[Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?

  • 586 Odpowiedzi
  • 209797 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #450 dnia: Październik 11, 2011, 10:31:59 »
a ma ktoś może jakieś filmiki jak to wygląda w telefonie? szukałem na yt ale nic nie znalazłem

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #451 dnia: Październik 11, 2011, 11:50:16 »
Miał być, ale nie wiem na jakim etapie to stanęło, zapytałem barrfinda, może zamieści na YT

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #452 dnia: Październik 11, 2011, 12:30:26 »
ja do polecanych dodałbym jeszcze MIUI jan.willem3 v.1.9.30 jest OK, wcześniejsze chodziły koślawo
używam zamiennie z HyperDroidem aby z nudów nie umrzeć  :)

szybkość porównywalna z Sense

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #453 dnia: Październik 11, 2011, 14:36:26 »
Miał być, ale nie wiem na jakim etapie to stanęło, zapytałem barrfinda, może zamieści na YT
dobrze by było, ludzie by wiedzieli na co się "piszą"

ja do polecanych dodałbym jeszcze MIUI jan.willem3 v.1.9.30 jest OK, wcześniejsze chodziły koślawo
używam zamiennie z HyperDroidem aby z nudów nie umrzeć  :)
mógłbyś trochę rozwinąć tą wypowiedź? :D
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2011, 14:42:24 wysłana przez karuzel »

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #454 dnia: Październik 11, 2011, 16:14:49 »
ale co mam rozwijać ? jest cały wątek o tym miui w tym dziale
wszystko działa

*

Offline HTC-HD-2

  • *
  • 78
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy NOTE II
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #455 dnia: Październik 12, 2011, 07:09:57 »
nie wiem czy w dobrym miejscu pytam ale....
Od jakiegoś czasu używam romów LadyMIUI z tego wątku http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1028693
Ale po zainstalowaniu najnowszej wersji oznaczonej Ladymiui-HD2-MGLDR-Multi-1.10.8.zip (MGLDR V33.A) wszystko jest super oprócz Gmaila. Gmail działa tylko w pozycji poziomej, jak odwrócę telefon do pionu to wyskakuje błąd - proces com.google.android.gm został niespodziewanie zamknięty. Czy może ktoś też używa tego romu i udało mu si rozwiązać ten problem?
----------------------
OK, już mam rozwiązanie, chociaż niektórzy pisali że ten fix jest do czegoś zupełnie innego, ale działa ;)
rozwiązanie w tym poście http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18279674&postcount=2469
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2011, 07:38:29 wysłana przez HTC-HD-2 »
N3310 -> Siemens MT50 -> Siemens SX1 -> N E50 -> SE k800i -> N E63 -> HTC HD2 -> NOTE II  :O~

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #456 dnia: Listopad 15, 2011, 21:33:58 »
Jaki wypiek nand z sense polecacie? Jest jakis zeby i dzialal gps itd i w miare szybko chodzil (jak na mozliwosci romu z sense)

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #457 dnia: Listopad 15, 2011, 21:43:08 »
Jaki wypiek nand z sense polecacie? Jest jakis zeby i dzialal gps itd i w miare szybko chodzil (jak na mozliwosci romu z sense)
Ile osób, tyle odpowiedzi.
Tu masz stronę z wypiekami.
http://android.hd2roms.com/

Pobaw się, potestuj. Sam oceń
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #458 dnia: Listopad 16, 2011, 20:17:20 »
Jaka wersje lepiej zainstalować?? HD2_Core_Droid_Desire_HD_Froyo_V1.7_RV czy HD2_CoreDroid_Desire_HD_GB_V3_RV??

Czy moze jakich z tych romow jest lepszy od wyzej wymienionego??

