[Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?

  • 586 Odpowiedzi
  • 209376 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lovelasik

  • ***
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kaiser,- Diamond,- Galaxy,- HD2
  • Sprzęt: Kaiser,- Diamond,- Galaxy,- HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 16, 2011, 21:39:15 »
Ostatni rom który najbardziej przypadł mi do gustu, jest to [MDJ Revolution HD]V 2.2
Ma wiele bogatych opcji a w tym sense...
Kaiser,- Diamond,- Galaxy,- HD2

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 17, 2011, 09:27:15 »
Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem tak naprawdę rzeczowej odpowiedzi na pytanie zadane w temacie. A przyznam, że również mnie ono interesuje coraz bardziej. Miałem bowiem chęć przesiąść się na Androida, ale mam problemy z brakującą pamięcią. Instalowanie aplikacji na moim HD2 to istna udręka, bo po kilku aplikacjach zaczyna brakować miejsca. Co z tego, że jest App2SD skoro i tak część danych zostaje w pamięci telefonu i niemiłosiernie szybko ją zapycha.

Czytałem o różnych opcjach zaimplementowanych w buildach z Androidem powiększających pamięć, ale nie wiem, jak z nich skorzystać i który wybrać. A moje wymagania nie są duże:
1. Android ma być PL.
2. Ma chodzić płynnie.
3. Muszę mieć więcej pamięci na aplikacje.

Nie musi być piękny, nie potrzebuję wodotrysków (p.ex. HTC Sense), system ma być stabilny i przejrzysty.

Doradzi coś ktoś? Potrzebuję jedynie informacje:
- jaki ROM;
- w jaki sposób powiększyć pamięć (ext2/3/4, czy data.img, czy Bóg wie, co jeszcze), czyli jak przygotować kartę.

Muszę go postawić jak najszybciej i liczę na Waszą pomoc!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 10:09:53 wysłana przez arturkrzyk »

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 17, 2011, 10:13:00 »
za to w Zasadach tworzenia wątku i postów jest napisane:
Cytuj
Podobnie, pytanie o to, który build jest najlepszy nie ma sensu - to tak jak gdyby pytać o to, który samochód najlepszy. Każdy ma swoje wady i zalety. Podpowiedzią jest ankieta, ranking popularności buildów i wypowiedzi poszczególnych userów, którzy zwykle w stopce mają swoją ulubioną konfigurację.
  :police:

*

Offline ckiu

  • *
  • 81
  • Sprzęt: All in One HD2, jak zepsuje to następny HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 17, 2011, 14:41:57 »
Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem tak naprawdę rzeczowej odpowiedzi na pytanie zadane w temacie. A przyznam, że również mnie ono interesuje coraz bardziej. Miałem bowiem chęć przesiąść się na Androida, ale mam problemy z brakującą pamięcią. Instalowanie aplikacji na moim HD2 to istna udręka, bo po kilku aplikacjach zaczyna brakować miejsca. Co z tego, że jest App2SD skoro i tak część danych zostaje w pamięci telefonu i niemiłosiernie szybko ją zapycha.

Czytałem o różnych opcjach zaimplementowanych w buildach z Androidem powiększających pamięć, ale nie wiem, jak z nich skorzystać i który wybrać. A moje wymagania nie są duże:
1. Android ma być PL.
2. Ma chodzić płynnie.
3. Muszę mieć więcej pamięci na aplikacje.

Nie musi być piękny, nie potrzebuję wodotrysków (p.ex. HTC Sense), system ma być stabilny i przejrzysty.

Doradzi coś ktoś? Potrzebuję jedynie informacje:
- jaki ROM;
- w jaki sposób powiększyć pamięć (ext2/3/4, czy data.img, czy Bóg wie, co jeszcze), czyli jak przygotować kartę.

Muszę go postawić jak najszybciej i liczę na Waszą pomoc!

