Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks

  • 470 Odpowiedzi
  • 231164 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Crool

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #450 dnia: Maj 26, 2011, 20:17:14 »
Sztuczka "hardware'owa" na beznadziejne, nieostre zdjęcia z Leona. Przyczyną tego jest słabej trwałości warstwa antyrefleksyjna na szybce chroniącej obiektyw.
Kupiłem rocznego Leona i warstwa ta była pokryta licznymi drobnymi zarysowaniami, co powodowało wspomniany na początku efekt.
Potrzebne będą patyczki kosmetyczne, pasta polerska lekkościerna (ja użyłem nieśmiertelnego Automaxa), jakiś wysokoprocentowy alkohol do czyszczenia (denaturat, spirytus salicylowy, spirytus spożywczy ;) ), ściereczka mikrofibrowa, coś miękkiego i delikatnego do położenia na tym Leona.

1. Na początek przemywamy dokładnie szybkę obiektywu spirytusem, żeby pozbyć się zanieczyszczeń, które w następnych krokach mogłyby zaszkodzić - patyczkiem kosmetycznym nasączonym alkoholem. Czekamy aż alkohol wyschnie (tzn. wyparuje)
2. Na następny patyczek kosmetyczny nabieramy pastę polerską, niewiele - tak maximum do połowy waty na patyczku, najlepiej wkręcić się patyczkiem w tubkę z pastą.
3. Kładziemy coś miękkiego i delikatnego na biurku/stole, na to Leona ekranem na na dół i zaczynamy polerować szkło obiektywu okrężnymi ruchami, z delikatnym dociskiem. Sprawdzamy pod światło jak ten podrapany badziew pięknie schodzi.
4. Gdy spolerujemy obszar widziany przez obiektyw (to kółko o średnicy ok. 4 mm na środku) to w zasadzie robota wykonana. Ale esteci mogą polerować resztę, wzdłuż krawędzi osłony obiektywu. Ja całą szybkę spolerowałem w jakieś 10 minut.
5. Bardzo ważne, by być precyzyjnym i nie nasyfić pastą polerską dookoła obiektywu. Ona ma tendencje do włażenia w każdą szczelinę i nie da się jej usunąć do końca świata. I ważne - gdy wata na patyczku zrobi się czarna, zmieniamy narzędzie na świeże ze świeżą pastą polerską.
6. Pedanci mogą powtórzyć zabieg używając najzwyklejszej, białej pasty do zębów. Ma mniejsze ziarno.
7. Na koniec czyścimy całość patyczkiem nasączonym alkoholem, czekamy aż wyparuje i przecieramy mikrofibrą.
8. Cieszymy się fajnymi, ostrymi fotkami z naszego Leona :)

Szkło chroniące obiektyw jest twarde więc nie ma obaw, że polerowaniem zmienimy geometrię obiektywu. Pozbywamy się tylko problematycznej warstwy antyrefleksyjnej. W sumie nie robiłbym tego, bo do fotografowania mam lustrzankę, ale jednak aparat w telefonie czasem się przydaje (zwłaszcza na imprezach, lub w zaskakujących okolicznościach ;) )

Połączone: Maj 26, 2011, 20:29:28
Wprawdzie pytanie lekko nieświeże:
Cytuj
borbon napisał:
Domyślny rozmiar zdjęć panoramicznych to 1 megapiksel. Ta zmiana w rejestrze ustawia rozmiar na około 7 megapikseli:
HKLM/Software/HTC/Camera/P3  zmienić MainCamCaptSize na 1024 oraz MainCamSupportCaptSize na 1744. Zmiany zadziałają po softresecie
 
Zmieniłem i niestety nie działa przy próbie zrobienia zdjęcia robi mi się zielony ekran i Tel się resetuje. Proszę o podanie oryginalnych wpisów w rejestr bo nie pamiętam tych wartości dokładnie
Ale może komuś się ta informacja przyda - u mnie jest:
MainCamCaptSize: 64
MainCamSupportCaptSize: 40
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 20:29:28 wysłana przez Crool »

Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #451 dnia: Czerwiec 17, 2011, 10:13:29 »
witam,

mam pytanie odnośnie ikony stanu baterii na górnym pasku. Zainstalowałem "nakładkę" wskazującą % stan naładowania baterii, wszystko ok za wyjątkiem faktu, że jest on widoczny tylko czasami, załącza się po uruchomieniu niektórych zakładek manili ale znika po jakimś czasie. Dla jasności przed modyfikacją to samo działo się gdy miałem fabryczną ikonę "bateryjki". Ma ktoś pomysł co zrobić aby wskaźnik naładowania baterii był ZAWSZE widoczny na górnym pasku?

