ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0

  • 670 Odpowiedzi
  • 255670 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Przecież na  stronie autora ROM-u     http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/beta-romy-barrfind2-obecny-barrdroid-1-0-5-beta-6/
masz  gotowy plik Recowery  130MB , nie mówiąc już ,że możesz każdy jaki masz już ściągnięty i wewnątrz w katalogu znajdziesz ten nieszczęsny plik flash.cfg  i  w notatniku wyedytować  na 130MB.
Ma wyglądać tak:
                  misc ya 1M
   recovery rrecov|ro|nospr filesize recovery-raw.img
   boot yboot|ro 5M
   system ya 130M
   cache ya 5M
   userdata ya|asize|hr allsize

Oj nie chce się coś czytać widzę
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2011, 23:34:51 wysłana przez Rajmek »

Zaraz prawdopodobnie padnie pytanie jak stworzyć partycje ext.
W magldr wchodzisz w recovery (8.ad recovery)
Advanced
Partition SD CARD. Tam wybierasz rozmiar partycji- czyli 1gb lub więcej. Swap- 0mb.

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Jeszcze trochę i będzie następna instrukcja.

I jeszcze jedno,jakby co  to  nie wystarczy ściągnięty ROM z Sunnysoftu,trzeba go rozpakować i plik RUU_signed.nbh zamienić na LEOIMG.nbh i skopiować go sobie na kartę ,bo tylko z karty wrócisz  do WM.

*

Offline Landoag

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #423 dnia: Czerwiec 29, 2011, 00:43:03 »
Wielkie dzięki za cierpliwość już prawie się udało. Jedno pytanie jeszcze: mam tylko 1 partycje utworzyć? Bo nie wiem czy to ext3/4 oznacza ilość czy to po prostu taka nazwa.

Dzięki!


EDIT: Ruszyło. Wielkie dzięki jeszcze raz za cierpliwość. Dla Was moje pytania były oczywiste, ale dla kogoś kto pierwszy raz wgrywa NAND nawet FAQ wydaje się być napisane po łacinie. Kolejnym razem już na pewno pójdzie łatwiej.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2011, 01:43:52 wysłana przez Landoag »
Radio: 2.15.50.14
[NAND] BOYPPC-SHIFTPDA GINGER 2.3.4 CM7 HoneyComB V36

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #424 dnia: Czerwiec 29, 2011, 00:52:24 »
Jedną ,utworzy sie sama ext3

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #425 dnia: Lipiec 07, 2011, 21:47:52 »
Witam
Pierwszy raz zajmuję głos na tym forum lecz zmusza mnie do tego problem z instalacją Androida. Mianowicie bez problemu udało mi sie zainstalować stockowy ROM Desire poprzez DAF. Natomiast kiedy chcę zainstalować ROMy poprzez Magldr lub clk to owszem udają mi się instalacje lecz telefon po około 30 minutach pracy lub dłuższym ładowaniu zawiesza sie lub wogóle nie wstaje. Jaka może być tego przyczyna. Próbowałem już rom TyphooN CyanogenMod 7 lub Hyperdroid,  Coredroid i zawsze jest to samo. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #426 dnia: Lipiec 07, 2011, 23:15:26 »
Spróbuj sformatować kartę SD formatterem, to one są najczęściej przyczyną problemów, jeżeli to nie pomoże możesz spróbować załadować wszystko od początku, zaczynając od stock WM, wrzucanego z karty. Wrzuć też flash.cfg którego używasz do instalacji, możliwe że coś w nim jest nie tak i masz którąś partycję za małą.

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #427 dnia: Lipiec 09, 2011, 14:07:25 »
Witam

Na wstępie dziękuję osobom, które odpisały na mój post, czego niestety nawet nie skomentowałem, ponieważ odpowiedź użytkownika xspojlerx usatysfakcjonowała mnie, więc po odpowiedzeniu temu forumowiczowi nie zaglądałem na forum.

Zgodnie z radą zainstalowałem rom prj clean desire, który według mnie sprawował się bardzo dobrze. Po kilku miesiącach używania tego romu, stwierdziłem, że funkcjonalności z sense nie są mi aż tak potrzebne, a z chęcią przesiadłbym się na coś szybszego. Kierując się opinią forumowiczów zainstalowałem przez MAGLDR ostatnią wersję TyphooN CyanogenMod 7.

