[Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?

  • 586 Odpowiedzi
  • 209291 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 17, 2011, 17:12:48 »
mam problem z wgraniem tego ROMU, wszystko elegancko sie wgrało przez CWM po czym robie reebot...laduje sie MAGLDR i bootuje z nand, pokazuje sie logo htc i reeboot i tak wkółko.
Na karcie mam tylko fat32, wgrywałem wersje TMOUSE czyli bez ext4 na sd.
Z tego co pisze CWM wystarczy wgrac wersję dla 250mb.
Dobrze to zrozumiałem>? co moze być nie tak?

która wersja? 0,3 jest zdecydowanie inna od poprzednich. Masz TMOUS? (jak tak to graty).. Czy oby masz najnowsze wersje CWM i MGLDR?
sgs III

*

Offline playerone

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH DIAMOND
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 17, 2011, 17:44:42 »
mam problem z wgraniem tego ROMU, wszystko elegancko sie wgrało przez CWM po czym robie reebot...laduje sie MAGLDR i bootuje z nand, pokazuje sie logo htc i reeboot i tak wkółko.
Na karcie mam tylko fat32, wgrywałem wersje TMOUSE czyli bez ext4 na sd.
Z tego co pisze CWM wystarczy wgrac wersję dla 250mb.
Dobrze to zrozumiałem>? co moze być nie tak?

która wersja? 0,3 jest zdecydowanie inna od poprzednich. Masz TMOUS? (jak tak to graty).. Czy oby masz najnowsze wersje CWM i MGLDR?

Niestety TMOUSE nie wgrałem. Jak sie okazuje trzeba miec partycje nie 250 a 400mb. Wgrałem natomiast normalna  wersje na partycji 220mb.
Mam Mgldr 1.13, niestety za nic nie moge stworzyc partycji 400mb, wywala przy ładowaniu DAF.exe komunikat Parse Failded CFG At failed 6....i nic nie idzie.
Ktoz zna przyczyne?
HTC Touch Diamond - WM 6.1 + Sense 2.1

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 18, 2011, 10:37:09 »
Wręcz przeciwnie. Miałem wcześniej ustawione na 400m i dla wersji 0.3 zmieniłem do 220. Niestety nie dało rady zrobić update co mnie strasznie wnerwiło ale po zainstalowaniu 0.3 "na czysto" hula jak zły. Playerone przy braku odpowiedzi na moje podstawowe pytania + dość szczątkowym opisie twoich działań nie potrafię ci poradzić. Gwarantuję jednak, że "to działa" ;-)

imilka's RAM Desire HD RC0.1 oraz RC0.3 (17 FEB) - dla osób które niemiały z tym wcześniej styczności polecam. Ci którzy chcą dokonać update ostrzegam - NIE DA SIĘ. Dziwna ryba jaka. Nie ma app2ext tylko app2sd a jednak korzysta z partycji EXT. Jest bardzo płynna i u mnie prznajmniej się nie przycina ale za to prądożerna i słabiutko w quadrancie wypada. ręcz najgorzej ze znanych mi romów @1.5 i tylko 1400 punktów. Pomimo to nie mam żadnych lagów, a telefon wybudza się w czasie 0.5-1s. Wbrew wynikom płynącym z wszelakich testów jestem z tej wersji całkiem zadowolony.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 10:45:51 wysłana przez lulek »
sgs III

*

Offline playerone

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH DIAMOND
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 18, 2011, 13:07:03 »
Wręcz przeciwnie. Miałem wcześniej ustawione na 400m i dla wersji 0.3 zmieniłem do 220. Niestety nie dało rady zrobić update co mnie strasznie wnerwiło ale po zainstalowaniu 0.3 "na czysto" hula jak zły. Playerone przy braku odpowiedzi na moje podstawowe pytania + dość szczątkowym opisie twoich działań nie potrafię ci poradzić. Gwarantuję jednak, że "to działa" ;-)

Na jakie pytania mam odpowiedzieć? Napisałem że nie moge wgrac partcji 400mb bo wywala bład. za to partycja 250mb wgrywa sie bez problemu. Tyle ze na partycje 250mb nie wgram TMOUSE 0.3.
Narazie mam wgrane wersje EU.
Powiedz mi jak to jest z partycjami na karcie. Wymagane sa 3 partycje ext4 czy wystarczy jedna ext4 1gb?
HTC Touch Diamond - WM 6.1 + Sense 2.1