[CMR] Runnymede Sense 3.5 android 2.3.5 v2.3 OC daemon & HierOS 1.8.3 ker
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119

Albo

15/11/11 mwakiousRUNNINGrom® 2.1 NEW GENERATION ,CAMCODER HD FIXED(k:HierOS,sense3.5)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1282281

Ktos może coś powiedzieć na temat? Chetnie zaczerpię opinii, żeby samemu co chwilę nie instalować nowego romu

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #459 dnia: Listopad 20, 2011, 18:22:15 »
Sam mam mały dylemat, dużo osób chwali sobie http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10429925, natomiast chciał bym coś z Sense 3.5 i zastanawiam się nad http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10429925 natomiast instrukcja instalacji jest cholernie niejasna
1. piszą: ''If... you have a device with all white buttons at the bottom (an european/asian model) then choose Custom on the left hand side and input 180 in the box that pops up after you hit Partition.'' no dobra tylko co wpisać w cache size ?
2. Jak zrobić 1gb partycje na karcie ? przez magldr w opcjach advanced ?
Natomiast może jest jeszcze jakiś dobry rom z jasną instrukcją z sense 3.5
Somebody help me ?!

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #460 dnia: Listopad 20, 2011, 19:20:16 »
Podałeś 2 razy ten sam link, poza tym każdy rom z Sense 3.5 będzie wymagał partycji na karcie pamięci.
1. Cache ustaw na 5mb
2. Partycje Ext możesz zrobić przez CWM lub z poziomu windowsa przez MiniTool, instrukcje masz w Guide, w naszym dziale.
Trudno polecić dobry rom, nie wiedząc o którym mowa w podanym przez Ciebie linku, poza tym każdy rom będzie miał podobną instrukcję.

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #461 dnia: Listopad 20, 2011, 20:17:57 »
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733649
chodziło mi o ten rom. Tylko właśnie te 2 problemy mam, ale skoro na 5 ustawić to ok, jeśli chodzi o cwm to rozumiem że z poziomu telefonu ?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #462 dnia: Listopad 20, 2011, 20:25:05 »
Tak, z poziomu telefonu

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #463 dnia: Listopad 20, 2011, 20:28:48 »
no to wszystko wiem, tylko nie wiem co z tym rom'em, bo z tego co czytałem to problem z echem jest podczas rozmów

Połączone: Listopad 22, 2011, 08:59:49
Zabrałem się za instalacje, wszystko zrobiłem jak w instrukcji do romu ale niestety pojawił się mały problem wyświetla mi się :
Start Energy instalation... Please wait!

Extracting to SD extended partion.
This will take about 20 minutes...

Pasek doszedł do 1/4 i stoi w miejscu... co teraz ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 08:59:49 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #464 dnia: Listopad 22, 2011, 09:00:21 »
Ile czasu stoi w miejscu?

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #465 dnia: Listopad 22, 2011, 20:58:11 »
Gdzieś z 10 minut stał w miejscu w końcu wyciągnąłem baterie i wgrałem rom nexus'a. Generalnie nie ogarniam instrukcji do energy rom'a, który próbowałem zainstalować, mianowicie instalacja wygląda nastepująco, najpierw magldr, póxniej hd2 nand tools i partycja, która ma być custom w system partitios size, natomiast w cache już nie podał jaka ma być wartość, dopiero w custom wpisuje się 180. Jak radziliście w cache wpisałem 5. Lecimy dalej, czyli wchodzimy w magldr i ad recovery, ok. Tylko później piszę żeby wrzucić na kartę rom, a następnie dla eu zrobić partycje na 1 gb natomiast gdy to wybieram pojawia się jeszcze ex czy coś takiego i nie cholery nie wiem co tam wpisać ale dałem na 0 mb. No i teraz niby ma się wybrać lokalizacje z romem na karcie sd, tylko przy tworzeniu partycji, cała paczka z romem się kasuje i karta jest pusta. Po cholerę człowiek piszę żeby robić tą partycje po wrzuceniu romu jak logiczne jest że rom i wszelkie inne rzeczy z karty zostaną wymazane. Stwierdziłem że wyciągnę kartę i wrzucę rom już po zrobieniu partycji, później owszem znalazło rom ale niestety tak jak pisałem pasek postępu staną w miejscu i nic więcej się nie działo, a że nie chciało mi się czekać, a miałem rom z inną instrukcją to wgrałem. W sumie chyba zostanę przy tej wersji, choć wolał bym coś z sense 3.5...

