[Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?

  • 586 Odpowiedzi
  • 209632 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #420 dnia: Lipiec 07, 2011, 23:13:06 »
Tak, najlepszy rom z Sense 2.0 na rynku, szybki, stabilny i wszystko działa, 9 będzie wersja finalna, chyba że masz ochotę wesprzeć forum i wykupić konto vip - tam już ta wersja jest dostępna.

*

Offline PiotrDyrcz

  • **
  • 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond,SE X1,HTC HD,HTC HD2, HTC EVO 3D
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #421 dnia: Lipiec 11, 2011, 12:56:34 »
Gorrąco polecam ROM Coredroid w wersji 1.6.
Szybki, ładny z sense 2.0, nie ma łagów które bym zauważył. uzywam go ok, 2 miesiące z przerwami na testy innych wypieków.
zawsze wracam do niego gdyż wg. mnie to jakby finalna wersja pod ten "sprzęt". jedyny mankament co mnie denerwuje to rozruch ok. 2min. później chodzi jak burza. bateria w akceptowalnej wg mnie normie.

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #422 dnia: Lipiec 11, 2011, 14:46:39 »
no tak, to jeden z tych działających OK. Coredroid jest jednym z wielu działających bez zarzutu. Sense 2.0 niestety nie tylko jest znacznie uboższe ale i wolniejsze od takiego sense 2.1

Nasz rodzimy Barrdroid raczej mu w niczym nie ustępuje, a dzięki RAM od imilki ma duże szanse działać nawet sprawniej.
sgs III

*

Offline PiotrDyrcz

  • **
  • 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond,SE X1,HTC HD,HTC HD2, HTC EVO 3D
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #423 dnia: Lipiec 12, 2011, 09:45:41 »
a co proponujesz z sense 2.1 ?.
Testowałeś coredroid 2.1?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #424 dnia: Lipiec 12, 2011, 10:13:54 »
Spróbuj LeoRCMix, hybryda 2.1 i 3.0 chodzi bardzo ładnie, tu masz o nim wątek:
http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/leorcmix-s-v-1-9-(sense-2-1-sense-3-0)(raf-1-9oc)/

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #425 dnia: Lipiec 12, 2011, 10:19:40 »
hehe, dokładnie to samo poleciłem i jak zrobiłem send to zobaczyłem twoją odpowiedź ;-)

sgs III

*

Offline Zakatek

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #426 dnia: Lipiec 19, 2011, 20:20:07 »
Spróbuj LeoRCMix, hybryda 2.1 i 3.0 chodzi bardzo ładnie, tu masz o nim wątek:
http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/leorcmix-s-v-1-9-(sense-2-1-sense-3-0)(raf-1-9oc)/
Mocno się krzaczy ten soft ,czy może wcale ?Da się na nim pograć i czy nie ma takiego zjawiska jak na innych softach z sense ,że po jakimś czasie wszystko tnie niemiłosiernie ?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #427 dnia: Lipiec 19, 2011, 21:44:27 »
Nie tnie, chodzi bardzo dobrze, nawet po dłuższym użytkowaniu nie ma lagów.

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #428 dnia: Lipiec 20, 2011, 11:37:44 »
Witam!
Ja polecam nasz polski , kolegi Barrffind2  :ok:. BarrDroida 1.05 F używam już ponad 2 tygodnie, jest szybki,jak dotąd nie miałem żadnej zwiechy, poprawnie reaguje dotyk ekranu,nic się nie zacina, restartuje praktycznie w ciągu 2 min.,bateria trzyma ca 1.5 dnia przy użyciu umiarkowanym.nie doszukałem się praktycznie żadnych błędów.
Myślę, że wiele problemów bierze się z bezmyślnego instalowania niesprawdzonych aplikacji, które robią wielki bałagan w ROM-ie  a przy okazji mogą coś tam sobie doinstalowywać. Śmieci na markecie nie brakuje.
Przydał by się jeszcze może jakiś dobry antivir, działający w tle i niezżerający baterii oraz by nie spowalniał systemu.
Gdy ukaże się wersja cLK, która rozwiąże problem ładowania baterii na wyłączonym telefonie, to na nic więcej nie będę czekał.
Pozdrawima