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 18, 2011, 13:44:23 »
Wręcz przeciwnie. Miałem wcześniej ustawione na 400m i dla wersji 0.3 zmieniłem do 220. Niestety nie dało rady zrobić update co mnie strasznie wnerwiło ale po zainstalowaniu 0.3 "na czysto" hula jak zły. Playerone przy braku odpowiedzi na moje podstawowe pytania + dość szczątkowym opisie twoich działań nie potrafię ci poradzić. Gwarantuję jednak, że "to działa" ;-)

Na jakie pytania mam odpowiedzieć? Napisałem że nie moge wgrac partcji 400mb bo wywala bład. za to partycja 250mb wgrywa sie bez problemu. Tyle ze na partycje 250mb nie wgram TMOUSE 0.3.
Narazie mam wgrane wersje EU.
Powiedz mi jak to jest z partycjami na karcie. Wymagane sa 3 partycje ext4 czy wystarczy jedna ext4 1gb?

mister. Nie tylko nie przeczytałeś moich pytań ale i pierwszego posta z instrukcją wgrywania romu.
1. Do wgrania wersji 0.3 wymagany/rekomendowane jest CWM 220mb. 400 było do wersji 0,1.
2. W opisie masz tel. HTC Diamond, piszesz coś o TMOUS. Skąd ja mam wiedzieć jaki ty masz telefon?
3. Zadałem pytanie o wersję CWM i nie doczekałem się odpowiedzi. Z tego co rozumiem to nie poległeś na instalacji romu, a samego CWM. Czy się mylę?
4. Czy wszystko czyt: karta + nand zostało sformatowane przed rozpoczęciem instalki?
3. Wymagana jedna partycja EXT4 dla EU i zero dla TMOUS. Polecana wielkość min 512, a max 1536 mega.

« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 13:48:30 wysłana przez lulek »
sgs III

*

Offline playerone

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH DIAMOND
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 18, 2011, 13:53:23 »
Wręcz przeciwnie. Miałem wcześniej ustawione na 400m i dla wersji 0.3 zmieniłem do 220. Niestety nie dało rady zrobić update co mnie strasznie wnerwiło ale po zainstalowaniu 0.3 "na czysto" hula jak zły. Playerone przy braku odpowiedzi na moje podstawowe pytania + dość szczątkowym opisie twoich działań nie potrafię ci poradzić. Gwarantuję jednak, że "to działa" ;-)

Na jakie pytania mam odpowiedzieć? Napisałem że nie moge wgrac partcji 400mb bo wywala bład. za to partycja 250mb wgrywa sie bez problemu. Tyle ze na partycje 250mb nie wgram TMOUSE 0.3.
Narazie mam wgrane wersje EU.
Powiedz mi jak to jest z partycjami na karcie. Wymagane sa 3 partycje ext4 czy wystarczy jedna ext4 1gb?

mister. Nie tylko nie przeczytałeś moich pytań ale i pierwszego posta z instrukcją wgrywania romu.
1. Do wgrania wersji 0.3 wymagany/rekomendowane jest CWM 220mb. 400 było do wersji 0,1.
2. W opisie masz tel. HTC Diamond, piszesz coś o TMOUS. Skąd ja mam wiedzieć jaki ty masz telefon?
3. Zadałem pytanie o wersję CWM i nie doczekałem się odpowiedzi. Z tego co rozumiem to nie poległeś na instalacji romu, a samego CWM. Czy się mylę?
4. Czy wszystko czyt: karta + nand zostało sformatowane przed rozpoczęciem instalki?
3. Wymagana jedna partycja EXT4 dla EU i zero dla TMOUS. Polecana wielkość min 512, a max 1536 mega.

