[Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?

  • 586 Odpowiedzi
  • 209291 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Odp: ROM][ZIP][24/01/11]HD2 CoreDroid DHD V1[SKINED&TWEAKED][1.5GHz][HTC Sense]
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:00:45 »
odnoszę się do prj Clean Sense v0.3.2, której od wielu dni używam
ale wszystkie romy froyo/gingerbread lub desire mieszczą się w całości nand

dla romów z desire hd/z jest inna sytuacja



Połączone: Styczeń 27, 2011, 12:03:46
Kolega @lulek wspominał o buildzie [Jan 26][DL DesireZ v3.2 final][DL Data2SD/Ext4 v2.2][Nand/SD/MAGLAR].
Zainstalowałem to cudo-wczoraj. Od wersji 2.5, potem upgrade do 2.6 i dopiero dzis ostateczna 3.2 (wczoraj do późna nie była 3.2 uploadowana a nie wiedziałem, czy to będzie instalka czy znowu update).
Powiem tylko tak: jest to ABSOLUTNIE NAJSZYBSZY build nand z jakim do tej pory miałem do czynienia!!! Jak będzie zainteresowanie, mogę otworzyć wątek..;)
pzdr
musiałbyś napisać z jakimi miałeś do czynienia  :wink:

otwórz wątek
będzie zainteresowanie :-)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 12:03:46 wysłana przez lemar123 »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:57:51 »
Powiem tylko tak: jest to ABSOLUTNIE NAJSZYBSZY build nand z jakim do tej pory miałem do czynienia!!! Jak będzie zainteresowanie, mogę otworzyć wątek..;)
pzdr
Najszybszy z wszystkich Nand z jakimi miałeś do czynienia, czy najszybszy z wszystkich Nand z nowym Sense z jakimi miałeś do czynienia?  :mysli:
Ja wrzuciłem ten: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=895059 bo CleanDroid 1.15 nie chciał ruszyć. I powiem że jest o wiele szybszy od CleanDroida. Tylko że po angielsku jest :P

Połączone: Styczeń 27, 2011, 13:04:38
Odtwarza bez problemu 720p, ale... i tu największe zdziwienie, tylko w defaultowym playerze :O vplayer dalej nie daje rady :P to znaczy daje, ale obraz jest opóźniony względem dźwięku, jak na innych romach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 13:04:38 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline ckiu

  • *
  • 81
  • Sprzęt: All in One HD2, jak zepsuje to następny HD2
Odp: Odp: ROM][ZIP][24/01/11]HD2 CoreDroid DHD V1[SKINED&TWEAKED][1.5GHz][HTC Sense]
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:19:44 »
Kolega @lulek wspominał o buildzie [Jan 26][DL DesireZ v3.2 final][DL Data2SD/Ext4 v2.2][Nand/SD/MAGLAR].
Zainstalowałem to cudo-wczoraj. Od wersji 2.5, potem upgrade do 2.6 i dopiero dzis ostateczna 3.2 (wczoraj do późna nie była 3.2 uploadowana a nie wiedziałem, czy to będzie instalka czy znowu update).
Powiem tylko tak: jest to ABSOLUTNIE NAJSZYBSZY build nand z jakim do tej pory miałem do czynienia!!! Jak będzie zainteresowanie, mogę otworzyć wątek..;)
pzdr

Jakim sposobem instalowałeś to cudo? Chciałbym użyć partycji ext4 ale gubię się w konfiguracji

Cytuj
3. what's the recommended config for data to ext4.
A.

    auto detect in v3.2, no need to config.

Note1. for 1st installation or if encounter ext4 performance issue, please set the format_ext4=1, it will take some time to format the 2nd partition, after booting into system, please manually change the format_ext4 to 0, otherwise, system will format the ext4 every time when reboot. After re-formatting , lot problems related to ext4 will be eliminated.

Note2. the "nand_data" is for making use of the nand data partition, if your SD card is fast enough, no need to use it. for 1st installation, it is always necessary to set it to 0, after that, you can try to set it to 1 to check. (nand data partition will be mounted to /system/data_internal)
Get Some!

