[Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?

  • 586 Odpowiedzi
  • 208001 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 01, 2011, 10:41:04 »
Ale robię to przed czy po instalacji romu?
przed pierwszym startem romu, ale najlepiej przed jeszcze instalacją

Połączone: Luty 03, 2011, 19:39:49
załadowałem sobie MarkinuXHDExtraClean1.7 aby sprawdzić współistnienie MAGLDR 1.13, CMR 1.3 oraz flashowanie romu przez DAF - nie ma z tym problemu (szczegóły w wątku CMR)

jeśli HDExtraClean ma być w całości w nand zostaje 97 MB wolnego userdata, czyli odrobinę za mało do normalnego używania
nie wiem jaka miała by być korzyść z posiadania romu z Desire HD bez Sense UI, który i tak wymaga partycji ext4 na karcie sd - ani to regularny rom z HDH/DZ, ani też coś mniejszego co nie wymagałoby karty sd
pozostawione elementy HTC z Sense UI, nie różnią się z byt wiele od tych z romu z Desire
to już lepiej mieć regularny rom z desire, które wchodzi do nand i ma prawie 200 MB wolnego

rom startuje bardzo szybko (chyba w miej niż minutę) i śmiga bardzo, bardzo szybko
lagów nie zauważyłem, ale mam go krótko i za chwilę i tak go nie będzie :-)
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 19:39:49 wysłana przez lemar123 »

*

Offline pablo15

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo.pl
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 04, 2011, 15:11:04 »
Jaki najlepszy andek 2.3.2? Oczywiście może być też cm7 :) Jest może jakiś w RAM-ie? :D
ROM: BarrDroid 1.0.4
Radio: 2.15.50.14
Kernel: RAFPIGNA 1.9OC
Recovery 3.2.0.0

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 04, 2011, 15:25:05 »
W RAM jest Ultimate Droid Ginger-RAM 3.0 RC: http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/odp-(tip)-lista-nand-rom-po-polsku/ Ale jest na gingerze, więc niektóre aplikacje mogą nie chodzić.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 12:06:38 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline pablo15

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo.pl
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 04, 2011, 15:49:23 »
Mi chodzi właśnie o gingera :D
ROM: BarrDroid 1.0.4
Radio: 2.15.50.14
Kernel: RAFPIGNA 1.9OC
Recovery 3.2.0.0

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 04, 2011, 16:01:33 »
Aaa ... Nie doczytałem :E

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 05, 2011, 11:27:56 »
Ze swojej strony mogę polecić : HD2 3.0.0 RC (Release Candidate) , na xda jest w wątku UltimateDroid ale teraz nie mogę go znaleźć. Jest na bazie 2.3.2, dużo wolnej pamięci. Mam go od pięciu dni i nie zauważyłem żadnych niedociągnięć

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 05, 2011, 12:04:58 »
Ze swojej strony mogę polecić : HD2 3.0.0 RC (Release Candidate) , na xda jest w wątku UltimateDroid ale teraz nie mogę go znaleźć. Jest na bazie 2.3.2, dużo wolnej pamięci. Mam go od pięciu dni i nie zauważyłem żadnych niedociągnięć
To ten sam co ja podałem, w linku. Tylko że z XDA już nie można ściągnąć, ale w tym linku co ja podałęm jest odnośnik do innej strony z której można go pobrać.

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 05, 2011, 20:03:22 »
Moglibyście zapodać jakieś screeny lub wątek na XDA do tego romu bo nie mogę znaleść.
To forum co można pobrać już znalazłem ale tam nie ma zbyt dużo screen-ów bo tylko jeden...


