświetlaczu i komunikacji pobiera ok
 4 mA, zaś Jelly golutki system 57 mA, taka sobie różnica  :)

*

Offline janek72

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Nokia E52 (work) HTC HD2 (as PDA)
Odp: Laurka - Gingerbread V3.2a SD :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2013, 12:31:56 »
Koniec końców wróciłem do Gingerbread w wersji SD, gdyż w wersji Native SD zaliczył zwiechę przy nawigacji, po której przestał działać superuser, wkurzyłem się :) i mam to, co na początku :) backup i restore jest znacznie prostszy nie mówiąc o migracji pomiędzy kartami pamięci.
Przy bezczynności pobiera 6mA zamiast 4mA w NativeSD. Większej pamięci na razie mi nie trzeba, w razie czego przecież mogę kupić samsunga galaxy :)