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:26:07 »

Odtwarza bez problemu 720p, ale... i tu największe zdziwienie, tylko w defaultowym playerze :O vplayer dalej nie daje rady :P to znaczy daje, ale obraz jest opóźniony względem dźwięku, jak na innych romach.

łooooot? który rom ogarnia normalnie 720p ?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:30:24 »

Odtwarza bez problemu 720p, ale... i tu największe zdziwienie, tylko w defaultowym playerze :O vplayer dalej nie daje rady :P to znaczy daje, ale obraz jest opóźniony względem dźwięku, jak na innych romach.

łooooot? który rom ogarnia normalnie 720p ?
Z Nexusa http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=895059 rock player odtwarza bez zacięcia i defaultowy, sprawdzałem jeszcze vplayer ale nie daje rady :P

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:42:51 »
spokojni, przecież to zależy od bitrate, codec'a i karty
nie wszystko pójdzie

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:46:55 »
spokojni, przecież to zależy od bitrate, codec'a i karty
nie wszystko pójdzie
Ale ja używam zawsze tego samego zestawu plików do sprawdzania i to co nie dawało rady na innych romach, na tych daje radę,  wiadomo że nie wszystko pójdzie, ale jest poprawa.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:48:57 »
spokojni, przecież to zależy od bitrate, codec'a i karty
nie wszystko pójdzie
Ale ja używam zawsze tego samego zestawu plików do sprawdzania i to co nie dawało rady na innych romach, na tych daje radę,  wiadomo że nie wszystko pójdzie, ale jest poprawa.
no i właśnie dlatego piszę, ze to zależy
jeśli na tym rom'ie działa to bardzo ok, ale prędzej czy później trafi się takie 720p, którego nie da rady

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:54:50 »
Szczerze mówiąc to ja i tak nie oglądam filmów na Leosiu :P I tak naprawdę nie widzę sensu oglądania czegoś w 720p na takim urządzeniu, chyba że chodzi o taką kwestię że ktoś ma film w HD, chce sobie obejrzeć na telefonie a nie wie jak/nie chce mu się/nie ma czasu, konwertować.

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 28, 2011, 13:55:10 »
trafiłeś w sedno.

Ja oglądam sporo filmów w telefonie i zanim dostałem HD2 mordowałem się na HD, X1, diamondzie w konwertowanie. Na leosiu odetchnąłem z ulgą i odpalam "jak leci"
Jeżeli chodzi o 720p to sądzę, że chodzi o możliwość obejrzenia tego co się samemu nagra (jeżeli w jakimś romie to działa). W innym wypadku nie widzę większego sensu faktycznie, chyba tylko jako "pokaz siły" ;-)
sgs III

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 28, 2011, 14:44:23 »
chyba jednak sobie odpuszcze bo na codzien korzystam z MIUI :P a najczęściej sciągam 1,5gb filmy czasami jakies 2,5gb 720p i wlasnie jest problem że mulą ;/

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 28, 2011, 15:26:56 »
trafiłeś w sedno.

Ja oglądam sporo filmów w telefonie i zanim dostałem HD2 mordowałem się na HD, X1, diamondzie w konwertowanie. Na leosiu odetchnąłem z ulgą i odpalam "jak leci"
Jeżeli chodzi o 720p to sądzę, że chodzi o możliwość obejrzenia tego co się samemu nagra (jeżeli w jakimś romie to działa). W innym wypadku nie widzę większego sensu faktycznie, chyba tylko jako "pokaz siły" ;-)

a ja na htc tytnii (kaiser) oglądałem, a teraz coraz mniej korzystam z siecowego odtwarzacza na rzecz leo
gdyby tylko jakiś odtwarzacz video w androidzie wychwytywał moment upuszczenia leo na poduszkę (zaśnięcia oglądającego) i zrobienia standby, to rewelacja ...  :laugh:
(to taki odpowiednik automatycznie wyłączającego się sygnału budzika po zapaleniu światła albo popchnięciu leo na stoliku nocnym z wątku o marudzeniu na android'a)  :proud:

coraz bliżej mi do decyzji o np. noook color (7", zrootowany) jako małego tabletu do oglądania filmów i netu, bo 10" to za dużo aby zabrać tablecik do tylnej kieszeni spodni
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 15:28:53 wysłana przez lemar123 »

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 28, 2011, 15:31:04 »
trafiłeś w sedno.