1. próbowałem wgrać Tmouse na CWM 220. niby poszlo ok..ale telefon po dojsciu do logo htc sie resetuje, i od nowa to samo.
w poscie 276 na xda sam imilka mowi o CWM 400mb.
2.no raczej diamonda nie mam.skoro pisze w dziale hd2 to latwiej sie domyslec po tym niz po opise telefonu.
3.ja utworzylem 2 partcje ext4...jest ok ale zmienie na jedna bo szkoda miejsca :)

HTC Touch Diamond - WM 6.1 + Sense 2.1

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 18, 2011, 14:02:51 »
I dalej nie wiem jaki masz telefon (EU czy TMOUS). Odpadam   :sad:
sgs III

*

Offline playerone

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH DIAMOND
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 18, 2011, 14:12:36 »
I dalej nie wiem jaki masz telefon (EU czy TMOUS). Odpadam   :sad:

Przeciez pisalem post wyżej ze hd2, a wgrany mam EU 0.3.
Pisze ze Tmouse nie moge wgrac.
HTC Touch Diamond - WM 6.1 + Sense 2.1

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 18, 2011, 14:21:15 »
Radzę spokojnie od początku. Nie zastanowiło Cię, że piszą na forach o jakimś magicznym TMOUS, OBOE, EU? Żadnych refleksji, pytań, a co to te TMOUS? Próbujesz instalować rom na inny telefon niż posiadasz i dziwisz się że nie działa?  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sgs III

*

Offline playerone

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH DIAMOND
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 18, 2011, 14:27:49 »
Radzę spokojnie od początku. Nie zastanowiło Cię, że piszą na forach o jakimś magicznym TMOUS, OBOE, EU? Żadnych refleksji, pytań, a co to te TMOUS? Próbujesz instalować rom na inny telefon niż posiadasz i dziwisz się że nie działa?  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Podejrzewam ze TMOUS jest dla HD2 z 1gb ROM.
Jednak juz nie oto mi chodzi. Chce wiedziec tylko czy w naszym polskim hd2 mozna ustawic partycje 400mb.
HTC Touch Diamond - WM 6.1 + Sense 2.1

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 18, 2011, 14:40:36 »
A właśnie o to chodzi jaki masz telefon.. Przynajmniej patrząc na problemy które opisywałeś. Próbowałeś instalować rom, który nie miał prawa się dać zainstalować. Jako że nie przyszło mi (ani nikomu z przeglądających) do głowy że można wpaść na taki pomysł to nawet Ci pogratulowałem, że posiadasz lepszą wersję Leosia. A potem widząc, że jednak nie za bardzo kojarzysz o co chodzi wielokrotnie konsekwentnie się dopytywałem co masz za telefon. Konsekwentnie nie odpowidałeś ale po kolejnym twoim poście dało się w końcu domyśleć, w czym problem.

O CWM jest oddzielny wątek i masz tam wszystko jak kawe na ławe opisane.  CWM robisz jakie ci się żywnie podoba i wszystko się powinno udać o ile przeczytasz FAQ tak abyś miał świadomość popełnianych czynności.

pozdrawiam
sgs III

*

Offline playerone

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH DIAMOND
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 18, 2011, 14:50:08 »
A właśnie o to chodzi jaki masz telefon.. Przynajmniej patrząc na problemy które opisywałeś. Próbowałeś instalować rom, który nie miał prawa się dać zainstalować. Jako że nie przyszło mi (ani nikomu z przeglądających) do głowy że można wpaść na taki pomysł to nawet Ci pogratulowałem, że posiadasz lepszą wersję Leosia. A potem widząc, że jednak nie za bardzo kojarzysz o co chodzi wielokrotnie konsekwentnie się dopytywałem co masz za telefon. Konsekwentnie nie odpowidałeś ale po kolejnym twoim poście dało się w końcu domyśleć, w czym problem.

O CWM jest oddzielny wątek i masz tam wszystko jak kawe na ławe opisane.  CWM robisz jakie ci się żywnie podoba i wszystko się powinno udać o ile przeczytasz FAQ tak abyś miał świadomość popełnianych czynności.

pozdrawiam

Ok z tym Tmouse moj bład, przyznaje.
Jednak z CWM i partycja 400mb napewno nie robie błedu skoro wgrywam  tak samo jak 250mb.Tyle ze przy 250mb ładnie sie wgrywa a jak chce 400mb to wywala sie na pliku DAF.exe na kompie.
A przeciez metodyka jest ta sama wiec nie ma mowy o błędzie.
HTC Touch Diamond - WM 6.1 + Sense 2.1