Jednocześnie zdecydowałem się po wielu miechach pierwszy raz przejść z Windy na Andka i zastanawiam się który rom będzie najbardziej multimedialny i funkcjonalny.
Problemu z baterią nie ma bo mogę ładować co noc byle by cieszył oko i był funkcjonalny :)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 20:05:20 wysłana przez Przemoo »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 05, 2011, 20:24:10 »
Moglibyście zapodać jakieś screeny lub wątek na XDA do tego romu bo nie mogę znaleść.
To forum co można pobrać już znalazłem ale tam nie ma zbyt dużo screen-ów bo tylko jeden...
Kilka postów wyżej jest moja wypowiedź i odnośnie tego romu i tam jest link do wątku o tym romie na naszym forum, a tam z kolei są dwa odnośniki jeden prowadzi do XDA.
Jednocześnie zdecydowałem się po wielu miechach pierwszy raz przejść z Windy na Andka i zastanawiam się który rom będzie najbardziej multimedialny i funkcjonalny.
Problemu z baterią nie ma bo mogę ładować co noc byle by cieszył oko i był funkcjonalny :)
W tym wątku padło dużo nazw romów i ich opisy, a na XDA masz ich zdjęcia, i sam musisz zdecydować, który będzie cieszył twoje oko najbardziej  :ok:
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 20:27:35 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 05, 2011, 20:30:42 »
Moglibyście zapodać jakieś screeny lub wątek na XDA do tego romu bo nie mogę znaleść.
To forum co można pobrać już znalazłem ale tam nie ma zbyt dużo screen-ów bo tylko jeden...


Jednocześnie zdecydowałem się po wielu miechach pierwszy raz przejść z Windy na Andka i zastanawiam się który rom będzie najbardziej multimedialny i funkcjonalny.
Problemu z baterią nie ma bo mogę ładować co noc byle by cieszył oko i był funkcjonalny :)
w takim razie nie bierz z Desire HD ale
- zwykłe Desire np. prj Clean Sense 0.3.2
- bardzo sympatyczny (i odmienny) - np. MIUI Stock
- clean Desire - poszukaj w wątku, która wersja OK, z 1.20 był jakiś kłopot

nie baw się na razie w przerośnięte romy HD/Z i szczególnie te wymagające partycji ext na karcie SD

*

Offline rev

  • 39
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 07, 2011, 20:54:49 »
Moglibyście zapodać jakieś screeny lub wątek na XDA do tego romu bo nie mogę znaleść.
To forum co można pobrać już znalazłem ale tam nie ma zbyt dużo screen-ów bo tylko jeden...


Jednocześnie zdecydowałem się po wielu miechach pierwszy raz przejść z Windy na Andka i zastanawiam się który rom będzie najbardziej multimedialny i funkcjonalny.
Problemu z baterią nie ma bo mogę ładować co noc byle by cieszył oko i był funkcjonalny :)
w takim razie nie bierz z Desire HD ale
- zwykłe Desire np. prj Clean Sense 0.3.2
- bardzo sympatyczny (i odmienny) - np. MIUI Stock
- clean Desire - poszukaj w wątku, która wersja OK, z 1.20 był jakiś kłopot

nie baw się na razie w przerośnięte romy HD/Z i szczególnie te wymagające partycji ext na karcie SD

Zamierzam zainstalować sobie Androida i tak przeglądam wątki,romy....
Chciałem coś na bazie Desire z działającym nagrywaniem filmów 720 i bez żadnych partycji(bo ja już połapać się z tym nie mogę...).

Prosty ,szybki ,bez partycji i z działającym 720 na bazie Desire ?
Mija już miesiąc od Nand więc może ktoś mi podpowie z własnych doświadczeń.
Obecnie używam Androida SD MCCM 3.4  który bardzo mi się podoba

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 14, 2011, 11:55:19 »
*** adnotacja: Romy skrytykowane jako niestabilne na innych telefonach mogą działać stabilnie. Prawdopodobną przyczyną moich problemów z romami z ext4 jest karta pamięci 16gb class 10.***


Ponieważ poświęciłem sporo czasu w weekend na zainstalowanie każdego romu jaki tylko się pojawił w ostatnim czasie i zawierał sense (najlepiej HD) to postanowiłem  parę słów napisać o swoich SUBIEKTYWNYCH odczuciach na temat poszczególnych romów.

Wyszedłem na starcie od: DL Desire Z - by Dandiest na karcie SD - zagościł on u mnie przez przeszło tydzień i byłem z niego nadspodziewanie zadowolony. Był pioruńsko szybki (po OC~Q2600+) nie było wake up laga i generalnie brak większych uwag. Niestety zainstalowałem go na dodatkowej karcie pamięci i po zrobieniu mirrora na własciwej karcie + dodanie kilku tweaków zaczęło się sypać. W między czasie wyjazd służbowy i szlak go trafił. Po powrocie i włożeniu poprzedniej karty ponownie wszystko hulało jak należy. Do dzisiaj nie wiem czy to kopiowanie partycji gpartem czy te dodatki zadecydowały o problemach ze stabilnością.