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #466 dnia: Listopad 22, 2011, 21:07:33 »
Mówisz że stało 10 min, a wyżej podajesz cytat: "This will take about 20 minutes..." Podaje ile ma być cache, w drugim poście masz 5/180/5.

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #467 dnia: Listopad 23, 2011, 03:35:49 »
siema
ja mam takie pytanko:
który rom jest akutalnie najstabilniejszy i najszybszy (taki który pozostawia najwiecej ramu i procka na appsy i gry)
muszę wrzucić młodszemu bratu andka a że on bedzie głownie na nim grał potrzebuje jakieś romu co gładko śmiga :)
co polecacie?
pozdrawiam

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #468 dnia: Listopad 23, 2011, 08:19:10 »
siema
ja mam takie pytanko:
który rom jest akutalnie najstabilniejszy i najszybszy (taki który pozostawia najwiecej ramu i procka na appsy i gry)
muszę wrzucić młodszemu bratu andka a że on bedzie głownie na nim grał potrzebuje jakieś romu co gładko śmiga :)
co polecacie?
pozdrawiam
Na tak zadane pytanie dostaniesz mniej więcej tyle odpowiedzi ilu użytkowników forum. Może tylko nieco mniej. Pytanie jest zatem bezzasadne. Zobacz o jakich wypiekach ludzie najczęściej rozmawiają i sam podejmij decyzję.
Ja polecam http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/wszystko-dziala-na-tym-romie-(26-aug-2011)-nexushd2-gingerbread-v3-0-(/
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #469 dnia: Listopad 23, 2011, 08:28:36 »
Tak jak napisał malylysy, Nexus lub coś na CM7

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #470 dnia: Listopad 23, 2011, 12:53:41 »
siema
ja mam takie pytanko:
który rom jest akutalnie najstabilniejszy i najszybszy (taki który pozostawia najwiecej ramu i procka na appsy i gry)
muszę wrzucić młodszemu bratu andka a że on bedzie głownie na nim grał potrzebuje jakieś romu co gładko śmiga :)
co polecacie?
pozdrawiam
Na tak zadane pytanie dostaniesz mniej więcej tyle odpowiedzi ilu użytkowników forum. Może tylko nieco mniej. Pytanie jest zatem bezzasadne. Zobacz o jakich wypiekach ludzie najczęściej rozmawiają i sam podejmij decyzję.
Ja polecam http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/wszystko-dziala-na-tym-romie-(26-aug-2011)-nexushd2-gingerbread-v3-0-(/

Jeżeli tylko gry i czasami "dzwon", rzeczywiście ten Nexus jest debest :ok:

Połączone: Listopad 23, 2011, 13:19:33
Gdzieś z 10 minut stał w miejscu w końcu wyciągnąłem baterie i wgrałem rom nexus'a. Generalnie nie ogarniam instrukcji do energy rom'a, który próbowałem zainstalować, mianowicie instalacja wygląda nastepująco, najpierw magldr, póxniej hd2 nand tools i partycja, która ma być custom w system partitios size, natomiast w cache już nie podał jaka ma być wartość, dopiero w custom wpisuje się 180. Jak radziliście w cache wpisałem 5. Lecimy dalej, czyli wchodzimy w magldr i ad recovery, ok. Tylko później piszę żeby wrzucić na kartę rom, a następnie dla eu zrobić partycje na 1 gb natomiast gdy to wybieram pojawia się jeszcze ex czy coś takiego i nie cholery nie wiem co tam wpisać ale dałem na 0 mb. No i teraz niby ma się wybrać lokalizacje z romem na karcie sd, tylko przy tworzeniu partycji, cała paczka z romem się kasuje i karta jest pusta. Po cholerę człowiek piszę żeby robić tą partycje po wrzuceniu romu jak logiczne jest że rom i wszelkie inne rzeczy z karty zostaną wymazane. Stwierdziłem że wyciągnę kartę i wrzucę rom już po zrobieniu partycji, później owszem znalazło rom ale niestety tak jak pisałem pasek postępu staną w miejscu i nic więcej się nie działo, a że nie chciało mi się czekać, a miałem rom z inną instrukcją to wgrałem. W sumie chyba zostanę przy tej wersji, choć wolał bym coś z sense 3.5...
Rom, który wybrałeś - Energy™ -.¸¸.·´¯ Sense 3.5 Runnymede! jest rzeczywiście "śliczny", ale niezbyt szybki - to raz i prądożerny - to dwa. Praktycznie nie ma siły, aby nie trzeba go codziennie podłączać do ładowarki.. Czasami trzeba poczekać na otworzenie dialera czy menu. No niestety, coś za coś. Cieszą oczy wysmakowane ikony i bardzo ładna, dobrana tapeta. Generalnie NRGZ28 mógłby pracować w HTC nad wystrojem;)
Wadą instrukcji jest tylko to, że jest..zbyt rozbudowana, dajaca zbyt wiele możliwości (alternatywnych dróg postepowania). W naszych (rozumiem, że masz "polskiego" HD2?) instalacja sprowadza się do (uwaga - robię to PO RAZ OSTATNI i w opisie uwzględniam też pełne czyszczenie - i aparatu i karty - xspojlerx wybacz;) ) :
- wyjmij kartę mSD z aparatu i wsadź ją do czytnika kart
- używając np. Mini Tool Partition Wizard sformatuj kartę tworząc dwie partycje (zakładamy, że S = wielkość/pojemność Twojej karty):
  - partycja FAT32 Primary wielkość S-1024MB
  - partycja ext4 Primary wielkość 1024MB
  oczywiście nie zapomnij o formacie obu partycji - odpowiednio fat32 i ext4.
 - pod Windowsem widzisz tylko partycję fat32. To na nia wgrywasz plik .zip z obrazem androida (pobrany uprzednio z xda).
 - wyjmujesz karte z czytnika, wkładasz do telefonu.
- z telefonu wyjmujesz baterię, czekasz ok 5-10 sek. i wkładasz z powrotem. Naciskasz przycisk Vol- (z lewej strony) i trzymajac wciśniety naciskasz i trzymasz "czerwoną słuchawkę". Telefon "wstaje" i wchodzi w tryb bootloader (takie hmmm..niemęskie tęczowe paseczki;) )
 - podłaczasz telefon kablem USB do PC
- uruchamiasz z PC Task29 (poszukaj, jest na sieci).
- wgrywasz radio (polecam 2.15.50.14 lub inne, ale to jest ok).
- instalujesz MAGLDR113
- jak masz już MAGLDR113 instalujesz CWM. W katalogu musi być plik flash.cfg z parametrami. Może wyglądać np. tak:
         misc ya 1M
         recovery rrecov|ro|nospr 5M recovery_3.2.0.0_leo.img
         boot yboot|ro 5M
         system ya 180M
         cache ya 5M
         userdata ya|asize|hr allsize
 Naciskasz i trzymasz czerwona słuchawkę, pokaże Ci się czarny ekran i menu - wybierasz poz.5 - USB Flasher. Uruchamiasz "zieloną słuchawką", a nastepnie z Windowsa DAF.exe - patrz na ekran, postępuj wg poleceń.
- znowu uruchamiasz Boot menu, wybierasz AD Recovery - poz.8:
  - robisz Wipe data/factory reset, advanced/Wipe Dalvik i advanced/Wipe Battery Stats
  - uruchamiasz install zip from sdcard/choose zip from sdcadr, wybierasz plik, który nagrałes na kartę, naciskasz zieloną i czekasz, czekasz, czekasz..
- Jak nic nie spartoliłeś po drodze, po ok. 15-20 min. otrzymujsz komunikat, że zainstalowane. Wybierasz reboot, po czym czekasz, czekasz, czekasz i po ok. 10 min zaczynasz konfigurowac zainstalowanego andka.