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 18, 2011, 14:55:45 »
też zadawałem Ci dodatkowe pytania na które nie odpowiedziałeś ale w tym temaci ci nie pomogę - odsyłam do wątko o CWM - tam z pewnością ktoś Ci udzieli porady. Sugeruję jednak na przyszłość więcej informacji i faktów w opisie twoich problemów. Proszę nie pisz tu więcej o CWM
sgs III

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 18, 2011, 15:03:37 »
A właśnie o to chodzi jaki masz telefon.. Przynajmniej patrząc na problemy które opisywałeś. Próbowałeś instalować rom, który nie miał prawa się dać zainstalować. Jako że nie przyszło mi (ani nikomu z przeglądających) do głowy że można wpaść na taki pomysł to nawet Ci pogratulowałem, że posiadasz lepszą wersję Leosia. A potem widząc, że jednak nie za bardzo kojarzysz o co chodzi wielokrotnie konsekwentnie się dopytywałem co masz za telefon. Konsekwentnie nie odpowidałeś ale po kolejnym twoim poście dało się w końcu domyśleć, w czym problem.

O CWM jest oddzielny wątek i masz tam wszystko jak kawe na ławe opisane.  CWM robisz jakie ci się żywnie podoba i wszystko się powinno udać o ile przeczytasz FAQ tak abyś miał świadomość popełnianych czynności.

pozdrawiam

Ok z tym Tmouse moj bład, przyznaje.
Jednak z CWM i partycja 400mb napewno nie robie błedu skoro wgrywam  tak samo jak 250mb.Tyle ze przy 250mb ładnie sie wgrywa a jak chce 400mb to wywala sie na pliku DAF.exe na kompie.
A przeciez metodyka jest ta sama wiec nie ma mowy o błędzie.
dokładniej to jesteś drugim delikwentem, który usiłuje wgrywać rom dla TMOUS na Euro HD2 ...
lulek ma rację wysyłając Cię do wątku o CMR
a błędem jest próba wgrania obrazu partycji większego niż wolne NAND, które Ci po zrobieniu 400 MB partycji system pozostało

podaj tam zawartość flash.cfg (dla 250 i 400 mb) i listing plików w katalogu z DAF, to Ci wyjaśnię co się dzieje

Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 19, 2011, 19:12:28 »
Lulek
Dzieki za zalozenie tego tematu i poswiecenie czasu na testowanie romow z sense hd.
Chcialbym sie dowiedziec jak bulid Imilki RAM sie sprawuje po kilku dniach uzytkowania?

*

Offline mirekbb

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Orange postpaid
  • Sprzęt: Wizard, Tytn, HD2
Moje wrażenia z 5 ROMów
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 19, 2011, 19:19:46 »
Witajcie,
przetestowałem 5 romów w sposób maksymalnie amatorski, czyli instalacja -> podoba się/nie podoba się -> obserwacja ramu i baterii -> przegląd aplikacji i widżetów -> następny proszę. Dlatego wyraz "przetestowałem" w moim odczuciu jest sporym nadużyciem :wink:

Niemniej, być może komuś się przyda taka wiedza (jeśli Administrator uzna wątek za bez znaczenia to można usunąć)

Oto co przewinęło się przez mój HD2:
1. DFT_LEO_NAND_Android
1. 2.2, z sense, zwyczajny, bateria od rana do wieczora czyli jak w WM, ram po Task Kill około 200MB
2. NexusHD2-Gingerbread_V2.2_NAND__Android-2.3.2___for_MAGLDR-1.11_
2. 2.3, bez sense, brak friendstream, ulubionych kontaktów i kilku innych, po zainstalowaniu Elixir'a zaczął się zacinać
3. ANDROI_PPC-SHIFTPDA_GingerBread 2.3.2_WP7S V1 NAND (07.Feb)
3. 2.3, bez sense, dodatkowa nakładka imitująca WP7, jakoś mi "nie leży"
4. HyperDroid-GBX-v5.0-signed
4. 2.3, bez sense, NIE GAŚNIE PODŚWIETLENIE po wyłączeniu wyświetlacza :mysli:
5. CleanDROID 2.02
5. 2.2, bez sense, bardzo lekki, "większa rozdzielczość", dużo wolnego ramu (po Task Kill około 260MB), minimalna ilość aplikacji, BT szybko wcina baterię, po restarcie zniknęły widżety doinstalowane z marketu :-|

Najbardziej zadowolony byłem z ostatniego bo dużo ramu zostawia, wspomniana rozdzielczość daje ostrzejszy obraz, więcej ikonek (chociaż jednocześnie przez to klawisze w klawiaturze są za małe), brakuje mi kilku widżetów (friendstream, kalendarz na cały ekran, ulubione kontakty, a nie potrafię tego doinstalować - BTW, ktoś pomoże?  :) ), jednak znikające widżety to już za dużo. Wqrzyłem się i szukam dalej. To są moje subiektywne odczucia, najlepiej samemu potestować.