Co istotne w temacie romu:
- kernel RAFPIGMA 1.7OC który zaczyna robić furorę, a najszybsze w benchmarkach romy korzystają właśnie z niego.
- sense UI z Desire Z czyli "prawie jak DHD"
- Dandiest - zrobił jako pierwszy i jak narazie jedyny UNIVERSAL rom. Czyli jedno wydanie można w zależności od konfigu zainstalować jako NAND, SD, pod dualboot, a po włożeniu trochę pracy także i CWM. To dobre i przy małej i lości romów SD ten można uznać jako bezkonkurencyjny dla tych którzy bez wgrywania NAND chcieliby zobaczyć sense UI w pełnej krasie.
- pewną niedogodnością jest w zasadzie konieczność stworzenia aż 2 dodatkowych partycji EXT4. Co dziwne druga EXT4 wykorzystywana jest jako swap.


Ponieważ wróciłem z podróży i już nie potrzebowałem automapy to wróciłem do nand i korzystając z okazji postanowiłem potestować nowości. Na pierwszy ogień poszło

[6.FEB.11][CWM] RAFDROID HD 3.0|Fastest Full DesHD|DATA2EXT|[Kern:Rafpigna 1.7 OC]
- jako że autor romu jest jednocześnie autorem Kernela to można było się spodziewać Szybkości i stabilności. Ponadto widoczne podziękowania dla Dandiesta, które świadczą dobrze współpracy obu.

Niestety o ile szybkość w benchmarkach była piorunująca o czym później to ze stabilnością było gorzej.
Tu rozpoczęły się schody z formatowaniem karty pamięci. I tak:

W pierwszym poście polecane formatowanie panasonic sd formatterem i dalej standardowo gpartem do wyboru ext3, ext4. Czemu EXT3 skoro EXT4 długofalowo jest szybsze? robię więc ext4 i instaluję. Po zainstalowaniu zonk. Synchronizacja przy szybkim łączu wifi trwa 2h (słownie dwie godziny), ściągane aplikacje z marketu ledwo idą. Lagi na każdym kroku. Wake up lag za każdym razem. O co chodzi? Wyczytałem w temacie że wszystkiemu winna karta SD. Trzeba przy formatowaniu ustawić 4k zamiast 32k. i koniecznie ext3 bo z ext4 jest słabo.  No dobra tylko czemu do cholery nic o tym w pierwszych postach nie było? Oki jadę od początku.

Zmieniło się tyle, że nie wywalało mi co chwila jakiegoś taska a synchronizacja trwała godzinę zamiast dwóch. Niestety po resecie telefon rozpoczął ją od początku. W ogóle po kadym resecie przez pierwszą godzinę nie widziałem kompletnie kontaktów bo musiał je telefon od początku ściągnąć z googla. Masakra jakaś. Transfery przez wifi dalej potwornie slamazarne i na szybko nie znalazłem jak to naprawić. Gdyby nie tenfakt - a być może można to jakoś naprawić o tym wypieku mógłbym się wypowiedzieć pochlebnie. Odpalony  qudrant - 2700 przy max OC to wynik porównywalny z moimi rekordami na romie Dandiesta. Współpraca nie poszła na marne w tym względzie. Ja jednak chciałbym używać telefonu do dzwonienia i internetu a tu była tragedia (wifi ledwo zipało) więc rom poszedł precz, poczekam na fixy.

Kolejny ROM to:
imilka's Glacier Sense v2.1 (13 FEB) oparty również na kernelu Rafpigma i na bazie zwykłego Desire.

Po zainstalowaniu pierwsze wrażenie. O kurka jakie to ładne. Gościu zrobił własne menu konfiguracyjne, wybór tematów, mnóstwo dodatków. Ze po raz pierwszy w życiu na androidzie nie miałem ochoty używać widgetu kontakty od HTC. Po prostu przepięknie. Pod względem "urody" pozostałe romy są daleko w tyle. Niestety tu kończą się pochwały.
- wake up lag
- w quadrancie 1500 punktów po OC. To straszna porażka w odniesieniu do tego co testowałem wcześniej.
- to tylko zwykłe desire ;-(
- brak dostępu do konfiguracji widgetów HTC (tych co się pojawiają po dłuższym przytrzymaniu widgetu na ekranie) ostatecznie wyeliminował dla mnie rom. Niestety w pełni działający i konfigurowalny friendship hub jest dla mnie elementem decydującym o przydatności romu.