*

Offline Zakatek

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #429 dnia: Lipiec 20, 2011, 15:20:43 »
Witam!
Ja polecam nasz polski , kolegi Barrffind2  :ok:. BarrDroida 1.05 F używam już ponad 2 tygodnie, jest szybki,jak dotąd nie miałem żadnej zwiechy, poprawnie reaguje dotyk ekranu,nic się nie zacina, restartuje praktycznie w ciągu 2 min.,bateria trzyma ca 1.5 dnia przy użyciu umiarkowanym.nie doszukałem się praktycznie żadnych błędów.
Myślę, że wiele problemów bierze się z bezmyślnego instalowania niesprawdzonych aplikacji, które robią wielki bałagan w ROM-ie  a przy okazji mogą coś tam sobie doinstalowywać. Śmieci na markecie nie brakuje.
Przydał by się jeszcze może jakiś dobry antivir, działający w tle i niezżerający baterii oraz by nie spowalniał systemu.
Gdy ukaże się wersja cLK, która rozwiąże problem ładowania baterii na wyłączonym telefonie, to na nic więcej nie będę czekał.
Pozdrawima
Jak długo trzyma bateria w porównaniu do np. romu z miui gdzie najlepsze wyniki są? Ten LeoRCmix ma te takie krzaczki czasami ,czy nie ? Chodzi mi o to że jak ostatnio wgrywałem jakiś rom z sense 3.0 to ciągle jakieś były.No i czy aparat działa na nim ,bo na Barrdroidzie na pewno jest.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #430 dnia: Lipiec 20, 2011, 17:33:47 »
Na BarrDroidzie i Leorcmix bateria trzyma całkiem ok, w Leorcmix nie ma żadnych krzaczków, aparat również działa.

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #431 dnia: Lipiec 22, 2011, 01:29:05 »
Witajcie szukam stabilnej wersji nand która da się zainstalowac na oryginalnym romie 3.14 dobrze by było żeby rom nie miał nakładki sense  i żeby jak najwięcej z rzeczy w nim działało będę wdzięczne za wszelkie sugestie.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #432 dnia: Lipiec 22, 2011, 08:37:36 »
Co do winmo 3.14 to nie ma znaczenia jaki rom wrzucisz, każdy Ci pójdzie jeśli skorzystasz z HSPL4.

Jak chcesz coś bez Sense, to bierz HYperDroida, Typhoona lub NexusHD2

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #433 dnia: Lipiec 23, 2011, 12:55:09 »
Ja ze swej strony polecam ten MIUI. Wszystko chodzi elegancko. Bateria średnio 32h. I ciekawa rzecz dla dłubaczy: oprócz standardowego System/app  kucharz dodał dodatkowy folder w ROMie Data/app z którego instalowane są aplikacje, ale które można tradycyjnie usunąć z telefonu - jak nie przypadną nam do gustu.

Mam jeszcze takie pytanie - czy bawiliście się może w modyfikowanie ROMów? Pewnie nie odkrywam Ameryki ale podmieniając nazwy moich ulubionych aplikacji (bez względu na ich "wagę") na te wstawione w ROM przez kucharzy - instalują się one bez problemów automatycznie. W ten sposób wstawiłem w ROM.zip własny Launcher (GO), odtwarzacz, kamerę, player czy choćby tapety a powywalałem te od kucharza. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2011, 12:56:45 wysłana przez Gandalf67 »

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] SD - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #434 dnia: Lipiec 24, 2011, 10:35:06 »
sprawdziłem [23.JUL.11][MAGLDR]D4RK MIUI v4.0 [tytung r10]

ładna kolorystyka (jeśli lubicie ciemne kolory - ja lubię), szybki i stabilny
nie ma języka polskiego, i wg autora standardowo już nie będzie miał innych języków niż chiński i angielski
nie wiem czy pasuje paczka lokalizacyjna

zdarzyło się raz, że po restarcie zgubił widgety z ekranu
podobny efekt był na którymś ostatnim miui (z lipca)
poza tym rom godny polecenia

namnożyło się tych romów miui - niestety różnią się od siebie tak jak romy z tą samą wersją sense
tu akurat D4RK miał coś w sobie
pozostali kucharze (inni niż jan.willem) też już sobie dali radę z lagami w menu na 2.3

przez moment używałem wersji od langthang, i była bardzo ok
ten kucharz jest chyba najbardziej pracowity - aktualizację są bardzo częste no i wydaje 2-3 romy, nie tylko miui

miui ladyboo jakoś mi nie pasował, nawet już nie pamiętam co było nie tak, ponieważ wyleciał w ciągu 15 minut ...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2011, 10:40:20 wysłana przez lemar123 »