Jednocześnie mam pytanie do Was: który rom wybrać? Tak wiem, pytanie było, odpowiedzi, że każdy szuka czegoś innego i trzeba testować też były. Nie chodzi mi o podejmowanie decyzji za mnie, tylko o podpowiedź. Oto czego szukam:
1. Z tego co się doczytałem to rom musi być NAND (zrozumiałem z forum, że takie są najlepsze i tylko taki nauczyłem się instalować :) )
2. Dużo widżetów do wyboru (chyba że ktoś mi wyjaśni jak doinstalować brakujące)
3. Taka "rozdzielczość" ja w nr 5. z mojej listy i możliwość decydowania ile ma być kolumn i rzędów (wtedy Elixir nie będzie mi już potrzebny)
4. Żywotność baterii i ilość wolnego ramu też ważne ale nie priorytetowo.

Liczę na pomoc bardziej doświadczonych ode mnie w powyższych tematach, za co bardzo serdecznie z góry dziękuję!

Pozdrawiam,
Mirek
RADIO: 2.15.50.14
ROM: BarrDroid Barr2

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 19, 2011, 22:48:19 »
A dziękuję. Krótko czas mu służy.

RC0.3 po 2 dniach stało się płynne i łagodne dla baterii. Wersję tą zaktualizowałem obecnie do 1.0. Nestety mogą wynkać jakieś problemy z tej przyczyny, że zrobiłem chamski update ale jakoś działa. Opiszę dopiero po kilku dniach testowania. Mogę z miejsca jedynie pochwalić czas startu telefonu z tym, systemem. Super. Na razie w 1.0 lagów również brak.
sgs III

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Moje wrażenia z 5 ROMów
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 19, 2011, 23:50:20 »
Jak dla mnie super, że więcej osób chce się podzielić swoimi doświadczeniami z instalacji kolejnych romów.

Ne wiem co masz na myśli przez "dużo widgetów". Toż to zwykłe programiki, które każdy dowoli może sobie instalować. Jedynie sense nie można samemu. Swoją drogą jak za moment pojawi się sense 2.1 pod gingerbread pewnie inne wersje sense pójdą w odstawkę i będzie do wyboru albo szybko (=bez sense) albo pięknie, funkcjonalnie i przepastnie sense 2.1.

ps. Nie powinno się "taskkilować" aplikacji w android.
sgs III

*

Offline mirekbb

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Orange postpaid
  • Sprzęt: Wizard, Tytn, HD2
Odp: Moje wrażenia z 5 ROMów
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 20, 2011, 08:18:42 »
Faktycznie, malo precyzyjnie sie wyrazilem. Po tym jak napisales zaczalem sie zastanawiac czy moze to czego szulam i nazuwam widzetem to czesc sense, hmmm ...
Mialem na mysli friendstream, widzet kalendarza na caly ekran, maile na caly ekran, smsy na caly ekran... Takie cos mialem w pierwszym opisanym romie.

Prosze o podpowiedz czy dobrze kombinuje i nadal z ciekawoscia oczekuje polecen i odpowiedzi do pierwszego postu.

Pozdrawiam,
Mirek
RADIO: 2.15.50.14
ROM: BarrDroid Barr2

*

Offline CaSspeR

  • ****
  • 595
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android User
  • Sprzęt: HTC HD2 with ANDROID; Asus Transformer 32GB
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 20, 2011, 08:42:16 »
Ja też bym chciał tą Imilkę RAM zainstalować, ale jest tak szczątkowe info na temat instalacji, że naprawdę nie wiem jak się za to zabrać. Mógłby ktoś poratować?? Rozumiem, że najpierw w Gparted zrobić partycję Fat32 i jedną ext4 (nie wiem, jaka wielkość). A potem postępować już jak w opisie instalacji tego romu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=908528 ??