Może więc
imilka's Vision Sensev4.1 (13 FEB)  ?

łeee, tu już nie ma tylu fajnych dodatków. Jest bardziej "stockowo". W quadrancie podobnie (1700) jak poprzednio testowana imilka ale za to  wszystkie widgety działają. Niepokój mój wzbudził jedynie jeden proces, który nie wiedzieć czemu się wywalił już przy pierwszym uruchomieniu telefonu. Po resecie jednak wszystko grało więc zadowolony dałem telefonikowi "ostygnąć" do rana.  Rano ku mojemu zdziwieniu wszystkie procesy wywalone. Po resecie sense w ogóle nie ma zamiaru się uruchomić. No do cholery zrobiłem clean format przed instalacją. Nie chce ze mną współpracować to kij mu w ucho, testuję kolejny rom.

momencik.... za parę minut opiszę moje boje z kolejnymi ;-)
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 15:45:38 wysłana przez lulek »
sgs III

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 14, 2011, 12:34:52 »
fajnie opisane, ale do sklejenia z wątkiem "NAND co wybrać ?" (skleję za kilka dni)
wiem, że jest właśnie tworzony ładny opis dzielenia karty na partycje oraz opis DL Desire Z (by buffik)
zatem większość Twojego opisu może się znaleźć właśnie tam

moja wątpliwość dotycząca DHD/DZ to bateria, tzn. czy na wersjach mocna używających karty bateria schodzi szybciej
z tego powodu (i bezpieczeństwa) nadal używam wersji mieszczących się z danymi w NAND
w takich przypadkach w standby jest 2-4 mA, a podczas używania (WiFi, przeglądarka) schodzi ~20%/h, przy granbiu nawet więcej

jak jest w romach mających partycje na karcie ?

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 14, 2011, 12:52:02 »
Zniechęcony Imilką, która dobre wrażenie zrobiła jedynie pod względem wizualnym zobaczyłem że własnie się pojawił nowy rom od Dandiesta. Tym razem w wersji z sense HD i niestety bez polskiego języka.

Zainstalowałem
DL DesireHD ARA (13 Feb)
i pierwsze zdziwko, że odpalił mi się telefon od razu po arabsku. No dobra, było w końcu o tym w wątku ale że aż tak hardcorowo to nie wiedziałem. Na szczęście dało się zmienić na język Angielski ale niestety mógł być to wyłącznie angielski vel arabski. Wiedziałem już że na stałe to ten rom raczej u mnie nie zostanie ale z ciekawości odpaliłem quadranta. 2950 punktów przy pierwszym starcie. WOW, wow, wow. Tyle powiem. Niestety pojawiły się po paru godzinach zwisy i o zgrozo znowu powolna synchronizacja. Tym niemniej szybkość w benchmarkach romów od Dandiesta jest zabójcza dla konkurencji. Warto zwrócić uwagę na ten rom mając na uwadze, że autor zastrzega, że priorytetem wciąż pozostaną dla niego romy z desire-z sensei to w nich należy upatrywać większej stabilności.

Z nowszych rzeczy (wczoraj nie było jeszcze nowej Imilki HD) pozostał mi jedynie coredroid.
HD2 CoreDroid DHD v1.2 (11.FEB.2011) by Sergio76

Kucharz niezwykle pracowity, trochę jak Energy. Porządna firma - gotuje romy WM na kilka róznych modeli HTC, dla Desire, a teraz udziela się w temacie Androidowym HD2.

Rom faktycznie schludny. Bardzo przypadł mi do gustu taskbar i w ogóle jakoś przyjemnie płynnie toto chodzi. Instaluje się wyłącznie przez CWM i dobrze bo to wygodna metoda. Nie chciałbym go za bardzo nachwalić - bo wciąż siedzi u mnie w telefonie (a jestem zmęczony ciągłymi zmianami). W żołnierskim skrócie:
+ kompletne sense HD z wczytanymi wszystkimi widgetami
+ nie zamula mi WIFI jak parę tu opisanych
+ sporo dostępnych fixów, dodatków. Bardzo ładnie "opakowany" rom na XDA wraz z masą screenów i opisów instalacji. Dobrze świadczy o kucharzu i może przypaść do gustu początkującym.
- słabe wyniki w quadrancie-> po oc 1600 punktów ;-((((((
- po nocy spędzonej z ładowarką zaliczył zwiechę. Nie dało go się wybudzić - konieczne było wyjęcie baterii.