Ku mojemu zdziwieniu, ten rom poważnie mnie zawiódł, internet chodzi mi bardzo wolno, np. Allegro ładuje mi się około 15 sekund (sic!), a na poprzednim romie była to kwestia mniej niż sekundy. Poza tym notorycznie crashuje się ADWLauncher, mam też częste lagi podczas odblokowywania ekranu, lub podczas przewijania pulpitów. Jest to dla mnie bardzo dziwne, gdyż poprzedni, teoretycznie wolniejszy i większy rom nie stwarzał takich problemów. Instalacje przeprowadzam tak jak zazwyczaj, w wątku tego romu na xda nie ma żadnych specjalnych zaleceń co do instalacji, jest tylko standardowy opis.

Czy domyślacie się co może być nie tak, lub co robię źle? Jestem pewien, że nie jest to normalne zachowanie romu, który jest uważany za jeden z najszybszych i najstabilniejszych w swojej klasie.


Pozdrawiam

Ryszard

Odp: Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #428 dnia: Lipiec 09, 2011, 14:12:59 »
Spróbuj może starszej wersji- v3.4.0

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #429 dnia: Lipiec 09, 2011, 16:02:41 »
Spróbuj przeformatować kartę SD formatterem, zrobiłeś full wipe przed instalacją?

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #430 dnia: Lipiec 10, 2011, 01:22:05 »
Przed wgraniem romu zrobiłem cztery wipe'y dostępne z poziomu MAGLDR, czy full wipe polega na czymś jeszcze? Przepraszam, ale nie mogę za bardzo tego wygooglować.

Co do karty SD, to mam to narzędzie „SDFormatter” i formatuje nim kartę przed każdą instalacją, ale może pomożecie mi kiedy go użyć, już po partycjonowaniu na fat/ext?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #431 dnia: Lipiec 10, 2011, 16:50:58 »
Przed wgraniem romu zrobiłem cztery wipe'y dostępne z poziomu MAGLDR, czy full wipe polega na czymś jeszcze? Przepraszam, ale nie mogę za bardzo tego wygooglować.
Full wipe to wipe data, cache i dalvik cache. W zasadzie wipe battery nie trzeba robić.

Co do karty SD, to mam to narzędzie „SDFormatter” i formatuje nim kartę przed każdą instalacją, ale może pomożecie mi kiedy go użyć, już po partycjonowaniu na fat/ext?

przed partycjonowaniem.

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #432 dnia: Lipiec 10, 2011, 17:49:18 »
Dziękuję bardzo, niestety wydaje mi się, że zrobiłem wszystko tak jak mówisz, może po prostu zainstalowało się z błędem. Teraz dla odmiany instaluje BarrDroida ;)

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #433 dnia: Lipiec 12, 2011, 11:28:13 »
Witam,
mam już dość WM w moim HD2, ale zanim się go pozbędę pytanko:
Czy jest jakaś możliwość synchronizacji danych (kontakty,smsy) z WM do Andka?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #434 dnia: Lipiec 12, 2011, 12:00:13 »
Witam,
mam już dość WM w moim HD2, ale zanim się go pozbędę pytanko:
Czy jest jakaś możliwość synchronizacji danych (kontakty,smsy) z WM do Andka?
http://pdaclub.pl/forum/oprogramowanie-android/jak-szybko-i-bezpiecznie-migrowac-z-wm-do-androida-pim/

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #435 dnia: Lipiec 13, 2011, 10:01:25 »
faq dla androida w nand i cmr są odrębnymi wątkami utworzonymi kilka miesięcy temu
pozwalają wpakować android'a ale trzeba się trochę przełączać pomiędzy wątkami i nie jest to intuicyjne
ponieważ cmr stał się właściwie jedynie słusznym sposobem wgrywania nowych romów trzeba skonsolidować tę cześć instalacji, która jest opisana w cmr w głównym faq

prośba do robix1999
powtórzmy akcję sprzed kilku miesięcy
- załóż 3 odrębne posty, a my połączymy je w jeden watek
- skopiuj zawartość trzech pierwszych postów faq w nand do tych nowych

następnie dopracujemy nowe faq (dzięki temu, że robix1999 jest autorem postów będzie miał możliwość edycji poza moderatorami) i w efekcie powstanie skonsolidowane FAQ łatwiejsze dla początkujących

po skończeniu zastąpimy pierwsze posty w starym faq nową zawartością

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #436 dnia: Lipiec 13, 2011, 10:25:38 »
przykro mi ale nie moge sie teraz tym zajac moze ktos inny
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #437 dnia: Lipiec 13, 2011, 10:50:10 »
Edit
zmiana planu

kolejna wersja ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ w powstanie w google docs

proszę o chętnych do pomocy o kontakt na PW - dodam Was do edytorów
najlepiej ze wskazaniem obszaru zainteresowania

wieczorem inicjalna zawartość będzie skopiowana z forum do dokumentu
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 15:50:22 wysłana przez lemar123 »

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #438 dnia: Lipiec 15, 2011, 20:01:41 »
Witam! Chciałbym wgrać Androida na mojego HD 2 i  potrzebuje małej pomocy. Przeczytałem dokładnie instrukcje na pierwszej stronie, ale mam małe wątpliwości.