Z góry dzięki za pomoc  :ok:

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Moje wrażenia z 5 ROMów
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 20, 2011, 08:49:55 »
rozdzielczość w CleanDROID możesz bez problemu przywrócić do standardowej
od razu to zrobiłem, w wątku na xda jest napisane jak to zrobić  :wink:
widgety o których piszesz to SenseUI, są oczywiście ich zamienniki w markecie, na launcherze SenseUI nie uzyskasz 5 rzędów na pulpicie (przynajmniej nie znam sposobu)
do tego są potrzebne inne Launchery:
- Launcher Pro Plus (płatny zawiera widgety podobne do SenseUI kalendarz, SMS, FB i inne), darmowa wersja bez Plus, wszystkie opcje ale bez widgetów
- ADW Launcher
- GO Launcher

*

Offline mirekbb

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Orange postpaid
  • Sprzęt: Wizard, Tytn, HD2
Odp: Moje wrażenia z 5 ROMów
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 20, 2011, 10:08:43 »
Dzięki za odpowiedź.
Mi rozdzielczość w cleandroid pasuje i to bardzo:) tylko czy mogę mieć większą klawiaturę przy takiej rozdziałce? (klawiatura to jedyny minus tej rozdzielczości)
Co do sense i widżetów to wszystko mi wyjaśniłeś - dzięki.
Dochodzę do wniosku że w takim razie najlepszy byłby cleandroid z sense, dałoby to dobrą rozdziałkę i przydatne mi widżety, tylko czy wtedy byłby "clean"  :wink:

Przy okazji czy mieliście problem z synchronizacją kontaktów z FB? Dokładnie chodzi mi o parowanie kontaktów o przybliżonych a nie identycznych nazwach. W pierwszym romie który miałem nie było z tym problemu i np. kolega Wojtek, który na FB ma w profilu imię Wojciech zostali skojarzeni, kontakt Mama z googla został skojarzony z profilem Mamy na FB mimo iż ma tam imię i nazwisko. Może pomoże ktoś w czym rzecz?

Od częstotliwości moich pozdrowień będziecie zdrowi przez rok  :grin:

Pozdrawiam,
Mirek
RADIO: 2.15.50.14
ROM: BarrDroid Barr2

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 20, 2011, 13:43:27 »
Pozostaje tylko problem polaczenia sense z cleandroidem, tak jak napisal marcinl, chyba jedynym rozwiazaniem byloby zaiwestowanie w platna alternatywna nakladke ktora posiada podobne widgety.

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 20, 2011, 23:36:16 »
Ja też bym chciał tą Imilkę RAM zainstalować, ale jest tak szczątkowe info na temat instalacji, że naprawdę nie wiem jak się za to zabrać. Mógłby ktoś poratować?? Rozumiem, że najpierw w Gparted zrobić partycję Fat32 i jedną ext4 (nie wiem, jaka wielkość). A potem postępować już jak w opisie instalacji tego romu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=908528 ??

Z góry dzięki za pomoc  :ok:


Szczerze polecam. Partycje robisz ile ci się podoba, w końcu to miejsce na TWOJE PROGRAMY. Możesz gpartem, możesz, paragonem pod windows, a możesz telefonem pod CWM. Do wyboru, do koloru. Instalacja naprawdę prosta i bezproblemowa w wersji finalnej. Działą u mnie 3 dzień i jest = perfekt płynna.

 

Połączone: Luty 20, 2011, 23:40:44
Dzięki za odpowiedź.
Mi rozdzielczość w cleandroid pasuje i to bardzo:) tylko czy mogę mieć większą klawiaturę przy takiej rozdziałce? (klawiatura to jedyny minus tej rozdzielczości)
Co do sense i widżetów to wszystko mi wyjaśniłeś - dzięki.
Dochodzę do wniosku że w takim razie najlepszy byłby cleandroid z sense, dałoby to dobrą rozdziałkę i przydatne mi widżety, tylko czy wtedy byłby "clean"  :wink:

Przy okazji czy mieliście problem z synchronizacją kontaktów z FB? Dokładnie chodzi mi o parowanie kontaktów o przybliżonych a nie identycznych nazwach. W pierwszym romie który miałem nie było z tym problemu i np. kolega Wojtek, który na FB ma w profilu imię Wojciech zostali skojarzeni, kontakt Mama z googla został skojarzony z profilem Mamy na FB mimo iż ma tam imię i nazwisko. Może pomoże ktoś w czym rzecz?