Hhhmmmm.... Na druggie twoje pytanie odpowiedź jest np tu http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/jak-zrobic-ext234-na-karcie-sd/ o xda-developers nie wspominając.
Co do ROMu, nie widzę chyba innego sposobu jak flash, flash, flash, flash. Poskacz pomiędzy romami a na pewno znajdziesz ten który najlepiej spełni twoje oczekiwania. Każdy z nas wymaga od telefonu czegoś innego także ciężko znaleźć w 100% obiektywne opinie o poszczególnych wersjach. Ja np. od wczoraj siedzę na tym

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=912427

Rom oparty na Desire HD ale oczyszczony w sposób który mi np bardzo odpowiada. Testując naprawdę sporą ilość buildów chyba znalazłem złoty środek pomiędzy szybkością romów bez sense a funkcjami które sense ma w sobie najlepsze. Polecam przynajmniej przetestować ale rom jest świetny do codziennego użytku, szybki, jak na razie bez błędów czy zwiech także mogę chyba stwierdzić że mój number one na chwilę obecną.
Pozdr i miłego flashowania:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 14:48:09 wysłana przez ckiu »
Get Some!

*

Offline pablo15

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo.pl
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 17, 2011, 15:08:43 »
Testował ktoś może parę różnych ROM-ów z nowym Sense? Który jest najbardziej wydajny? :)
ROM: BarrDroid 1.0.4
Radio: 2.15.50.14
Kernel: RAFPIGNA 1.9OC
Recovery 3.2.0.0

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 17, 2011, 16:29:23 »
Pisałem, że nie mam czasu sprawdzać każdego buildu Androida. Nie pomogliście mi za bardzo, a przecież moje wymagania nie są wygórowane, ot build po Polsku z obsługą A2SD+ tak, żeby nie zabrakło miejsca na aplikacje i dobrze żeby był stabilny. Jeżeli to za duże wymagania, to chyba jeszcze za wcześnie dla mnie na Androida ... :/

*

Offline ckiu

  • *
  • 81
  • Sprzęt: All in One HD2, jak zepsuje to następny HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 17, 2011, 16:40:06 »
Pisałem, że nie mam czasu sprawdzać każdego buildu Androida. Nie pomogliście mi za bardzo, a przecież moje wymagania nie są wygórowane, ot build po Polsku z obsługą A2SD+ tak, żeby nie zabrakło miejsca na aplikacje i dobrze żeby był stabilny. Jeżeli to za duże wymagania, to chyba jeszcze za wcześnie dla mnie na Androida ... :/

W takim razie kup sobie Nokię:D

A na poważnie wypróbuj ROM który zalinkowałem, wcześniej przygotuj odpowiednio SD np używając EASEUS Partition Master 6.5.2 Home Edition, obsługa o wiele przyjemniejsza niż polecany Gpart. Myślę że nie wrócisz do WinMo. Ja już o nim zapomniałem:D
Get Some!

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 17, 2011, 16:44:20 »
Pisałem, że nie mam czasu sprawdzać każdego buildu Androida. Nie pomogliście mi za bardzo, a przecież moje wymagania nie są wygórowane, ot build po Polsku z obsługą A2SD+ tak, żeby nie zabrakło miejsca na aplikacje i dobrze żeby był stabilny. Jeżeli to za duże wymagania, to chyba jeszcze za wcześnie dla mnie na Androida ... :/
to taki niewdzięczny dział - prosisz ładnie o przetestowanie kilku nand'ów i wskazanie najlepszego, a nikt nie chce poświęcić dla Ciebie czas i  tego zrobić :|
nie ma znaczenia, że masz wątki poświęcone polskim rom'om a ten jest właśnie po to abyś sobie sam wybrał na podstawie opinii innych

ja też myślę, że za wcześnie - za mało szperałeś po forum

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 17, 2011, 16:56:29 »
Przecież nikogo nie proszę o testy specjalnie dla mnie. Napisałem, czego oczekuję od Androida i miałem nadzieję, że będą wypowiadały się osoby, które podczas testowania NANDów natrafiły na ROMY spełniające moje oczekiwania. Tyle ...