Jak widać - nic trudnego;)

OK, zrobiłem to wbrew sobie - słowo honoru że po raz ostatni. Koledzy moderatorzy, admini i inni ważni;) - wybaczcie;)!
A jak się ktoś odezwie, że nieczytelna instrukcja etc - dam po łapach!!!
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2011, 13:19:33 wysłana przez pepe64 »
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #471 dnia: Listopad 23, 2011, 17:29:55 »
Ale słuchaj, mi nie chodziło o to, żeby napisać całą instrukcje bo mniej więcej wiem o co chodzi, natomiast zastanawia mnie fakt, czemu koleś w poście piszę, że najpierw wrzucamy rom, a później robić partycje... Troszkę nie po kolei. Natomiast partycje robiłem przez magldr czy cwm poprzez zaawansowane opcje. I tam najpierw zaznacza się partycje, a później jeszcze coś się wybiera, nie pamiętam teraz co dokładnie ale zakres jest od o do 256 mb... i tutaj nie wiedziałem co dalej. Ogólnie to tylko o to mi chodziło, bo wiem co i jak, naczytałem się na ten temat wystarczająco. Po prostu patrząc na to, jak pasek stoi w miejscu stwierdziłem że coś jest nie tak i przerwałem instalacje, zainstalowałem rom nexus'a i w sumie zadowolony jestem, gdyby nie fakt, że nie wszystko można na nim postawić (zwłaszcza gry dla zabicia nudy w pracy). Wygląd troszkę okrojony i dla tego chciałem Energy rom. No ale widać dobrze wybrałem. Czekam teraz na coś nowego :)

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #472 dnia: Listopad 23, 2011, 18:09:44 »
To drugie coś to jest swap, może być na 0.

*

Offline cziko

  • 23
  • Sprzęt: HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #473 dnia: Grudzień 07, 2011, 14:56:49 »
Witam :) Jakoś w maju 2011 kupiłem LEO z giełdy na pda, jestem zadowolony z jego pracy, ale czas na zmiany. Od początku był zainstalowany RafDroid HD 3.2.1 LIGHT SQ dlatego nic nie zmieniałem. Po przeczytaniu "ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0" nie jestem pewien który ze scenariuszy mam zastosować do zmiany na HyperDroid. Chciałem sprawdzić jaką wersja radia posiadam, ale gdy telefon się włącza na białym tle z zielony HTC, na dole nie ma tych 3 linijek czerwonego koloru :) Jeszcze gdy włączam telefon to pojawia się MAGLDR w wersji 1.13 ale odrazu bootuje system, nie mam takiego menu jak widziałem na kilku filmikach z xda. Proszę o jakieś podpowiedzi jak przejść na HyperDroid.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #474 dnia: Grudzień 07, 2011, 15:25:02 »
Skoro działa Ci android, to nie musisz zmieniać radia, żeby pojawiło Ci się menu musisz przytrzymać czerwoną słuchawkę po uruchomieniu telefonu. Scenariusz jaki Ci potrzebny to: S6 Zmiana ROMU na inny.

Przyda się pewnie też zmiana wielkości partycji systemowej, czyli S1 Instalacja MAGLDR, CMR ppkt: Formatowanie NAND, Instalacja CMR dla MAGLDR.
Dla HyperDroida będzie to chyba 150mb.

Kolejność w jakiej musisz to zrobić, to najpierw format partycji, wipe i instalacja romu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 15:27:26 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline dawid595

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #475 dnia: Styczeń 10, 2012, 17:07:42 »
Witam, obecnie zastanawiam się nad wyborem romu z Sense 3.5.

Mógłby mi ktoś powiedzieć, który z nich wybrać? (zależy mi głównie na szybkości i stabilności):
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1316632

A może są inne ciekawe romy z sense 3.5, które uciekły mojej uwadze?  :wink:
ANDROID + WP7

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #476 dnia: Styczeń 10, 2012, 17:31:40 »
Brałbym ten:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1316632
Jedna na żadnym romie z Sense 3.5 nie uświadczysz szybkości i stabilności...

