CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM

  • 291 Odpowiedzi
  • 80881 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 26, 2011, 09:04:11 »
Natomiast cały czas mam wrażenie, że system / update po CMR jest "mniej stabilny", niz wgrany w sposób klasyczny. Rzeczywiście cała operacja wygląda na sprytnego unzipa pakujacego gotową strukturę w konkretna mape, ale... no choćby ten mój angielski..;) Wgrałem teraz nowy kernel MDJ 10.4OC i system zaczyna lekko wariować. Wyburacza się mp3, Titanium... Oczywiście, wszystko można zrzucić na karb partycji, ale chociażby właśnie dlatego..
Co nie zmienia faktu - i tu bije się w piersi;) - CMR jest pomysłem świetnym, wymaga tylko..hmm..dopracowania;)
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 26, 2011, 09:06:33 »
ja nie mam żadnych problemów z CMR, robi dokładnie co powinien i da się przerobić "zwykły" nand na "cmr friendly"

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 26, 2011, 09:10:15 »
Co nie zmienia faktu - i tu bije się w piersi;) - CMR jest pomysłem świetnym, wymaga tylko..hmm..dopracowania;)
Ja myślę że nie CWM wymaga dopracowania, a ten rom którego używasz :)

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 26, 2011, 09:12:29 »
Hahahahahahahaha, patrząc na to, co sie teraz zaczęło wyrabiać..z ust Pan mnie to wyjął;)!
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:35:24 »
2. Metoda uniwersalna/DAF:
- wypakowujemy archiwum z naszym ROMem
- Otwieramy archiwum z recovery ponownie, otwieramy folder "REPLACE WITH FLASH.CFG IN NAND FOLDER" i znajdujący się tam plik flash.cfg przeciągamy do folderu z plikami naszego ROMu i zastępujemy oryginalny jak na tym screenie

Problem z tym, że po wypakowaniu romu mam trzy katalogi boot, meta-inf i system i nigdzie nie ma flash.cfg?

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:40:24 »
2. Metoda uniwersalna/DAF:
- wypakowujemy archiwum z naszym ROMem
- Otwieramy archiwum z recovery ponownie, otwieramy folder "REPLACE WITH FLASH.CFG IN NAND FOLDER" i znajdujący się tam plik flash.cfg przeciągamy do folderu z plikami naszego ROMu i zastępujemy oryginalny jak na tym screenie

Problem z tym, że po wypakowaniu romu mam trzy katalogi boot, meta-inf i system i nigdzie nie ma flash.cfg?
tu jest mowa o archiwum CMR, które ma w sobie tylko pliki i config.cfg pod instalację CMR, a Ty mówisz o archiwum z faktycznym ROM'em
jeśli w ROMie nie ma config.cfg, to znaczy, że kucharz nie dał info jakiej paczki recovery użyć -  w takim przypadku należy przyjąć rozmiar partycji system jako 250 MB
ja w takiej sytuacji sprawdzam jakie duży jest katalog system w archiwum zip, dodaję 5-10% i wg ustawiam wielkość partycji system

Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:43:32 »
Czyli w takim wypadku recovery i rom muszę zainstalować metodą nr1 czyli tradycyjną tak?

Połączone: Styczeń 31, 2011, 10:54:30
Czyli w takim wypadku recovery i rom muszę zainstalować metodą nr1 czyli tradycyjną tak?