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 17, 2011, 18:25:07 »
Twoja wypowiedź przesiąkła pretensjami i fochem na forum że nikt Ci nie pomógł, ale nikt nie ma takiego obowiązku, nie jesteśmy ludźmi z supportu HD2, pozatym, wszystkie pytania które zadałeś były już na forum zadawane, 4 strony tego wątku + 6 stron Guide i jedna strona wątku poświęcona językom romów, a właściwie, tylko pierwszy post z niego to chyba nie jest aż tak dużo żeby nie móc przez to samemu przebrnąć? i tak na plus jest to że osobnego wątku nie założyłeś, bo są też i tacy magicy:P

Żeby nie było że forum, złe, niedobre to tu masz link do wątku o językach:
http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/ktory-nand-rom-po-polsku/ najwięcej miejsca będziesz miał na romach bez Sense czyli opartych o CMN, ale ich tłumaczenie nie jest pełne; tak jak w chińskich podróbkach nokii :P jeżeli chcesz mieć naprawdę dużą ilość pamięci to szukaj romów z wsparciem data.img albo partycji ext

Co do A2SD to chyba każdy rom wspiera to po części, wystarczy zainstalować np. App2Sd z marketu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 18:53:49 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:56:24 »
[19 JAN] NexusHD2-Gingerbread V2.0 NAND [App2SD+][720p][Kernel: tytung_r2_oldcam]

Cytuj
4. Working

    * 3G / Data
    * Audio
    * Bluetooth
    * GPS is working and don't need to disable GPS setting now. (No 60mA battery drain issue.) (Credit to Gauner1986)
    * Network Location
    * Wi-Fi
    * Phone
    * Camera (5MP)
    * Camcorder (720x480)
    * WiFi Tethering/Hotspot (Install Wireless Tether 2.0.6.apk.) (Enable build-in Portable Wi-Fi hotspot in settings, ignore error, and then open Wireless Tether.)
    * USB Tethering (Install Wired Tether 1.4.apk.)
    * USB Mass Storage (Install Multi Mount SD-Card Free or any similar apps from Android Market)
    * LED Notification (Install LED me Know) (Thanks to Macelangelo77 for howto)



5. Known issues
==============
This build seems to be as good as NexusHD2-Froyo now.

    * Build-in USB Mass Storage is only working at first boot. Strange. (I have replaced vold by dan1j3l)
    * Jan. 11 updated: YouTube HQ has video playing delay. (reason)
          o Please install YouTubeHD_720p_playback_signed.zip
    * Camcorder: you can record on low setting well. High setting results in stuttery 15fps video.
    * Blinking keypad: make a fake call (e.g. Dial "0") and then end this call to fix it.
    * [FIX] Navigon Select on Gingerbread by gauner1986. (His libmedia.so is not included in this build so far. Please add it if needed.)

niby jest multilingual, i nawet jest do wyboru j. polski ale po wyborze nic się nie zmienia na polski - ok, są ustawienia lokalizacyjne, ale nie zmieniają się opisy, menu itd.

klawisze migają, głos robota, trzeba podmienić aplikację youtube aby działało poprawnie, itd.
nazbierało się obejść i porad co i jak zrobić aby wybrnąć z tego nam działać od początku nie będzie
i nawet wierzę, że te porady załatwią te problemy
rozumiem autora, że nie wydaje jak mdeejay codziennie kolejnych, całościowych wersji ale trochę się tych patchy (wgrywane przez CMR) przez tydzień nazbierało - aż się prosi o poprawnie działającą, całościową wersję

goły android jakoś mnie teraz razi :-), trzeba dodać dialer, klawiaturę, itd.
w każdym razie pobawiłem się chwilę i teraz wziąłem MIUI Stock 1.1 na warsztat

zobaczy ile ten wytrzyma
następne coś z desire hd będzie :-)

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 20, 2011, 08:13:18 »
Obecnie trzymam się tego http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=917590
miałem prawie 300 mb na aplikacje, rom na bazie cm6, inne romy wykorzystujące partycje ext2/3/4 chodziły mi beznadziejnie wolno (pewnie to przez kartę SD, a może nie...), stąd wypróbowałem CleanDROID jest naprawdę szybki, szybszy jest tylko Super RAM.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 20, 2011, 09:09:47 »
Obecnie trzymam się tego http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=917590
miałem prawie 300 mb na aplikacje, rom na bazie cm6, inne romy wykorzystujące partycje ext2/3/4 chodziły mi beznadziejnie wolno (pewnie to przez kartę SD, a może nie...), stąd wypróbowałem CleanDROID jest naprawdę szybki, szybszy jest tylko Super RAM.
Podrzucił byś jakieś zrzuty ekranu tego romu?