Od częstotliwości moich pozdrowień będziecie zdrowi przez rok  :grin:

Pozdrawiam,
Mirek

PArowanie kontaktów działa w każdym sense dokładnie tak samo i zawsze jest tylko sugestią którą możesz zaakceptować albo nie
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2011, 23:40:44 wysłana przez lulek »
sgs III

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 20, 2011, 23:42:47 »
Pozostaje tylko problem polaczenia sense z cleandroidem, tak jak napisal marcinl, chyba jedynym rozwiazaniem byloby zaiwestowanie w platna alternatywna nakladke ktora posiada podobne widgety.
a jakich dokładnie widgetów z sense brak ?
przecież do znalezienia jako alternatywne jest praktycznie wszystko

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 21, 2011, 00:07:44 »
Pozostaje tylko problem polaczenia sense z cleandroidem, tak jak napisal marcinl, chyba jedynym rozwiazaniem byloby zaiwestowanie w platna alternatywna nakladke ktora posiada podobne widgety.
a jakich dokładnie widgetów z sense brak ?
przecież do znalezienia jako alternatywne jest praktycznie wszystko

Nie zgadzam się.
friends hub- ????
smsy -- ?
mail  ?
kontakty - mnóstwo badziewnych podróbek
music player na lock screenie (to może akurat jest tylko nie znam)
dodatkowo htc hub, htc lke.

O innych się nie wypowiadam bo szczególne nie używam.

Można htc zarzucić "zamulanie" telefonu ale nie brak innowacyjności, czy efektowności.  W nowym sense będą kolejne bajery na taskbarze  i to one decydują, że HTC sprzedaje się o niebo lepiej niż taka motorola.
sgs III

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 21, 2011, 00:19:36 »
ok, z brakiem takich się pogodziłem - po prostu za długo siedzę poza sense UI
to już bardziej mi brak dialera i klawiatury z sense

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 21, 2011, 00:41:47 »
o sądzłem, że klawiaturę HTC to mogę mieć i bez sense. HTC_imei zdaje się jest odblokowane. O dialerze to nawet zapomniałem bo nie sądziłem, że mogłoby go zabraknąć ;-)

Z pewnością pojawią się podróby ale wtedy HTC zapewne zrobi ponownie krok naprzód. Tylko te mulenie... Albo rybka albo akwarium niestety. Ale jak patrzę kiedy porównują nakładki motoroli, samsunga czy innego della porównując z sense, a na koniec jeszcze inne wygrywają w zestawieniu to nie wiem czy śmiać się czy płakać.  Jak najbardziej z drugiej strony rozumiem rezygnację z sense, miui i inne opcje które dają niepodważalną przewagę -> szybkość + więcej zasobów.
sgs III

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 21, 2011, 11:11:05 »
Ciekawe jak będzie się sprawował Honeycomb, mam nadzieje że niedługo wyjdzie jakiś rom pod jego sterami na HD2 ;)
Na Nexusa, czyli mojego faworyta, już jest :)

*

Offline mirekbb

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Orange postpaid
  • Sprzęt: Wizard, Tytn, HD2
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 21, 2011, 15:46:49 »

[/quote]

PArowanie kontaktów działa w każdym sense dokładnie tak samo i zawsze jest tylko sugestią którą możesz zaakceptować albo nie
[/quote]

dzięki za próbę odpowiedzi, jednak nic mi ona nie daje. W tym romie nie mam sense, tak sądzę, i nie widzę nigdzie funkcji parowania kontaktów, takiej jaką miałem w pierwszym romie. Jeżeli to funkcjonalność wynikająca z posiadania sense to w tym romie tego nie uświadczę. Skoro tak to może ktoś zna program, który mógłby zastąpić ten wgrany z oczekiwaną przeze mnie funkcją (parowanie kontaktów Gmail - facebook w przypadku zbliżonych a nie identycznych nazw).

Pzdr,
Mirek
RADIO: 2.15.50.14
ROM: BarrDroid Barr2