Jak zainstalować taki rom?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 10:54:30 wysłana przez samson09 »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:13:37 »
Wrzuć tego zipa z romem na kartę pamięci(całe archiwum, nie rozpakowane), potem wybierasz w MAGLDR, boot from sd, i jesteś w recovery, (jeżeli masz je zainstalowane) a reszte doczytaj w Guide.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:17:01 »
Wrzuć tego zipa z romem na kartę pamięci(całe archiwum, nie rozpakowane), potem wybierasz w MAGLDR, boot from sd, i jesteś w recovery, (jeżeli masz je zainstalowane) a reszte doczytaj w Guide.
ta reszta to ustalenie wielkości partycji system - http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/odp-(q)-nand-ktora-wersja-najlepsza-co-wybrac/msg1432281/#msg1432281

jeśli partycja wychodzi większa, niż Twój bieżący podział nand - musisz ją dostosować (jeśli mniejsza - można zostawić i od razu użyć CMR, ale wtedy nie będzie maksymalnej, dostępnej wielkości userdata)
(sprawdzić można w aplikacji "terminal emulator" po wpisaniu komendy "df")

Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:35:21 »
Jak wciskam boot ad sd to piszę sd kernel open failed

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:47:09 »
Jak wciskam boot ad sd to piszę sd kernel open failed
nie wgrałeś dwóch plików na kartę, albo jest z nią problem
- sd formatter - fat32
- wrzucać pliki przez czytnik, a nie magldr (psuje coś podczas kopiowania)

Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 31, 2011, 19:18:41 »
Ok dzięki za pomoc udało mi się zainstalować rom, z kartą było coś nie tak. Mam jednak inny problem zainstalowałem parę aplikacji, w tym gier, i niestety większość z nich nie da  się przenieść na kartę pamięci, nie pomaga program z marketu apps2sd. Czy da się coś z tym zrobić?

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 31, 2011, 19:27:46 »
raczej nie
nie wszystko da się przenieść
[mod]OT scalony z http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/(q)-nand-ktora-wersja-najlepsza-co-wybrac/[/mod]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 20:21:12 wysłana przez lemar123 »

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [NEWS] MAGLDR v1.13
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 01, 2011, 21:47:13 »
(o ile dobrze rozumiem teraz CMR jest w nand a nie na karcie i będzie można mieć dodatkowo buildy andka na sd)
No podobno ma tak działać, ale oczywiście przy pierwszym wgrywaniu, trzeba się porzegnać z aktualnym romem, właśnie wgrałem i teraz robie restore romu, i zobaczymy czy to wszystko ze sobą zagra, jak tak, to fajnie by było jakby wydali WM na SD ;)
daj znać co i jak z CMR po zmianie magldr
skoro jest w nand, to pewnie w jakiejś partycji musi siedzieć, albo te dwa pliki są w boot lub recovery bez zmiany ich rozmiaru

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: Odp: [NEWS] MAGLDR v1.13
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 01, 2011, 22:14:19 »
próbowalem stuczki z ustawieniami,
sciagalem od nowa magldr i tez lipa

hmm... ciekawe dlaczego mi stoi w miejscu... jakies inne sugestie?
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Odp: [NEWS] MAGLDR v1.13
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 01, 2011, 22:17:08 »
No właśnie recovery przez CWM, bez problemu, ale to raczej oczywiste,

Pierwsze myśl zastanowienia na jaką się natknąłem, to jak odpalić CWM, skoro nie ma go na SD, to przez Boot SD AD nie pójdzie :E na szczęście wpadłem na odpowiedź po kilku sekundach  :P

Teraz pozostaje kwestia, jak wrzucić rom przez DTF, oczywiste że z takim samym plikiem flash.cfg, ale jeżeli np. ja sobie w tym pliku ustawiłem 120MB na system, a chcę wrzucić rom który będzie potrzebował 250, to mi przeora wszystkie partycje i z CWM nic nie zostanie... Chyba że wyposażyli go w mechanizm obronny, albo jest to tak zaprojektowane że rom zabierze się tylko za zmianę w systemowej partycji... Zaraz to sprawdzę... Może da się zrobić jakąś hybryde z instalki CWM i ROM'u DFT aby wgrało się to wszystko razem...

Edit: Albo i nie sprawdzę tak zaraz, bo nie mam żadnego romu do instalacji przez DFT na dysku :E Jutro rano się za to zabiorę, bo coś mi internet muli teraz... Zastanawia mnie też po co do MAGLDR 1.13 dodali DAF.exe...
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 22:26:44 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: Odp: [NEWS] MAGLDR v1.13
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 01, 2011, 22:28:46 »
Panowie problem rozwiązany, brak HSPL :)
aktualizacja powiodła się.