Podsumowując. Wciąż nie ma stabilnego romu z pełnym nowym sense. Największe nadzieje pokładam wciąż w Dandieście i prawdopodobnie wrócę do jego wypieków. Tymczasem dam jeszcze trochę pożyć Coredroid. Ten przynajmniej nie ma wake up laga i jak już działa to chodzi płynniutko.

Parę słów komentarza odnośnie moich odczuć na temat poszczególnych kucharzy:
Dandiest - niesamowicie zdolny fan wydajności. Najbardziej innowacyjny jeżeli chodzi o wyniki i uniwersalność. Niestety jak sam się przyznaje próbuje za dużo i wiele z jego pomysłów jest jeszcze niedopracowanych. Sądzę, że skończy jako nauczyciel innych kucharzy ;-)
Rafpigma - autor obecnie najpopularniejszego kernala na którym robi się najlepsze wyniki. Wynikają one zdaje się jednak z trików Dandiesta.  Wszystko wygląda pięknie ale się zraziłem ostatnim romem, który jest po prostu niestabilny. Pewnie wypadek przy pracy, z pewnością chętnie zerknę jak będzie aktualizacja.
Sergio76 - popularna seria coredroid. Gościu wygląda na szczególarza. Zapewne nie zobaczymy u niego innowacyjnych rozwiązań ale sprawdzone  i dopracowane.
Imilka - wygląd, wygląd i jeszcze raz wygląd. Tyle customizacji i tematów, dodatków. Pod tym względem ten gość to numero uno.





Połączone: [time]Luty 14, 2011, 13:15:38[/time]
fajnie opisane, ale do sklejenia z wątkiem "NAND co wybrać ?" (skleję za kilka dni)
wiem, że jest właśnie tworzony ładny opis dzielenia karty na partycje oraz opis DL Desire Z (by buffik)
zatem większość Twojego opisu może się znaleźć właśnie tam

moja wątpliwość dotycząca DHD/DZ to bateria, tzn. czy na wersjach mocna używających karty bateria schodzi szybciej
z tego powodu (i bezpieczeństwa) nadal używam wersji mieszczących się z danymi w NAND
w takich przypadkach w standby jest 2-4 mA, a podczas używania (WiFi, przeglądarka) schodzi ~20%/h, przy granbiu nawet więcej

jak jest w romach mających partycje na karcie ?

A wrzucaj, gdzie uważasz. Spisałem póki pamiętam. Może ktoś zaoszczędzi trochę czasu dzięki tym informacjom, może w przypadku, któregoś romu popełniłem jakiś błąd i niesprawiedliwe zjechałem, może.Słuszna uwaga odnośnie zjadania baterii. Niestety jeżeli romu nie trzymałem dłużej i ciągle coś to nie chciałem się na temat wypowiadać. Czytałem temat na XDA gdzie właśnie traktowali baterie w przypadku romów z ext. Dandiest udowadniał gdzieś że nie ma to większego znaczenia bo w standby i tak nie korzysta z karty. Niewiem, niestety jak current widget odpalam to wychodzi sporo ale ja mam permanentnie WIFI włączone i sieć szaleje.
Minimum udało mi się 4mA, a tak mam 6-11mA w standby.  Czasem się też zdarza, że po jakieś czynności nie chce spaść albo spada powoli. Raz mi history pokazało jak od 200mA przez całą noc spadało po 1mA na minutę do 8mA.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 16:01:03 wysłana przez lulek »
sgs III

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 14, 2011, 13:33:15 »
nie zrozum mnie źle - doceniam opis i uważam za bardzo pożyteczny
zostawiam jako osobny wątek aby nikt nie przegapił :-), a potem dodam link do Twoich review w FAQ

wielka szkoda, że leo nie ma tyle pamięci co DHD/DZ - wtedy userdata mieściłoby się w nand.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 13:35:37 wysłana przez lemar123 »

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 14, 2011, 15:29:44 »
Też mnie nie zrozum źle ;-) Nie jestem przywiązany do osobnego wątku. Spisałem "byle gdzie" i zakładam, że Ty możesz mieć lepszy pomysł gdzie to umieścić.