*

Offline _patryk

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2, x51v
    heyah
Odp: [21 JUL][MAG/cLK] ..::: BPSense HD v2.0 :::.. [Sense 2.1][Raf's 1r9]
« Odpowiedź #435 dnia: Lipiec 24, 2011, 11:31:08 »
Poszukuję ROMu (dowolna baza: Desire, Desire HD...) z Sense (2.0 lub 2.1) na cLK (MGLDR w ostateczności) bez błędów typu low income volume. Czy wszystkie Romy z kernelem Raf1.8/1.9 mają taką przypadłość? Używałem ostatnio Typhoon CM7 (tytung 10) i tam głośność połączeń jest znakomita. Który Sense też jest głośny?

odp
« Odpowiedź #436 dnia: Lipiec 24, 2011, 11:48:37 »
Najlepszy rom z Sense jaki testowałem na cLK to Qaliza's Deisre HD ARA v1.2.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1090886

« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2011, 13:01:37 wysłana przez tomekn90 »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #437 dnia: Lipiec 24, 2011, 11:51:28 »
[mod]_patryk zadawaj pytania we właściwych wątkach[/mod]

Tak, low call volume to przypadłość kernela raf'a. Więc poszukaj czegoś z innym kernelem lub czegoś w czym ten kernel podmienić się da.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2011, 11:53:37 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #438 dnia: Wrzesień 19, 2011, 10:30:18 »
wg mnie coś niedobrego coś się stało się ostatnio z MIUI by jan.willem
od mniej więcej dwóch wersji zauważam coraz większe "mulenie się" systemu

dla testu wgrałem najnowszego Hyperdroida (3.0) i do czasu naprawienia MIUI przesiadam się na ten rom
MIUI było świetne przed gingerbreadem - dla 2.3 długo czekaliśmy na sensowny wypiek

HyperDrod CM7 działa w moim odczuciu z 2 razy szybciej
i tak używam GO Launcher/Contacts/Dialer EX więc w zasadzie tylko menu systemowe uległo zmianie
oczywiście trzeba doinstalować kilka aplikacji, które MIUI miało w standardzie :-)

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #439 dnia: Wrzesień 22, 2011, 11:15:44 »
było, minęło ...  :proud:
ponieważ kilka nocnych godzin w StandBy drenowało baterię o 40% mimo, że przekonałem się do innego DPI (i teraz mi tego brak) pożegnałem się z HyperDroidem - na XDA sporo ludzi ma problem z drenażem baterii, ale są też szczęściarze, którym bateria chodzi OK :-)

no i wróciłem do starego, dobrego MIUI ponieważ Typhoon CM7 mi niestety nie startował po instalacji (może wymaga partycji na karcie SD)

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #440 dnia: Wrzesień 22, 2011, 11:33:28 »
Chyba nie wymaga... No od dpi HyperDroida ciężko się odzwyczaić :P

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #441 dnia: Wrzesień 27, 2011, 15:40:34 »
było, minęło ...  :proud:
ponieważ kilka nocnych godzin w StandBy drenowało baterię o 40% mimo, że przekonałem się do innego DPI (i teraz mi tego brak) pożegnałem się z HyperDroidem - na XDA sporo ludzi ma problem z drenażem baterii, ale są też szczęściarze, którym bateria chodzi OK :-)

no i wróciłem do starego, dobrego MIUI ponieważ Typhoon CM7 mi niestety nie startował po instalacji (może wymaga partycji na karcie SD)

no i przywitałem znowu jak odkryłem jak ostatecznie zresetować statystki
błędem była próba usuwania statystyk z poziomu androida
zadziałało dopiero po sformatowaniu NAND (tym razem z nie próbowałem z CMR, ale może wystarczy)
w każdym razie po przeformatowaniu nand problem z drenażem baterii zniknął - mam teraz 5-9 mA na HyperDroid 3.0.1 (trzeci dzień)