Jestm użytkownikiem HD2 w zasadzie od dziś. Wgrałem HSPL 4 - przy instalacji wybrałem 2.08. Następnie wgrałem oficjalny rom ze strony HTC (po wpisaniu S/N). Obecnie mam rom: 3.14.118.1 (04666) PLK, oraz wersje radia: 2.15.50.14.
Obecnie po wejściu to bootloader widnieją następujące informacje:
SPL - 2.08.HSPL 8G XE
                           0x05
       CotullaHSPL ox50

Czy moge teraz spokojnie zgodnie z instrukcja z pierwszej strony wgrać tego androida?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893620
czyli:
I. Wgranie MAGLDR i przygotowanie do połaczenia USB z PC
1. Uruchomić ROMUpdateUtility z paczki MAGLDR1.13, najlepiej jako Administrator http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893618
2. Potwierdzić żądania
- po kilkudziesięciu sekundach, po automatycznym resecie pojawi się czarne menu wyboru z dziesięcioma pozycjami
- pozycję w menu zmieniamy przyciskami vol up/down a potwierdzamy "zieloną słuchawką"
- potem nastąpi samoczynny restart pda i powinno się pojawić menu wyboru MAGLDR

II. Wgranie Androida do pamięci NAND
1.   wybieramy pozycję nr 5. USB Flasher na naszym Leo z menu MAGLDR 1.13
- alternatywnie w razie problemów - odznaczamy opcję Połączenia USB w ActiveSync (XP) lub Centrum Obsługi (Win7) !!!
2. uruchamiamy na PC plik dla Androida DAF.exe (lub ANDR_INSTALL.exe) - to program wgrywający rom w nasz pda (może się okazać konieczne uruchomienie z uprawnieniami Administratora)
3.  Cierpliwie czekamy obserwując na ekranie Leo i PC wskaźnik flashowania się ROMu
4.  Po zakończeniu procesu wgrywania nasz HD2 już nie działa pod Windows Mobile i ulegnie samoczynnemu zrestartowaniu, a po kilkudziesięciu sekundach naszym oczom pojawi się nowy system operacyjny Android albo WP7


Połączone: Lipiec 15, 2011, 20:13:29
rozumiem, ze kiedy:
2. Potwierdzić żądania
- po kilkudziesięciu sekundach, po automatycznym resecie pojawi się czarne menu wyboru z dziesięcioma pozycjami
Wybieram pozycję nr 5. USB Flasher na naszym Leo z menu MAGLDR 1.13
dalej juz raczej logiczne.

Z gory pprzepraszam za pytania, wiem ze sporo juz odpowiedzi padlo na forum, ale wole zapytac niz uwalic telefon. Czytajac dalsze posty jest sporo odpowiedz np:niektórzy pisza:
A po kolei to : HSPL4
                       Magldr 1.13  plikiem ROMUpdateUtility.exe
                      CWR (Recovery) z właściwym flash.cfg  dla Barr2 to 130mB
                      z poziomu CWR utworzenie partycji ext3  1GB (będzie tam do wyboru 1024MB)
                      potem zip z romem na kartę   
        i   voila.       


gdzie o cwr mowy w instrukcji z pierwszego postu nie ma...Dziekuje cierpliwym za odpowiedz:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2011, 20:13:29 wysłana przez bboystrefa »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #439 dnia: Lipiec 15, 2011, 20:37:47 »
gdzie o cwr mowy w instrukcji z pierwszego postu nie ma...Dziekuje cierpliwym za odpowiedz:)
Nie ma, bo jest o tym osobny wątek:
http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/odp-(q)-nand-ktora-wersja-najlepsza-co-wybrac/
Jest to trochę mało intuicyjne dla początkujących, wiemy o tym, dlatego właśnie powstaje nowe Guide, w którym wszystko będzie połączone, CWM to obecnie najpopularniejsza metoda wgrywania romów, ale również jest to o wiele bardziej rozbudowane narzędzie, więc warto się z nim zapoznać.