Dodam, że wyłączona jest opcja pokazywania zegara w każdym programie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2011, 20:49:10 wysłana przez piotrekolo »

*

Offline sabciu

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Now P780
  • Sprzęt: Galaxy Note &  Sony Tablet S & Lenovo P780
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #452 dnia: Sierpień 25, 2011, 20:41:18 »
Jest jakiś patent na zwiększenie ilości kontaktów w Sense? Chodzi mi o ulubione kontakty, których jest tylko 15 a przydałoby się troszkę więcej.
.......Motorola A1000 ->SPV M3100 ->MDA Vario 2 -> HTC Tytn 2  -> MDA Compact IV -> HTC HD2 -> LG P920 3D -> Samsung Galaxy Note -> Lenovo P780

*

mariusz-jagi

Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #453 dnia: Sierpień 26, 2011, 08:49:58 »
spróbuj tego, ale dokładnie nie pamiętam czy zwiększy ogólną ilość czy tylko pomniejszy. Nie mam już WinMo więc nie mogę sprawdzić.

*

Offline sdhc

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto X Style // HTC HD2 (Leo) // HTC Universal
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #454 dnia: Sierpień 26, 2011, 10:07:51 »
A czy jest jakiś patent na zwiększenie ilości możliwych do umieszczenia akcji w Sense?  :grin:
Bo domyślnie jest tylko 30, przeszukiwałem już rejestr ale nie dało to pomyślnego rezultatu...

Z góry dzięki. :wink:

*

Offline sabciu

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Now P780
  • Sprzęt: Galaxy Note &  Sony Tablet S & Lenovo P780
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #455 dnia: Sierpień 26, 2011, 21:55:13 »
spróbuj tego, ale dokładnie nie pamiętam czy zwiększy ogólną ilość czy tylko pomniejszy. Nie mam już WinMo więc nie mogę sprawdzić.
Niestety tylko pomniejsza widok, ale ilość czyli 15 pozostaje bez zmian.
.......Motorola A1000 ->SPV M3100 ->MDA Vario 2 -> HTC Tytn 2  -> MDA Compact IV -> HTC HD2 -> LG P920 3D -> Samsung Galaxy Note -> Lenovo P780

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #456 dnia: Sierpień 31, 2011, 20:27:02 »
spróbuj tego, ale dokładnie nie pamiętam czy zwiększy ogólną ilość czy tylko pomniejszy. Nie mam już WinMo więc nie mogę sprawdzić.
Niestety tylko zmniejszają się ikony.
Więcej zmian nie ma :(
Szkoda, bo bardzo potrzebuję więcej kontaktów w "Ulubionych"
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline AMIGAnTOMEK

  • Ekspert HTC Artemis
  • *****
  • 1858
  • Sprzęt: HTC HD2, Nokia Lumia 820
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #457 dnia: Wrzesień 05, 2011, 13:14:49 »
To doinstaluj sobie CHT i wtedy w skrótach na home mozesz sobie pododawac sporo kontaktów :D
Jeśli podoba Ci się mój ROM i chcesz zostać donatorem wyślij mi PW.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #458 dnia: Wrzesień 05, 2011, 14:14:25 »
Już problem rozwiązałem za pomocą Twojego ROM'u.
Mam teraz wszystko jak trzeba.
Dzięx za fantastyczny ROM ( v7 )
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline sztylu

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na motocyklu też mam uchwyt PPC :-)
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC Rhodium, HTC Leo
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #459 dnia: Listopad 26, 2011, 13:27:22 »
22. Zwiększenie ilości skrótów z 9 do 16
... ten link nie działa
Jeszcze nie jedną paranoję przyjdzie nam przeżyć i robić swoje!

