ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0

  • 670 Odpowiedzi
  • 255710 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« dnia: Styczeń 01, 2011, 23:57:13 »
Android w LEO (NAND) Guide / FAQ

Link do Instrukcji "GUIDE v2.0 alpha" zamieszczonej na Google Docs:
Chętnych zapraszam do wspólnej edycji w google docs(info u moderatorów działu).

Proszę o uwagi co do treści, wskazywanie ewentualnych niespójności.
Jeśli pomogły Wam materiały z tego działu, to pomoc i aktywność w rozwijaniu ww. dokumentu jest najlepszym sposobem na odwdzięczenie się za dotychczasowy wkład autorów :-).

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli/zrobili stare i nowe FAQ (lista autorów na pierwszej stronie).
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2012, 20:11:42 wysłana przez xspojlerx »
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2011, 18:12:15 »
Co do...

Cytuj
3. ROM fabryczny HTC Windows Mobile
- sprawdzony wcześniej że "na pewno" się wgra bez HardSpl (inaczej może być problem z przywróceniem systemu)

Nie jest potrzebny stockowy ROM, na customie też się da :P
[mod]dodałem info, że można, ale strzeżonego ...[/mod]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 18:19:11 wysłana przez lemar123 »
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2011, 18:20:18 »
Też pisałem o tym ze trzy razy, ale fakt - jeżeli uwalisz Leo w trakcie pobytu w nim Andka raczej będzie wtedy cięzko namierzyć stockROM, który wszystko wywali i będziesz mógł zanieść do serwisu.
UPD
W tym punkcie dodajcie, że ten ROM nie musi być w Leonie w chwili stawiania Andka - bo teraz brzmi to tak jak ktoś pisał, że chciał przed Andkiem downgrade robić z ROM-u Bysia.[mod]zrobione[/mod]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 20:17:06 wysłana przez lemar123 »

*

Offline McGoof

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • IT monitoring EX
    • Cyclad Outsourcing- my work
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO - NAND AN
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2011, 19:55:23 »
I w tym momencie pierwszy raz cieszę się, że mam brandowany telefon- Era dała tylko jeden jedyny rom, który bezczelnie przy wgrywaniu wywala HSPL i wszystkie brudy i instaluje się zawsze i bez problemu :)

Przy okazji- gratulacje za nowy FAQ, naprawdę świetny!! :)

Ponawiam też pytanie ze starego wątku - Czy warto czekać do Gingerbreada? Bo romy wychodzą pierońsko szybko, a nie wiem czy różnice są na tyle znaczące, że warto czekać dalej siedząc na WM...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 19:58:32 wysłana przez McGoof »
Sailing... _/) _/) _/)

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2011, 20:44:11 »
nie czekaj na gingerbreada - bo pisanie driverów pod nasz hardware wymaga sporej wiedzy - a ponieważ idzie to powoli to porty z pierniczka chwilowo są szybkie, ale też niestabilne i czasami mocno lagują - nie działają też gps  i nagrywanie video

w tej chwili najlepiej działają buidy ze zwykłego Desire dla osób lubiących Sense a dla osób lubiących launchery androida świetne są porty z Nexusa ewentualnie Desire HD
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline DannyDog

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE & SG-NOTE 3
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2011, 10:05:37 »
Witam, ja tu tylko gościnnie, poczytałem sobie FAQ z czystej ciekawości, jakoś nie interesuje mnie wgrywanie andka do czasu aż pojawi się multisystemowy rom, czyli andko-windows w jednym:)

podczas czytania FAQ zauważyłem coś co prawdopodobnie jest delikatnym niedomówieniem, i wcześniej czy później ktoś zacznie zadawać dziwne pytania, warto by było może to poprawić:)

...