Ja oglądam sporo filmów w telefonie i zanim dostałem HD2 mordowałem się na HD, X1, diamondzie w konwertowanie. Na leosiu odetchnąłem z ulgą i odpalam "jak leci"
Jeżeli chodzi o 720p to sądzę, że chodzi o możliwość obejrzenia tego co się samemu nagra (jeżeli w jakimś romie to działa). W innym wypadku nie widzę większego sensu faktycznie, chyba tylko jako "pokaz siły" ;-)

a ja na htc tytnii (kaiser) oglądałem, a teraz coraz mniej korzystam z siecowego odtwarzacza na rzecz leo
gdyby tylko jakiś odtwarzacz video w androidzie wychwytywał moment upuszczenia leo na poduszkę (zaśnięcia oglądającego) i zrobienia standby, to rewelacja ...  :laugh:
(to taki odpowiednik automatycznie wyłączającego się sygnału budzika po zapaleniu światła albo popchnięciu leo na stoliku nocnym z wątku o marudzeniu na android'a)  :proud:

coraz bliżej mi do decyzji o np. noook color (7", zrootowany) jako małego tabletu do oglądania filmów i netu, bo 10" to za dużo aby zabrać tablecik do tylnej kieszeni spodni

tak oczywiście przednia kamerka  (której hd2 nie ma ale inne telefony) będzie rozpoznawać częstotliwość mrugania i jak będzie za maął to wyłącza film :> hah! świetne :D

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 28, 2011, 15:34:00 »
... a nawet po wykryciu budzić wibracją  :E
ok, do tematu wracamy

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 28, 2011, 15:40:06 »
odnośnie playbacku 720p ściągnąłem 4 wersje gingera i później bede testował na którym 720p działa :> odnośnie MIUI jeśli ktoś lubi się bawić z podmiane grafik to chyba jedyny rom który bezstresowo umożliwia takie praktyki :) bez grzebania w jakimkolwiek apk można zmienic dosłownie wszystko :) framework, widgety, appsy swoje jak i systemowe, jednym słowem da się wszystko :P

u mnie wygląda to tak:



currentwidget zegarek i widget od soundhounda by me :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 15:43:46 wysłana przez soundbass »

*

Offline _patryk

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2, x51v
    heyah
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 28, 2011, 16:52:04 »
wow, super to wygląda.
który rom gingerbread ma MIUI? korzystam obecnie z [23 JAN][ZIP&USB-ROM] Jaws-MIUI base on MIUI 21-1 (froyo). Zaczynam się zastanawiać, czy można "doinstalować" MIUI do gołego froyo/gingerbreada...
mógłbyś dać namiar na ten theme i tapetę?
w jaki sposób można doinstalować widgety, np. taki z poborem energii? zależy mi na cyfrowym zegarku z pogodą podobnym do tego z sense.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 28, 2011, 17:08:50 »
soundbass
a jak zedytowaleś CurentWidget?