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 20, 2011, 13:49:58 »
Panowie potrzebuje pomocy. Chcę wgrać ten rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=913597 Jednak nie wiem co robić. Mam już dobre radio i wiem jak wgrac MAGLD. Porbałem wersje 2.5 ale jest już update do 2.6 Wrzucam go już po wgraniu 2.5 czy mam go na karcie podczas wgrywania?
2. Chcę skorzystać z ext4 ale nie wiem czy robi sie to po wgraniu andka czy przed?
Będę wdzięczny za pomoc

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 20, 2011, 14:11:02 »
Panowie potrzebuje pomocy. Chcę wgrać ten rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=913597 Jednak nie wiem co robić. Mam już dobre radio i wiem jak wgrac MAGLD. Porbałem wersje 2.5 ale jest już update do 2.6 Wrzucam go już po wgraniu 2.5 czy mam go na karcie podczas wgrywania?
2. Chcę skorzystać z ext4 ale nie wiem czy robi sie to po wgraniu andka czy przed?
Będę wdzięczny za pomoc
Ad. Ttak w skrócie: Odpalasz Telefon z wgranym już MAGLDR, zjeżdżasz na pozycję USB Flasher, podpinasz kabel usb i na kompie odpalasz Daf.exe z folderu z androidem.
Przed instalacją polecam DOKŁADNIE przeczytać Guide:
http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/faq1/ zaoszczędzisz sobie niepotrzebnych stresów :ok:
Ad.2 Tu masz o tym wątek.
http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/jak-zrobic-ext234-na-karcie-sd/

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 20, 2011, 19:51:54 »
Sorry xspojlerx ale poustawiałem według swojego i po instalowałem appsy, żeby nie wprowadzać cie w błąd co do wyglądu podam linka.
Rom po instalacji wygląda identpatent jak te z tej stronki http://www.jayceooi.com/tag/cm6/ zwłaszcza ten drugi obrazek ;)
właśnie tak wygląda.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 19:54:43 wysłana przez kolo200 »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 20, 2011, 20:19:34 »
Ok, dzięki :ok: przetestuję :cheesy:

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 21, 2011, 08:51:28 »
Jest jakiś rom z sense oprócz gaunera i prj, który warto przetestować?
HTC HD2 LEO

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 21, 2011, 09:47:28 »
Jest jakiś rom z sense oprócz gaunera i prj, który warto przetestować?
od dwóch dni mam DL DesireZ v2.5 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=913597
ponieważ to desire Z, a nie HD to jest nowy sense, ale rom jest mniejszy i lżejszy od dhd
po DHD zostaje ~8MB wolnego ROM a po DZ ~80MB - zatem, np. w moim przypadku zmieściły się w ROM wszystkie potrzebne aplikacje (jeszcze 17 MB zostało :-) )
są jeszcze 2 możliwości
- data2sd - czyli /sdcard/.data/data.img (coś jak w sd)
- data2ext - czyli partycja ext4 na sd
czyli full miejsca w zamian za przywiązanie karty do telefonu

nie będzie tak szybko jak w zwykłym desire, widać, że nowy sense jest wolniejszy niż z desire, ale nie przeszkadza to w używaniu
wg mnie najlepsze dla leo są jednak buldy z desire - prawie 200 MB wolnego rom i dobra szybkość
gdyby tylko można było zmienić font, statusbar - np jak do evo, to byłoby ok

pongster wrócił :-), z hyperdroid'em ale w nand - jeśli szukasz czegoś  bez sense, to jest to mocno "ztheme'owany" cyanogenmod
a ja poczekam aż zrobi hyperdroidsense :-)