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #477 dnia: Styczeń 13, 2012, 14:17:29 »
siema
ja mam takie pytanko:
który rom jest akutalnie najstabilniejszy i najszybszy (taki który pozostawia najwiecej ramu i procka na appsy i gry)
muszę wrzucić młodszemu bratu andka a że on bedzie głownie na nim grał potrzebuje jakieś romu co gładko śmiga :)
co polecacie?
pozdrawiam
Na tak zadane pytanie dostaniesz mniej więcej tyle odpowiedzi ilu użytkowników forum. Może tylko nieco mniej. Pytanie jest zatem bezzasadne. Zobacz o jakich wypiekach ludzie najczęściej rozmawiają i sam podejmij decyzję.
Ja polecam http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/wszystko-dziala-na-tym-romie-(26-aug-2011)-nexushd2-gingerbread-v3-0-(/

Jeżeli tylko gry i czasami "dzwon", rzeczywiście ten Nexus jest debest :ok:

Połączone: Listopad 23, 2011, 13:19:33
Gdzieś z 10 minut stał w miejscu w końcu wyciągnąłem baterie i wgrałem rom nexus'a. Generalnie nie ogarniam instrukcji do energy rom'a, który próbowałem zainstalować, mianowicie instalacja wygląda nastepująco, najpierw magldr, póxniej hd2 nand tools i partycja, która ma być custom w system partitios size, natomiast w cache już nie podał jaka ma być wartość, dopiero w custom wpisuje się 180. Jak radziliście w cache wpisałem 5. Lecimy dalej, czyli wchodzimy w magldr i ad recovery, ok. Tylko później piszę żeby wrzucić na kartę rom, a następnie dla eu zrobić partycje na 1 gb natomiast gdy to wybieram pojawia się jeszcze ex czy coś takiego i nie cholery nie wiem co tam wpisać ale dałem na 0 mb. No i teraz niby ma się wybrać lokalizacje z romem na karcie sd, tylko przy tworzeniu partycji, cała paczka z romem się kasuje i karta jest pusta. Po cholerę człowiek piszę żeby robić tą partycje po wrzuceniu romu jak logiczne jest że rom i wszelkie inne rzeczy z karty zostaną wymazane. Stwierdziłem że wyciągnę kartę i wrzucę rom już po zrobieniu partycji, później owszem znalazło rom ale niestety tak jak pisałem pasek postępu staną w miejscu i nic więcej się nie działo, a że nie chciało mi się czekać, a miałem rom z inną instrukcją to wgrałem. W sumie chyba zostanę przy tej wersji, choć wolał bym coś z sense 3.5...
Rom, który wybrałeś - Energy™ -.¸¸.·´¯ Sense 3.5 Runnymede! jest rzeczywiście "śliczny", ale niezbyt szybki - to raz i prądożerny - to dwa. Praktycznie nie ma siły, aby nie trzeba go codziennie podłączać do ładowarki.. Czasami trzeba poczekać na otworzenie dialera czy menu. No niestety, coś za coś. Cieszą oczy wysmakowane ikony i bardzo ładna, dobrana tapeta. Generalnie NRGZ28 mógłby pracować w HTC nad wystrojem;)
Wadą instrukcji jest tylko to, że jest..zbyt rozbudowana, dajaca zbyt wiele możliwości (alternatywnych dróg postepowania). W naszych (rozumiem, że masz "polskiego" HD2?) instalacja sprowadza się do (uwaga - robię to PO RAZ OSTATNI i w opisie uwzględniam też pełne czyszczenie - i aparatu i karty - xspojlerx wybacz;) ) :
- wyjmij kartę mSD z aparatu i wsadź ją do czytnika kart
- używając np. Mini Tool Partition Wizard sformatuj kartę tworząc dwie partycje (zakładamy, że S = wielkość/pojemność Twojej karty):
  - partycja FAT32 Primary wielkość S-1024MB
  - partycja ext4 Primary wielkość 1024MB
  oczywiście nie zapomnij o formacie obu partycji - odpowiednio fat32 i ext4.
 - pod Windowsem widzisz tylko partycję fat32. To na nia wgrywasz plik .zip z obrazem androida (pobrany uprzednio z xda).
 - wyjmujesz karte z czytnika, wkładasz do telefonu.
- z telefonu wyjmujesz baterię, czekasz ok 5-10 sek. i wkładasz z powrotem. Naciskasz przycisk Vol- (z lewej strony) i trzymajac wciśniety naciskasz i trzymasz "czerwoną słuchawkę". Telefon "wstaje" i wchodzi w tryb bootloader (takie hmmm..niemęskie tęczowe paseczki;) )
 - podłaczasz telefon kablem USB do PC
- uruchamiasz z PC Task29 (poszukaj, jest na sieci).
- wgrywasz radio (polecam 2.15.50.14 lub inne, ale to jest ok).
- instalujesz MAGLDR113
- jak masz już MAGLDR113 instalujesz CWM. W katalogu musi być plik flash.cfg z parametrami. Może wyglądać np. tak:
         misc ya 1M
         recovery rrecov|ro|nospr 5M recovery_3.2.0.0_leo.img
         boot yboot|ro 5M
         system ya 180M
         cache ya 5M
         userdata ya|asize|hr allsize
 Naciskasz i trzymasz czerwona słuchawkę, pokaże Ci się czarny ekran i menu - wybierasz poz.5 - USB Flasher. Uruchamiasz "zieloną słuchawką", a nastepnie z Windowsa DAF.exe - patrz na ekran, postępuj wg poleceń.
- znowu uruchamiasz Boot menu, wybierasz AD Recovery - poz.8:
  - robisz Wipe data/factory reset, advanced/Wipe Dalvik i advanced/Wipe Battery Stats
  - uruchamiasz install zip from sdcard/choose zip from sdcadr, wybierasz plik, który nagrałes na kartę, naciskasz zieloną i czekasz, czekasz, czekasz..
- Jak nic nie spartoliłeś po drodze, po ok. 15-20 min. otrzymujsz komunikat, że zainstalowane. Wybierasz reboot, po czym czekasz, czekasz, czekasz i po ok. 10 min zaczynasz konfigurowac zainstalowanego andka.