Pisałem chaotycznie bo czas goni ;-( Postaram się wygładzić w przyszłości i dopisać kolejne buildy z sense. Instalowałem już chyba wszystkie jakie są dostępne na XDA.
sgs III

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 14, 2011, 18:23:16 »
Cytuj
milka's Glacier Sense v2.1 (13 FEB) oparty również na kernelu Rafpigma i na bazie zwykłego Desire.

Po zainstalowaniu pierwsze wrażenie. O kurka jakie to ładne. Gościu zrobił własne menu konfiguracyjne, wybór tematów, mnóstwo dodatków. Ze po raz pierwszy w życiu na androidzie nie miałem ochoty używać widgetu kontakty od HTC. Po prostu przepięknie. Pod względem "urody" pozostałe romy są daleko w tyle. Niestety tu kończą się pochwały.

Nie na bazie Desire tylko Glacier (czyli T-Mobile MyTouch 4G) - interfejs różni się od reszty, bo jest to inne wydanie Sense - Espresso i są w nim właśnie takie smaczki jak wymieniłeś.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 14, 2011, 22:36:27 »
A widzisz, a ja nie wiedziałem. Dzięki, człowiek się uczy całe życie.
sgs III

Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 15, 2011, 06:44:54 »
Co to są te wake up lagi?

*

Offline CaSspeR

  • ****
  • 595
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android User
  • Sprzęt: HTC HD2 with ANDROID; Asus Transformer 32GB
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 15, 2011, 08:03:14 »
Co to są te wake up lagi?

Czas od naciśnięcia klawisza w celu włączenia telefonu, do czasu zaświecenia się ekranu blokady ekranu (masło maślane)  :P

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 15, 2011, 10:07:06 »
No i d....

Nie wiem czy nie powinienem skasować wszystkiego co napisałem niepochlebnego o tych romach. Dlaczego? Mianowicie padł mi i Coredroid a ja jestem pewny, że to nie jego wina. Głupi dopiero wpadłem, że żaden, absolutnie żaden rom korzystający z partycji .ext nie działał jeszcze w pełni stabilnie w dłuższym okresie na mojej karcie Adata 16gb class 10

Romy działały natomiast stabilnie (bardzo) na karcie sandisk 8gb class 2 oraz w miarę stabilnie na PQI 8gb class 6. To jakaś paranoja i nie chciałem w to długo uwierzyć ale ilość podobnych sugestii na XDA utwierdza mnie w przekonaniu że coś w tym musi być. Tak jak w przypadku WP7 bez wahania piszą że tylko niektóre karty są kompatybilne tak samo prawdopodobnie jest w przypadku androida i partycji .ext.

Żeby nie było - to nie są padnięte karty. Wręcz przeciwnie problemy występują na większości nowych szybkich kart, zaś na mojej "śmieciówie" którą kupiłem zdaje się za 20pln 2 lata temu (jedną bo w tej cenie tylko nabyłem bo byłem niemal pewny że to padaka albo podróba).

Suma summarum moja refleksja jest - Chcecie wypasiony rom z ext4. Sprawdźcie najpierw dowolny taki ze swoją kartą i się przekonajcie czy hula. Ja najprawdopodobniej zmarnowałem weekend, a każdy z opisanych romów ma prawo działać stabilnie.
sgs III

*

Offline ckiu

  • *
  • 81
  • Sprzęt: All in One HD2, jak zepsuje to następny HD2
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 15, 2011, 15:00:06 »
No właśnie miałem napisać że twoje spostrzeżenia nijak mają się do moich obserwacji podczas testowania ww. wypieków szczególnie do RAFDROID który moim zdaniem jest najszybszy z DHD i to nie na ext3 z 4k a na ext4. Można chyba powiedzieć że karta odgrywa większą rolę niż co niektórzy sądzą i to w niej należy szukać dużej części odpowiedzialności za problemy z poszczególnymi romami, oczywiście wykorzystującymi dodatkowe partycje.  Moja karta to Adata 8gb 6 klasy i jak na razie żadnych problemów wręcz przeciwnie, śmiało mogę polecić.
Get Some!

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 15, 2011, 15:40:26 »
8gb to mam kilka kart bezproblemowych. Wdzięczny będę za namiary na bezproblemowe 16 i 32 gb.