PROCEDURA INSTALACJI ANDROID'a w NAND
C. POWRÓT DO WINDOWS MOBILE
4. Na pc uruchamiamy nasz rom fabryczny i czekamy na wgranie się Windows Mobile .... czy w grę wchodzi tylko ROM fabryczny, czy można użyć też romu gotowanego, jeśli można to może warto to napisać w tym punkcie

5. Potem Hard Reset po wgraniu i mamy HD2 w stanie fabrycznym (z nietkniętym hardspl) ... to zdanie jest trochę maślane:) ... HD2 albo jest w stanie fabrycznym albo ma HSPL'a ... ale obie opcje na raz raczej nie wchodzą w grę:) ... warto by było to zdanie trochę inaczej sprecyzować:)
SG-NOTE3 rom: x-note v18
HTC ONE (m7_ul) rom: InsertCoin

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2011, 11:18:11 »
Mam prośbę jako, że pracę nad udoskonalaniem wersji nand idą dośc sprawnie, prosiłbym moderatora o poinformowanie, zamieszczenie notki w tym wątku guide jeśli wyjdzie jakaś możliwość szybkiego przelączania się miedzy androidem nand a wm.

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2011, 11:30:44 »
DannyDog
 - generalnie lekko zmieniłem wypowiedź z wgrywaniem custom romu - ale ponieważ na xda wyraźnie piszą że wgrywać należy shipa - to jak rozumiem będziesz pomagał każdemu komu będą się działy jakieś dziwne rzeczy po wgraniu custom romu - bo gotowane romy nie czyszczą pamięci rom HD2 przed wgraniem a shipy HTC jak najbardziej

Mam prośbę jako, że pracę nad udoskonalaniem wersji nand idą dośc sprawnie, prosiłbym moderatora o poinformowanie, zamieszczenie notki w tym wątku guide jeśli wyjdzie jakaś możliwość szybkiego przelączania się miedzy androidem nand a wm.
- będziemy pamiętać o tym :) sam czekam na taką możliwość
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 11:32:18 wysłana przez robix1999 »
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2011, 11:43:05 »
Mam prośbę jako, że pracę nad udoskonalaniem wersji nand idą dośc sprawnie, prosiłbym moderatora o poinformowanie, zamieszczenie notki w tym wątku guide jeśli wyjdzie jakaś możliwość szybkiego przelączania się miedzy androidem nand a wm.

Jeżeli wogóle się zmieści w wewnętrznej pamięci to wtedy to chyba już miejsca dla aplikacji nie będzie... Ale na szczęście już zaczynają się buildy z podpiętym data.img z karty, tylko że w tym przypadku wychodzi prawie na to samo co Android z SD.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2011, 11:54:53 »
DannyDog
 - generalnie lekko zmieniłem wypowiedź z wgrywaniem custom romu - ale ponieważ na xda wyraźnie piszą że wgrywać należy shipa - to jak rozumiem będziesz pomagał każdemu komu będą się działy jakieś dziwne rzeczy po wgraniu custom romu - bo gotowane romy nie czyszczą pamięci rom HD2 przed wgraniem a shipy HTC jak najbardziej

Mam prośbę jako, że pracę nad udoskonalaniem wersji nand idą dośc sprawnie, prosiłbym moderatora o poinformowanie, zamieszczenie notki w tym wątku guide jeśli wyjdzie jakaś możliwość szybkiego przelączania się miedzy androidem nand a wm.
- będziemy pamiętać o tym :) sam czekam na taką możliwość
ja też :-), tak że na pewno damy znać
ale generalnie każdy przecież (albo powinien) zagląda na xda - robimy to robixem hobbystycznie

@dannydog
fajnie się tłumaczysz ze swojej bytności w dziale :-)

@xspojlerx
dokładnie - zużycie pamięci będzie takie jak w SD a przecież walczymy o jego obniżenie
winmo i android zmieszczą się razem - w starym wątku o NAND szacowałem wielkości romów

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2011, 12:19:41 »
Dobrze że nam iOS'a nie zaportowali, bo właśnie mówili w radiu że od nowego roku przestały działać budziki w iPhonach i pełno azjatów do pracy zaspało :E