PS: tez zastanawiam się dlaczego jest DAF dodany, heh

hm, widze że dodali autorestart fona po podlaczeniu do usb/ładowarki... hm, w sumie ja nie miałem takiej potrzeby - teraz trzeba ładować na flight mode ;/
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 22:34:10 wysłana przez Komandosik »
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
skoro CMR jest w NAND, to coś go tam musi wrzucić  :E
czy aby flash.cfg nie ma obrazu partycji recovery do wgrania DFT ?

dziś już nie, ale przy kolejnej zmianie romu podniosę sobie magldr i cmr

edit:
pobrałem CMR 1.3 no i oczywiście ma obraz partycji recovery-raw.img do wgrania w partycję recovery, która do tej pory była nieużywana (a teraz jest mniejsza o 1,5 MB od typowej wielkości)
i do tego właśnie jest DAF ...
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 23:30:57 wysłana przez lemar123 »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
edit:
pobrałem CMR 1.3 no i oczywiście ma obraz partycji recovery-raw.img do wgrania w partycję recovery, która do tej pory była nieużywana (a teraz jest mniejsza o 1,5 MB od typowej wielkości)
i do tego właśnie jest DAF ...
No ale do tego jest DAF, który znajduje się w paczce CWM, a po co dali go do MAGLDR?

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Jak to jest z MAGLDR 1.13, czy ma on już wbudowany swego rodzaju cmr?
HTC HD2 LEO

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Nie, ale go wspiera,można go teraz wgrać w z nand i odpalić jako CWM, a nie jako Android z SD.

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
OK nie rozumiem za bardzo tego. Czym się różnią wersje 150, 250, 400 mb? Ściągam np. Jaws-MIUI. Muszę mieć magldr 1.13, i potem wgrywam CMR?  I wcześniej muszę mieć na karcie ten rom i potem z cmr go się instaluje tak?
HTC HD2 LEO

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
150, 250, 400 to jest rozmiar przeznaczony na system.
Ściągam np. Jaws-MIUI. Muszę mieć magldr 1.13, i potem wgrywam CMR?  I wcześniej muszę mieć na karcie ten rom i potem z cmr go się instaluje tak?
Dokładnie.

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
ClockworkMod Recovery

(jak zwykle każdy robi na własną odpowiedzialność)

TIPS
1. Uzyskanie maksymalnie dużej przestrzeni na dane i aplikacje w NAND

Dotyczy romów ładowanych poprzez CMR - te wgrywane przez DAF same dzielą na właściwe partycje.
Każdy rom ma inną wielkość systemu, a CMR nie formatuje pamięci NAND. Dlatego dostępne są 2-3 predefiniowane wielkości 150, 250, 400.

Jeśli system we flash.cfg ma 250 MB a system w paczce romu (dla CMR) ma 80 MB to 170 MB wolnego ROM leży odłogiem. Wystarczy poprawić flash.cfg i sformatować NAND poprzez DAF. Romy wgrywane przez DAF same ustawiają właściwy rozmiar partycji. A CMR nie umie jej formatować.

Procedura
1. Sprawdzić wielkość katalogu system w paczce z rom'em (ilość MB po rozpakowaniu)
lub jeśli ROM jest w wersji wgrywanej przez DAF sprawdzić ile ma syste.img
2. Do otrzymanej wielkości dodać 5% (wielkość cluster'a dla filesystemu daje narzut na sumę bajtów)
3. W katalogu z rozpakowanym CMR zmienić w pliku flash.cfg wielkość partycji system na wartość z punktu 2 wyżej
poniższy przykład to zawartość dla CleanDROID - system zmieści się na 81MB
Cytuj
misc ya 1M
recovery ya|ro 5M
boot ya|boot|ro 5M
system ya 81M
cache ya 10M
userdata ya|asize|hr allsize
4. Podpiąć leo, wejść w magldr i wyberać opcję z 4. USB Flasher
5. Uruchomić DAF z katalogu CMR, next, next
DAF sformatuje pamięć NAND wg tablicy partycji opisanej we flash.cfg
6. Po restarcie poprzez CMR wgrać ROM i po restarcie mamy max miejsca