Zagadkowy temat z tymi kartami pamięci. Nawet na XDa solidnej podpowiedzi nie znalazłem ;-( Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

btw. W coredroid odłączyłem w pracy całkowicie internet i przestało się sypać. K.... OCB? nic się nie wywala. Wywalające się taski na powrót zaczęły prawidłowo działać.
sgs III

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 15, 2011, 15:41:15 »
kombinujecie Panowie z tym ext na karcie
ja używam tylko romów, które w całości rezydują w pamięci (wszystkie poza DHD/DZ) i też je kocham  :wink:

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 15, 2011, 15:54:17 »
Człowiek już taki jest, że lubi kombinować.

Po co upraszczać sobie życie jak mogę być tym jednym jedynym z najfajniejszym i najszybszym andkiem na HD2  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
O ile w psychiatryku wcześniej nie skończę albo żona mnie z domu nie wywali to w końcu będe mmieć stabilne szybkie DHD. Mój 3 letni chłopak za to już się nauczył tacie karty formatować i potrafi sdformattera od początku do końca obsłużyć ;-)
sgs III

*

Offline jacek87

  • **
  • 151
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 15, 2011, 22:59:13 »
Huehue, bawiłem się w partycjonowanie karty SD przez recovery, i co z tego wyszło? A no to, że ubiłem karte 16gb. Na szczęście jakiś no name, który dostałem w zestawie od jakiegoś gościa z alledrogo. Już wiem, że nie tędy droga w partycjonowaniu karty. Powinienem użyć programu Gparted, tylko nie chce niczego znowu zepsuć. Byłby ktoś tak miły i opisał krok po kroku jak wgrać romy z DHD/DHZ? Taki poradnik przydałby się dla potomnych, bo romów z DHD pojawia się coraz więcej. Byłbym bardzo wdzięczny.

PS: tyle nerwów na tym straciłem i do tego kartę ubiłem (ale się zrymowało :D). Dla tych co się na tym nie znają (takich jak ja) - nie polecam.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 23:01:07 wysłana przez jacek87 »

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 16, 2011, 09:59:22 »
Jakoś nie wierzę w to żeby CWR był odpowiedzialny za ubicie karty. Sam napisałeś "no-name" a takie karty padają tylko dlatego, że próbujesz ich użyć.

Jeżeli chodzi o poradnik to wciąż czekam na PROFESJONALNY fachowy wykład na XDA ponieważ większość z opisów to zlepek mitów i plotek. Wszyscy piszą o GPART, a ja przetestowałem inne programy pod windows, które robią dokładnie to samo.

W każdym razie ja sformatowałem wczoraj kartę PQI 8gb class 6 przy pomocy programu firmy PAragon pod Windows. Bez problamu radzi on sobie z EXT4 i jak narazie zainstalowany rom działa bardzo stabilnie.

imilka's RAM Desire HD RC0.1 oraz RC0.2 (16 FEB) Dałem kolejną szansę romom Imilka i jestem zadowolony. Przynajmniej na tej karcie nic mi się nie wiesza i działa stabilnie. Pomysł z użyciem ram jest dla mnie genialną sprawą i wciąż wspominam ROM z sense od darkstone w wersji 0.1 jako najpłynniej działające sense na HD2 ever. Niestety w tym wypadku nie jest tak rózowo, znaczy ewidentnie Darkstone lepiej potrafił wykorzystać ten ram. W tym wypadku pracuje to jak zwykły, przyzwoity rom z partycją na ext4. W quadrancie zrobiłem 2300 punktów co oznacza, że jakieś poprawki wydajnościowe zostały poczynione. Nie ma wake up laga i chodzi toto całkiem fajnie. Imilka zapowiada CODZIENNE UPDATE ponieważ jak sam się przyznaje dopiero uczy się wykorzystania ram i będzie robił różne experymenty zanim zrozumie które aplikacje wrzucić do ram. Z tego powodu należy ten rom uznać za materiał do testowania bardziej niż finalny produkt. Z drugiej strony wielu "finalnym" daleko do tej betki. Jak narazie wszystko działa i brak większych przestojó. Noc przetrwał telefon bez przygód ;-)



« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2011, 10:02:04 wysłana przez lulek »
sgs III

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 16, 2011, 11:12:12 »
wydzieliłem i scaliłem posty dotyczące podziału karty do właściwego wątku

btw,
lulek - widzę, że sporo czasu poświęcasz na testowanie i porównywanie romów HD i doceniam to  :ok:
gdybyś je ładnie opisał (na podstawie tego wątku), to przypiąłbym taki opis w dziale
z ankiety wynika, że romy DHD/DZ są bardzo popularne w Android w Leo

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 16, 2011, 12:59:27 »
Bo ja maniak jestem. Od 6 lat sciągam z XDA niemal wszystko co się tylko nowego pojawi ;-) Tylko przez ostatni rok Energy mnie rozleniwił. Na WM robił tak dobre wypieki że innych nie chciałem oglądać.