*

Offline DannyDog

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE & SG-NOTE 3
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2011, 12:35:37 »
nie no nie chciałem tu rozrabiać:) ... miałem nadzieje tylko trochę pomóc:)
zajmowałem się kiedyś, dawno temu pisaniem instruktarzy, no trochę mi z tego zostało do dziś

generalnie jeśli chodzi o pomaganie w problemach po grywaniu romów gotowanych to raczej bym na mnie nie liczył, bo wiedzy w tym temacie nie mam, chociaz podejrzewam sam przetestowałbym taką opcje zaczynając od taska29.

chodziło mi raczej o to że, czytając ten fragment FAQ, zadałem sobie właśnie takie pytanie ... więc się nim podzieliłem, co jak widać za skutkowało rozbudowaniem FAQ o dodatkową informacje,,, może warto tam jeszcze dopisać czemu rom shipowy jest lepszy ... albo przynajmniej że wgrywanie romów gotowanych w tej sytuacji może mieć nie przewidziane skutki:)


Połączone: Styczeń 03, 2011, 12:44:38
zmieniłbym jeszcze, ale to tez nie mi decydować....

jakiś czas temu przekonałem się na własnej skórze że shipowy rom nie chciał mi wystartować z karty sd ... poczytałem na forum i znalazłem coś co wtedy uznałem za durne ... ale to przetestowałem i bardzo się zdziwiłem

okazuje się że w niektórych przypadkach, cholera wie w jakich rom nie chce wystartować jak nazwa pliku jest napisana z małych liter, dopiero jak zmieniłem nazwę romu na LEOIMG.nbh to rom się elegancko wgrał
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 12:44:38 wysłana przez DannyDog »
SG-NOTE3 rom: x-note v18
HTC ONE (m7_ul) rom: InsertCoin

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2011, 14:26:28 »
komplet zagadnień dotyczących wgrywania romów nie jest przedmiotem instalacji androida w nand - nie chcemy dublować wątków
świadomi userzy postąpią wg własnego doświadczenia, a inni mają opisaną przez nas najmniej ryzykowną (w naszej ocenie) procedurę

zalety romów gotowanych vs. stockowych każdy musi ocenić sam, świadomie wykorzystujemy tę własność stockowych, że wycina hardspl'a - dlatego zamiast task29 proponujemy stockowy

a i tak każdy sam decyduje co robi

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2011, 14:28:04 »
no wszystko możemy napisać tylko po co - jak Bysio to już zrobił - a potem Vonski to raz a dwa - że jak coś jeszcze dopiszemy to już ludzie w ogóle nie będą chcieli czytać - ja specjalnie skracam tutoriale bo też nie czytam dokładnie chyba ze już dramat jakiś jest

wisienką na torcie jest fakt że to nie jest dział od wgrywania romów WM a procedura jest zawsze taka sama
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline Hipersonik

  • **
  • 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc ONE , Leo
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2011, 14:32:13 »
Koledzy mam taki problem podczs instalacji zalecanego stokowego NAND wywal taki komunikat:
 Error happen
Read below for more information

Error Description: USB init failed
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (723) 

Pilne !!!!!! (batera )
Antek 4.2.2

Leo Rom Leo Storm 1.2.9 Lobuz_1 Edition

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2011, 14:38:19 »
jest porada zobacz w guide - powinno pomóc
a jak nie to inny komp lub przeinstalowanie całego HD2 łącznie z HSPL3

Solution: USB init failed. Info: .\RSPL\RSPL.cpp (723)---> * you have to disable all the synchronizers, which allow you to bone the USB connection for data transfer you before installing DFT Android ROM
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 14:40:53 wysłana przez robix1999 »
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline Hipersonik

  • **
  • 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc ONE , Leo
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2011, 14:40:01 »
Ok ale wisi mi na menu USB i nie reaguje na nic moge wyjac baterie ?
 :-?