Na chwilę obecną metoda opisana w tym wątku, właściwie służy tylko to wrzucania CWM i zmieniania wielkości partycji.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało, od tego jest forum ;)

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #440 dnia: Lipiec 16, 2011, 09:33:08 »
teraz juz sam nie wiem. mozesz mi cos polecic na poczatek jako dla laika jesli chodzi o androida? mam zakupionego na sprzedaz desire z i ogolnie podoba mi sie ten system dlatego chce wgrac sobie do hd2. czy ten oficjalny andek stocka jest stabilny?i ktora metode na poczatek wybrac?sd czy nadmienic system?z gory dzieki

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #441 dnia: Lipiec 16, 2011, 10:47:53 »
Skoro już wiesz że Ci się podoba, to ładuj Nand'a a skoro bawiłeś się Desire, to widziałeś Androida z nakładką HTC, jeżeli Ci się podobał, to wybierz BarrDroid'a, ma nowszy Sense od Desire ale mimo to jest szybki i stabilny. Metodę oczywiście MAGLDR+CWM na początek.

Czyli tak jak pisałeś:
A po kolei to : HSPL4
                       Magldr 1.13  plikiem ROMUpdateUtility.exe
                      CWR (Recovery) z właściwym flash.cfg  dla Barr2 to 130mB
                      z poziomu CWR utworzenie partycji ext3  1GB (będzie tam do wyboru 1024MB)
                      potem zip z romem na kartę   
        i   voila.
Z tym że ja zamiast 130mb zrobiłbym od razu 150 a nawet 160mb, tym sposobem będziesz mógł potestować większość romów, bez koniczności zmiany partycji.

Jeżeli któryś punkt jest niejasny po zapoznaniu się z Guide, pytaj.

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #442 dnia: Lipiec 16, 2011, 11:31:12 »
A mozesz mi powiedziec ze swojego doswiadczenia czy na poczatek warto spróbować z dwoma systemami?czyli w podstawie zostawic ten oficjalny widows z romem 3.14 a na karte zaladowac andka?i jakiego najlepiej?czy nie jest to mniej ryzykowne?

znalazlem na cenie instrukcje czy to sposob o ktorym mowisz?
How to Install NAND Android on HTC HD2?

Przepraszam za pytania ktore byc moze juz pojawialy sie na tym forum, czytalem dokladnie watki dotyczace wgrywania ale nie sa one dla mnie do konca jasne, a wole zapytac gdyz juz kiedys przez moja niewiedze uwalilem Omnie i wole profilaktycznie dopytac.pozdrawiam

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #443 dnia: Lipiec 16, 2011, 12:39:13 »
Moim zdaniem nie warto, jeżeli bawiłeś się Desire i wiesz jak ten system funkcjonuje. Jeżeli bardzo chcesz, możesz spróbować z dwoma systemami, jaki, na chwilę obecną nie wiem co jest na topie, gdyż korzystam z NAND ok kilku miesięcy.

Nie, na tym filmiku przedstawiony jest sposób instalacji za pomocą DAF. Czytałeś wątek o CWM?

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #444 dnia: Lipiec 16, 2011, 13:08:58 »
Przeczytalem jeszcze raz dokladnie wszystkie instrukcje zamieszczone, włacznie z cmr na forum, proszę mi tylko powiedzieć czy dobrze zrozumialem:
Najpierw przygotowuję swoją karte SD:
- najpierw dla pewności ja formatuje fat32 swoja karte z poziomu pc
Potem postępuje zgodnie z instrukcją:
1.   włożyć kartę SD do czytnika
2.    uruchomic MiniToll:
 - usunąć partycję / partycje - jezeli sa i zaakceptować
- założyć partycje fat32 primary, zostawiając 1024 MB wolnego ZA partycją
Teraz create New Partition, w polu Create As :primary, w file system FAT 32, pozostałe zostawiam tak jak są, a na dole wybieram w Unallocated Space After: 1024,00 i teraz w polu unallocated Space Before mam: 6,96, natopmiast w Partition Size mam 883,04, kilkam ok – posiadam karte 2GB
 
 - załozyc partycję ext4 Primary (WAŻNE!!!)
Teraz wybieram wolne pole z 1024 mb i zakladam partycej, klikam tak i wybieram odpowiednio primary i ex4
 - apply

Teraz Windows widzi ze moja karta ma tylko 876 mb. Wrzucam na nia spakowany, ściągnięty plik z romem Bar?