*

Offline sztylu

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na motocyklu też mam uchwyt PPC :-)
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC Rhodium, HTC Leo
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #460 dnia: Grudzień 06, 2011, 18:04:23 »
Pozwiadomienie o wysłaniu smsa
@hubi, leniu szukac Ci się nie chce
zmień w rejestrze klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Jataayu\Messaging
ten klucz: DisableSMSSuccess - jego wartość  "0" musisz przestawić na "1"

Nie mam takiej ściezki: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Jataayu\Messaging mam stworzyc nową? Próbowałem także tego:
HKLM\Software\Microsoft\Inbox\Settings\SMSNoSentMsg =  powiadomienie o wysłaniu SMSa  1-off, 0-on

... ale bez względu na wartość nie działa. Naprawdę szukałem z godzinkę jak wyłączyć to denerwujące wyskakujące powiadomienie i nie znalazłem. Możecie mi pomóc?
Jeszcze nie jedną paranoję przyjdzie nam przeżyć i robić swoje!

Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #461 dnia: Grudzień 06, 2011, 18:30:53 »
Nie mam takiej ściezki: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Jataayu\Messaging mam stworzyc nową?
Tak. Masz taką wartość stworzyć.

*

Offline sztylu

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na motocyklu też mam uchwyt PPC :-)
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC Rhodium, HTC Leo
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #462 dnia: Grudzień 07, 2011, 14:24:36 »
Sprawdzone - działa dzięki za pomoc.
Jeszcze nie jedną paranoję przyjdzie nam przeżyć i robić swoje!

*

Offline Woody07

  • 16
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 11, 2012, 12:51:20 »
Mógłby ktoś wrzucić siatkę skrótów 4x4 do zwykłego WM 6.5 z ery? Link nie działa.a te dostępne w necie nie wiem czy nie posypią mi ustawień.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #464 dnia: Luty 11, 2012, 13:22:03 »

Mógłby ktoś wrzucić siatkę skrótów 4x4 do zwykłego WM 6.5 z ery? Link nie działa.a te dostępne w necie nie wiem czy nie posypią mi ustawień.
Nie wiem czy o to pytasz, bo Twoja prośba jest albo mocno specjalistyczna, albo mało precyzyjna.
Ja mam taki pliczek, który pozwala 4 x 4 osoby umieścić.
Może o to Ci chodzi?
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline Woody07

  • 16
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #465 dnia: Luty 11, 2012, 13:44:47 »
Chodzi mi o siatkę skrótów na samym początku, pod zegarem, teraz mam 3 na 3, a chciałbym mieć 4 skróty w bok i 4 w dół;)
Są jakieś wersję, ale niektóre powodują błędy i chciałbym tego uniknąć i wrzucić od razu dobrą.

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #466 dnia: Luty 11, 2012, 14:13:15 »
Zainstaluj sobie CHT 1.8.5 i ustawisz ile tylko chcesz. Wgrywałem kiedyś u siebie różne cab-y ale średnio to działało. Pozdrawiam

*

Offline Woody07

  • 16
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #467 dnia: Luty 11, 2012, 14:32:31 »
Ok w takim razie dzięki wielkie!

Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #468 dnia: Sierpień 23, 2013, 09:54:42 »
Witam, szukam aplikacji lub widgetu dzięki któremu po kliknięciu na ikonę na ekranie lub w menu telefon by się normalnie wyłączył (Windows Mobile). Nie chcę nadużywać czerwonej słuchawki :)
Nokia 9300i - HTC TyTN II - Samsung B7620 - HTC HD2

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v

Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #470 dnia: Sierpień 28, 2013, 20:06:19 »
No niestety to co zaproponowałeś jedynie wygasza ekran i blokuje urządzenie, a nie wyłącza.
Ale znalazłem ciekawy program, potestowałem i szczerze polecam:

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-tag-turn_off.html
Nokia 9300i - HTC TyTN II - Samsung B7620 - HTC HD2