OK poszło po wyłączeniu USB a Activ Ufffffffffffffffff dzieki :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 14:50:00 wysłana przez Hipersonik »
Antek 4.2.2

Leo Rom Leo Storm 1.2.9 Lobuz_1 Edition

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2011, 14:41:42 »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 14:44:13 wysłana przez robix1999 »
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2011, 15:52:10 »
witam, wgrałem MDJ_Revolution_HD_v._2.2_NAND i mam taki problem, jak przegladam strony z flashem lub otwieram tvn24.pl to filmiki z tej strony nie laduja sie tylko wywala przegladarke internetowa i wraca do pulpitu androida, ma ktos moze jakis pomysl.

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 03, 2011, 15:56:38 »
jasne - zainstaluj Operę10beta - problem zniknie najprawdopodobniej
albo zainstaluj flash z marketu
albo zmień rom MDJ na inny - bo znając radosną twórczość m-deejaya to umknęło mu co nieco przy testach  :grin:
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2011, 16:03:26 »
Moim zdaniem Opera jest duzo wolniejsza od tej wyszukiwarki która jest w tym andku ale nie upieram sie na inny ROM, mozesz coś polecić. Do tej pory latałem na lobuzie 129 storm z andkiem z karty i radiem 15 ale duzo sie wieszal dlatego chce potestować NAND tylko który dorówna jakościa Lobuzowi, jest cos takiego? mozesz cos polecic?

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2011, 16:11:34 »
Namd jest dopiero w trakcie rozwoju.
Nie oczekuj rewelacji.
Ja uzywam DFT stock desire i chodzi plynnie, szybko.
HTC HD2 LEO

*

Offline McGoof

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • IT monitoring EX
    • Cyclad Outsourcing- my work
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO - NAND AN
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2011, 17:52:52 »
Okazuje się że w niektórych przypadkach, cholera wie w jakich rom nie chce wystartować jak nazwa pliku jest napisana z małych liter, dopiero jak zmieniłem nazwę romu na LEOIMG.nbh to rom się elegancko wgrał

Potwierdzam- podczas wgrywania romu padł pasek postępu, po 10 minutach odłączyłem- myślałem, że brick... Nie chciało flashować stockowego romu z karty pamięci- był nazwany małymi literkami. U mnie skończyło się na kabelku, po którym podniosłem stocka (Era), ale- celna uwaga :)
Sailing... _/) _/) _/)

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-02]
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2011, 17:56:12 »
Okazuje się że w niektórych przypadkach, cholera wie w jakich rom nie chce wystartować jak nazwa pliku jest napisana z małych liter, dopiero jak zmieniłem nazwę romu na LEOIMG.nbh to rom się elegancko wgrał

Potwierdzam- podczas wgrywania romu padł pasek postępu, po 10 minutach odłączyłem- myślałem, że brick... Nie chciało flashować stockowego romu z karty pamięci- był nazwany małymi literkami. U mnie skończyło się na kabelku, po którym podniosłem stocka (Era), ale- celna uwaga :)
tu nie ma co potwierdzać, problem znany i wielokrotnie dyskutowany na dziale z romami leo (winmo)

*

Offline McGoof

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • IT monitoring EX
    • Cyclad Outsourcing- my work
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO - NAND AN
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-03]
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2011, 18:26:45 »
To ja jeszcze, że tak powiem, dopytam się przed ostateczną decyzją- jedyne, czego szkoda mi z WinMo, to SMS-y, bo z tego co zauważyłem- wszystko inne idzie ładnie zsynchronizować, z racji, że mam w pracy serw. Exchange. Ma ktoś jakiś sposób, żeby gładko i bez bólu przeszły? Chodzi mi o rozwiązanie w obie strony, gdyby kiedyś mnie nawiedziło i chciałbym powrócić do WM...
Sailing... _/) _/) _/)