Jak widać - nic trudnego;)

OK, zrobiłem to wbrew sobie - słowo honoru że po raz ostatni. Koledzy moderatorzy, admini i inni ważni;) - wybaczcie;)!
A jak się ktoś odezwie, że nieczytelna instrukcja etc - dam po łapach!!!


odkopię ten temat, żeby nie zakładać nowego wątku

potrzebuje rady bo ni cholery nie mogę sobie poradzić z Energy SensationXL,
wersja Runnymede wgrała się pięknie hula, ale przestał ją rozbudowywać i skupił się na SensXL.

proszę o info kogoś kto przebrnął przez instalkę i Sens mu działa bo u mnie jak pojawią się koła to tak i całą noc mogą się kręcić.
gdzie jest myk który nie był potrzebny przy Runn'ie?


*

Offline MiNos

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsun Galaxy S4
  • Sprzęt: Samsun Galaxy S4
Rom z sense 3.x
« Odpowiedź #478 dnia: Styczeń 26, 2012, 10:24:36 »
Czy testował ktoś jakiś szybki rom z sense np 3.x? Szybki mam na myśli działający sprawnie bez zacinania się systemu.
Samsung Galaxy S4 + HTC HD2 [NexusHD2-ICS] + Sony Xperia J

*

Offline bapep

  • **
  • 167
Odp: Rom z sense 3.x
« Odpowiedź #479 dnia: Styczeń 26, 2012, 10:38:46 »
Tak, ja używam aktualnie http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119 i jestem z niego zadowolony, przede wszystkim wizualnie robi przepiękne wrażenie, działa szybko, nie zacina sie ,tylko trzeba wgrać dokładnie tak jak jest napisane w instrukcji. Trochę na początku problemów miałem, ale już się z tym uporałem i chyba zagości w moim HD2 na dłużej :)

Pozdrawiam