Połączone: [time]Lipiec 16, 2011, 13:15:01[/time]
Teraz maja przygotowana karte wkładam ja do htc i potespuje zgodnie z instrukcja:
1. Instalcja Recovery:
    1. Pobieramy recovery z XDA wybieram ta v1.03 150mb
    2. Wypakowujemy go
    3. Odpalamy MAGLDR, zatrzymujemy bootowanie poprzez przytrzymanie czerwonej słuchawki, wybieramy opcję "usb flash" i potwierdzamy zieloną słuchawką
    To ostatni moment, by się wycofać bez uszkadzania obecnego ROMu
    4. Podłączamy Leo kablem Usb do komputera i na PC odpal daf.exe z pobranego wcześniej folderu recovery, instalujemy jak zwykły Rom.

nie bardzo rozumiem: wypakowuje ten sciagniety plik v1.03 150mb do stworzonego folderu, i teraz odpalam magldr i mam miec juz podpiety fon?bo dalej jest napisane ze dopiero podpinam?i teraz podpinam wlaczony telefon polaczony z kompem?

Połączone: Lipiec 16, 2011, 13:19:20
i czy teraz mam odlaczyc htc od kompa?bo dalej jest napisane ze go podlaczam, a nic nie bylo o odlaczeniu...
2. Instalcja Romu przez Recovery:
    1. Wrzucamy swój rom na kartę pamięci w postaci nietkniętej, czyli z rozszerzeniem .zip
    2. Odpalamy MAGLDR(przytrzymujemy czerwoną słuchawkę zaraz po włączeniu telefonu) i uruchamiamy CWM poprzez wybranie opcji "AD recovery"
    3. Wybieramy "Install ZIP from sdcard"
    3a. Przy zmianie ROMu na inny robimy Wipe (z poziomu CMR), jeszcze przed wgraniem nowego ROMu (by lemar123)
    4. Wybieramy instalkę romu z SD i potwierdzamy zieloną słuchawką, po czym zjeżdżamy do „Yes” i znowu zatwierdzamy zieloną słuchawką
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2011, 13:19:20 wysłana przez bboystrefa »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #445 dnia: Lipiec 16, 2011, 13:44:29 »
Tak, wrzucasz rom na kartę pamięci na partycję fat32
Obojętnie kiedy podepniesz telefon, ja zawsze podpinam już po wybraniu w MAGLDR opcji USB Flash.
Odpinasz po zakończeniu instalacji CWM

Reszta tak jak opisałeś.

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #446 dnia: Lipiec 16, 2011, 13:54:17 »
A o co chodzi z tym task29 w przygotowaniu?
4. przygotować leona:
 - task29
 - radio
 - magldr
 - cwm z flash.cfg:
      misc ya 1M
      recovery rrecov|ro|nospr 5M recovery_3.2.0.0_leo.img
      boot yboot|ro 5M
      system ya 130M
      cache ya 5M
      userdata ya|asize|hr allsize

Połączone: Lipiec 16, 2011, 14:42:23
Narazie chyba spróbuje pobawic sie na 2 system, znalazłem łopatologiczna instrukcje jak wgrac dwa systemy wiec dla zainteresowanych:
http://WAREZ/f178/19263-htc-hd2-android-z-karty-sd-instrukcja-krok-po-kroku-strona9.html



Obecnie mam rom: 3.14.118.1 (04666) PLK, oraz wersje radia: 2.15.50.14.
Obecnie po wejściu to bootloader widnieją następujące informacje:
SPL - 2.08.HSPL 8G XE
                           0x05
       CotullaHSPL ox50

teraz mam juz ostatnie pytanie.prosze powiedz mi czy napewno mam odpowiedniego HSPL
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2011, 14:42:23 wysłana przez bboystrefa »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #447 dnia: Lipiec 16, 2011, 15:45:44 »
Tak, HSPL odpowiedni, ale do Andka z SD w ogóle nie potrzebujesz zdjętej blokady. Task29 to program który czyści całkowicie pamięć Nand telefonu, co do jego używania zdania są podzielone.

Btw, u nas na forum nie można umieszczać linków do innych polskich stron o podobnej tematyce.

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #448 dnia: Lipiec 20, 2011, 22:29:59 »
witam!wgrałem w koncu andka rom daf. mam tylko pytanie czy moge normalnie rozladowac telefon do konca i podlaczyc?

*

Offline Barmanix

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tekst osobisty
  • Sprzęt: HTC HD2, Galaxy SIII
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #449 dnia: Lipiec 21, 2011, 06:32:27 »
Niektórzy tego nie zalecają, ja tak robię, czasem się rozładuje sam bez mojej wiedzy i jak do tej pory nic złego się nie dzieje.
Leon i Antek w jednym stali domu.