*

Offline Hipersonik

  • **
  • 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc ONE , Leo
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-03]
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2011, 18:44:06 »
A ja juz wgrałem i decyzja jest zostaje Antek  :O~
ale mam pytanko bo się trochę zamotałem :

1. czy musi być Rom z WM   na Leo , czy wystarczy HSPL i radio ? (chyba ze radio jest w NAND )
    (chce mieć więcej wolnej pamięci ) :proud:
Antek 4.2.2

Leo Rom Leo Storm 1.2.9 Lobuz_1 Edition

*

Offline McGoof

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • IT monitoring EX
    • Cyclad Outsourcing- my work
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO - NAND AN
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-03]
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2011, 18:47:41 »
Z tego co wiem, ROM z WM leci po zainstalowaniu Andka- zostaje Ci tylko radio... Jeśli się mylę, niech ktoś wyprowadzi mnie z błędu ;)

EDIT: Stało się- zaryzykowałem :) Znalazłem świetny program od Sprite do migracji zresztą o "monumentalnej" nazwie- Sprite Migrate. Specjalnie do takich celów stworzony. Pierwsze kilkanaście minut- wrażenia:

- Nie odpalił od razu (zwiecha na Go Go Go). Po resecie- bez problemów. Nieco dłużej rusza, ale to nie problem :)
-"Wow, szybki jest... Myślałem, że będzie gorzej"
- Nie mogę się przyzwyczaić do czułości klawiatury po Hypnosisie Bysia (za mała...)- to mnie najbardziej wnerwia... Bardzo spowalnia pisanie...
- Nie łapię jeszcze samej klawiatury (wcześniej na Darkstone miałem sportowaną tą z WinMo... Ale wydaje się, że poza brakiem kursorów- będzie OK :))
- Bateria już wyraźnie wolniej schodzi, niż na relkach z SD- tam pry synchronizacjach/WiFi itp. tel ssał jak wygłodzone dziecię z piersi matki...
- Póki co- brak freezów (na SD miałbym już z 1, z racji nieco niekompatybilnego WM do Andka, ale cóż...)
- Sense działa bez zacięć i przyjemnie. Podoba mi się tez standardowe ustawienie widgetów (przynajmniej części z nich...), czego nie miałem u Darkstone'a :)
- Dużo lepiej wykorzystany Mul... Tfu, pinch-to-zoom :) Ale to już na relkach SD, wiadomo- uroki Sense :)
- To co uważam za świetną cechę Andka, niezależnie czy to SD, czy NAND- zagospodarowanie klawiszy HD2. Na windzie prawie nie używałem 3 środkowych, a tu aż samo się nasuwa ich użycie :P

Aaa... I na koniec- Użyłem relka od Cotulli i DFT :)

Dalsze uwagi będę publikował z czasem. Nie polecam, bo to nie ciepłe bułeczki, że trzeba od razu jeść bo smak stracą, to tylko moje subiektywne pierwsze wrażenia. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 19:25:11 wysłana przez McGoof »
Sailing... _/) _/) _/)

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-03]
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 03, 2011, 19:15:00 »
ROM zostaje usuwany oczywiście.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898415

proszę, chyba pierwszy rom z data.img na karcie SD
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 19:17:44 wysłana przez MrVampire »
HTC HD2 LEO

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-03]
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 03, 2011, 21:52:20 »
extra mam zaje****ty problem, podłączam hd2 to tylko ladowanie jest... i zmieniam jaki mam byc tryb i tylko sie laduje.... wchodze w tryb bootloadera i to samo zamias pisac usb pisze serial, a najlepsze jest to ze przedwczoraj wgrywalem rom i androida i wszystko szlo....
mam windows 7...

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide/ FAQ [2011-01-03]
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 03, 2011, 21:56:49 »
Zawsze możesz wgrać rom fabryczny przez kartę pamięci i jeżeli nadal nie będzie USB chodzić to oddać na gwarancje jako nieruszany z fabrycznym SPL, radiem i romem