Połączone: [time]Styczeń 21, 2011, 12:00:33[/time]

Wydzielenie CleanDroid
w związku z pozytywnymi opiniami pozwoliłem sobie wydzielić kilkanaście postów do wątku supportowego dla CleanDroid :-)

myślę, że zasługuje
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 12:01:54 wysłana przez lemar123 »

*

Offline pablo15

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo.pl
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:24:11 »
Ja też testuję DL DesireZ :D Jest lepiej niż w przypadku DHD, tylko brakuje mi pisania SMS za pomocą mowy :)

@lemar123 jest już wersja 2.6 :)
ROM: BarrDroid 1.0.4
Radio: 2.15.50.14
Kernel: RAFPIGNA 1.9OC
Recovery 3.2.0.0

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:59:59 »
Ja też testuję DL DesireZ :D Jest lepiej niż w przypadku DHD, tylko brakuje mi pisania SMS za pomocą mowy :)

@lemar123 jest już wersja 2.6 :)
wiem - jest 3.0 beta, a 2.6 to upgrade
generalnie gdyby nie to, że
- wymaga data2sd lub data2ext (a ja tego robić nie chcę - dane maja być w rom)
- zużycie baterii jest wyższe niż dla prj, tj. w standby jest w normie ale jakoś mocniej schodzi w czasie używania
- dolphin browser jest jakiś bardziej mułowaty
- odrobinę wolniej animacje chodzą
byłby całkiem ok

*

Offline pablo15

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo.pl
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 21, 2011, 18:32:53 »
Zależy jak dla kogo :D Dla mnie ext4 to jest to czego potrzebuję :D

Przed tym droidem miałem Supernand od darkstone - masakra jak to chodzi, to znaczy mega, super szybko :) Jakby zrobił sense w ram to byłoby moje marzenie :)
Nie wiecie czy ma coś takiego w planach? Wiem, że teraz posmakował WP7 i tam coś kombinuje ale... :)
ROM: BarrDroid 1.0.4
Radio: 2.15.50.14
Kernel: RAFPIGNA 1.9OC
Recovery 3.2.0.0

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 21, 2011, 19:10:39 »
ok, to dziś biorę na tapetę
- HyperDroidGingerbread
- CleanDROID

lubiłem buildy pongstera - fajnie, że wrócił :-)

*

Offline czarek1212

  • *
  • 77
  • Sprzęt: sgsIII
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 23, 2011, 17:55:27 »
imilka's Vision Sense v2.1 [STRVID][DZ][A2SD+][Kprj's z 23 stycznia romik bardzo fajny wszystko działa pozostane przy nim dłuzej....sygnic ok i ndrive ok

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 23, 2011, 20:23:30 »
cały dzione zabawiałem się [23 JAN] gauner1986's Z-FI 0.1 (Desire Z based) [KERNEL = my own :)]
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=925311

wg mnie to najlepsza wersja z nowym sense - z Desire Z, i co ciekawe ma relatywnie sporo wolnego miejsca 194 MB w ROM - zaraz napiszę kilka zdań i założę odrębny wątek

*

Offline czarek1212

  • *
  • 77
  • Sprzęt: sgsIII
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 24, 2011, 17:43:10 »
testowałemdwa bardzo fajne romy imilka's Vision Sense v2.1 oraz Revolution HD v2.3 Beta & SL v1.1 Beta romy w całosci po polsku wszystko ładnie i pieknie tylko oba romy po jakims czasie testowania gubią ustawienia APN! i nie da sie ich ustawic wciskasz edycje APN i nic nie ma co dziwne zaraz po instalacji  rom  imilka's Vision Sense v2.1  automatycznie łapie ustawienia APN GaduAir i po kilku godzinach gubi wszelkie ustawienia APN co powoduje brak internetu  a w Revolution HD v2.3 Beta & SL v1.1 ustawienia APN samemu trzeba ustawiac i też po kilku godzinach gubi ustawienia czy ktos wie co z tym APN dzieje sie w tych androidach???? głównie chodzi mi o rom   imilka's Vision Sense v2.1 jest bardzo fajny i funkcjonalny