Prawdopodobnie jeśli partycja systemowa to unzip po prostu się nie uda. Zgaduję, że unzip nie zepsuje tablicy partycji - po prostu rozpakowanie się wyłoży. Ale nie próbowałem :-).
Android zajmuje tylko tyle ile musi - cała reszta pozostaje jako userdata, czyli w przypadku CoreDROID 1.3 nawet 320 MB na aplikacje i dane. Zatem nie ma potrzeby aby używać karty SD - czyli jest bezpieczniej i bateryjka na dłużej starczy.

A w Jaws-MIUI można pobrać flash.cfg i jest tam ustalone:
misc ya 1M
recovery ya|ro 5M
boot ya|boot|ro 8M
system ya 140M
cache ya 30M
userdata ya|asize|hr allsize

Zaś po ściągnięciu romu i wypakowaniu go do folderu zajmuje on 115mb. Czy w takim razie wszystko jest ok?
HTC HD2 LEO

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
A w Jaws-MIUI można pobrać flash.cfg i jest tam ustalone:
misc ya 1M
recovery ya|ro 5M
boot ya|boot|ro 8M
system ya 140M
cache ya 30M
userdata ya|asize|hr allsize

Zaś po ściągnięciu romu i wypakowaniu go do folderu zajmuje on 115mb. Czy w takim razie wszystko jest ok?

Tak wszystko jest ok, miałem ten rom i wszystko chodziło na takich ustawieniach.

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
A ten flash.cfg kiedy się podmienia? Po wgraniu CMR jak wejść w mass storage by podmienić?
HTC HD2 LEO

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Przed wgraniem CWM, musisz go wrzucić do folderu z instalką ClockWorkMod'a. Przed wgraniem CWM, nie romu przez CWM.

Edit:
Ale żeby mieć Recovery(v1.3) w nand to musisz podmienić linijkę "recovery ya|ro 5M" na "recovery rrecov|ro|nospr filesize recovery-raw.img"
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2011, 09:54:16 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline _patryk

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2, x51v
    heyah
Wczoraj zauważyłem, że wyszła nowa wersja JAWS-MIUI, ale pomyślałem sobie: nie będę update'ował, bo wszystko chodzi dobrze. Ale później dostrzegłem nową wersję MAGLDR & CMR... Wgrałem wszystkie nowości: MAGLDR w wersji 1.13, potem CMR 1.3 z 150MB na system i wrzuciłem ROM. Wszystko śmiga pięknie.
Dzisiaj z ciekawości odpaliłem flash.cfg z CWM 150MB, a tam widzę:
Cytuj
misc ya 1M
recovery rrecov|ro|nospr filesize recovery-raw.img
boot yboot|ro 5M
system ya 150M
cache ya 44M
userdata ya|asize|hr allsize
Po pierwsze, czy nie powinno być boot ya|boot|ro 5M. A po drugie, JAWS wymaga 8M na boot. Dlaczego więc ROM mi działa? Co w ogóle oznacza i do czego służy komenta "boot" z danym rozmiarem?

Sprawdzałem na xda wersje CMW 250MB i 400MB: wszystkie mają boot yboot|ro zamiast boot ya|boot|ro. Nikt nie zauważył tego błędu czy jest on nieistotny?


*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Skoro działa to widocznie może tak być i nie jest to błąd.

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
misc ya 1M
recovery rrecov|ro|nospr filesize recovery-raw.img
boot ya|boot|ro 8M
system ya 140M
cache ya 30M
userdata ya|asize|hr allsize


tak jest ok?
HTC HD2 LEO