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 28, 2011, 17:30:34 »
wow, super to wygląda.
który rom gingerbread ma MIUI? korzystam obecnie z [23 JAN][ZIP&USB-ROM] Jaws-MIUI base on MIUI 21-1 (froyo). Zaczynam się zastanawiać, czy można "doinstalować" MIUI do gołego froyo/gingerbreada...
mógłbyś dać namiar na ten theme i tapetę?
w jaki sposób można doinstalować widgety, np. taki z poborem energii? zależy mi na cyfrowym zegarku z pogodą podobnym do tego z sense.

nie ma w ogóle MIUI z piernikiem, Jaws-miui to włąściwie jedyny rozwijany projekt (rozwijany i sensowny) doinstalować miui się nei do to tak jak byś chciał doinstalować sense :D zarówno theme jak i tapeta nie są nigdzie dostępne ;] ikony to suavehd
ps. co do widgeta z zegarkiem to zaraz wrzuce screena jak to wygląda

Cytuj
soundbass
a jak zedytowaleś CurentWidget?

theme manager od miui ;>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 17:35:34 wysłana przez soundbass »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 28, 2011, 17:33:29 »
od MUI hmm a jest coś podobnego co można zainstalować na inne romy?

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 28, 2011, 17:36:52 »
nie, theme manager to specyficzny program który jeśli damy mu pliki graficzne sam podmieni je w aplikacji

Połączone: [time]Styczeń 28, 2011, 20:42:50[/time]


tak wygląda zegarek z pogodą
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 20:43:27 wysłana przez soundbass »

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 28, 2011, 20:51:02 »
jak się rozkręciliście z tym theme managerem do MIUI w wątku o wyborze wersji, to może przeniesiecie się do tego z MIUI ?
rom rzeczywiście fajny i podobał mi się, ale przełączyłem się na data.img i po restarcie już nie wstał :-(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 21:05:14 wysłana przez lemar123 »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 28, 2011, 21:47:40 »
Mylicie się, jest namiastka MIUI na gołe froyo, niestety płatna nazywa się MIUI ADW.Launcher :P brzmi znajomo? :P

link do androlib: http://www.androlib.com/android.application.org-adw-launcher-miui-zpqjE.aspx

A wątek o MIUI już odszedł w zapomnienie :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 21:55:14 wysłana przez xspojlerx »

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 29, 2011, 08:22:19 »
sory tego nawet nie mozna nazwac "namiastką" bo tam z miui nie ma nic :> a jedyne co tam zmienia to niektóre ikony i w dodatku na jakies "iphone style" :E

Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 31, 2011, 19:33:25 »
Rozumiem, że porobienie na karcie jakiś partycji, których piszą w niektórych romach w niczym nie pomoże?

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 31, 2011, 19:57:03 »
Rozumiem, że porobienie na karcie jakiś partycji, których piszą w niektórych romach w niczym nie pomoże?
pomoże, będzie więcej miejsca
ale prostszy jest wariant z romem używającym data.img

Odp: Odp: CMR dla LEO (ClockworkMod Recovery) - Flash ZIP / DAF / Backup / Restore ROM
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 31, 2011, 20:03:18 »
Rozumiem, że porobienie na karcie jakiś partycji, których piszą w niektórych romach w niczym nie pomoże?
pomoże, będzie więcej miejsca
ale prostszy jest wariant z romem używającym data.img


Możesz napisać czemu, nie do końca się w tym wszystkim łapę?

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 31, 2011, 20:19:11 »
Rozumiem, że porobienie na karcie jakiś partycji, których piszą w niektórych romach w niczym nie pomoże?
pomoże, będzie więcej miejsca
ale prostszy jest wariant z romem używającym data.img

Możesz napisać czemu, nie do końca się w tym wszystkim łapę?
poczytaj ten wątek od początku

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 31, 2011, 21:42:18 »
Przeczytałem cały wątek i nadal nie bardzo wiem co mam zrobić żeby zwiększyć ilość wolnego miejsca na sd do instalowania aplikacji. Muszę coś zmieniać w data.img, żeby przywiązać kartę do tel.. Proszę o szczegółowe wyjaśnienie co mam zrobić.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 31, 2011, 22:01:45 »
wrzucasz plik data.img i config.txt do folderu ".data" i ustawiasz w pliku config.txt parametr "data_img=0" na "data_img=1" ale to musi być napisane że rom obsługuje tą metodę przechowywania danych.

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 01, 2011, 10:32:51 »
Ale robię to przed czy po instalacji romu?