Odp: ROM][ZIP][24/01/11]HD2 CoreDroid DHD V1[SKINED&TWEAKED][1.5GHz][HTC Sense]
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 27, 2011, 10:36:31 »
"lemar123" w sumie to pytanie do Ciebie bo dzieki Tobie gości do dziś u mnie  na karcie andek "MCCM SE V3.3" bo taki chyba miałeś. Jestem z  niego zadowolony ale ... jest NAND. (po za tym wcielo mi wczoraj nie wiem jak wszystkie smsy :( )
Chyba czas się przesiąść. Czy ten który masz w stopce dużo różni się pod kontem szybkości , wydajności, problemów od tego co teraz posiadam? Czy warto już się przesiadać czy jeszcze poczekać?
Z góry dzieki za podpowiedź :)
Pzdr

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Odp: ROM][ZIP][24/01/11]HD2 CoreDroid DHD V1[SKINED&TWEAKED][1.5GHz][HTC Sense]
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:30:23 »
"lemar123" w sumie to pytanie do Ciebie bo dzieki Tobie gości do dziś u mnie  na karcie andek "MCCM SE V3.3" bo taki chyba miałeś. Jestem z  niego zadowolony ale ... jest NAND. (po za tym wcielo mi wczoraj nie wiem jak wszystkie smsy :( )
Chyba czas się przesiąść. Czy ten który masz w stopce dużo różni się pod kontem szybkości , wydajności, problemów od tego co teraz posiadam? Czy warto już się przesiadać czy jeszcze poczekać?
Z góry dzieki za podpowiedź :)
Pzdr
aż tak dokładnie nie pamiętam - to było dawno
w nand jest zauważalnie szybciej i wydajniej, na oko 20-30%
problemów zero - nawet jeśli coś się stanie ze strukturą logiczną karty (pliki .rec), to cały andek jest bezpiecznie w nand
bateria też sprawuje się lepiej, dłużej trzyma, ale nie 2x szybciej

Odp: Odp: ROM][ZIP][24/01/11]HD2 CoreDroid DHD V1[SKINED&TWEAKED][1.5GHz][HTC Sense]
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:36:22 »
"lemar123" w sumie to pytanie do Ciebie bo dzieki Tobie gości do dziś u mnie  na karcie andek "MCCM SE V3.3" bo taki chyba miałeś. Jestem z  niego zadowolony ale ... jest NAND. (po za tym wcielo mi wczoraj nie wiem jak wszystkie smsy :( )
Chyba czas się przesiąść. Czy ten który masz w stopce dużo różni się pod kontem szybkości , wydajności, problemów od tego co teraz posiadam? Czy warto już się przesiadać czy jeszcze poczekać?
Z góry dzieki za podpowiedź :)
Pzdr
aż tak dokładnie nie pamiętam - to było dawno
w nand jest zauważalnie szybciej i wydajniej, na oko 20-30%
problemów zero - nawet jeśli coś się stanie ze strukturą logiczną karty (pliki .rec), to cały andek jest bezpiecznie w nand
bateria też sprawuje się lepiej, dłużej trzyma, ale nie 2x szybciej
czyli warto.
Dzięki!!!

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: Odp: ROM][ZIP][24/01/11]HD2 CoreDroid DHD V1[SKINED&TWEAKED][1.5GHz][HTC Sense]
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:43:44 »
Kolega @lulek wspominał o buildzie [Jan 26][DL DesireZ v3.2 final][DL Data2SD/Ext4 v2.2][Nand/SD/MAGLAR].
Zainstalowałem to cudo-wczoraj. Od wersji 2.5, potem upgrade do 2.6 i dopiero dzis ostateczna 3.2 (wczoraj do późna nie była 3.2 uploadowana a nie wiedziałem, czy to będzie instalka czy znowu update).
Powiem tylko tak: jest to ABSOLUTNIE NAJSZYBSZY build nand z jakim do tej pory miałem do czynienia!!! Jak będzie zainteresowanie, mogę otworzyć wątek..;)
pzdr
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10