Mogę się postarać jakoś bardziej systemowo opisywać co nowego zarzucę do telefonu. Chwilowo morduję romy z sense ale to raczej dlatego, że wciąż nie znalazłem "swojego kucharza". Po cichu i cyanogeny i miui też pojawiają się na moim leosiu ;-)

Daj mi trochę czasu - wyjdą nowe wersje, będzie więcej materiału. Teraz już wszystko będę testował na karcie 8gb. Mogę oficjalnie ogłosić że wszystkie romy z EXT4 sypią się u mnie zarówno na karcie 16gb cl10 (adata) jak i 16gb cl2 (samsung), zaś pracują bez problemu na posiadanych kartach 8gb (PQI, SANDISK). I co najbardziej w tym powalone - na cl2 płynniej niż na cl6. W tej kwestii byłoby miło jakby ktoś się podpiął i dołożył swoje obserwacje.
sgs III

*

Offline playerone

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH DIAMOND
Odp: Najnowsze romy Z SENSE HD i .EXT4 -> moje weekendowe boje
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 17, 2011, 15:09:04 »
Jakoś nie wierzę w to żeby CWR był odpowiedzialny za ubicie karty. Sam napisałeś "no-name" a takie karty padają tylko dlatego, że próbujesz ich użyć.

Jeżeli chodzi o poradnik to wciąż czekam na PROFESJONALNY fachowy wykład na XDA ponieważ większość z opisów to zlepek mitów i plotek. Wszyscy piszą o GPART, a ja przetestowałem inne programy pod windows, które robią dokładnie to samo.

W każdym razie ja sformatowałem wczoraj kartę PQI 8gb class 6 przy pomocy programu firmy PAragon pod Windows. Bez problamu radzi on sobie z EXT4 i jak narazie zainstalowany rom działa bardzo stabilnie.

imilka's RAM Desire HD RC0.1 oraz RC0.2 (16 FEB) Dałem kolejną szansę romom Imilka i jestem zadowolony. Przynajmniej na tej karcie nic mi się nie wiesza i działa stabilnie. Pomysł z użyciem ram jest dla mnie genialną sprawą i wciąż wspominam ROM z sense od darkstone w wersji 0.1 jako najpłynniej działające sense na HD2 ever. Niestety w tym wypadku nie jest tak rózowo, znaczy ewidentnie Darkstone lepiej potrafił wykorzystać ten ram. W tym wypadku pracuje to jak zwykły, przyzwoity rom z partycją na ext4. W quadrancie zrobiłem 2300 punktów co oznacza, że jakieś poprawki wydajnościowe zostały poczynione. Nie ma wake up laga i chodzi toto całkiem fajnie. Imilka zapowiada CODZIENNE UPDATE ponieważ jak sam się przyznaje dopiero uczy się wykorzystania ram i będzie robił różne experymenty zanim zrozumie które aplikacje wrzucić do ram. Z tego powodu należy ten rom uznać za materiał do testowania bardziej niż finalny produkt. Z drugiej strony wielu "finalnym" daleko do tej betki. Jak narazie wszystko działa i brak większych przestojó. Noc przetrwał telefon bez przygód ;-)

mam problem z wgraniem tego ROMU, wszystko elegancko sie wgrało przez CWM po czym robie reebot...laduje sie MAGLDR i bootuje z nand, pokazuje sie logo htc i reeboot i tak wkółko.
Na karcie mam tylko fat32, wgrywałem wersje TMOUSE czyli bez ext4 na sd.
Z tego co pisze CWM wystarczy wgrac wersję dla 250mb.
Dobrze to zrozumiałem>? co moze być nie tak?
HTC Touch Diamond - WM 6.1 + Sense 2.1