Soft do mojego LEO
« Odpowiedź #442 dnia: Październik 10, 2011, 12:57:35 »
Witam was, na wstepię proszę wszystkich narwańców o wyrozumiałość i powściągliwość, bo trudno ogarnąć wszystkie tematy żeby się dowiedzieć "co z czym". Proszę o wasze subiektywne jak i w miare możliwości obiektywne opinie na temat romów. Może napisze na czym mi najbardziej zależy i będzie łatwiej coś doradzić. Chciałbym aby nowy ROM był:
- stabilny
- nie wieszał sie
- chodził szybko i płynnie
- żeby działał market bez problemów
- zeby wszystkie aktualizacje typu pogoda, facebook, poczta aktualizowaly się bez problemów (na WM o facebooku to już dawno zapomniałem, aktualizował sie tylko przez około miesiąc)
- żeby działało WiFi
- żeby działał GPS (wiadomo, nawigacja się przyda :))
- żeby generalnie wszystko chodziło tak jakbym wziął np Desire'a do ręki
Prosiłbym również o umotywowanie jakoś swoich przekonań. Dziękuje z góry i pozdrawiam.

Połączone: Październik 10, 2011, 13:35:40
nigdy wiecęj nie chce mieć nic wspólnego z WM 6.5, dno to za mało powiedziane, a i dodam jeszcze bo nie wiem czy to jest istotne, na karcie pamieci może być jakaś część systemu, bo czytalem w niektórych postach że jest tak że może być część systemu na karcie albo w całości w telefonie.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2011, 13:35:40 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline Bumier

  • 9
  • Sprzęt: Note 2, HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #443 dnia: Październik 10, 2011, 15:00:36 »
karuzel polecam rom hypedroid cm7 (link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=769026)

uzywam od ponad pol roku, zero problemów, wszystko działa ! (mam 1gb ext3 partycje)
w obecnej najnowszej wersji jest lipna czcionka, dlatego zaraz po instalacji romu polecam zainstalowac przez recovery plik zmieniajacy czcionkę na tą ze starszej wersji, moim zdaniem jest duzo lepsza
screeny na xda sa mocno nieaktualne (ale ze stara czcionką), najlepiej sam przetestuj


« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2011, 15:03:01 wysłana przez Bumier »

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #444 dnia: Październik 10, 2011, 21:19:50 »
co do testowania, to narazie sobie odpuszcze, chcę póki co wybrać jak najlepszy ROM na jakiś czas, z czasem na pewno będe się bawił i zmieniał co chwile, ale póki co jestem zbyt niedoświadczony a nie chce uwalić sprzętu, czekamy na opinie innych :)

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #445 dnia: Październik 10, 2011, 21:48:12 »
HyperDroid jest bardzo ok :ok: ewentualnie jeżeli chcesz coś z Sense to śmiało można polecić BarrDroida, chociaż jest on odrobinę wolniejszy od CM, jednakże jest to domena wszystkich romów Sense... Co do uwalenia sprzętu, jak już raz zainstalujesz cLK lub MAGLDR, to w romach możesz przebierać jak w ulęgałkach :P

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #446 dnia: Październik 10, 2011, 22:05:08 »
Co do uwalenia sprzętu, jak już raz zainstalujesz cLK lub MAGLDR, to w romach możesz przebierać jak w ulęgałkach :P
haha co za błyskotliwe porównanie :D tak tak, ROM chciałbym z Sense, a póki co nie wiem nawet co to jest "cLK" i "MAGLDR" :D ale spoko, jak już wybiore ROM to się dowiem :p caly czas czekam na wiecej opini. xspojlerx a Ty testowałeś jeszcze jakieś inne ROMy z Sense godne polecenia?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #447 dnia: Październik 10, 2011, 22:26:36 »
Testowałem bardzo wiele, z Sense i bez Sense, i z czystym sumieniem mogę polecić Ci tylko ten, reszta albo lubi się zwieszać podczas odbierania połączenia, albo chodzi wolno i jest b. niestablina, zwłaszcza te z nowszymi Sense... BarrDroid gości chyba u mnie najdłużej ze wszystkich dotychczasowych romów.

a póki co nie wiem nawet co to jest "cLK" i "MAGLDR" :D ale spoko, jak już wybiore ROM to się dowiem :p
Wszystkiego dowiesz się w Guide w naszym dziale :ok:

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #448 dnia: Październik 11, 2011, 00:43:03 »
co do tego BarDroida, wszystko w nim działa? WiFi, gps , aktualizacje wszystkie, market, internet z sieci, nie muli za bardzo ?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #449 dnia: Październik 11, 2011, 08:24:01 »
Wszystko działa :ok: